Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beruskaveruska
23. bře 2011

zadělávaná kapusta, brambor a zelí s červenou řepou

eriska
23. bře 2011

panenka na zeleném pepři, hranolky a prcek polévku

kami1984
23. bře 2011

my dneska měli bramborový knedlík, pečené zelí a kuřecí stehno

brusinka.pusinka
24. bře 2011

brynzovou polévku, a Halušky dospělí s brynzou, malá se žervé a syn se zelím 😉 😝 😝 😝

kami1984
24. bře 2011

Rajská s hovězím a penne nudlemi

prdecek
24. bře 2011

dneska kulajda a muffiny s marmeládou 🙂

verapa
24. bře 2011

zapíkané brambory, slepiční odvar 🙂

babulinkab
24. bře 2011

zapečená kuřecí prsa s lečem a taveným sýrem, brambory, ale líp se hodí bramboráčky nebo hranolky

kami1984
24. bře 2011

@babulinkab muzu poprosit o receptik??

babulinkab
24. bře 2011

@kami1984 oprahnu si na cibuli kuřecí prsa, dám do pekáčku, nebo já dnes použila pánev, která jde dát i do trouby a zaliju sklinkou sterilovanýho leča a pak v trošce mlíka rozmíchám 2 nebo 3 obdélníčky tavenýho sýra a naliju to taky na to a peču tak 20 - 30 minut

moudivlacek
24. bře 2011

@brusinka.pusinka je bryndzu my radi,jak se prosim prosim dela polevka 😉

dneska se nejak odbydeme,ale delala jsem lilkove lasagne a malej se mohl uzrat 😀

brusinka.pusinka
24. bře 2011

@moudivlacek *
250 ml zakysaná smetana
sůl
1 ks cibule (větší)
1 lžička kmín
3 lžičky hladká mouka
2 lžíce olej
1,5 lžičky mletá sladká paprika
700 g brambory
250 g brynza
Brambory oškrábeme, pokrájíme na malé kostky a s kmínem a solí uvaříme doměkka.
Na vyšší pánvi zpěníme na oleji najemno nasekanou cibuli, zaprášíme moukou, přidáme papriku, opražíme, podlijeme vodou, chvilku povaříme a nalijeme k uvařeným bramborám.
V misce rozmícháme bryndzu, smetanu a asi 1,5 dl vody. Vlijeme do polévky, převedeme varem a můžeme podávat.
Pokud by byla moc hustá, naředíme ji vodou.
tak ji dělám já snad Vám bude chutnat 😉

zuhur
24. bře 2011

Dneska nestíhám - koupili jsme grilované kuře a malej dostal rozmixovaný brambory, mrkev a dýni (a moc nadšenej nebyl 😅 )

petule246
24. bře 2011

treska s rajčaty + kuskus

kami1984
24. bře 2011

@brusinka.pusinka dekuji za prima tip.)

kami1984
24. bře 2011

@babulinkab no, to si dam libit🙂)) urco zkusim..

brusinka.pusinka
24. bře 2011

@kami1984 není zač hlavní je aby chutnala my ji milujeme 😉

eriska
25. bře 2011

@prdecek jee, pošleš mi prosím receptík na muffinky?😉
u nás dneska masové kuličky s rajskou a knedlíkem.a prcek, asi nějakou skleničku, rostou zuby a nějak stávkjeme s vařeným jídlem od maminky 😠

brusinka.pusinka
25. bře 2011

my dneska máme rajskou polívku s rýži a holubce s bramborem a rajčatový salátek 😝 a užasně dobrou a levnou tvarohovo-povidlovou buchtu na svačinku 😀

recept na buchtu pro Vás snad někdo udělá
TĚSTO++2 hrnky hladké mouky++1 hrnek cukru++1 hrnek mléka pokojové teploty++1/2 hrnku oleje++2 celá vejce++1 prášek do pečiva++++ TVAROHOVÁ NÁPLŇ++2 tvarohy++1 hrnek cukru++ 1 vanilkový cukr++1 vanilkový pudink prášek++2 celá vejce++1 hrnek mléka++POVIDLA - asi půl hrnku

Všechny přísady na těsto vyšleháme v míse - nejdříve vyšleháme vajíčka s cukrem,olej, mléko, nakonec přidáváme mouku promíchanou s práškem do pečiva.++++ V druhé míse si zpracujeme tekutější náplň- opět vše smícháme dohromady - tvarohy, cukr, pudink / prášek/, vejce a mléko (máme-li tvaroh ve vaničce, dáme trochu méně).
Uvedené suroviny jsou na menší plech, cca 36x32cm.
Na plech vyložený papírem vylijeme polovinu těsta, roztáhneme až do krajů. Na to vylijeme celou tvarohovou náplň jako druhou vrstvu. Povidla poklademe malou lžičkou do této náplně, tak, jako bychom kladli ovoce. Nakonec to celé zalijeme zbytkem těsta.
Dáme pozvolna péct do vyhřáté trouby na cca 160st dozlatova, je opravdu výborná a chutná podobně jako hanácké koláče.

prdecek
25. bře 2011

@eriska
Muffiny s marmeládou

100 g krystalového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 vejce, 50 g másla, 125 ml mléka, 250 g pol. mouky, 1/3 prášku do pečiva, marmeláda

Krystalový cukr, vanilkový cukr a rozměklé máslo našleháme v míse.
Přidáme vejce, vlažné mléko a prosátou moukku smíchanou s práškem do pečiva. Vše řádně promícháme. Připravíme si formičky (plechové vymažeme a vysypeme a se silikonovýma nemusíme nic dělat). Formičky plníme zhruba do 1/2 těstem. Doprostřed každé formičky dáme 1 lžičku marmelády a překryjeme zase další vrstvou těsta, takže formičky máme naplněné tak zhruba do 3/4.
Muffiny vložíme do předehřáté trouby na 180°C a pozolna pečeme tak 20 min.

prdecek
25. bře 2011

jinak já dneska vařím rybí filé s bramborovou kaší 🙂

babulinkab
26. bře 2011

pštrosí vejce, bramborová kaše, kyselá okurka, polévka z červené čočky

pitruskaskarolinkou
26. bře 2011

smažený květák, stouchaný brambory, tatarka a nějaký zel.salát 🙂

renatuss
26. bře 2011

Kuře na paprice,těstoviny a jablečný závin 😉

eriska
26. bře 2011

u nás zbytek od včera a zítra prý bude kačenka, sladké červené zelí a chlupatý knedlík😀

pusolamy
26. bře 2011

ahojda nemate nekdo nejaky tip na vepřovou panenku?

janca_dobi
26. bře 2011

My dnes máme smažený květák, brambory a okurkový salátek. 🙂

m.r.
26. bře 2011

Pečené kuře,bambor,okurkový salát 🙂

vojtisek2007
26. bře 2011

čevabčiči+brambor+cibule+horčice a zeleninový salát co "lednice" dá 🙂

beruska1989
26. bře 2011

já se přiznám že jsem se dneska na nějaký vyvařování vyprdla😀. Dělám jen čínu z pytlíku a rýži, a malá dostane skleničku od hami. Natálka má horečky a rýmu tak na to není ani čas. ted na chvilku spinká🙂