Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

anysek85
13. kvě 2011

@moudivlacek

Tak to jste na tom ještě dobře, my naprosto běžně měsíčně utratíme kolem 20 000 a to neplatíme nájem a nemáme hypošku, protože jsme domeček zdědili. Nás ale dost stojí benzín, auto a prostě celkově náklady na dopravu. Jídlo kupuju bio a rádi chodíme za kulturou a do restaurací, takže to lítá. 🙂 Jinak ale žijeme celkem skromně a 12 000 s nájmem a energiemi je teda pro mě dost nepředstavitelný. To se mi ani nechce věřit.

moudivlacek
13. kvě 2011

@anysek85 to je jen bydleni,doprava,benzin, jidlo drogerie v tom neni 😉 je to silene,na jidlo a drogerie (plenky..) mame tak 5000,ale nejak bylo a bude,proto jsem rada,ze tu muzu sbirat napady na obedy,nejak uz nevim co a hl levne ze 😀

zuzi82
13. kvě 2011

Tak my dneska ještě zbytek guláše s kolínkama ze včerejška a na večeři udělám buřty v černém pivu a skočím do pekárny pro ještě teplý chlebík. Mňam. 😅
Zítra si dáme sekanou s bramborovou kaší a listovým salátem a v neděli jdeme na oběd do restaurace oslavit výročí. Už se těším, jak si dám švestky plněné mandlemi v těstíčku se šlehačkou. 😀 Taky musím dnes udělat nějaký dortík, mám koupené mascarpone, tak musím najít nějaký suprový recept, ať mám manžovi co dát. 😉

Holky, potěšily jste mě s tím hospodářstvím, už jsem si myslela, že jsem jediná takový blázen, co si pěstuje vlastní zeleninku. O víkendu manža bude vyrábět králíkárnu a doufám, že brzy už v ní budou dupat králíci. Mám je moc ráda(hlavně na talíři), ale ty vyhubliny, co se prodávají, to fakt ne. Není nad domácího, tak jak si pamatuju z dětství.

anysek85
13. kvě 2011

@moudivlacek Tak to my ještě plíny nekupujem, to bude teprv sranda 😀, ale nestěžuju si, mateřskou budu mít velkou, manžel dostal lepší práci, tak to nějak zvládnem. Navíc jdu jen na dvouletej rodičák a částečně budu dělat na miniúvazek z domu (HR agendu) a sem tam si na firmu zajedu i s miminem, ale to jen v případě nějakého velkého a důležitého konkurzu.

Tyjo, ale jak vyžít komplet z 12 000 to by mě fakt zajímalo, to by se šetřilo 😵 😵 😵

aemmi
13. kvě 2011

Tak my za nájem (v tom je elektrika+voda+plyn) a jídlo taky dáme cca 11 - 12 000, ale to není zdaleka všechno, pak je tam internet, telofony, benzin, jídlo v restauraci, kosmetika+drogerie, sem tam oblečení, vstupy na různý akce, dost toho jde na spoření, životní pojistko, pojištění bytu, důchodový, takže odejde 20 000 jako nic 😅 asi i víc...každý měsíc kupujeme postupně něco do bytu a ted přijdou větší nákupy na mimino, takže to prostě lítá 😕

anysek85
13. kvě 2011

@aemmi 😀 Přesně, my za duben utratili 40 000 protože jsme prostě dokupovali spoustu věcí do domečku (myčka, komoda, přebalovák) a dělali takovou minirekonstrukci koupelny, ale to je snad jednorázovka a už se to uklidní. A 2.5 nám přišel trošičku nadstandardní kočárek, tak už jsme v půlce měsíce zase na čtyřiceti, ale tak v červnu už se to snad konečně uklidní 😀 - koneckonců bude muset, protože půjdu na MD a pravidlo "nikdy nejít do minusu" se prostě u nás dodržovalo a dodržovat bude 🙂.

aemmi
13. kvě 2011

@anysek85 tak to my jsme na tom podobně už od ledna 😅 a ještě nějaký věci do bytu jsou třeba, ikdyž ne akutně, ted taky přijde na řadu komoda s přebalovákem a nějaká skřínka na věci pro mimino, no a pak ještě dalších tisíc věcí, jako houpací křesílko, vanička, povlečení a tyhle krámy 😀 kočár necháváme na léto, ten taky nebude nejlevnější, ale stojí nám za to...jen postýlku kupovat nemusíme, ale to je jediná věc 😉 a to si myslím, že nejsme nějak zvlášť rozhazovačný 🙂

eriska
13. kvě 2011

@zuzi82 proč blázen? já jsem miluju zeleninku od babičky, to úplně jinak chutná..už mám i na okně truhlík s bylinkama, to je to jediné, co si doma můžu pěstovat..no a králíček..hmmm..🙂 to je taky mňamka.to bude s králíčků nadšený😉 a nejen na talíři😉

aemmi
13. kvě 2011

@zuzi82
@eriska já až budeme mít domek, tak taky plánuju zeleninovou zahrádku 😉 a těším se na to, ted jsem si jen dala bylinky do truhlíku, ale něco bylo špatně, pochcípaly 😅

deyana
13. kvě 2011

když jsme u těch bylinek, dopadá to u nás vždycky stejně jako u @aemmi ... nemáte někdo návod jak ty mršky vypěstovat aby se držely? petržel, pažitka, bazalka.. já si koupila i jahody a rajčata a kozí rohy, ale odvaha na vysazení chybí 😀 manža je zahradník, ale jaksi ne na tu zeleninu, jen na okrasné květinky, takže vím prdlajs 😅

aemmi
13. kvě 2011

@deyana tak to by mě taky zajímalo, já měla taky petržel, pažitku, saturejku a kerblík a jako vůbec nic...možná jsem je moc zalila...přitom třeba pažitku má děda na záhoně a roste mu jak plevel 😅

kajulka001
13. kvě 2011

tak my vcera delali zahony a dneska nakoupily shery rajcatka kerikovy a papriky a jeste pak chci nakoupit i velky rajcata a mam koupenou i pazitku redkvicky hrasek a uvidime co jeste vysadime i ty kozi rohy meli od mamky mam mesicek na zasazeni nejakou lupinu coz uz ani nevim co je ale asi taky nejaka bylinka a co jsem si dovezla mata uz trosku vetsi tak ji pak budu susit do caje

petule246
13. kvě 2011

u nás dnes byla svíčková (z mrazáku) + těstoviny

soniq
13. kvě 2011

my jsme měli dneska palačinky s tvarohovou náplní a zapečené v troubě s medem🙂

petra.vavra
13. kvě 2011

@soniq prosím recept, děkuji 😉

jitafol
13. kvě 2011

Holky teda s tím kuskusem jste mě docela nalákaly🙂 Taky asi vyzkoušíme.
Já to vždy považovala za nějaký dietní blevajz a ono to asi nemusí být špatný.

vojtisek2007
13. kvě 2011

s bylinkama taky neporadím jak v truhlíku, mám je na záhoně - pažitku,petrželku a libeček, mátu (to je jak kopřiva rozlezlý všude) a bazalku, rajčata a papriky a kozí rohy mám ještě v truhlíkách doma a salát a ředvičky už konzumujeme z pařníku 🙂

jinak k těm výdajům - my na jídlo tak těch 13-15tisíc, nájem+hypo+energie=20.750, auto, telefon,spoření,oblečení - si platíme každý sám, tak je to různý a dětem pojistky 900 a spoření 4500 + měsíčně školka (cca 1000) ,škola (600) a něco toho oblečení pro děti (1500) , takže suma sumárum - hodně 😠 😠 😠 😠 ale kde ušetřit netuším 😝 😝 😝

vojtisek2007
13. kvě 2011

@jitafol taky dnes jedu na nákup do velkoměsta, tak ho chci koupit 🙂 a zkusit

... a ještě šmakoun ??? říká někomu něco, vaříte z toho ????

aemmi
13. kvě 2011

@vojtisek2007 šmakouna jsem měla jednou a zdá se mi, že chutná jak sojový maso...já z těhle altenativních věcí radši tofu...

zuzi82
13. kvě 2011

Tak jak na pěstování, to neporadím. U mě je to takový pokus-omyl, ale třeba ředkvičky už si večer dáváme a salát bude taky co nevidět 🙂

soniq
13. kvě 2011

@petra.vavra no, já jsem to dneska dělala poprvé, ale nebylo to špatný....jen fantazii ještě mít na ozdobení🙂....prostě každou usmaženou palačinku promažeš tvar.náplní, smotáš...všechny je pak zešikma rozkrojíš a pokládáš do zapékací míce, já jsem si s tím vyhrála a dávala jsem je lehce přes sebe...to jde těžko popisovat, ale myslím, že to je jedno jak se to dá......nechám je v troubě upéct (el.trouba....180 asi na půl hodky) a pak na ně rozliju med podle chuti kdo má rád sladké, vypnu troubu a nechám to dojít.....pak ozdobit třeba šlehačkou, nebo polít čoko.....a není to špatné a ani žádnej zázrak.... 🙂

tyrisa
13. kvě 2011

Špagety s kuřecím masem,kuřecí vývar s mrkvičkou...

weri1
13. kvě 2011

@brusinka.pusinka tu rebarboru na koláč dávaš syrovou nebo ji povaříš?

petra.vavra
13. kvě 2011

@soniq díky, já to strašně chci zkusit, ale vůbec nevím, jak na to...v pondělí to udělám 😉

soniq
13. kvě 2011

@petra.vavra nemáš zač.....přítel si to dal s ovocem, šlehačkou a vanilkovým krémem.....🙂....a malému to taky chutnalo, takže super...akorát jsem měla hodně tekutej med......bylo to trošku něco jiného než klasický palačinky...tak pak dej vědět jak to dopadlo a jestli chutilo🙂

petra.vavra
13. kvě 2011

@soniq určitě dám, díky 😉 ...u nás to bude hlavně moje jídlo, já jsem na sladký a taky to tak vypadá 😀 ...ale co, když už nic, tak aspoň dobré jídlo ne 😀

weri1
13. kvě 2011

@veru23 tak to se máte, my jen nájem máme 12 tis 😉

peroli
13. kvě 2011

mi jsme dnes měli rajčatová kuřecí stehna 😵 mňamka 🙂

vojtisek2007
14. kvě 2011

čočka na kyselo, párek, volské oko, okurka, chlebík z pekárny

vojtisek2007
14. kvě 2011

@peroli prosím receptík na rajčatová kuřecí stehna 😉