Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

falca1
13. čer 2012

dneska jen rizoto ze zbytků sekaný a rýže 😀

bulinka
13. čer 2012

u nás se dodělává hovězí vývar s nudličkama a k tomu obalovaný květák v těstíčku s bramborem 🙂

beruskanula
13. čer 2012

@djn : to vypada dobre, brzy zkusim 😀 😎

xuxie
13. čer 2012

Polévka z pečené papriky, kuřecí s lilkovo-rajčatovou omáčkou a těstovinami. Malý stůně, tak moc nepapá, ale trošku si dal 🙂

victress
13. čer 2012

haló pomóc, je tu někdo kdo mi poradí jak dostat z bábovkové formy pudinkovou nepečenou bábovku? nejde mrcha ven ani za zlaté prase 😝 😝 😝 😝 😝 😝

jinak teda k tématu dnes máme jenom rychlovku bramborový guláš

zuhur
13. čer 2012

Dneska jsme se odbyli poněvadž jsme přišli pozdě z hřiště - kuskus a k tomu tilapie se zeleninkou v páře.

@victress zkoušela jsi mokrou utěrku přes formu?

victress
13. čer 2012

@zuhur zkoušela jsem všechno možné, ale dobře to dopadlo, nakonec jsem s tím třískla o nohu a ona vypadla 😀

cervena_vila
13. čer 2012

Dneska byly špagety, zvlášť jsem dělala krevety na česneku a víně (jen příště nesmím použít červené, barva byla děsná) a zvlášť jemnou lučinovou omáčku s cherry rajčátky a bazalkou. Smíchalo se to na talíři a smutním, že nic nezbylo 😅
Taky rychlý koláč s hruškami - jak se dají na dno, na to těsto a pak se to celé překlopí.

kammka
13. čer 2012

dneska jsem nebyla na oběd doma.. a navaříno nemám, takže po návratu jen chleba s něčím.. k večeři budou kostky z vietnamského prasátka na leču a červených fazolích a k tomu buď tarhoňa nebo rýže, ještě nevím..

petrufa86
13. čer 2012

@simonceli ségra ke konci pečení kuřete přidává na kolečka nakrájený pórek (třeba i 3 pórky) Poprvý jsem to jedla u ní a je to výborný. Dá to tomu takovou dobrou chuť.

simonceli
13. čer 2012

@petrufa86 díky to vyzkoším....

kammka
13. čer 2012

@simonceli já miluju kuře naložené do láku z vody,soli,česneku, a citronové šťávy..lze přidat provensálské koření, na množství citronu bacha, ať to není kyselé..nechta v tom přes noc, pak upéct, nejlépe v remosce.. je to super s chlebíkem nebo rýží..

finezuza
13. čer 2012

tak dneska jsem zkusila udělat rebarborovou zmrzlinu a je luxusní, zato z mrkvové buchty mám zakalec 🙂

tina1506
13. čer 2012

tak recept jsem teda vyhledala na netu, buchtičky se mi poprvé povedly, chlap měl boule za ušima 😉

eriska
14. čer 2012

@finezuza můžu poprosit o receptík na rebarborovou zmrzku? rebarbory je u babinky hafo a zmrzlinu milujeme všichni😉

u nás dneska pórkovo-brokolicová smetanová polívečka, pečené masínko a brambůrek

jancip
14. čer 2012

@simonceli Já na konci pečení na kuře přidávám pokrájené olivy a nebo dělávám kuře tandoori. Základem je majda z jogurtu, indického koření tandoori masala (dá se u nás koupit), česneku, solil. Do toho se to naloží a pak peče. Když není masala dá se namíchat koření vlastní, ale to není úplně ono.

simonceli
14. čer 2012

@jancip díky za typ, olivy nesnáším a kuře tandoori mi nějak nejede. To koření mi nesedlo.

babulinkab
14. čer 2012

@simonceli dnes úplně jednoduše do remosky jsem naházela brambory (syrové), hrášek, mrkev, na to kuřecí stehna (jen osolila, okmínovala, trochu adžiky) a nechla upéct. Vůbec jsem to nepodlívala, to kuře super ochutí ty brambory..

simonceli
14. čer 2012

@babulinkab no už jsem si nějak namyslela něco podobného..... akorát já tam dám brambory, jablka na půlky a pak do jablek brusinkový kompot. Tak uvidíme jaké to bude. Ale díky za recept

djn
14. čer 2012

gulášová polévka; naložený kuřecí narychlovku na pánvi + brambory, salát; vdolečky

finezuza
14. čer 2012

@eriska nakrájet rebarboru na kostky, dát do hrnce s trošičkou vody, cukr -podle toho, jak to chcete sladké, já pořád přidávala a přidávala 🙂, úplně rozvařit (jako třeba na kompot), nechat chvilku schladnout a přes větší cedník přepasírovat (nebudou tam ty vlákna, jen hustá šťáva) nemusí to být přepasírované, ale je to lepší. V misce vyšlehat 2 smetany na šlehání (30%) - nebo 1, podle toho kolik chceš zmrzliny a kolik máš rebarbory ( na ty 2 smetany jsem měla asi 8 -10 tenčích stonků rebarbory). Smetana se vyšlehá do středně tuha, aby byla jen nadýchaná, ale ne úplně tuhá. Pak se do šlehačky vmíchá ta studená hustá rebarborová šťáva a dá se to do zmrzlinovače - pokud nemáš, přímo do misky a do mražáku. Je to docela rychlé a jednoduché a zmrzka je výborná, kyselkavá a přitom smetanová a osvěžující.

petule246
14. čer 2012

u nás dnes květákové placičky s br. kaší

dooriska
14. čer 2012

vepřová roláda se špenátovou nádivkou s hrnkovými knedlíky

ajuse21
14. čer 2012

obalovaný květák s bramborama

eriska
14. čer 2012

@finezuza díky moc, o víku jedeme k babince, tak určitě vyzkoušíme..takhle reberboru připravujeme do buchet, takže jen tu šlehajdu do toho🙂
@simonceli teď jsem si toho všimla až teď, já teda nejraději osolit, dát kari a trošku grilovacího, podlít vývarem a ke konci bohatě obložit máslem..nebo dělám rozporcované kuře na kousku, k tomu brambory a podlít šlehajdou a péci..jednou jsem dělala i na sušených švestkách a slanině, mně to moc chutnalo, ale manža takhle na sladko nemá rád

pitruskaskarolinkou
14. čer 2012

květák brambory a k tomu ještě smažák 😀

kristi
14. čer 2012

my mame jako predkrm rajcata s bazalkou a balsamicem, pak losos s bramborama a k tomu salat....

marhulinka
14. čer 2012

u nás dnes vločková polévka, přírodní plátek se šunkou a sýrem s bramb.kaší a zeleninou.
Zítra nám uvaří nějaká restaurace na výletě a doma nás bude čekat drobenková buchta s tvarohem a jahodama-už se peče

marhulinka
14. čer 2012

@simonceli já peču hodně často kuře na zelí🙂

reruna
14. čer 2012

dnes rizoto se zeleninou a zbytky vepřového, kakaové řezy s kaštanovo-smetanovým krémem