Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1983hr
17. únor 2012

Holky asi je to blbá otázka ale daji se udelat bramb.knedlíky s jakehokoliv typu brambor?Manža koupil varny typ B-přílohove.Mužu je použít?

kammka
17. únor 2012

@1983hr klidně....uvidíš, jak bude těsto držet, možná bude potřeba vajíčko rozšlehat v troše vody... já moc neřeším, jaké brambory mám..většinou takové, jaké naši pěstují.. dřív byly v obchodě jenom jedny obalené bahnem a nikdo netušil nic o varných typech, max se rozlišovaly brambory krmné, ty jsou extra moučné.. 🙂

1983hr
17. únor 2012

@kammka Jj doufám že budou mňamozní🙂

kammka
17. únor 2012

tak mám asi vaříno na víkend... včera jsem udělala to houvězí v houbové omajdě, to bude s kolínkama nebo tak a teď se vaří rizotko z pečeného kuřete... obrala jsem pečená stehna a pokrájela je i s kůží, kosti, chrupavky a výpek jsem provařila a na cibulce podusila kuře a zeleninku, zalila vývarem a přisypala rýži...k tomu trochu kari pasty. 🙂
samo k tomu byly poznámky od slečny, že rejži nejí... 😠

yesu
17. únor 2012

Zítra zkusím tu kýtu s hořčicovou omáčku co tu někdo dával recept tak mi držte palce!!A dneska sem dělala fakt jednoduchou jablečnou buchtu, ale je dobrá 🙂

zuhur
17. únor 2012

Tak tady jsou dnešní úspěchy - houstičky, ty byly k večeři se zeleninovou polévkou a perník s povidlím - zrovna jdu ochutnávat 😀

sarunatko
17. únor 2012

@zuhur Krásný. Já mám perník v troubě - už druhou várku. 🙂

zuhur
17. únor 2012

@sarunatko už mám v sobě dva kousky - chápu, že děláš už druhou várku. Je výbornej.

babulinkab
18. únor 2012

fazolová polívka
smažené kuřecí a vepřové řízky, br. kaše a ledový salát

mikkisek
18. únor 2012

@zuhur prosím dotaz k houstičkám - dáváš celý pytlík sušeného droždí? Já chci dělat těsto v pekárně, většinou na 500g mouky je tak 1 nebo 1,5lžičky sušeného droždí. Díky!

mikkisek
18. únor 2012

vločková polévka, kuřecí játra osmažená, brambor + tatarka, jako desert pohár tiramisu

nikiii
18. únor 2012

My dneska zkusíme tu Kýtu s horčicí a cibulí, a nejspíš s rýží, podle toho jak se to bude v průběhu vyvíjet 😀 A od sladkýho si dáme dneska asi pauzu (hubnu 😀 ), zítra čekáme návštěvu, tak upečem něco dobrýho až zítra aby to bylo úplně čerstvý 🙂

kammka
18. únor 2012

@mikkisek dej klidně celej pytlík, jakmile tam dáš nějaký tuk, mléko tak je potřeba droždí větší, na buchty z půl kila dávám taky celej sáček..

v noci jsem upekla jablkový šátečky a než jsem vstala, tak je malá skoro všechny zblajzla...
možná odpo upeču povidlový buchty..mám totiž málo cukru i vajec, zato mám sádlo 😀

werry
18. únor 2012

ahoj holky, máte nějakej dobrej recept na koprovku? vařím teď maso, ale na netu je tolik různých receptů, že neví jaký vybrat. Ještě jsem jí nikdy nevařila, tak sem z toho jelen, dáváte do ní i vývar?

1983hr
18. únor 2012

Holky mate nejaky tip na nepečeny dort?

kammka
18. únor 2012

@werry koprovku dělám s velkým úspěchem, ale nevím, jestli ti moje rady budou platné, já vařím dost od oka...vývar používám, nejlépe hovězí, nebo z kostí.
na másle udělám jíšku, zaleju vývarem rozhkvedlám, dál vařím na mírném ohni, aby se to nespálilo....přidám kopr, množství se různí podle toho, jaký máš, prostě aby ho tam plavalo dost a vonělo to.. 😉 kdyyž se to dost provaří, dodám kysanou smetanu, pokud máš dojem, že je řídká, tak do té smetany ještě přidej trochu hladké mouky, ale budeš to pak muset ještě chvíli vařit..lze použít i sladkou smetanu, ale my radši zakysanku. dochutím dle potřeby octem, cukrem...dám do ní prohřát maso..

já dělám z hovězích oháněk, obrané maso je na drobné kousky, malá maso skoro nejí, ale v koprovce, to je jiná...moje máma dohustí případně ještě rozkvedlaným vajíčkem..ale pokud podáváš s vajíčkem na tvrdo, tak je to asi navíc...

bohužel ti neporadím množství vývaru ani mouky na jíšku...já ani nevím, jaký objem ty moje hrnce maj 😀 😀 😀 😀

zuhur
18. únor 2012

@mikkisek dávám celý pytlík 😉

miriska
18. únor 2012

Jsme u našich, tak jsem uvařila vepřovou plec ala svíčková a naši se olizovali až za ušima a malej taky 🙂

pitruskaskarolinkou
18. únor 2012

dneska jsme si s mužem udělali valentynsky oběd, takže byl steak z rostenky, opékáne brambory z trouby, maslova tepla zelenina a česnekovy dip ze zakysane smetany 🙂

mikkisek
18. únor 2012

@zuhur
@kammka děkuju moc, jdu nažhavit pekárnu 😉

reruna
18. únor 2012

@zuhur perník mám upečený, už se něj těšíme 😀 voní krásně

petaov
18. únor 2012

dušená mrkev, vepřové a brambor

veru23
18. únor 2012

ahoj, chtěla jsem se zeptat - mám zbytek boloňské omáčky, nemáte nějaký tip na zpracování? Dnes jsme měli špagety, tak by to chtělo zítra změnu 🙂 díky

kammka
18. únor 2012

@veru23 brambory nastrouhat na plátky, vrtsvit střídavě s omajdou, klidně mezi to zakysanku, nebo to nakonec zasypat sýrem a zalít šlehačkou.. a zapíct....já se toho můžu užrat... 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😎 😉

nikiii
18. únor 2012

@veru23 Stejně jako kammka zapíkám s bramborama, je to dobrota 🙂

yesu
18. únor 2012

@nikiii Já dneska taky dělala tu kýtu a bylo to výborný!!!!ještě nám zbylo na zítra!
Holky hodím Vám sem recept na dobrou rychlou jablečnou buchtu:

Jablečná buchta

Ingredience:2-3 hrnky jablek(nastrouhaných nebo na kostičky), skořice, půl hrnku oleje, 4 vejce, prášek do pečiva, 2 hrnky hladké mouky, 1 hrnek cukru, můžete přidat i čokoládu na kousky, rozinky, ořechy....

Jablka smíchám s olejem a skořicí a nechám klidně půl hoďky odstát. Smíchám zbytek ingrediencí a dám do nich jablka. Těsto dám na vymazanej plech a peču. Je to mňamka a hlavně jednoduchá!!

nikiii
18. únor 2012

@yesu Taky jsme si pochutnali moc. Jen jsem musela recept malinko upravit, neprošla mi u zbytku rodiny ta cibule v "celým stavu", takže jsem to nakonec celý rozmixovala ponorným mixérem a ještě tam pak dala trochu zakysané smetany a bylo to výýýýborný. Ještě nám zbylo na fofroběd do mražáku 🙂

nikiii
18. únor 2012

Holky, prosím prosím, nemáte někdo zkušenost jak si udělat domácí hruškový povidlí? Chci zkusit konečny ty frgály od @zuhur, tak aby byly pravý se vším všudy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kammka
18. únor 2012

@nikiii a ty máš nějaký hrušky???? to se máš teda.. já bych vysadila zimní hrušně, abychom měli hrušky celou zimu, ale plot je na hadry a srn a prasat mnoho... takže zatím nesázíme nic ☹

kammka
18. únor 2012

těsto na buchty nakynutý, akorát musím do sklepa pro povidla.. bramboračka na zítra se vaří.. k tomu bude uzený a br.kaše, vyčenžovaali jsme masko a máme uzenou kýtu z vietnamáka a uzenou kachnu, tak jsem zvědavá, jaký to bude... ještě musím popřemejšlet, jakou k tomu zeleninu, kyselou okurku jsme měli dneska k rizotu....možná mrkvičkový salátek...