Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lenam
27. črc 2012

Dneska jsem dělala listové copánky od @peroli . Je to výborný. Jen jsem opravdu z půlky udělala copánky 🙂
Holky, můžu se zeptat, jak děláte "šneky"? Moc děkuji za recept!

lenam
27. črc 2012

@peroli chtěla bych se zeptat, kde kupuješ sušený kopr a sušený česnek 🙂 Ráda bych zkusila i tu pomazánku. Děkuji. A ještě jeden dotaz. Co je na těch špejlích? Dole je hroznové víno a nahoře?

karmenta
27. črc 2012

@peroli
@lenam já jsem také tyto copánky zkoušela, měly velký úspěch. Zkusila jsem i ty kopečky, byly dobré, ale špatně se to nabíralo. Za recepty děkuji, copánky se stanou každonávštěvovou dobrotou 🙂

lenam
27. črc 2012

@karmenta Já to dneska zkoušela. Chci to také dělat o víkendu pro návštěvu 🙂 Manžel mi zkušební várku celou snědl. Šunku jsme koupili na doporučení @peroli v Lidlu a chuťově opravdu výborná.

peroli
27. črc 2012

@lenam kopr jsem měla mražený a sušený česnek od vitany nebo kotanyi.. prostě ten co mají v obchodě mezi kořením.. 😉 jaká značka je celkem jedno.. 😉 🙂 stejně je to víceméně na jedno brdo 😀
jinak dole je hroznové víno a nahoře je hroznové víno 😀 😀 dole světlý hrozny, nohoře tmavý a je to trošku pocákaný čokoládou.. 🙂
a že schwarzvaldská šunka chutnala mě nepřekvapuje.. ta zatím chutnala všem který jsem do Lidla pro ni poslala... 😀 někteří mě sice proklínaj, že je silně návyková ale co.. 😎 aspoň v tom nejsem sama 😀 když ji mají ve slevě tak zatím nejmenší počet co jsme udělali na jeden nákup bylo 5 balení a ještě cestou dom většinou zbouchám sama jen tak a bez ničeho jeden ten balíček.. 😀 a občas ji před dcerou musím i schovávat.. 😅 😀 to jsem matka, co? 😀

peroli
27. črc 2012

@karmenta myslíš ty kopečky z toho sýra? mi to nabírali malou lžičkou.. 🙂 😉 v jedné ruce ten copánek, ve druhé lžička.. 😀

tajemna30
27. črc 2012

@lenam mohla bych poprosit - kde prosím najdu recept na ty listové copánky?

lenam
27. črc 2012

@tajemna30 496 🙂

lenam
27. črc 2012

@peroli děkuji, opravdu jsi mne dnes inspirovala. 🙂

tajemna30
27. črc 2012

@lenam děkuji moc

falca1
28. črc 2012

dneska uzená polívka pokud stihnu, uzené a br.kaše. 😀 a po obědě pudink

peroli
28. črc 2012

co bude dnes na oběd ještě vůbec netuším 😕 😅 ale na večeři jsme měli pečená medová křidýlka s tzatziky a čokoládový dort s malinovým přelivem a šlehačkou.. 🙂

heaven_angel
28. črc 2012

dnes rajská s knedlíkem a hovězím, čočková polévka a švestkový koláč s drobenkou..

@peroli můžu poprosit o recept na ten čokoládový dort? vypadá skvěle 🙂

peroli
28. črc 2012

@heaven_angel

ČOKOLÁDOVÝ DORT

250 ml mléka
125 ml vody
250 g másla
1/4 hrnku kakaa
200 g čokolády na vaření
2 hrnky krystalového cukru
2 lžičky vanilkové esence (já dala vanilkový cukr)
1 lžička instantní kávy
2 vejce
3/4 hrnku hladké mouky
3/4 hrnku polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva

V kastrůlku na mírném plameni zahřívat dohromady mléko a vodu, do horké tekutiny přidat máslo, kakao, čokoládu, cukr, vanilkovou esenci a lžičku instatní kávy, metlou stále promíchávat. Až směs bude hladká a jednolitá, odstavit ji z plotny a nechat vychladnout, pak do ní přimíchat rozšlehaná vejce, oba druhy mouky a prášek do pečiva, vznikne téměř tekuté těsto. Vlít do vymazané a vysypané dortové formy a péct 1 hod a 45 min při 150 st., po upečení nechat vychladnout.

Dohotovení je už na každém..
- čokoládová poleva
- šlehačka + maliny s cukrem (nebo jiné ovoce.. 😉 )
- krém z vyšlehané smetany a mascarpone s troškou cukru a maliny 🙂
- atd atd atd..
- nebo i kombinace - čokopoleva + šlahačka a maliny.. apod.. 🙂

peroli
28. črc 2012

@heaven_angel nemohla bych dojet na oběd? dala bych si všechno z dnešního menu.. 😀

babulinkab
28. črc 2012

smažený vepřový řízek, bramborová kaše a zeleninový salát

xuxie
28. črc 2012

špenátová polévka a citronové kuře s jablky, rozinková rýže - ale v tom dusnu tady u toho padám, měla bych asi vařit v noci na balkóně, jak je tam 20 😎

heaven_angel
28. črc 2012

@peroli jasně, jsme na to jen dva (plus jeden, co je u mě dočasně v nájmu 🙂 ), hladové návštěvy vítáme 😀 díky za recept na dort, jsem čokoholik, už vím, co budu péct příští víkend..

pajula
28. črc 2012

my dneska máme zeleninovou polévku,gulášek s rýží a jablečný koláč 🙂

nikiii
28. črc 2012

@xuxie to kuře zní skvěle - můžu poprosit o receptík? 🙂

lenam
28. črc 2012

My dneska k obědu zapečené rizoto, k večeři rýžový nákyp a teď chystám mňamky na zítra: listové copánky, sýrová roláda, šneky z listového těsta a sladké šneky z kynutého těsta s pudinkem. Jeden plech sladkých šneků už mi manžel snědl, takže premiéra dopadla dobře 🙂

nikiii
29. črc 2012

My jsme zpátky z dovolené, takže dneska jen tak lehce na rozjezd budou pečený křidýlka v medové marinádě, brambory, okurkový salát, a jablečnej štrůdlík.

samik2008
29. črc 2012

hejk,nové brambory a zeleninový salátek

prdecek
29. črc 2012

bavorská sekaná z Globusu a bramborová kaše, jahodový kompot nebo hlávkový salát

xuxie
29. črc 2012

@nikiii Moc ráda, tady je 🙂

Kuře si rozdělíme na čtvrtky, omyjeme, osušíme, vetřeme do něj sůl smíchanou s citronovou šťávou, olejem a dvěma rozdrcenými stroužky česneku (nemusí být, pokud nemáte rádi). Do pekáčku s víkem dáme olej (trošku po dně), naskládáme čtvrtky a přikryté pečeme na 160°C cca hodinu. Přidáme dvě oloupaná nakrájená jablíčka, jeden biocitrón (nebo normální oloupaný) na kolečka a snítku tymiánu. Opět přiklopíme a pečeme dál (já peču pomalu na nižší teplotě, klidně další hodinu, našim to tak chutná, ale je to úplně na Tobě, jak jsi zvyklá). Poté odkryjeme, mašlovačkou potřeme maso šťávou a dopečeme na barvu (tak 20 minut). Já jím k masu i ty citrony, muž s malým jenom jablíčka.
Rýži normálně uvařit ve větším množství slané vody spolu s rozinkami - také pomaloučku a promíchávat, ať se nasáknou. Opravdu hodně vody, po uvaření slít a propláchnout 😉

Nechte si chutnat a hezký den 🙂

nikiii
29. črc 2012

@xuxie Děkuju moc, zní to výýýýborně, hned si opisuju a v co nejbližší době vyzkouším, už teď se mi sbíhají sliny 🙂

1luciferka1
29. črc 2012

včera večer jsme si udělali sushi párty a nakonec ugrilovali mořského vlka

tina1506
29. črc 2012

pomooooc, byla mi vnucená cuketa, nikdy jsem s ní nic nedělala... máte některá osvědčený recept? I pro prcka 15 měsíců... 😉

pusolamy
29. črc 2012

@tina1506 : udělej cuketovou polévku - je rychlá a moji dcerce je taky 15měsicu a moc ji chutnala , jo a jedl ji i manzel 😉

ange_de_la_morte
29. črc 2012

včera gulášová polívka a placka z vařených brambor plněný zelím s klobásou .... dneska trošku opožděný oběd : zahrádková polívka ( mrkev, petržel, rajče, kukuřice, hrášek, kedlub, červená řepa, brambor ) a rybí fílé na másle s bramborovou kaší a ledový salát