Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

renatuss
3. srp 2011

@brusinka.pusinka Souhlasím,mám na to úplně stejný názor 🙂 🙂

zuhur
3. srp 2011

@mandre já jsem ten článek o pangasovi četla taky, ale pak jsem taky zjistila, že je to hoax 😅 Čert ví čemu věřit. Já kupuju ryby buď na výlovu nebo na farmářských trzích.

renatuss
3. srp 2011

@mandre A to u nás právě takový rybníky máme,není to chovný rybník,takže si myslím,že jsou ty ryby celkem kvalitní 🙂 (aspoň v to doufám) 😉 😉

brusinka.pusinka
3. srp 2011

@zuhur my ty články moc neřešíme ale prostě nám pangas nechutná je to takové bláto 😖 Nejraději máme candáta a nebo pstruhy , kapříky, líny a amury 😉 Občas doveze strýc velké okouny ale ty mají hromadu kostiček tak z nich děláme karboše do nálevu 😉 a jinak máme mražáky oplné rybek a pokudf máme chuť uplně na čerstvou jedeme do rybího domu vyfasujeme prut a co si chytnem to si odvezem a doma upravíme 😉 trhy tu nemáme ☹

mandre
3. srp 2011

@zuhur já ho teda nečetla, mě to řikal prodejce ryb. Je to kupodivu sladkovodní ryba, takže nemá ani ty potřebné Omega kyseliny, co mají mořské ryby. Já kupuju jenom z ověřených zdrojů, anebo volně lovené z Norska.
Jinak kuřata třeba nejíme vůbec, vzhledem k tomu, že jsou plné hormonů. Jedině když se dostanu k domácímu kuřátku 🙂 .

zuhur
3. srp 2011

@brusinka.pusinka já mám pangasa doma jako nouzovku. Nejradši mám kapra a pstruha. Manžel, ale ryby stejně moc nejí, takže máme tak max. rybu jedenkrát do měsíce než do týdne 😠 Jinak u nás se točí ryby v trojobale a dva receptíky odsud - Vánoční slzy a ďábelský kapr nebo jak to bylo podle peroli 😉

zuhur
3. srp 2011

@brusinka.pusinka rybí dům????? U nás není žádný rybář ☹ Je fakt, že až se odstěhujeme z Brna tak ty trhy mi budou chybět.

brusinka.pusinka
3. srp 2011

@zuhur jj je to soukromník co má rybníky porybný a mají tam i restičku kde ti rybjku udělají samo né tu co chtíš ale jakou si vybereš u nich z lístku. je tam i prodej malá miluje chtat s tátou rybku a nějakou občas dokoupíme a hotovo 😀 a než toho pangase je lepší chu´tově ta Talápie i když také mi moc nejede 😀 😀 . u Nás ryby jsou tak4x-5x do týdne většinou k večeři 😉 😀
http://www.rybidum.cz/index.php?id=akvaria

renatuss
3. srp 2011

@brusinka.pusinka O rybím domě také slyším poprvé,může to být fajn ulovit si sám rybu 🙂 🙂

raci
3. srp 2011

My dneska máme kuřecí vývar s nudlema, mrkví a květákem a palačinky s borůvkovou marmeládou a karamelovým pudinkem 🙂 jinak k těm rybám - ačkoli je rádi chytáme u nás je nejí nikdo, takže vlastně neřěšíme, akorát občas udělám rybku malýmu...

werry
3. srp 2011

boloňské špagety, mňam 🙂

dilemma
3. srp 2011

kvetakovou polivku a bramborovou kasi a karbenatky🙂

babulinkab
3. srp 2011

dnes rajská polévka
čína, kolínka, salát z ledového salátu a rajčat

ryby pangasia nekupuju
pro děti kupuju tresku buď od nowaca, nebo dnes jsem koupila albert quality

reruna
3. srp 2011

@mandre přečti si o tom pangasovi na stránkách hoax, je tam i vyjádření státní isntituce, co kontroluje zdravotní nezávadnost potravin k nám dovážených, nevím už přesně její název, ale pangas podle žádných laboratorních testů neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky, a to co se o něm povídá je poplašná zpráva šířená po internetu stejně jako třeba o unášení dětí v ikei nebo jinde... Je zajímavé, jak je internet v tomto mocný, takhle zpráva už koluje pár let a je mezi lidmi hodně rozšířená, proto se to i tak dopodrobna zkoumalo a žádné z těch obvinění se neprokázalo. Je to prostě sladkovodní ryba, stejně jako třeba kapr, zdraví prospěšnější jsou určitě ryby mořské, ale i ryby sladkovodní nejsou z výživového hlediska k zahození. Dneska není podle mě potravina, která by neobsahovala nějaké škodliviny z ovzduší, takže snad jedině jíst vše bio (a věřit, že nehnojili močůvkou s e-coli). My občas toho pangase koupíme, když se dobře ochutí, tak je i dobrý a nemá kosti. Chu´tově lepší je tilapie, nebo jinak kupuju tresku, nebo filé z tresky bez kostí od nowaca... kapra jedině na Vánoce, nechutná mi a má strašně moc kostí.
K domácímu kuřátku se moc nedostanu, co mám teda jíst, když kuřecí maso je rozhodně zdravější?... vegetariáni nejsme, občas se dostanu k domácímu kráíkovi od tety a jinak bohužel v dnešní době musím vše kupovat...
A abychs e dostala k dnešnímu obědu - rajčatovo smetanová omáčka, rýže a kuřecí maso

mamkamarketa
3. srp 2011

@mandre nejenom to,ale ''krmi'' je MOCI tehotnych vietnamek,ktera je bohata na hormony 🙄 nejhorsi je,ze to davaji detem v MS ☹

mamkamarketa
3. srp 2011

@scvrcek v intersparu? fakt? mame ho sice daleko,ale treba ukecam manzu k nedelnimu vyletu 😀 diky za typ 😉

mamkamarketa
3. srp 2011

@hasky24
@brusinka.pusinka rybare v rodine uprimne zavidim
🙂 do makra sice nemame tu kartu,ale zkusim se pozeptat jestli nekdo z okoli nema. a ty ryby jsou morske-cerstve? a cenove?

mamkamarketa
3. srp 2011

@reruna http://www.prosapia-magna.cz/vyziva/51-kdy-se-e...
s kuraty je to to same. chapu,ze je to financne narocne,ale ja mam lekarem tvrdou dietu s leky a kure bych teoreticky nemela vubec. proto kdyz ho jim kupuji jedine bio. osobne bych synovi normalni kure nedala 😖
ja nakupuji v tescu maji bio hovezi a kureci vzdy se mrknu,kdy maso prochozi ten den rano je za 50% 😀 hodim to do mrazaku je to 😉

hasky24
3. srp 2011

@mamkamarketa ted je tam akce na treska tmavá-původ Norsko-cena 97.90 kč/kg pražma-původ Řecko cena 229.90 kč/kg 😉

mamkamarketa
3. srp 2011

@hasky24 prazma mnam 😵 😵 😵 a i ta treska je za super cenu.
jdu shanet nekoho kdo jezdi do makra 😀 diky za info!!!!

hasky24
3. srp 2011

@mamkamarketa jo jo je to tam fakt super nevím odkud jste ale Praha Čestlice-Průhonice je fajn 😉 😉 v jiném jsem nebyla zatim

mamkamarketa
3. srp 2011

@hasky24 praha 1 😉 ja vim,ze je na cernaku a v nekde u stodulek,butovic. zkusim se pozeptat jestli nekdo ze znamych nema tu makro kartu

hasky24
3. srp 2011

@mamkamarketa o.k dyštak se pak můžem domluvit muž by třeba půjčil 😉 😉

reruna
3. srp 2011

@mamkamarketa s tím článkem souhlasím, škodlivost pangase nebyla prokázána a pak už je na každém, jestli věří tomu s tou močí, či ne, jestli chce podporovat vietnamské či domácí rybáře. U nás bohužel tesco nemáme, v albertu se občas něco bio najde, ale ne pravidelně. Jak už jsem psala výše, dnes nemáš u ničeho jistotu 100% zdravotní nezávadnosti. Co se týká té moči např. objevila se na interentu i zpráva, že obyčejná voda z kohoutku je též plná ženských hormonů, které se tam dostávají močí těhotných žen, ale žádnou konkrétní studii v tom článku neuváděli.

mamkamarketa
3. srp 2011

@hasky24 a nekotroluje se obcanka? 😕
bys byla hodna. pozeptam se nejdriv v okoli a kdyztak bych se s dovolenim ozvala 😵
diky !

mamkamarketa
3. srp 2011

@reruna slysela jsem,ze filtry nedokazi zachytit ci vycistit hormony v moci,ale slysela jsem,ze se to deje nekde v mene prumyslove vyspelych zemi...o cr jsem to neslysela.
skoda v albertu to takhle asi nedelaji...

hasky24
3. srp 2011

@mamkamarketa to nevim byli jsme tam před měsicem a u vchodu je takové to čipové zařízení kde se jen ta karta dala a přečetlo to a vpustilo nás to dovnitř 🙂

jimmy1
3. srp 2011

dneska kapustová polívka a vepřové nudličky na rajčatech a paprice (pro Martínka mleté vepřové na leču a kuskus).

reruna
3. srp 2011

@mamkamarketa nedávno byl tento článek na netu, myslím v novinkácch.cz, že s tím přišel nějaký německý profesor, takže když je to v německu, může to být klidně i u nás a prý se tím vysvětluje můuská neplodnost v rozvinutých zemích, taky ženské znaky u mužů, přibírání v ženských particíh atd. Ale seriozní výzkum žádný, takže máme přestat pít vodu z kohoutku? Když se všude píše, že je prý zdravější, než voda v petkách? A nedávno zase aféra s Aquilou a závadnou vodou v petkách.... nebylo nám líp, když jsme všechny tyhle protichůdné informace neměli a prostě jedli, co bylo?

1luciferka1
3. srp 2011

kuřecí polévka, lasagne a ted se peče tvarožník ke kafíčku 😉