Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sofinulik
26. bře 2013

@ladkaspackova júúúú, klidne bych se nechala pozvat, rajskou miluji, no u nas doma nikdo vic, takz ji delam jen fakt obcas a malicky kastrůlek 😒

xmarg04
26. bře 2013

@xuxie Ty jo, to je bomba - muzu se zeptat, jak delas kapiovou omacku? Jen podusit a mixovat nebo too ma nejaky figle?

sofinulik
26. bře 2013

@xuxie a jak na tu kapiovou omacku prosim?

sofinulik
26. bře 2013

@aaadus a jak prosim delas to tajine?

xuxie
26. bře 2013

@xmarg04
@sofinulik
přesně tak, žádný fígl: trošku oleje, tři kapie bez semínek na kousky, pár kaparů (fakt malinko 5-6), já tam dala ještě pár cherry rajčátek, co zbyla od večeře, trošku soli. Osmahnout papriku, pak kapary, pak rajčata, podlít cca cm vody, stáhnout, přikrýt, 5-10 minut, rozmixovat na hladko, pár kapek citronové šťávy a hotovo 😉

Ještě fajnovější je z pečené kapie (pokud máte čas), kapie na půl, odsemínkovat, osušit a na pečící papír nebo mřížku do trouby na plno na pár minut, až se jim udělají puchýře. Vychlazené sloupat slupku a rozmixovat s troškou oleje, kapary, solí a citronem (už nevařit jenom prohřát před podáváním, klidně v mikrovlnce)...výborné to je pro dospělé přimíchat také lžíci adžiky - děti to nerady, trochu to pálí 🙂

xmarg04
26. bře 2013

@xuxie To zni dobre, papriky pecu, ale nikdy me nenapadlo je mixovat, to musim zkusit...😉

medvidek
26. bře 2013

Květák s bramborem.

pajenka
26. bře 2013

Koprová omáčka, volské oko, brambor, polévka kyselice

babulinkab
26. bře 2013

zítra budu dělat kuřecí vývar
a chilli con carne s rýží

zizala79
26. bře 2013

@pajenka dala by se koprovka udělat aj ze "zavařeného" kopru? mám nějakou skleničku kopru: sterilovaná zelenina ve sladkokyselém nálevu. nebo jak ji děláš? su tatar a ke koprovce jsem se ještě nedostala 😅

zizala79
26. bře 2013

dnes na večeři tortilla a salát

janicka1984
26. bře 2013

tortilly s kuřecím masem

pajenka
26. bře 2013

@zizala79 Dělám z mraženého, mám z léta, ze sterilizovaného jsem nikdy nedělala, ale myslím, že ho použíš můžeš. A je to hrozně jednoduché - udělám máslovou jíšku, zaleju vodou a mlékem, osolím a povařím. Přidám zakysanou smetanu a kopr, sůl, cukr, ocet, chviličku povařím a je to 🙂

luznicarka
27. bře 2013

@mjanca Mno když sou venku tak je nasbírám ale vzhledem k mrazům který je spálili tak mám letos smůlu ☹

edeltraut
27. bře 2013

@zizala79 já koprovku dělám ze sterilizovaného kopru a je dobrá - sice není nad čerstvý, ale taky dobrá 😉

edeltraut
27. bře 2013

My dnes budeme mít boloňské špagety a buřtguláš 🙂. Jinak mi kyne chlebík - dnes poprvé z celozrnné mouky, tak jsem zvědavá 🙂

sarunatko
27. bře 2013

Včera bylo krůtí na žampionech, bulgur a ledový salát. Dneska smažené filé a brambory. A peču rychlou buchtu bez vajec s borůvkami.

zizala79
27. bře 2013

@pajenka @edeltraut díky díky 🙂 musím někdy vyzkoušet!

dnes na oběd studený čočkový salát a na večeři je plán jít na pizzu, tak snad se splní. na zítra udělám omáčku na boloňské špagety, ale pak to asi zapeču s bešamelem a těstovinama, co najdu (lasagne doma nemáme), těstoviny moc nemusím, leda právě takto zapečené
a ještě dnes budu péct listový koláč se špenátem mužovi na zítra na oběd

zizala79
27. bře 2013

@sarunatko prosím recept na buchtu bez vajec

blahova_andrea
27. bře 2013

brambory a smažený květák, malému jen vařený

sarunatko
27. bře 2013
ia.
27. bře 2013

dneska bílá polévka se zelenýma fazolkama a těstoviny s omáčkou z rajčat, rukoly a pecorina posypané parmazánem.

edeltraut
27. bře 2013

@sarunatko Tak na ten hned jdu 😀

yesu
27. bře 2013

žraločí steaky, brambory, zelňačka

ratatooy
27. bře 2013

bramboráky,kvetakova polevka od včera

aaadus
27. bře 2013

Dýňový polévka, losos s pečenou dýní nebo bramborem

helcenka
27. bře 2013

U nás dnes rybička na másle s baby zeleninou, nemám tu nic čerstvého a jsem marod, tak musím sáhnout do mrazáku.
Zítra začínají opět prázdniny, takže tradičně si děti přejí špagety, tentokrát udělám z kuřecím masem a omáčkou z pasírovaných rajčat, sýr nesmí chybět a polévečka kuřecí vývar s nudlemi.
V pátek buď vyrazíme za babičkou, nebo bude jen rychlovka - kuřecí vývar a krupicová kaše.

katka_mel
27. bře 2013

U nás bramboráky stejně jako u @ratatooy a navrch tvarůžky. Mňamka

monyliny
27. bře 2013

Kmínová polévka se zeleninou a strouháním,čočka na kyselo s uzeným masem a od včera višňová bublanina 🙂