Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
4. dub 2012

@brusinka.pusinka K těm perníčkům, dělala jsem před týdnem, jsou luxuxní, ale vzhledově bída, nadělaly mi bublinky, jsou jakoby krabaté, to dělá soda, že? Přitom propracované byly fakt důkladně 😠

brusinka.pusinka
4. dub 2012

@pelenka no asi dělá ale já neměla nikdy bublinky ani skrabatělé tak nevím opravdu se musí důkladně propracovat a pak uležet🙂 . Klidně s tím těstem bouchej o Vál jak propracováváš... vytlačíš všechen vzduch 😉

tygrous
4. dub 2012

@pelenka potvrzuju, ze se mi ted taky nadelaly prasklinky, ale jen na tech prvnich, a ty, co jsem pak delala ze zbytku testa po prvni varce vykrajovani, tak uz byly hladke...takze priste jeste radsi propracovat tesne pred valenim😉

kammka
4. dub 2012

včera tu byl pekáč buchet a je tu jedna a půl, co malá nedojedla...
k večeři udělám malé asi krupičku, nám nejspíš topinky, nebo tak...
zítra k obědu plánuju kuřecí závitky plněné špenátem s brambory sypanými šnitlíkem, v pátek koprovka s knedlíkem, v sobotu asi prejt se zelím a bramborem, v neděli králík... asi zas špenát a br.knedlik.. na pondělí zatím nevím co... ☹
ale třeba kus králíka zbyde.. 😖 ☹

petrajavor
4. dub 2012

@brusinka.pusinka něco s masem....dneska jsme to vyřešili sáčkem 🙂 ale co zítra nevím ☹

hancazivocich
4. dub 2012

Nevím, jestli to tu nezaznělo, ale zkuste - buď kuřecí kousky, nebo kuřecí čtvrtky, zapéct, k tomu buď mraženou zeleninu nebo žampiony, jiná varianta je podlít to smetanou a postrouhat sýrem nebo nivou... Já zkusila všechny varianty, protože malá má kuře moc ráda - a je to výborné..

brusinka.pusinka
4. dub 2012

@petrajavor co zapečené brambory s masem a šlehačkou a třeba se sýrem nebo zeleninou🙂 nebo na kari.-), masíčko na leču a chlebík, pečené maso v toubě a universální omáčka.-) nebo zelí a brambor či brambor. knedlík.-)nebo špenát s pečeným nasem a noky🙂 když máme zelený čtvrtek.-)

petrajavor
4. dub 2012

@brusinka.pusinka no budu muset juknout i do kuchařky....sem nějaká líná navíc za posledních 14dní jsem vařila-špagety,zapečené brambory,rizoto,kuř.paličky s rýží,těstoviny,grilované maso s kaší a zeleninou...

brusinka.pusinka
4. dub 2012

@petrajavor
Maso s jablky
1 ks cibule
600 g maso
500 ml voda
1 lžička solamyl
3 lžičky kari koření
1 lžička vegeta
350 g jablko
 sůl
2 lžičky cukr krupice
100 g pórek
podle potřeby
 olej
Cibuli oloupeme a nakrájíme najemno. Maso nakrájíme na kostky. Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců, rozkrojíme na osminy a potom na plátky. Pórek nakrájíme na kolečka.
Cibuli zpěníme na oleji, přidáme maso, podlijeme vodou a dusíme do poloměkka. Potom přidáme nakrájená jablka, pórek, kari koření, cukr, vegetu a dusíme doměkka. Na závěr maso s jablky podle chuti osolíme, zahustíme solamylem rozmíchaným v troše vody a mícháme do zhoustnutí.
Maso s jablky podáváme s vařenou rýží a zeleninovou oblohou.

Kuřecí plátek po debrecínsku
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
4 kuřecí řízky,1 cibule,4 str.česneku,2 sladkokyselé okurky,1 lžička sladké papriky,1 lžíce kečupu,pepř,sůl,olej,hladká mouka,1 debrecínský párek(2 nožičky)
POSTUP PŘÍPRAVY
Prsa si rozpůlím-trochu naklepu ,osolím a obalím v hladké mouce a z obou stran na oleji opeču.Vyndám na talíř a ve výpeku orestuji do růžova nakrájenou cibuli,přidám česnek,nakrájený párek,okurky,kečup,papriku-mírně orestuji a zaliji vodou,přidám maso a dusím do úplného změknutí masa. Ještě trochu zahustím ve vodě rozšlehanou moukou-přiliji a vše povařím-dochutím solí a pepřem.Podávám s vařenými bramory.

Kuřecí kapsa plněná špenátem, balkánským sýrem na smetaně
2 porce:2x kuřecí prsa, 1 menší cibule, listový špenát (mražený, sekaný), balkánský sýr, šunka, smetana, máslo, česnek, sůl, pepř, gril.koření
Osmahneme cibulku, přidáme špenát, lehce ochutíme solí, pepřem a česnekem (se solí opatrně! balkán je slaný dost!), necháme trochu vychladnout, rozdrobíme balkánský sýr a promícháme.
Připravenou kuřecí kapsu naplníme špenátovou směsí, okořeníme, zabalíme do šunky a dáme do máslem vymazaného pekáče, podlijeme trochou vody, přiklopíme a šup s tím do trouby.
Po cca 15ti min. zalijeme smetanou a necháme dalších 15min.
Podáváme se šťouchanými brambory, bramb. kaší, amer. brambory, hranolky..jak kdo má rád!
Tento recept opravdu doporučuji, moc jsme si pochutnali! Chutě jsou vyvážené a je to prostě bašta!

petrajavor
4. dub 2012

@brusinka.pusinka moc děkuju určitě něco vyberu a když ne nechám manžela vyhladovět a pak sní všechno,hlad je nejlepší kuchař...

reruna
4. dub 2012

dneska hovězí vývar se zeleninou, vařené hovězí, rajská a kynutý knedlík domácí, zítra špenát s vajíčkem, v pátek asi bramborové placky bu´d na slano jen s cibulkou nebo na sladko s marmeládou

weri1
4. dub 2012

@brusinka.pusinka když vidím, jak vaříš- jako fakt super, tak by mě zajímalo, kolik projíte 😀

weri1
4. dub 2012

@marhulinka jak se dělá pečený čaj ?

brusinka.pusinka
5. dub 2012

@weri1 díky no my to máme tak že za měsíc je to 8000kč i s drogerkou a 5000kč jednou za pul roku na maso a 2000kč každej 3 měsíc u farmáře a jeho řeznictví...... což není nijak moc neboť mám 17 let syna ( to je jak popelnice 😀 pořád bezedný) pa Manža a my dvě s malou.-)

babulinkab
5. dub 2012

pečené masové koule, rajská, těstoviny

sunnies
5. dub 2012

vzhledem k tomu, že je Zelený čtvrtek, tak bude špenát, brambory a masíčko 🙂

brusinka.pusinka
5. dub 2012

u nás také špenát 😀

babulinkab
5. dub 2012

@sunnies
@brusinka.pusinka tak to u nás bude červený čtvrtek, no 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kimm88
5. dub 2012

Ahojda, ráda bych se poradila - co vytvořit z brokolice? Mám doma nivu,Eidam,šunku, vejce....brambory jako přílohu samozřejmě také. Minule jsem zkoušela brokolici posypat Nivou a zapéct, ale nic moc, sýr se mi vůbec neroztékal, tak bych nerada dopadla stejně :-/ Napadá mně nějaká omáčka nebo zkusit nějak zapéct..?

nikiii
5. dub 2012

My se dneska taky vymkneme tradici a budou květákovýý karbenátky.

prdecek
5. dub 2012

šunkofleky 🙂

brusinka.pusinka
5. dub 2012

@kimm88 já včera dělala brokolicový salát viz recept víše a z brambor bych udělala placky😀

kimm88
5. dub 2012

@brusinka.pusinka Dobrý nápad, to mně nenapadlo 🙂

brusinka.pusinka
5. dub 2012

@kimm88 😉

peroli
5. dub 2012

@kimm88 brokolici povařit 10 min v osolené vodě, scedit, dát do pekáčku vymazaného máslem, posypat pokrájenou cibulí (1 střední), šunkovým salámem na kostičky (25 dkg), nastrouhanou Nivou (25 dkg), zalít smetanou (250 ml) smíchanou se 4 vejci, solí, nastrouhaným nebo utřeným česnekem (3 stroužky) a pepřem (špetkou)... Navrch nastrouhat eidam (20 dkg) a dát zapéct.. 🙂

1luciferka1
5. dub 2012

květáková polívka od včera a tortelliny a nivová omáčka a na véču teda palačinky plněné špenátem 😉

sarunatko
5. dub 2012

Polévka od včerejška - kuřecí vývar a kuřecí ve smetanové omáčce s nivou a žampiony, k tomu hranolky.

popellka
5. dub 2012

přece špenát 😀

sarunatko
5. dub 2012

Polévka od včerejška - kuřecí vývar a kuřecí ve smetanové omáčce s nivou a žampiony, k tomu hranolky.

sarunatko
5. dub 2012

Nevím, proč su tady dvakrát 🙂