Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
20. dub 2012

@oktarina já dělala příkrmy čerstvé nanejvíš na 2 dny , pak jsme si je kludně do krabiček zamrazovala a později abych měla na výlety tak jsme si je zavařovala.... a navíc myslím že domácí příkrmy jsou o mnoho lepší pak pro přechod na běžnou stravu... je tomu blíž chuťově než kupované sklenicčky.... přesnídavky a marmelády a kečup dělám dodnes a jíme je všichni ... ušetří se tak 😀 ale opravdu bych to nehrotila máš na to času dost🙂

1luciferka1
20. dub 2012

mám brokolici, ale nechce se mi obalovat a polívku mám kuřecí...nějaký tip co s ní? 😉

beruskanula
20. dub 2012

@1luciferka1 u nás je oblíbené toto:

Zapečená brokolice se smetanou, slaninou, bramborem a sýrem

Suroviny:
1 kg brambor
20-25 dkg pokrájené slaniny
25 dkg plátkového sýra
1 brokolice (nebo balení mražené)
1 malá cibule
2 smetany ke šlehání
2-3 vejce
podravka
olej

Postup
Uvaříme si zvlášť brambory a zvlášť brokolici, kterou jsme rozkrájeli na růžky (brambory vařím nakrájené na plátky nebo kolečka v osolené vodě). Když máme uvařeno, odstavíme a mezitím si na pánvi osmahneme na jemno nakrájené cibulce slaninu, kterou také pokrájíme na větší kostky-lépe se pak roztírá na brambory. Do zapékací mísy nejdříve vylijeme trochu slaniny s cibulkou i olejem. Na to naklademe jednu vrstvu brambor, na brambory brokolici, posypeme trochu podravkou, poklademe plátkový sýr, opět brambory, slaninu, brokolici, trocu podravky, sýr. Vrstvy si můžeme dělat v libovolném pořadí podle chuti. Nejlépe tři vrstvy a poslední ať jsou brambory. V misce zašleháme obě smetany a vejce a vše zalijeme. Nakonec poklademe vše ještě sýrem a dáme i s víkem (pokud je) zapéct do trouby na cca 15 min. Poté sundáme víko a necháme ještě dalších 15 min, aby sýr zezlátl.

já dávám místo slaniny šunku nebo kuř. maso a nebo to úplně vynechám 🙂

1luciferka1
20. dub 2012

@beruskanula hmmm, to vypadá dobře, slaninu mám, sýr taky takže díky, už vím co budem mít na obídek 😵

brusinka.pusinka
20. dub 2012

dnešní obídek🙂 věřím že i tatínek neodolá😀

1luciferka1
20. dub 2012

brokolice hotová 😵

brusinka.pusinka
20. dub 2012

a porcička na talíři.-D

andulinka
20. dub 2012

Ahoj, u nás dnes bude kuře na paprice s rýží a tatínkovi zadělám na knedlíky 🙂

beruskanula
20. dub 2012

@brusinka.pusinka : co to je za dobrutku? 🙂

my dnes dojidame zapečené špagety... a zitra budem s malym doma sami, tže udělám gnochi se špenátem, smetanou a sýrem🙂

eriska
20. dub 2012

my dneska dojíme pórkovou polívečku, a králíka s bramborem

pitruskaskarolinkou
20. dub 2012

ptáčky s rýží

michamicha
20. dub 2012

my dneska dojíme kapustovou polévku se špaldovými vločkami a pak budou přírodní vepřové plátky a opečené brambory s tymiánem a česnekem 🙂

oktarina
20. dub 2012

@brusinka.pusinka a to si jen zavařila jednodruhové pyré do skleniček, př. na 85°C cca 5 nebo 10 min? nebo máš nějaké recepty, třeba jablka se skořicí?

djn
20. dub 2012

poctivá zelňačka s buřtem, masem a žampiony; rošťáci (to jsou vepřové plátky přes noc naložené v takové speciální marinádě z maggi, worchestru, sojovky, horčice, česneku, solamylu, vajec, soli a pepře) s bramborama; salátek

ia.
20. dub 2012

@1luciferka1 já teda, protože jsem líná vařit brambory i brokolici, tak je dávám do zapékací misky syrové a peču to cca 180 stupňů tak asi hodinku do měkka. Jinak taky dávám slaninu, smetanu, vajíčko, sýr...co se najde doma 😉

dooriska
20. dub 2012

vepřové maso s bílími fazolkami

brusinka.pusinka
20. dub 2012

@beruskanula brokolicovo bramborovo zeleninový dortík se sýrem🙂
Brambory uařím do poloměka na plátky ve slané vodě, brokolici 10 minut povařím ve slané vodě a pak šupnu do ledové aby byla pěkně zelená😀Na pánvičce orestuji cubuli cuketu s kukuřicí a fazolkama(ale můžou být i jiné druhy zeleniny dle chuti) a trochu solčanky na chuť . do dortové formy dávám brambory pak brokolici a zeleninu z pánve a posypu sýrem, vrstvm😀 a nahoru sýr nahrubo nastouhaný a zaliji 3 vajícky😀 peču pomalu asi 30 minutek.-D
@oktarina
5 kg oloupaných jablek, 2 a 1/2 l vody, 3 vanilkové pudiky, 1/2 kg cukru.
Postup
Jablka oloupeme, nakrájíme a svaříme ve vodě. Necháme vychladnou a rozmixujeme. Přidáme pudink a cukr a přivedeme k varu. Necháme chvilku povařit a stále mícháme.
K jablečnému základu mužeme přidat
maliny, broskve, meruňky, jahody, borůvky. Dáme do sklenic od přesnídávek a sterilizujeme při teplotě 80°C
a klidně přidej meduňku nebo mátu a i skořicí dávám a to dle ovoce co se k čemu hodí🙂

oktarina
20. dub 2012

@brusinka.pusinka super, děkuji!

kammka
20. dub 2012

já na dnes sice plánovala halušky, ale vzbudila jsem se kolem čtvrté, s brutálně zalepeným okem, mám zánět spojivek.. skoro do šesti jsem se snažila usnout, což se mi nakonec povedlo.. a probrala jsem se v 9, jasně že pozdě na atb, ale ještě je to v toleranci..
pak tatínek oznámil, že jede do hospod pro zbytky pro čuníky, tak jsme jely s ním, malá zůstávala v autě a já na náměstí vyběhla kopit kamarádce dárek a do papíráku pro barevný papíry a lepidlo, k tomu lepítka na plakáty, malá si chce nad postel pověsit plakát modrýho tygra...za deset let tam bude nějakej pokerovanej borec..
takže je jasný, že vaření se nekonalo, takže jsem po návratu skoro v jednu umíchala 10 vajec na cibulce, dal si i kamarád, komentoval to slovy o zhýralejch vesničanech 😀 😀 😀 😀 😀 že dražžší je už jenom kaviár.. 😀 😀 😀 😀 pak nám táta odjel do práce, maj tam nějaký trable s jednou přetaženou učitelkou...
a haluše budou zejtra.. odpoledne jedem pro mlíko, stavíme se zas na kůzlátka, jen že je celkem teplo...kamarádi jich maj už šest...jasně že tu už padla zmínka, jak by se kozím mlíkem krásně krmila prasátka... no já to neřekla, nejsem na hlavu padlá... 😝 😝 znám se, 2x denně v přesnou hodinu vstát a jít dojit, to by bylo něco pro mně....a člověk by se už vůbec nikam nehnul... ačkoli, my se nehnem i tak.. a s miminem.. no bude mně muset tatínek hooodně ukecávat..a podplácet.....naštěstí by šlo o kozu, které je už cca 5 let..

yesu
20. dub 2012

vepřová kýta po myslivecku, rýže a na odpo mám v lednici nepečený dort s jahodami a mascarpone, asi ho jdu ochutnat 🙂

kixi
20. dub 2012

@yesu muzu se zeptat jak se dela kyta po myslivecku, prosim ? mam tu 3 platky a nevim co s tim...

yesu
20. dub 2012

@kixi To je recept odsud...mrkni do seznamu receptů, určitě ho tam najdeš mezi vepřovým masem... 🙂

kammka
20. dub 2012

zítra slavím s kamarádkou narozky, jsme v dubnu 5 let od sebe 🙂
takže jdu píct párky vlistovém těstě, udělám i něco kynutého, asi buchty s mákem a švestkou, taky žitný chléb a k němu tvarohovou pomazánku s ředkvičkama...
kamarádka bude dělat dort Pavlova a pomatlánku ze surimi tyček a k ní bagety...
to se zas budu jen valit 😀

kixi
20. dub 2012

sunkofleky a pro me salat s mozzarellou a grilovany lilek

kammka
20. dub 2012

holky poraďte, zkyslo mi tzrochu mlíka, tvarohu bude hrudka, ale zbyde syrovátka, nemáte někdo recept na chléb zadělávaný syrovátkou???

djn
20. dub 2012

@kammka vylít, za ten průjem to nestojí...

kammka
20. dub 2012

@djn mám mlíko z kravína, nevím, proč by ze syrovátky měl být průjem?????chleba se tím zadělával běžně, je mi líto ji vylít..

reruna
21. dub 2012

@kammka ze syrovátky chleba vážně nevím, tady jsou recepty na podmáslové chleby, nevím přesně jestli je v tom nějaký rozdíl, ale snad něco vybereš http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

babulinkab
21. dub 2012

pečené brokolicové karbenátky, br. kaše a zeleninový salát

rozarka65
21. dub 2012

@babulinkab prosím recept..děkuji...🙂