Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

tyrisa
22. dub 2012

Špagety s kuřecím masem,rebarborový koláč.

wendulili
22. dub 2012

Kuřecí ondráš

1luciferka1
22. dub 2012

@nadja73 recept na ten salát co sez něj dělaj boule za ušima 🙂

beruskanula
22. dub 2012

@yesu ,
@evulebobule : my též rajskou a těstoviny, ale bez těch ikea kuliček 😀 🙂

petule246
22. dub 2012

koprovka s knedlíkem a hovězím masem a citronové muffiny

petrajavor
22. dub 2012

tak u nás dneska k obědu buchtičky s krémem a na večeři salát s kuřecím masem 🙂

beruskanula
22. dub 2012

@petrajavor : mnam, buchticky s kremem...asi udelam v tydnu 😉 😎

petrajavor
22. dub 2012

@beruskanula manžel jde hrát tak chtěl něco malého a já neměla moc práce 😀 ale krému mám tak na 14dní ještě 😅

beruskanula
22. dub 2012

@petrajavor : 😀 krem se sni😀 🙂 🙂

my mame rajskou minimalne do uterka 😅 😀

yesu
22. dub 2012

@wendulili co je to?

petrajavor
22. dub 2012

@beruskanula uděláme výměnu,rajskou bych si dala 😀

prdecek
22. dub 2012

kuřecí řízky a bramborová kaše, česnečka a zakysaná smetana, piškoty a jahody jako dezert 🙂

beruskanula
22. dub 2012

@petrajavor : tak zitra si to pošlem 😀 😔 🙂 😎

jimmy1
22. dub 2012

brokolicová polévka a dojídáme rajskou s těstovinama a hovězím od včera 😀 😎

zuhur
22. dub 2012

Ahoj holky, tak dneska byl kuřecí vývar a ze včerejších farmářských trhů pečení pstruzi s novými bramborami. Mňam. Teď jenom vymyslet co upeču - mám totiž na něco děsnou chuť 😀

simonceli
22. dub 2012

dnes vepřové steaky s houbovou omáčkou a hranolkami a nivový závin a ovocné taštičky

holubice.petra
22. dub 2012

Halušky ze sýrem a uzeným 😀 a chystám se upáct štrudl 😎

kammka
22. dub 2012

@holubice.petra my i včera, ale se zelím a uzeným...
a ještě zbylo.. a zbylo mi i těsto...
HOLKY, MYSLÍTE, ŽE MŮŽU TO TĚSTO ZAMRAZIT?????

nadja73
22. dub 2012

@1luciferka1 no, je to obyc testovinovy salat, takze: 😉
testoviny vrtulky a do toho jarni cibulku, cervenou papriku, salatovou okurku, kukurici, cherry rajcatka, zalivka z majonezy a kecupu, sul a bily pepr, vsechno v pomeru, jak kazdemu vyhovuje 🙂

nadja73
22. dub 2012

jinak se musim podelit o zkusenost. Mozna je to vam jasny a delate to normalne, ale ja uz jinak nebudu. Vcera jsem udelala kolac z jogurtoveho testa a jeste dneska je krasne vlacny. Kdyz udelam z kynuteho nebo takove toho testa, co se dava na mrizkovy kolac, tak je proste druhy den tvrdy, vysuseny nebo proste uz je na nem znat, ze je z druheho dne, ale tohle je proste super.

nadja73
22. dub 2012

@1luciferka1 ted akorat dojidame ten testovinovy salat a zapomela jsem napsat, ze tam je jeste sunka a hrasek🙂

heaven_angel
22. dub 2012

tak my dnes jen kuřecí rizoto z trouby a na večeři zeleninový salát s hořčičným a česnekovým dresingem.. muž shazuje kila 🙂

reruna
22. dub 2012

dnes hovězí vývar s nudlemi, losos na másle a hranolky z trouby, mrkvová buchta. A zítra vůbec nevím...jdu hledat inspiraci 🙂

reruna
22. dub 2012

@petrajavor takže zítra budou buchtičky s krémem🙂

zuhur
22. dub 2012

Tak nakonec jsem ještě upekla babiččin povidlový perník a v pekárně naprosto fantastický chleba s majoránkou a cibulí. Mňam - už je ho jen půlka 😅

reruna
22. dub 2012

@zuhur prosím si recept na ten chleba s majoránkou a cibulí 🙂

nikiii
22. dub 2012

@zuhur Taky se připojuju s prosbou o receptík na chlebík 🙂

zuhur
22. dub 2012

@reruna @nikiii tu ho máte děvčata. Je fakt senzační. Pořád testuju nové a nové recepty a tenhle teda řadím mezi ty nejlepší:

Chlebík s cibulí a majoránkou

310 ml vody, 1 PL oleje, 1 PL octa, 2 ČL soli, 1 ČL cukru, 380g hladké mouky, 120g žitné mouky, 1 ČL sušeného droždí.
Po pípnutí: 1 ČL kmínu, hrst majoránky a cibule (nakrájená).
Výsledek – 750ti-gramový chlebík.

reruna
22. dub 2012

@zuhur tak to je hodně podobný recept, který dělám často, je můj nejoblíbenější, akorát já už nedávám ten cukr, když je tam ten ocet, tak už nemusí být cukr a dávám trochu více vody, ale teda nenapadlo mě tam dát majoránku a cibuli - opravdu jsi tam dala hrst? nebylo to moc?
Pro srovnání - recept, co pořád dělám - super chlebík:
150 ml mléka, 200 ml vody (nebo jen 350 ml vody), 2 PL oleje, 1 PL octa, 2 ČL soli, 1 ČL kmínu, 150 g žitné mouky (nebo špaldové, nebo pšeničné celozrnné), 350 g hladké mouky, 1 ČL sušeného droždí - program základní, kůrka střední, velikost 900 g (1 kg). Tenhle mě nikdy nezklame.
Zítra zkusím s tou majoránkou a cibulí

nikiii
22. dub 2012

@zuhur hned si opisuju. A tu cibuli krájíš jak, kostičky nebo půlkolečka?