Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

timbouctou
3. led 2013

@michamicha to nezní špatně 🙂 akorát nevím, jestli mi to na to vystačí, fakt toho masa moc není. Ale můžu to do těch knedlů nacpat i s tím špenátem, že jo?

aaadus
4. led 2013

Včera na oběd palačinky, k večeři treska - prcek s kukuřicí (po dlouhé době se ozývalo od stolu hmmmm, mňam 😀 ) a já s pečenou dýní. Dnes hovězí na česneku se špenátem a br. knedlíkem

monyliny
4. led 2013

Já dnes kuchtím rychlovku-květákový mozeček s bramborem a kompot🙂

kitinka76
4. led 2013

@brambora20 guláš, svíčkovou, znojemskou.. dělám vždycky takhle. Papiňák mi totiž bouchl, měla jsem popáleniny druhého a třetího stupně na polovině obličeje a hrudníku. Od té doby jsem na papiňák nešahla a maso dělám v troubě 😉

kitinka76
4. led 2013

@monyliny ty jo!! ty jsi mi udělala chutě 😉 květákový mozeček jsem neměla tak 100 roků 😀 😀

radka_h
4. led 2013

Holky mám dotaz? Zítra bych chtěla udělat halušky. Ale nechci kupovaný. Máte nějaká svůj oskoušenej recept na ně? díky 😉

ava
4. led 2013

Oloupeš brambory, nastrouháš je na struhadle či v robotu (ne na jemno jako mrkvičku pro kojence, ale ani nahrubo jako jablka na štúdl 😉 , osolíš a přimícháváš hladkou mouku (menší díl) a pak polohrubou, dokud nedosáhneš konzistence vhodné na protláčení do vroucí vody. Nejlépe se mít spec.dírkované síto, přes které mají optimální velikost. Protlačíš várku, vaříš cca 4 min, sítem vylovíš, propláchneš stud.vodou, aby nebyly slizké.
Mezitím usmažíš špek (nebo slaninu) do křupava a smícháš, zárověň i brynzu (nebo zelí). A jdeš na další várku...😉
Když jsem v čas.tísni, použiju i z prášku, ale jen z DM drogerie - BIO halušky, je to hodně moukové, tak přistrouhám 2 brambory a postupuju stejně....ať sedílo zdaří 🙂

chris_n
4. led 2013

Dneska česnečku proti bacilům a k tomu budeme dojídat segedín ze včera 🙂

radka_h
4. led 2013

@ava Děkuji za recept

ava
4. led 2013

@radka_h není zač. Česnečka je dobrý nápad, měla jsem ji udělat dříve, než jsme bacilům podlehli ☹
Dnes palačinky na slano se špěnátem. Bez polívky.

kristi
4. led 2013

koprovku a fr. brambory

chris_n
4. led 2013

@kitinka76 ja ho miluju mozeček, ale skoromanžel mi ho nejí :-/

chris_n
4. led 2013

@kitinka76 hele já v podstatě všechny omáčky do nedávna dělala v normálním hrnci. Ale objevila jsem ted kouzlo papiňáku, tak snad mi nevybouchne ☹

brusinka.pusinka
4. led 2013

dnešní francouzké brambory🙂

kitinka76
4. led 2013

@chris_n byla to blbá náhoda, ale chirurg říkal, že jsem dopadla dobře, že jiné holce ještě to letící víko přerazilo čelist. No ty novější jsou snad už bezpečnější, já měla ještě totalitní 😉

petule246
4. led 2013

U nás budou taky fr. brambory. Chtěla jsem je už k obědu, aleto jsem nestihla, tak jsme si s ml. synkem dali jen brambory s máslem (na loupačku) a fr. brambory budou až k večeři.

pitruskaskarolinkou
4. led 2013

cizrnová polévka a smažené žampiony s brambory

babulinkab
4. led 2013

já si očistila a nastrouhala asi 2 kg mrkve (na 2 dny - holt jsme mrkvožrouti 😀 😀 😀 😀 😀) :a zítra budou kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev a brambory

petrufa86
4. led 2013

a koukám že je dnes den francouzský brambor. U nás je máme taky 😀 😀

monyliny
4. led 2013

@radka_h HALUŠKY dělám takto😉 oloupu jednu cibuli,nákrájím a osmahnu na oleji.Mezitím si vedle v kastrůlku podusím kys.zelí,které jsem si trochu pokrájela.Pak přidám k té do zlatova lehce osmahnuté cibulce-někdy na ní přidám osmahnout ještě anglickou slaninu.Vše smíchám.Pak si oloupu tak 5-6 brambor a na jemno na strouhám,osolím a dám jedno vejce.K tomu přidám polohr. nebo hr.mouku,tolik,aby to bylo hustější konzistence.No a pak podle toho,jestli máš sítko na halušky-děláš nočky nebo je odkrajuji lžičkou z prkýnka do vroucí vody.Halušky jsou hotové až když vyplavou na povrch,scedím,propláchnu horkou vodou a přidám ke směsi se zelím.

xuxie
4. led 2013

Dnes jsme vyjedli Sloníkov, ale na zítra máme polévku z červené čočky s mrkví a brambůrky a "thajskou krůtu" v dětské verzi: krůtí kousky s banánem, medem, kapkou sojovky, limetkovou šťávou, sezamovými semínky a k tomu rýže a nasekaný koriandr.

kristi
4. led 2013

fr. brambory dneska jedou koukam 😀 😀 😀

zitra asi kvetakova polevka a pecene veprove na cesneku s kasi, v nedeli jdeme k sefovi, takze licka nebo svicka 🙂

zizala79
4. led 2013

dnes jsem vařila kotel dýňové polévky, tak bude počítám až do neděle 😵

radka_h
4. led 2013

@monyliny děkuji. a z těch 6 brambor kolik je porcí halušek? chtěla bych to na dva dny

monyliny
4. led 2013

@radka_h To budeš mít na dva dny😉

sarunatko
4. led 2013

Pečené vepřové maso a králík na česneku, k tomu šťouchačky se smetanou a špenátem.

radka_h
4. led 2013

@monyliny To jsem ráda. Jsme jaksi nenajezená rodina 🙂

monyliny
4. led 2013

@radka_h my taky,tak snad na ty dva dny to mít budeš🙂Když tak pro jistotu přidej na množství-brambory-2-3 a půl sáčku zelí.

radka_h
4. led 2013

@monyliny to radši jo. Pytlik zelí budu dávat celej kupovala jsem dneska asi 40 dkg uzenýho a mám ještě kousek slaniny. Tak si myslim, že určitě na dva dny bude 🙂

lv
4. led 2013

pečené krůtí stehno, okolo naházený rajčata, papriky...bazalka, rozmarýn, česnek, tááákže trocha srbsko..zítra řízky a bramkaše, proboha a´t už jde muž do práce, mě ty hody zničí...a jako mezičlánek mezi žranicema o svátcích samá itálie: +-pasta pomodoro, ala norma, aglio olio, putanesca.. 😲