Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petule246
17. črc 2013

u nás dnes cuketové bramboráčky se zakysankou a česnekem

eveluska
17. črc 2013

kluci právě stláskali každej misku chilli con carne s rýží 😎 tak doufám, že jim zejtra neuletěj ty jejich malý prdelky 😅

pajenka
17. črc 2013

Čevabčiči s bramborem, míchaný salát a nealko pivo 🙂

pccolor
17. črc 2013

Dělal jsem:
polévku z vepřové kosti se spoustou masa s mrví a nudlema - oba kluci se olizovali
hlavní jidlo jsem udělal zabečený květák s bramborama. To už takový úspěch nemělo, ale bylo to vynikající.

A zítra budou jahodové hnedlíky, ale to vaří žena. Mě se s tím nechce drbat🙂

sofinulik
17. črc 2013

my dneska meli fazolovou s parkem a pak kureci palicky tak trochu na paprice a k tomu kolinka i knedlik, jak bylo komu libo 🙂 a po veceri jsme jeste meli pohary slehajdy s jahodama rozmixovanyma 😝
zitra se doji z denska a chci probnout nejaky malinovy kolac s drobenkou 😕

kammka
18. črc 2013

@maybe72 rozhodně vařit a péct pro tábor je radost!! děti jsou ze vzduchu vyhládlý a snědí všechno 🙂
třešně bych brala, my letos nemáme nic, pomrzlo to...a bohužel to pomrzlo i našim a tchýni ani nenapadne něco dovízt..

jsem sama doma, tak vůbec nevím... tenhle týden jsem měla už 2x špagety s rychlou rajčatovou omáčkou (oliváč, česnek, krájená trajská, oregano, potom navrch parmazán) ale už nemám naštěstí rajčata..tak asi kuskus, nebo rýži..
včera byly dukátové buchtičky s krémem. a večer jsem pekla housky.

a měla bych jet na nákup...
ale tááák se mi nechce..

ale sunar si doma neupeču..

maybe72
18. črc 2013

@kammka S tím táborem máš pravdu, mám i vlastní zkušenost, přes chovance, instruktora a vedoucího jsem se propracovala i ke kuchtičce... (to je kariéra, co?).
Dnes zase rychlé špagety vařím já, mám doma jen jednu dceru a babičku, takže není potřeba žádné velké vyvařování, ale další dny se budu muset polepšit, bude nás víc (lentilce přijedou kamarádky), manžel bude po závodech, takže snad někde udám i další třešně...
Pěkný letní den a rychlý nákup, měj se!

ladie
18. črc 2013

S prckem k obědu bramborová kaše, pstruh na másle (koupený na trhu), kukuřice.
K večeři budou halušky s brynzou a slaninou.

ia.
18. črc 2013

prcek zeleninová polévka s brokolicí, bramborem, mrkví, libečkem. Já celozrnné špagety ze sušenými rajčaty a česnekem, posypané parmazánem.

edeltraut
18. črc 2013

karbanátky s bramborem, zeleninová polévka pro nejmenšího člena a zase nějaká rybízová buchta - zrovna sháním nějaký dobrý recept... nějaký tip? 🙂

petule246
18. črc 2013

@sofinulik - díky za inspiraci na fazolačku s párkem - zítra si jí nejspíš uděláme🙂

dnes těstoviny s kuřecím, cuketou a pestem - docela se to vyvedlo, všichni jsme spokojení

edeltraut
18. črc 2013

@ladie Paráda, děkuji. Jdu na něj 🙂. Rybízu máme mraky, takže buchty, šťávy, dřeně a kompoty... 😝 . Za chvíli nám už poleze krkem 😀

petule246
18. črc 2013

@ladie - ten taky dělávám a je výborný - čeká mne o víkendu 🙂

edeltraut
18. črc 2013

@ladie Halušky bych si taky dala, bohužel jsem si já trubka nepřivezla ze Slovenska brynzu a u nás jí nikde nekoupím....☹.

edeltraut
18. črc 2013

@ladie Super rychlovka - už je v troubě. Díky 🙂

ladie
18. črc 2013

@edeltraut je fakt dobrý a hlavně rychlý a není na něj potřeba nic extra 😀

ladie
18. črc 2013

@edeltraut brynzu koupíš v každém supermarketu nebo ji mívají na trzích 🙂
V obchodech mají většinou tyhle dvě a obě jsou celkem dobré.
http://www.celiakia.sk/image.php?url=files%2Fpo...
http://img.cas.sk/img/4/gallery/1787328_tatrans...

etinka
18. črc 2013

Kuře na paprice a knedlík🙂 Klasika a děti ji milují. 🙂

edeltraut
18. črc 2013

@ladie Já se bojím, abych nekoupila nějakou "hnusnou" 😀. Vždycky si vozím ze Slovenska a letos v domnění, že je ještě v mrazáku a že za námi přijede tento víkend rodina jsem se na to vybodla.... mrazák prázdný, rodina přijede na podzim... ☹. Někdo mi říkal, že v Kauflandu, tam tak jednou měsíčně zavítám, ale vzpomeň si na ní, když kolem tebe skáče stádo dětí a každý něco chce 😀.
Díky za tip, kouknu po nich 😀. Do září nevydržím 😀.
Já si kupuju na salaši a nebo tuhle.

1luciferka1
18. črc 2013

brokolicový krém a těstovinový salát

jimmy1
18. črc 2013

vařený brambor, kapusta a pečené maso 🙂

xuxie
18. črc 2013

Polévku z nového zelí s bramborem. Špízy: kuře, brambor, cibule, lilek, cuketa a rajčatovo česneková omáčka s bazalkou a olivami. Aby se to udělalo, tak brambory jsou předvařené ve slupce a lilek odsolený a přelitý vařící vodou.

kammka
18. črc 2013

holky, obdivuju vás všechny jak vaříte.. já mám poslední dobou děsnej kopr a k tomu je vedro a holka je u babi a chlap v práci, takže dnesj jsem měla dvě housky (teda domácí aspoň) s máslem a oštěpkem.. a jdu si udělat kafe.
od neděle vařím zase pro dvacet lidí, to bude tóčo.. ale docela se těším, když je pro koho vařit, je to radost.. takhle se odbydu těstovinama nebo houskou..

ladie
19. črc 2013

Včera jsem na zahradě posbírala hromadu ovoce a zeleniny, takže bude bramboračka (jediná koupená věc v ní budou brambory a cibule 🙂 ), zeleninový salát (buď s kousky kuřecího nebo s vajíčky natvrdo) a rybízový koláč.

ia.
19. črc 2013

zeleninová polévka ze včerejška a šunkofleky z uzeného

pajenka
19. črc 2013

Meruňkové knedlíky 🙂

1luciferka1
19. črc 2013

smažené tvarůžky a ameriky a na véču salát s kuřecím masem, chia semínky a zakysankou

pajenka
19. črc 2013

@1luciferka1 Mňám!

mrnous81
20. črc 2013

Jdu zadělat na langoše 😉