Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

simonceli
8. lis 2011

@brusinka.pusinka copak je to za polévku?

brusinka.pusinka
8. lis 2011

@simonceli obyčejný hovězí vývar s rozšlehaným vajíčkem 😉

simonceli
8. lis 2011

@brusinka.pusinka ahááá ale vypadá krásně, ostatně jako každé tvé jídlo. 😉

brusinka.pusinka
8. lis 2011

@simonceli Díky 😉

zuhur
8. lis 2011

@reruna - ty jsi taky chtěla dělat ten dort s řepou, že? Už jsi ho zkoušela? Jak se ti dělala ta poleva nahoře?

eriska
8. lis 2011

vy si dali včera kotlety na paprice, večer byly šťouchané brambory s osmahnutou cibulkou, slaninkou a manža k tomu měl ještě zapečenou papriku se sýrem a šunkou
dneska jsem sami, tak jen mrkvová polívečka s kroupami a k véče bude mít taťka steak z krkovičky a zbytek brambůrek🙂

aaadus
8. lis 2011

zapečené brambory s kuřecím masem a smetanou

reruna
8. lis 2011

Včera bylo rizoto ze zbytků vepřového se zeleninou na másle, dneska kuřecí řízek a brkaše
@zuhur ano dělala jsem ho a byl vynikající, všem moc chutnal, ale já ho dělala bez té polevy, jen jsem ho postříkala ušlehanou šlehačkou.... tam byla myslím nějaká čokoládová poleva se smetanou, že? Bylo to řídké či co?

berenika39
8. lis 2011

@reruna jo, tak včera jsem takové rizoto udělala malému - ze zybtků masa. ptám se: chceš do toho tuhle barevnou zeleninu? podotýkám, že jí jí, v polívce normálně. Jooooo, chci. Pak to dopadlo tak, že vypreparoval rýži a maso do posledního zrníčka a donesl mi talíř s porcí zeleniny🙂.

brusinka.pusinka
8. lis 2011

a dneska jěště pagááááče škvarkovééééé 😉

handm
8. lis 2011

ahooj, my dneska měli kuře s bramborovou kaší!
Zítra zřejmě uzené a možná zas kaše 😉 Nebo se budu muset přemluvit na knodlík se zelím 😉 😀

handm
8. lis 2011

Holky, chci se zeptat, tady jste všechny takové kuchařky, poradíte?! Když už většinou vařím tak, aby mohl prcek jíst stejné jídlo jako my (je mu 14 měsíců), jak často je vhodná ještě ta klasicky zeleninová kuchyně příkrmová - tzn třeba že tři dny má normální jídlo jako my a pak 4 obměnuju mrkev, brokolici atd..?! Jako pro nás vařím taky hodně zeleniny, snažím se, ale nerada ybch mu nějak "ublížila" 😕 díky
-)

zuzi82
8. lis 2011

My dnes holandské řízky s kaší a jahodový kompot. 😉

elviie
8. lis 2011

@brusinka.pusinka díky, ten recept na perníčky je skvělý! Dělaly jsme je s malou před pár dny jako nácvik na vánoční pečení a jsou měkoučké, všem moc chutnají a hlavně Nele. 😵

brusinka.pusinka
8. lis 2011

@handm myslím že nic neděláš špatně pokud mu vše chutná není chyba měnit, naše Karamelka jí s námi od roka a něco jen jsme ji rok oddělávala nekořeněnou porci a i když kořeníme málo,ale teď baští to co my 😉 a je zdravá jak řípa 😉 a zeleninou nic nezkazíš 😉

brusinka.pusinka
8. lis 2011

@elviie není zač Hlavně že chutnají 😉 a Nelinka ať si hodně pošmákne panenka krásná 😉

anieanne
8. lis 2011

Včera pečený guláš, dnes ho dojedeme, a já tam mám šopák.
@handm Malý s námi jí cca od roka, už i dřív teda když jsem dělala třeba kuře na smetaně s těstovinou, tak dostal. A zeleninové dny nepořádám. Jen občas dostane sklenku, když nemám navařeno, nebo máme třeba smažené.

zuhur
8. lis 2011

@reruna no v receptu byla zakysaná smetana, ale rozhodně z toho nešly udělat ty vlny jak psali. Taky jsem uvažovala, že to udělám někdy bez té polevy. Ten korpus je i samotný moc dobrý.

@brusinka.pusinka @anieanne já pořád sbírám odvahu dát malýmu to samý co nám. Většinou má trošku upravenou verzi (nebo spíš častěji). Ale je fakt, že stejně chce pořád ujídat od nás, tak co 😅

rena1410
8. lis 2011

@anieanne co to je prosim peceny gulas? my dnes ve 12 kvetakovou polivku a ted ve 4 pozdni obed karbanatky (vyndane rano z mrazaku, uz predem usmazene) a br.kasi 🙂

reruna
8. lis 2011

@berenika39 no tak to máme u nás stejné "jedlíky", a ten mladší navíc vypreparoval i to maso... ☹ pokud není rozmixované tak, aby to nepoznal, tak to nesní, já nechápu, po kom v tom jídle jsou 😅
@zuhur aha, polevu ze zakysané smetany dělám taky - 1 čokoláda na vaření 100 g rozpustit a 1 zakysaná smetana a vlny by z toho asi udělat šly...já to většinou jen tak přejedu vidličkou po povrchu, aby to mělo vlnkovanou strukturu... mě ta poleva chutná, ale ten dort byl dobrý i bez ní

zuhur
8. lis 2011

@reruna jo ta poleva je moc dobrá, ale opravdu je to dobré i tak. No ono to spíš mělo tendenci stíkat 😅 Vrstvila jsem to tam na třikrát, aby to mezitím trochu zaschlo.

reruna
8. lis 2011

@zuhur nevím přesně, jaký je tam poměr, ale když uděláš jak já, tak by neměla stíkat...

babulinkab
8. lis 2011

kuřecí rizoto se sýrem, zeleninový salát

anieanne
8. lis 2011

@rena1410 To je guláš dělaný místo v papiňáku v troubě 🙂 Maso, cibule a koření se smíchá dohromady, nechá chvilku odležet, pak se udělá taková "zálivka", tou se to zalije, pekáč se zavře poklicí nebo alobalem, a 60 minut se toho nevšímáš. No a za hodinu vyndáš z trouby epesní gulášek 🙂 Výborný je třeba s bramboráčky, ale na ty jsem včera neměla náladu.. Jinak mě to včera nějak nevyšlo, asi jsem to moc zalila, tak mi to nezhoustlo, tak jsem to po vyndání jen zahustila hotovou tmavou jíškou, a super 🙂

berenika39
8. lis 2011

@anieanne ta zálivka je z čeho a kolik na kolik masa, prosím? máš vyzkoušený recept?

mamkamarketa
8. lis 2011

prosim,ktera ste delala cibulovy kolac ala @brusinka.pusinka ... jak dlouho a pri jake teplote se pece? v receptu to neni...dekuju 😵

anieanne
8. lis 2011

@berenika39 PEČENÝ GULÁŠ
800g vepřového masa ( plecko apod. ), nakrájet na kostky
3 větší cibule, nakrájet na kostky ( nemusí být drobné )
4 stroužky česneku, nakrájet na plátky
2 lžičky gulášového koření
2 lžičky sladké mleté papriky
1/2 lžičky kari koření
3 - 5 kuliček celého pepře
sůl a pepř podle chuti
--- necháme odpočinout ---
800 ml vlažné vody
2 lžičky masoxu ( rozpustíme ve vodě )
2 lžičky solamylu ( rozpustit ve vodě )

Masovou směs dáme do pekáče, zalijeme "zálivkou", přikryjeme a utěsníme alobalem, pečeme 60 minut.

!!! Po dobu pečení neotvíráme, nemícháme !!!

U nás v rodině to všem moc chutná, je to původně recept od babičky, a dělám ho já, naši, teta... 🙂 A pokuď by se stalo jako mě, že to nezhoustne, lupněte tam trochu té tmavé jíšky, a je zachráněno 🙂

brusinka.pusinka
8. lis 2011

@mamkamarketa mARKETKO JÁ PEČU ASI PŘI 180STUPNÍCH CCA 40+45 MINUT POZNÁŠ PODLE OKRAJŮ 😉

berenika39
8. lis 2011

@anieanne díky!!!! myslíš, že to jde péct ve skleněném pekáči, na který mám poklopec?

mamkamarketa
8. lis 2011

@brusinka.pusinka zlata dekujiii 😵