Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
14. zář 2011

Zelené fazolky v sýrové omáčce se šunkou a štouchaný brambor s červenou cibulkou.

brusinka.pusinka
14. zář 2011

dneska mléčnou koprovou polévku, dukátové buchtičky a hamburgry pro syna on se z buchtiček nenají 😉 😀

zuhur
14. zář 2011

@brusinka.pusinka máš nějaký speciální recept na hamburgery? Já jsem dělala na dnešek podle receptu manželovi na svačinu, ale teda nejsou nic moc 😅

U nás tento týden: po: české rizoto, út: špenát s bramborem a vejci a dnes: švestkové knedlíky s mákem.

jimmy1
14. zář 2011

Brokolicová polévka, plněné papriky, rajská, těstoviny.

moudivlacek
14. zář 2011

@zuhur ja namelu maso (my delame kureci i hovezi,malemu kruti), vejce, posekana cibulka, cesnek a koreni co kdo rad a peču v troubě a je to mnamozni 😵 neni tov tim,ze jsou studene? jako spousta veci neni za studena nic moc
jinak u nas repete ze vcera 😉

brusinka.pusinka
14. zář 2011

@zuhur dělám jen z Hovězího masa okurky a koriandru, mletý pepř a sul. a pár lžic dionské hořčice. Z části masa dělám uplnou pěnu rošlehaním v mixeru a tu používám jako spojovací část. maso mělu najemno a dělám hodně placaté placičky. Okurku také mastouhám na jemno (sladkokyselou okurku) a do housky dávám jen barbecu omáčku sýr a salát a kolečko cibule 😀 snad ti to pomůže u nás se můžou utlouct dělám na pečícím papíru v troubě a nebo na domácím grilu

zuhur
14. zář 2011

@moudivlacek @brusinka.pusinka holky děkuju. Je vidět, že každej má jinou chuť - manžel mi právě psal, že mu strašně chutnají 😀 Do toho co jsem dělala se přidávalo i nastrouhané jablko a myslím si, že to mi tam právě nechutná.

samik2008
14. zář 2011

u nás dnes dušená mrkev a bramborová kaše-manžel si poručil 😀

eriska
14. zář 2011

u nás dnes k obídku guláš z hlívy🙂 už se na něj moc těším, koupila jsem ráno čerstvou na trhu..

holky, prosím, prosím, koupila jsem ještě krásné velké žampiony, chtěla bych je vyzkoušet plněné, nemáte nějaký osvědčený receptík?

aaadus
14. zář 2011

Zapečené brambory s kuřecím masem, smetanou a hlávkový salát

brusinka.pusinka
14. zář 2011

@eriska my máme rádi tyto
plněné žampiony......
Žampiony
Cibule
Sýr Niva
Strouhanka

Nožky žampionů oddělíme od kloboučků.
Na oleji orestujeme pokrájenou cibuli, přidáme nasekané nožky žampionů, chvíli orestujeme a pak přidáme strouhanou nivu.
Touto směsí plníme hlavičky žampionů, posypeme strouhankou a pečeme 15-20 min. při 190 °C.

rendy80
14. zář 2011

@eriska já je dělám podle tohoto receptu.
Nadívané žampiony

10 větších žampionů
kousek másla
4 plátky debrecínky
5dkg nivy
2 lžíce lučiny
sůl, pepř
olej na vymazání
Ze žampionů odstraníme nožičky a jejich hlavičky nožíkem oloupeme. Nožičky pokrájíme najemno, rozpustíme máslo na pánvi a orestujeme je. Přijdáme předem pokrájenou debrecínku. Do misky dáme lučinu a smícháme s připravenou směsí. Dochutíme ji pepřem a solí. Hlavičky žampionů plníme směsí a vkládáme je do vymazaného pekáčku či zapékací mísy. Při teplotě 200°C pečeme asi 20 minut. Příloha: vařené brambory, bramborová kaše. 😨

zuzi82
14. zář 2011

Ahojky,
tak my si dnes dáme párky s kaší a na večeři vývar s noky a manža fazolovou polévku od tchýně. 😉

beruskanula
14. zář 2011

dušená mrkev s hovězím a brambor

eriska
14. zář 2011

@brusinka.pusinka @rendy80 holky, děkuju🙂 zní to moc dobře, určo to vyzkouším..možná od každýho něco😉

kammka
14. zář 2011

@rendy80
@brusinka.pusinka taky díky... já teda včera u kobyl ve výběhu zatím žádné žampiony nenašla, ale snad.. předloni jich byly koše, já nevěděla co s nima.. takhle se sýrem to bude určo mňamka
a když nenarostou, tak koupím

dilemma
14. zář 2011

Kure na paprice s kolinkama 🙂 a vyvar kureci s nudelemi🙂

michmar
14. zář 2011

Zkouším nový recept - cizrnu na paprice, tak uvidíme, co se z toho vyklube 🙂

zuzilinka
14. zář 2011

Holky, prosím, poraďte co s jablíčkama? Nějaký dobrý kolače nebo jiné dezerty? Máme jich letos šílenou úrodu. Předem moc díky 😉

reruna
14. zář 2011

@zuzilinka závin z listového těsta nebo z kynutého těsta, přimíchej nastrouhaná jablka do receptu na hrnkový perník či buchtu, jablkové lívance, jablka nastrouhej, zakápni citronovou šťávou, dej do sklenice a do mrazáku. Dále jsou výborné Hraběnčiny řezy, nepečený jablkový dort (nastrouhaná jablka povařit s pudinkovým práškem a cukrem, nalít na piškoty)...

reruna
14. zář 2011

Dnes kuřecí nudličky se smetanovo- brokolicovou omáčkou, rýže

nikiii
14. zář 2011

@zuzilinka Já dělám z jablíček nepečenej dortík - oloupu a nahrubo nastouhám jabka, dám do hrnce, trošku cukru, podliju trochou vody, podusím aby změkly, a nakonec rozmíchám vanilkový pudingy (většinou 2 - podle množství jablíček) v troše vody vliju do toho, aby se to zahustilo. A pak do dortové formy dám vrstvy: piškoty - půlku jablíček - piškoty - zbytek jablíček. A do ledničky uležet aby to ztuhlo a piškoty změkly. Děti to zbožňují a my taky.

samik2008
14. zář 2011

@nikiii toto přesně dělám taky a je to velká mňamka 😵

zuzilinka
14. zář 2011

@nikiii
Jj, tohle už jsem dělala. Taky jsem zkoušela ty jablíčkový lívance s ovesnými vločkami, ty byly opravdu mňamózní. Jen jsme takoví, že neradi máme pořád to samý dokola, tak hledám nějaký obměny 🙂

Taky přidám jeden recept ja jablkový dezert. Dělá ho moje babička a já ho od malička miluju.

Jablkový dort s piškoty
3 balíčky dětských piškotů
1dcl rumu
10dkg cukru
25dkg másla
1 vejce
trošku nasekaných vlašských ořechů
1kg nastrouhaných jablek

Z rumu, cukru, vejce a změklého másla vyšleháme krém. Ten smícháme s nastrouhanými jablíčky a nasekanými ořechy. Do dortové formy klademe střídavě piškoty a krém. Poslední vrstva je krém. Necháme v lednici uležet ideálně přes noc.

nikiii
14. zář 2011

@zuzilinka Tak to zní taky moooc dobře, hned opisuju a při nejbližší příležitosti vyzkouším, dííííky moc 🙂

miskadis
14. zář 2011

Kuřecí kousky se šlehačkou a rýže

yellowbanna
14. zář 2011

dneska byla zemlovka 🙂 tvarohova... zitra budou barevny gnocchi se salvejovym maslem

brusinka.pusinka
15. zář 2011

dneska vločková polévka a bramborové šišky s masem,a zeleninovo smetanovu omáčkou a jablka v županu se skořicovo karamelovým pudinkem 😉

petja
15. zář 2011

@brusinka.pusinka mňam 😵
u nás knedlíky se švestkama,s tvarohem a mákem

samik2008
15. zář 2011

gulášová polévka a buchtičky s krémem