Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

laurital
13. únor 2014

Steak z roštěnce s bylink. máslem a šťouchané špenátové brambory s česnekem 😉

zelva
13. únor 2014

Dneska rychlovka - bramborové noky (ty kupované) se špenátovou omáčkou a sýrem.

ladie
13. únor 2014

Dneska slezský sýr (bramborák plněný sýrem).

hellenkaa
13. únor 2014

Já dělám bramboračku se žampióny a kuřecí steak s hranolkama...:D nic extra zdravého, ale můj žaludek je poslední dobou hodně vybíravý :D

laurital
13. únor 2014

Tak u nás právě proběhla svačinka 😀 -langoše jednohubky z jogurtového těsta, rychlé a výborné.

pet.s
14. únor 2014

prosím jak uděláš ty šťouchané br s česnekem?

pet.s
14. únor 2014

holky, nemáte některá nějaký vyzkoušený receptík na buchtu na plech případně na bábovku, rychlou dobrou ne dusivku.-)))

laurital
14. únor 2014

@pet.s Nevím, jestli to bylo na mě 😉 Tak přihodím své dva oblíbené způsoby 🙂
Na pánvi na oliv. oleji lehce opeču na plátky nakrájený česnek a přihodím natrhané listy baby špenátu, nechám jen zavadnout a vmíchám do brambor rozšťouchaných s kouskem másla a event. i kapkou smetany.
Výborné jsou i šťouchané brambory s pečeným česnekem (celou hlavičku česneku pokapu oliváčem, zabalím do alobalu a peču cca 45 min) .Stroužky pečeného česneku lehce zesládnou a ztratí štiplavost a celé je vymačkám rovnou do šťouch.brambor.

pet.s
14. únor 2014

@laurital hmmm mnam jsi mi udělala chutě...vyzkouším..znám recept na štouchané br s cibulkou,ale přijdou mi hodně mastné a kalorické...tyhle vyzkouším..

seb
14. únor 2014

@ladie jak peces tu babovku? me se tvarohova vzdycky srazí po vytazení z trouby, ale mam ji
nejradsi

ladie
14. únor 2014

@seb hele, mě drží v pohodě. Ale je fakt, že nikdy nebude tak nadýchaná jako normání.

seb
14. únor 2014

@ladie a muzu se zeptat na recept? mozna tam ja mam moc tvarohu

ladie
15. únor 2014

@seb ty jo, dělám spíš od oka. ale bude to takhle:
- 2 vejce (žloutky, sníh)
- 1 tvaroh
- půl hrnku cukru (klidně víc, když máte rádi sladké)
- půl hrnku oleje
- hrnek a půl mouky (dávám půl napůl pol. a hl.)
- větší půlku prášku do pečiva
- trochu mléka podle potřeby.

nadja73
15. únor 2014

tak k obedu nilsky okoun s linguinama se susenymi rancaty a spenat se slaninou a k veceri chilli con carne s chlebem, holky budou mit hraskovou polivku,

kammka
15. únor 2014

@ladie byla jsem jako dítě v ozdravovně.. když rozdávaly sestřičky sváču, často slyšely "menší půlku chleba, větší půlku chleba.." komentovaly to slovy "PŮLKY JSOU VŽDYCKY STEJNÝ, ale větší polovina z vás to stále nechápe ..." nebylas tam taky ?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😉

dnes braamboračka, řízek s bramborem a zeleninkou, k snídani byl domácí pribiňák s piškotama a k večeři si tatínek poručil jelito nebo jitrnici, to jsem zvědavá, co se mi povede z toho mrazáku vylosovat

zítra nevím.. jistá je jen ta bramboračka, je jí totiž kotel.. možná pečená krůtí haxna a k tomu dušená zeleninka (brokolice, mrkev, porek..)

a dcera si žádá něco upíct.. možná tu bábovku zkusím 🙂

kammka
15. únor 2014

@ladie může být tvaroh z vaničky??? mám jen nízkotučný 😒

laurital
15. únor 2014

Včera byla jen restovaná kuřecí prsa s bylinkovým máslem a bramborová kaše a dnes
Čína s kuř. masem a hranolky 🙂

xpila
15. únor 2014

Dnes k obědu jelení ragů na červeném víně zahuštěné perníkem a k tomu šťouchané brambory se slaninou a jarní cibulkou. Bylo to naprosto luxusní, u jídla jsme ani nedutali 😀 K večeři budou grilovaná křidýlka, římský salát a jdu k tomu péct bagetky.
Včera večer kanapky s domácím tatarákem, uzeným lososem a chorizem. Měl to být jen předkrm, ale stačilo nám to jako jídlo 😀

ladie
16. únor 2014

@kammka může. Já dávám taky z vaničky - polotučný.

maybe72
16. únor 2014

Ahoj kuchařinky, u nás dnes k obědu opět jasná volba, včera jsem byla předtancovávat na plese a od organizátorů jsme mimo honoráře dostaly i večeři - plněný bramborák!!! Ne že bych nic jiného neuměla uvařit (léta praxe a hladové krky udělají kuchařku i z zapřísáhlé nekuchařky), ale u nás dnes opět BRAMBORÁKY, tentkrát plněné masovou směsí 😉 (a strašně se na ně těším, fakt!!! 😀 )

ladie
17. únor 2014

V sobotu kuřecí vývar s domácími játrovými knedlíčky, okoun na másle, šťouchané brambory s pažitkou.
Neděle zeleninový krém s parmezánem a krutonky, houbové risotto, vepřová panenka.
Dneska gulášová polévka, palačinky.
Zítra kulajda, telecí řízky a bramborový salát.

krabice1983
18. únor 2014

u nás bramboračka a králik na zelenině s bramborovou kaší 😉

helcenka
18. únor 2014

V sobotu "buřtguláš" s hlívou ústřičnou, v neděli rizoto. Včera vývar s nudlema a dnes dojíme guláš ze soboty.

punky
18. únor 2014

dnes k obedu cervena cocka,pecena repa a vajicko a zitra tempech na cibulce,jahlovo-ryzovi knedlik a spenatek 🙂

zelva
18. únor 2014

Dneska mrkvovo-bramborový krém. A znojemská s knédlem.

kammka
18. únor 2014

@ladie tvarohová bábovka super!! moc díky za další rcp do mého sešitu 🙂

my konečně dojedli krůůtí stehno, děti jsou marod, jedí minimálně.. bramboračku si dnes měl vzít chlap do práce, ale nechal ji v lednici, tak bude k večeři, asi k ní udělám i pár palačinek..
zítra by mohl být segedín s knedlíkem...inspirovala mně jedna maminka v čekárně u mudry, která vykládala druhé, že její 18ti měsíční dcerka mrskla talíř se segedínem na zeď a museli malovat 😀

punky
18. únor 2014

k vece:grilovana cuketka,glazovana mrkvicka na medu a pecene brambory 🙂

ladie
18. únor 2014

@kammka to jsem ráda! 🙂

krabice1983
19. únor 2014

dneska bramborové noky s kuřecím masem , zalité smetanou 🙂

1luciferka1
19. únor 2014

@punky můžu poprosit recept na ten jáhlovo rýžový knedlík, díky 🙂