Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

melca
28. led 2012

@pajula Můžu se zeptat jak děláte šunkafleky? Mě se to vždy rozpadá,proto to nedělám,ráda bych aby to drželo hezky pohromadě,když to nakrojím a dám na talíř. Děkuji 😉

peroli
28. led 2012

@nikii
KÝTA S HOŘČICÍ A CIBULÍ

vepřová kýta - cca 3/4 - 1 kg (může být i kotleta nebo krkovička)
2-3 cibule
6-8 česneků
sůl
pepř
hořčice plnotučná
worchester
sójovka
grill koření
mletý kmín
sádlo
olej
mouka
vývar nebo voda na podlití

Maso nakrájet na plátky, osolit, opepřit, z obou stran potřít hořčicí, obalit v mouce*, zprudka opéct (nechat ale jen zatáhnout) z obou stran na sádle s trochou oleje, maso vložit do pekáčku, pokapat worcesterem, sojovkou, posypat kmínem, grilovacím kořením, zasypat cibulí a česnekem pokrájenými na plátky (plátky cibulí v ruce promnout aby se rozdělili na nudličky), podlít vývarem, zakrýt poklicí, péct asi 30-40 min. na 180´C, pak odkrýt a ještě tak 20-30 min na 200´C dopéct aby cibule zezlátla..
Výborná je k tomu rýže 😵

*já napřed potřela jednu stranu, tou jsem to vložila do mouky, potřela tu druhou, opatrně dvěma prsty otočila a hned šupla na pánvičku..

peroli
28. led 2012

@kukynka2 @lenam ten minulej recept s hořčicí byl hnusnej ale tenhleten už mi fakt chutnal 😵 😵 už ho mám napsanej ve své kuchařce 😉 😵

ia.
28. led 2012

holky, mám krkovici na plátky, co s tím? dělám ji tak, že ji potřu hořčicí, příp. na ni dám anglickou a peču v troubě v alobalu, ale to máme furt, chtělo by to nějakou změnu, nemáte tip? 😉

pajula
28. led 2012

@melca
ŠUNKOFLEKY

1 balení flíčků
300g šunky či moravského uzeného(nejlépe od každého něco)
5 vajec
100 ml mléka
sůl,pepř

Těstoviny uvaříme dle návodu na sáčku. Uzené maso a šunku pokrájíme na nudličky a lehce osmahneme na oleji. Pekáček vymažeme olejem a naplníme směsí promíchaných těstovin s masem. Vejce promícháme s mlékem, se solí a pepřem, zalijeme těstoviny. Pečeme ve vyhřáté troubě do růžova. A podáváme s kyselou okourkou 🙂
posílám foto hotových zapečených flíčků 🙂

pajula
28. led 2012

@ia. - to já dělám z krkovice měšce.... 🙂 od babicy 🙂

ia.
28. led 2012

@pajula můžeš mi pls napsat recept 🙂

pajula
28. led 2012

@ia.
STAROSTŮV MĚŠEC

4 vepřové krkovice,
30 dkg anglické slaniny,
2 cibuli,
1 červenou papriku,
1 zelenou papriku,
1 žlutou papriku,
1 balení tvarůžk (nebo jakýkoliv jiný sýr)
2 stroužky česneku,
olej,
sůl, pepř,
alobal

Vepřové maso naklepeme, okořeníme a postupně naklademe zbytek surovin. Položíme na olejovaný alobal, který zabalíme do tvaru měšce . Dáme do vyhřáté trouby na 180°C na 30-60 minut,dle masa jak je hotové...Já podávám s jarní kaší..já jsem neměla jarní cibulku,tak jsem osmahla normál 🙂
Brambory uvaříme, slijeme, rozmixujeme, přidáme máslo, teplé mléko a na závěr vmícháme nakrájenou jarní cibulku.

lenam
28. led 2012

@peroli Moc děkuji za recept. Určitě vyzkouším. 🙂

ia.
28. led 2012

@pajula tak papriku nemám doma žádnou, natož ve třech barvách,ale určitě někdy vyzkouším, díky 😉

weri1
28. led 2012

@gab7 tak já krkovici mám ráda akorát pečenou 😀 jinak řízky dělám z kýty 🙂

weri1
28. led 2012

@llluckaaa krkovičku ano, ale řízky moc ne, 🙂 dělávám většinou pečenou nebo prostě přírodně jako minutku, ale teď měl u našich řízek z toho a říkal, že hrůza 😀

melca
28. led 2012

@pajula
Díky,zítra vyzkouším až na večeři,oběd bude ještě to co dnes 🙂

reruna
28. led 2012

@melca já do smíchám uvařené těstoviny s 1-2 vejci (podle množství) a 1 zakysanou smetanou, přidám nakrájenou šunku nebo uzené maso, někdy sterilovanou kukuřici nebo hrášek, nahoru postrouhám sýr a zapeču pod alobalem, protože nemám ráda, když je to nahoře připečené a ztvrdlé

gab7
28. led 2012

@weri1 to já z kýty,krkovice 😉 a z krkovice taky na minutku.jen manželovi musím dělat z kuřecích prsou 😀 .ten by krkovici nepozřel 😀

weri1
28. led 2012

@gab7 zvláštní viď chlapi většinou rádi vepřové 😀 😀 😀 vzala sis chlapa? 😀 😀 😀 😀 😀

kackabo
28. led 2012

@gab7 teda to slyším poprvé že by nějak chlap neměl rád krkovičku 😀

My měli dnes takovou rychlovku, kuřecí maso se zeleninou a vmíchala jsem do toho kolínka taková směsička to mám nejradši a zítra bude pečený králík knedlík a zelí

gab7
28. led 2012

@weri1 jj vzala 😀 😀 😀
on ten můj manžel nesní ani libové vepřové 😒 ,jediné maso je fakt to kuřecí 😀 .takže když mě třeba vidí,jak si pochutnávám na tlačence nebo jitrnici,tak to těžko rozdejchává 😀 😀 😀

gab7
28. led 2012

@kackabo no fakt to nedá,to by se prý pozvracel,když vidí,jak to tam je tlustý - přesně jeho slova. 😀 .ale přitom nesní ani jiíný vepřový 😀 .

my dnes měli kuřecí prsní řízek (něco pro manžela 😀 ) s broskví a sýrem s americkýma bramborama 😉

melca
28. led 2012

@reruna Jé díky,já to taky nemám ráda moc seschlé nahoře,mě třeba moc chutnali šunkofleky na základce,hezky drželi,byli chutné,takové mazlavé či jak to říct 😅

nikiii
28. led 2012

@peroli Díky moc, zní to suprově, brzo vyzkouším 🙂

beruskanula
28. led 2012

dnes livance se skoricovym cukrem, zitra koprova omacka 🙂

weri1
28. led 2012

tak jsem dovařila zapečené nudle od @brusinka.pusinka a jsou moc dobrý 🙂

lorreine
28. led 2012

@gab7 Moj manzel sice maso je a vseho druhu, ale ked ma vidi s tlacenkou alebo jitrnici alebo takymito vecami, tak tiez nechape. No ale ja som na vesnickych zabijackach vyrastala va proste mi to chuti 🙂. My mame italsky vikend, dnes domaca pizza a zajtra cannelloni s mletym jelenim masem. A nieco upeciem...rybizovy dort asi 🙂.

pajula
29. led 2012

u nás budou plněné papriky s rajskou omáčkou a pak ještě upeču bábovku 🙂

petule246
29. led 2012

u nás budou obrácené řízky s br. kaší

kammka
29. led 2012

@gab7 a co krůta nebo králík??? kuřecí je docela humus, bohužel..my ho kupujem málo, ale máme jiné maso...vepřové, kachny, králíky a občas divočinu, ale ta nebyla dlouho...

včera jsem dělala kapra s bramborem, obalenného v mouce a kořenící směsi jsem to osmahla a dopekla v troubě, bylo to dobrý, ale v balíčku v mtazáku bylo 7 kousků, tak bude i dnes...takže kachna se odkládá na neurčito, ta už bude archivní, je na ní datum únor 2011a to je už v mrazáku několik dalších..

na večeři uvažuju o žemlovce..
k obědu udělám dnes hráškovou s krutonkama se sýrem..

babulinkab
29. led 2012

kuřecí vývar
zapečený vepřový přírodní řízek s volským okem a hermelínem, šťouchané brambory, zeleninová obloha

janapavlik
29. led 2012

zelňačku
segedínský guláš s houskovým knedlíkem 😀

gab7
29. led 2012

@kammka na to my manžel odpoví,že mu to je jedno,že jemu chutná...,králíka taky sní,kachnu taky. vepřové,divočinu ne.

dnes máme špenátovou polévku na přání dětí zbožňujou jí 😀
a k druhému bramborová kaše a losos.filé