Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
14. lis 2012

@luznicarka Já vařím jen na sádle, olej vůbec nepoužívám, a uvařit tak jde všechno 😉

luznicarka
14. lis 2012

@nikiii To já vim že na sádle se dá dělat všechno jen ne vždycky ho doma mám kdyžto olej ano 🙂

handm
14. lis 2012

Dneska byl bramborový guláš a na zítra už je v troubě pečené kuře na leču s rýží 🙂

dana3262
14. lis 2012

Výbornou polivku jsem dělala: osmahnou cibulku a česnek, zalít vodou a uvarit v ni červenou čočku a kari cous cous. To byla taková dobrota, ze jsem ji musela hned dělat znova 🙂 a taky zapecenou polentu s mozzarelou a rajčaty.

brambora20
14. lis 2012

@dana3262 kari cous cous, to je jako kuskus? 😅 Prodává se i ochucený?
Miluju červenou čočku- dělám jen s bramborem a nastrohanou mrkví, někdy rozkvedlámv ajíčko

brambora20
14. lis 2012

@dana3262 a ještě bych recept na tu Polentu?

dana3262
15. lis 2012

@brambora20 a nafukuje te? Říká se, ze nemá nadymat, ale mam dojem, ze u me to neplatí. A to dělám takovou tu bez slupek, pulenou. Kuskus sr prodává ochuceny. U nas maj dva druhy. A tu polentu jsem mozna zbastlila, ale bylo to dobry 🙂 normálně jsem ji uvařila ve vodě se solí a bazalkou, nakonec kousek másla-to dělám se vším 🙂 a kamila jsem ji do pekacku, pokladla mozzarelou, rajčaty a posypala strouhanou goudou a zapekla.

nikiii
15. lis 2012

Dneska zapeču kuřecí s cibulí a šlehačkou, k tomu opečený brambory. A asi si na víkend nachystám medovník, aby se hezky uležel - pokud ho dřív někdo nesprovodí ze světa teda 😀

kristi
15. lis 2012

Jeste nevim, bud br.gulas nebo aglio olio

ivett
15. lis 2012

dnes hovězí vývar a vepřová kýta s nějakou šťávkou a s rýží...

prdecek
15. lis 2012

na oběd domáci pizza a na večeři kapr, ale vůbec nevím jako ho upravit, poradíte někdo???

krakorka
15. lis 2012

Dnes u nás játrová omáčka s rýží.

@prdecek u nás kapra připravuje manža a zapéká ho v troubě s několika druhy sýrů(porce kapra,poházet cibulkou,poklást sýry a zalít smetanou a nechat péct).A jednou jsme ho pekli v alobalu s jablky.

lv
15. lis 2012

@prdecek výborný kapr je tak, že porce osušíš, obalíš v hl.mouce smíchané se solí a černým pepřem a uděláš na másle na pánvy..

pitruskaskarolinkou
15. lis 2012

@luznicarka s křížkem po funuse, ale napíšu, jak je dělám já 😉
na sádle či oleji osmahnu cibulku a trošku uzené slaniny pro vůni (tomu přizpůsobím množství omastku), až je pěkně zlatá cibulka, přihodím vepřové na plátky - které NEklepu, používám plecko a jen naříznu kraje, aby se nekroutily, osolené a opepřené, zprudka opeču, zaliju studenou vodou - jen zlehka, aby se mohla vydusit masová chuť a přisypu mražené hříbky na plátky, přikryju pokličkou a dusím do změknutí. Po 15 minutách přiluju trošku vody, aby bylo dost omáčky, zase chvíli dusím. Pak si rozkvedlám trošku mouky ve vodě a omáčku zahustím - smetanu nedávám, smetanu dávám do houbové omáčky bez masa. Přidám jemně nasekanou petrželku a konzumujeme s rýží, malá si dala knedlík, knedložroutka 😵 Mně to chutná trošku přikyselit citr.štávou.

luznicarka
15. lis 2012

@pitruskaskarolinkou díky to je asi to co sem hledala přemejšlím co příští týden abych pořád nevařila jen polívky 🙂 😀

ia.
15. lis 2012

@kristi jsem pro aglio olio 😅 😉

monyliny
15. lis 2012

U nás stále fazolovka od včera-jsou jí 3l a jí ji jen manžel,já kojím,tak bude na dlouho,něco musím zamrazit 😀 špagety se zeleninkou,slaninou a sýrem a odpo ke kávě míša řezy 🙂

ined77
15. lis 2012

u nás dnes polévka rajská s písmenky, polévka kapustová s krutonky a rybí filé na másle a kmínu, br. kaše. k večeři už je přichystaná sardinková pomazánka 🙂

pusolamy
15. lis 2012

takze u nas v utery : zapečené brambory s vepř.masem, včera frankfurtska polevka a uzene s bramb.kasi, dnes rybi file v testicku a brambor. adelka mezitim mela dynovou polevku a čočku

ia.
15. lis 2012

@pusolamy můžu se zeptat, jak děláš frankurtskou polévku? znám ji jen ze školních jídelen a ráda bych to zkusila doma 😉 díky

pusolamy
15. lis 2012

@ia. jasne tady je recept: 2lzicehl.mouky , 1 cibule , párek, 3 strouzky cesneku,1 lříce sl.papriky, 5 brambor, 1lžice sadla, sul pepr
cibuli, cesnek , brambory olpupeme a nakrajime. na sadle zpenime cibuli, zasypat hl. moukou paprikou, udelat jisku a naredit vodou. pridat brambory, cesnek ,sul pepr, a varit dokud nejsou brambory mekke.pak pridat parek a dovarit pripadne dochutit

ia.
15. lis 2012

@pusolamy díky, je to jednoduché 😉

beruskanula
15. lis 2012

dnes svickova, zitra kureci spizy se zeleninou s pecenym bramborem🙂

kristi
15. lis 2012

zbylý brambory od toho kuřete se špenátem a cibulkou

yesu
15. lis 2012

pivní guláš s knedlíkem, zbylo i na zítra, hurá nemusím vařit 🙂

nikiii
16. lis 2012

Dneska jsme se pozvali ke kamarádce na žemlovku 😀

pusolamy
16. lis 2012

@ia. : jojo to je 🙂
dneska prcek file od vcera, a pro nas rizeto s vepř. masem,na zitra tu mam kvetak

monyliny
16. lis 2012

Já stále tu fazolovku-bude se jíst zřejmě do vánoc 😀 Zapečený těstoviny na smetaně,se sýrem a kuř.masem a jablkový koláč 🙂

klaraalucka
16. lis 2012

vaříme svíčkovou na zejtra,aby byla uleželá, zejtra k tomu jen domácí knedlíček. Dneska hovězí vývar s knedlíčky a domácími nudlemi, a brambor s pečenou krkovičkou a paprikou.

pamal
16. lis 2012

špenátovou pizzu z domácí pekárny a ze zbylého špenátu bude zítra špenát s knedlíkem a uzeným