Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

timbouctou
19. čer 2012

@xuxie já dělám koláč z jogurtu s ovocem a drobenku, ale ta tam nakonec nemusí být. I když si myslím, že dvouleťák ji už může, náš to jí 😉

používám kelímek od 190 ml jogurtu. A pozor, mám rozpis na malý pekáč, máme jen troubu s dvouvařičem, takže na běžný rozměr bych přidala cca třetinu všeho navíc, kromě vejce, že jo 😀 Drobenka je na velký plech, my máme rádi hodně drobenky.

2 vejce
1 kelímek cukru
2 bílé jogurty (jedno jaké, kupuju nejlevnější)
2 kelímky polohrubé
1 prdopeč
rozetřít do vymazaného a vysypaného pekáče
Na to jakékoli ovoce, nejlíp kyselejší
Drobenka:
1/4 másla
1 kelímek cukru
2 kelímky hrubé mouky
nechat ztuhnout v lednici

timbouctou
19. čer 2012

a zítra budu dělat cizrnovou polévku

rozarka65
19. čer 2012

@timbouctou prosím recept, děkuji....🙂

centrino
19. čer 2012

@timbouctou taky mam malou troubu 🙂, zkusim upict, vypada to dobre 🙂. a na kolik a jak dlouho peces?

timbouctou
19. čer 2012

@centrino většinou tyhle věci tak na 175° a čas nevím, jak to začne vonět, tak to začnu píchat špejlí a když je čistá, jde to ven 😀

@rozarka65 jako hrachovku, přes noc namočím, pak vařím v osolené vodě, uvařené rozmixuju a naliju smetanu a okořením majoránou. Pak je postup podle toho, kolik jí chci mít, pokud stačí to rozmixované, tak nechat, když chci víc, naředím a zahustím moukou rozmíchanou ve vodě. Ale rozhodně nezapomeň do toho opéct uzeninku, nebo pro děti šunku, a česnek.

rozarka65
19. čer 2012

@timbouctou děkuji...🙂

rozarka65
19. čer 2012

@timbouctou já jsem z cizrny zkoušela dělat "humus" nebo jak se to jmenuje...ale moc mi to nechutnalo....

xuxie
19. čer 2012

@timbouctou moc díky, do toho jdu, i s drobenkou 🙂

timbouctou
19. čer 2012

@rozarka65 to kdybys chtěla vyzkoušený recept, tak můj chlap dělá luxusní humus, spousta olivovýho oleje, česneku a nějaká ta tahini pasta a je to dobrota na masíčko grilovaný 😵

rozarka65
20. čer 2012
nikiii
20. čer 2012

Mně se v těch hicech nějak nechce ani vařit, takže včera byl jen rychlej špenát a dneska budou jen fofr halušky se zeleninou a vajíčkama a rajčátkovej salát. Upečeno máme ještě ze včerejčka - štrůdlík z tvarohovýho těsta s jablíčkama a pudingem.

reruna
20. čer 2012

Ahoj, jak jsou ty horka, tak nemám chuť vařit ani péct, takže jsme měli tento týden pizzu, rizoto a květák s bramborem

handm
20. čer 2012

@reruna Já taky ne, je to opruz.. ale naštěstí u nás vždycky dopoledne leží mraky, tak něco rychle "spíchnu" a pak už to jen prcek zbaští.. já ani to teplý jíst nemůžu 😝 když vytuhne, lovím z lednice saláty co dům dal..😉😀

michamicha
20. čer 2012

@reruna to mi povídej 😝 my dneska dojídali omáčku s rejží od včera, zejtra budu dělat hovězí guláš s knedlíkem a malýmu nevim co, když nesmí hovězí ☹ asi cuketovou omáčku s těstovinama, to miluje 🙂

reruna
20. čer 2012

@michamicha proč nesmí hovězí?

reruna
20. čer 2012

@handm my tu máme vevnitř i venku 30C

reruna
20. čer 2012

@michamicha a jak děláš cuketovou omáčku ?

michamicha
20. čer 2012

@reruna nesmí kravskou bílkovinu kvůli alergii
recept č.4 a č.6 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/michamicha/c...

reruna
20. čer 2012

@michamicha aha...to je smůla. Díky za recepty

nikiii
20. čer 2012

Nemáte prosím někdo recept na kuřecí maso s ananasem a smetanou?

katyxq
20. čer 2012

Stál vedro na zdechnutí - zase bude salát, mám tu rajčata, okurky, nové brambory a krůtí prsa.

kammka
20. čer 2012

dnes kontrola s monitorem a stěrama v porodce, pak jsem si dala v hospodě smažený žampiony s bramburkama a tatarkou, nevařím, nemám sil.. tatínek i dcerka měli též teplý oběd, takže na to prdím..

aaadus
20. čer 2012

KFC 😀 Dítě není doma a odpo ani nešla elektrika. A na večeři chleba ve vajíčku s hořčicí

weri1
20. čer 2012

holky našla jsem doma kus kus co z toho ? díky moc

marhulinka
20. čer 2012

@weri1 rizoto?

timbouctou
20. čer 2012

@weri1 a máš nějaký maso, zeleninu? Opeč na oleji masko, hoď tam třeba rajský, papriku, cuketu, nebo nějakou směs z mrazáku, cibul, důkladně osmahnout, zalít, dát třeba podravku nebo tak, a nasyp tam ten kuskus, nech probublat a odstav a pod poklicí nech tak cca 30 minut doběhnout. Supr s kysankou 🙂

já si v poslední době ulítávám na cuketě 😀
Supr rizoto ze zmražené zeleniny wok asia od firmy Vinica, nechci zde dělat reklamu 😀 udělat ji na másle, přidat cibul, cuketu, trochu opéct, nasypat rýži, podusit, podlít cca půl litrm mlíka. Po zavaření dvě lžíce hořčice, sůl, dolít vodou a dodělat, hlavně pořád míchat.

timbouctou
20. čer 2012

@rozarka65 to jako že chceš nebo jako že radši ne? 😀

rozarka65
20. čer 2012

@timbouctou Joo... 😀 Ráda ještě jednou vyzkouším...ještě tomu dám šanci... 😀 😉

kristi
21. čer 2012

jsme samy doma dneska, tak si asi dame tohle http://www.toprecepty.cz/recept/27853-kure-na-p... jen bez hrasku

babulinkab
21. čer 2012

zeleninová polívka a hamburgery