Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nnell
18. únor 2013

K obědu dnes guláš z divočáka s kynutými knedlíky, ke kterým jsem se odhodlala poprvé a kupodivu se povedly. Jako zákusek kringel. A k večeři bramboráky.

verciiik
18. únor 2013

@zuzi82 jak se dělá domácí pribináček?

beditha
19. únor 2013

Včera ratatouille s kuskusem i rýží,k večeri raclette. Dnes vídeňský salát s teplou švýcarskou šunkou + zbytek ratatouille🙂

zuzi82
19. únor 2013

@verciiik Uvařila jsem vanilkový pudink, trochu osladila a vyšlehala s vaničkou tvarohu. Pak jsem rozpustila tabulku čokolády na vaření s kousíčkem másla a rozšlehala s druhou vaničkou tvarohu. Do mističky jsem na dno dala tu kakaovou hmotu a přelila to tou vanilkovou a je to mňamka. 😉

nikiii
19. únor 2013

Mně se dneska nic moc nechce, takže udělám jen bramborovo-zeleninovou polívku a napařím z mražáku kynutý knedle s meruňkama co mi zbyly od posledně a máme uvařeno 🙂

lasirena
19. únor 2013

Já se dnes chystám na salátovou polevku a ryžový nákyp se švestkami 😵

lv
19. únor 2013

@lasirena zdravím, jaká je salátová polévka? neznám, ráda se dozvím..

monyliny
19. únor 2013

Rajská polévka,zapečené těstoviny s brokolicí,kuř.masem a sýrem a eskymo řezy 😉

katka_mel
19. únor 2013

Králičí vývar a těstoviny s tuňákem. nechala jsem se inspirovat od @zuzi82. A ten pribináček už jsem si taky napsla. Jen co koupím tvaroh, tak udělám. 🙂

krakorka
19. únor 2013

dnes těstovinový salát 😉

lasirena
19. únor 2013

@lv Delam ji na kyselo, nejdriv dam varit brambory s bobkovym listem, korenim a soli, pak az jsou mekke pridam pokrajeny salat, ten jen necham projit varem aby zustal trochu krupavej (aby z nej nebyl hadr), a nakonec zahustim smotanou s moukou a dam ocet dle chuti. Je rychla chutove moc dobra a taky zdrava, mam ji moc rada 🙂

lv
19. únor 2013

@lasirena díky, to jsem nikdy neslyšela a to kuchtím pořád něco..zkusím, jsem dost polívková a hned se mi sbíhají sliny..jaký salát? římský, leďák, hlávkový asi ne, ten by zplihl okamžitě, ne?

yesu
19. únor 2013

Včera kuřecí vývar a chilli con carne, dneska cibulová polévka a dušená zelenina s bramborem...

lasirena
19. únor 2013

@lv ja mam ted ledovy tak pouziju ten ale v lete ji mamka vari i hlavkoveho ze zahradky🙂 recept mam vlastne od ni🙂 delava i cuketovou polevku kdyz jsou cukyny na kyselo ta je taky dobra, vyzkousej snad te nezklame 😉

janulka1980
19. únor 2013

dnes brokolicovy krem a koprova omacka s hovadzim maskom a knedlikom.

babulinkab
19. únor 2013

rajská polívka s těstovinovou rýží a zbytek zapečených brambor

prdecek
19. únor 2013

bramborová polévka, kupované grilované kuře a chleba a mrkvojablečný salát, na zítra rybičkovou pomázánku bez cibule

niikkis
19. únor 2013

holandský řízek s bramborovou kaší 🙂

jujika
19. únor 2013

testoviny s domacim pestem. Domaci pesto: oprazime piniove orisky na panvi, dame je do nadoby na mixovani, pridame bylinky: kopr, petrzel, libecek, bazalku. dodame parmazan a olivovy olej trochu opeprime pripadne dosolime 🙂

pitruskaskarolinkou
19. únor 2013

u nás dnes špagety Carbonara a polévka z červené čočky.

marhulinka
19. únor 2013

Dnes rizoto se strouhaným sýrem.

sarunatko
19. únor 2013

Holky, máte nějaké tipy na jídla z ovesných vloček (nemyslím moučníky)?

eriska
19. únor 2013

@zuzi82 jooo, když to šoupneš do mrazáku, tak je z toho výborná zmrzka..akorát, já jsem většinou líná dělat čokoládu, tak koupím pikao a taky to s ním jde..dlouho jsme to neměli, mohli bychom udělat..🙂 mně by zajímalo, jak děláš to masko? jako na špízky, a to hodíš jen na nějakou pečící mísu a do trouby? vypadá lákavě 🙂
@sarunatko kamarádka dělá vločkové karbenátky a prý jsou moc dobré, já dělám jen vločkovou kaši s máslem a strouhanou čokoládou anebo vločkovou polévku...na másle osmahnu nastrouhanou mrkev, celer, petržel, pak tam přihodím vločky, oprahnu, podliju vývarem a vařím do měkka. zahustím moukou rozmíchanou v mlíčku..když mám, přidám i řapíkatý celer☹ nebo brambor, ať je změna, někdy ji rozmixuju, někdy jen zahustím a posypu zelenou petželkou..ale nedělám ji často, moji chlapi takové husté polívky moc nemusí☹ a já bych se po n utloukla

my dneska dojíme vývar s kapáním a žemlovku, k véče asi zapečené papriky s taveňákem a nevím, co na zítra..něco z kance, mám ho plný mrazák, ale už nevím, co z něj ☹

zuzi82
19. únor 2013

@eriska Jo, jsme teď ve Zlíně a nemám tu žádné jehly ani špejle, tak jsem to jen nakrájela na kostky, okořenila gyrosem, pak na to naházela žlutou papriku na kousky, cibuli a cuketu na čtvrtkolečka, zakapala oliv. oleje a šoupla do trouby. 😉

eriska
19. únor 2013

@zuzi82 hmm...mám tu půlku cukety, nějakou papriku taky, tak už jen to masko..takhle to vypadá úžasně, a chutná určo ještě líp..myslím, že zítra vyměníme kance za kuře 😀

maxiiim
19. únor 2013

Dušená kuřecí játra s hráškem a rýží,zítra kuřecí řízek a brkaše...včera večer luxusní rajčatový salát....neměla jsem ho snad sto let a včera fakt chutnal...😉

zuzi82
19. únor 2013

@eriska Bylo to dobré. Já teď zase řeším váhu. Malý bude mít 8 měsíců, tak se na miminko už nemůžu vymlouvat, takže se snažím fakt minimalizovat tuky a mouku a cukr. Takže teď hodně improvizuju a vařím lehká a zdravá jídla. 😉

beruskanula
19. únor 2013

k obědu rychlovka- nudle s mákem, vecere bude dnes studená, tže pečivo s něčím, zelenina 😀 😎

eriska
19. únor 2013

@zuzi82 já bych potřebovala taky kila dolů..a hodně, ale nemám inspiraci, co vařit..a na netu se v tom fakt neorientuju, co, kde, kolik čeho a zase jako půl dne, abych u toho seděla a vypisovoala, to nemám..tak já se budu inspirovat tebou 🙂 jen bych potřebovala všechno, od snídaně, přes svačinu po večeři 😖 tak držím palečky, ať kila lezou dolů nejlépe sama 😉

brusinka.pusinka
19. únor 2013

dnešní rychlo obídek hold noční je noční🙂 😀 zapečené pohankové kroupy s uzeným a červeným zelím a dresnk ze zakysané smetany 😀