Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
13. srp 2012

cuketa smažená v česnekovým těstíčku, br. kaše a rajčatový salát

prdecek
13. srp 2012

dneska jdu na nudle k vietnamcům, mám na ně děsnou chuť 🙂 a večer asi chlap topinky a já ještě nevím 🙂

labell
13. srp 2012

Ahoj,
prosím je tu někdo kdo doma udí?

pitruskaskarolinkou
13. srp 2012

čočka na kyselo, vajíčko a tofu 😉

krakorka
13. srp 2012

rizoto 😉

1luciferka1
13. srp 2012

@pitruskaskarolinkou jak jsi to tofu k tomu upravila?

1luciferka1
13. srp 2012

@prdecek já mám děsnou chut na pečenou rýži s krevetama od ťongů, ale není nějak čas tam na to zajet.. 😝

kristi
13. srp 2012

@1luciferka1 si nech poslat

prdecek
14. srp 2012

@labell ano, my udíme 🙂

prdecek
14. srp 2012

jinak dneska lečo s chlebem 🙂

bobikkjana
14. srp 2012

Musaku, podle tohohle skvělého i když časově náročného receptu http://www.cuketka.cz/?p=182

bobikkjana
14. srp 2012

@labell já ne ale moji rodiče ano mají domácí malou udírnu a nejčastěji udí ryby

1luciferka1
14. srp 2012

kuřecí s porkem a hlívou na smetaně a k tomu rýži, večer salát (polníček, rajčátka, olivy, klíčky, cizrna) záloivka oliváč a balsamico a k tomu bagetka s bylinkovým máslem

ia.
14. srp 2012

zeleninová polévka, starší syn losos s bramborem a jelikož jsem měla jen jeden kousek, tak nám za chvíli pro mě a manžu přivezou pizzu..

reruna
14. srp 2012

torilly s kuřecím masem a zeleninou

xuxie
14. srp 2012

@reruna to mají u nás také rádi 🙂

xuxie
14. srp 2012

na zítra: Brokolicovo-cuketová polévka s česnekovými nočky, hovězí plec na zelenině, rýže.

reruna
14. srp 2012

@xuxie a hlavně když je to zamotané a oni nevidí, že tam je to maso a ta zelenina, kterou by normálně nesnědli

beruskanula
14. srp 2012

u nas dnes testoviny s cuketou, rajčaty a bazalkou..rychly, dobry 😀 😎 🙂

xuxie
14. srp 2012

@reruna tak tak, já dneska maskovala hrášek pod maso 😀

sarunatko
15. srp 2012

Zase se tu objevila cuketa a já už fakt nevím, co s ní ☹

nikiii
15. srp 2012

@sarunatko Taky už mi lezou skoro i ušima a už mně nějak došly nápady co z ní ještě vytvořit aby to nebylo furt to stejný dokola. Včera jsem dojedla cukeťák z plechu a před chvílí našla na zahradě další 2 velký potvory ☹

sarunatko
15. srp 2012

@nikiii Mně se právě ten cukeťák minule nějak nepovedl, připadalo mi to pořád uvnitř syrové nebo co a přitom jsem to pekla hodinu. Včera jsem dělala něco na způsob musaky (ale teda upravenou podle sebe) a bylo to moc dobrý.

nikiii
15. srp 2012

@sarunatko No ono to je takový "tekutý patlavý", ztuhne to až když to potom úplně vychladne.

sarunatko
15. srp 2012

@nikiii Aháá, já jsem si furt myslela, že to není dopečený, tak jsem to nakonec ještě usmažila na pánvi a bylo to zase strašně mastný 😖

nikiii
15. srp 2012

@sarunatko Tak ještě že těch cuket máme všichni tolik že to můžeš zkusit znova 😉 Teda aspoň já to takový vždycky mám, možná že to taky dělám špatně...

sarunatko
15. srp 2012

Právě jsem viděla fotku, co sem dávala @kristi a připadalo mi, že ona to takové neměla. Možná jsem neměla dovnitř dávat ten sýr.

sarunatko
15. srp 2012
martiska36
15. srp 2012

Holky taky trpím nadbytkem cuket tak u nás bude cuketový koláč, na který jsem si vzpomněla a dlouho nedělala, třeba někoho inspiruju :

- forma se vyloží listovým těstem a na to se dá hrst strouhanky
- na pánvi podusit - 1 cibuli do sklovata + anglická slanina nebo šunka + cuketa na kostičky cca 1x1cm - podusit, slít vodu, nechat lehce vychladit, osolit, opepřit, vmíchat trochu strouhaného sýra.
- to z pánve nasypat na těsto a zalít směsí ze 2 vajec a smetany na vaření
- upéct při 180 st. až začne zlátnout.

krakorka
15. srp 2012

dušená mrkev a brammbor 😉