Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mamkamarketa
6. kvě 2012

ahoj,
prosim poradite...mam cukety,co s nima? kdysi jsem je jedla zepecene s mletym masem,ale uz si to moc nepamatuju.poradite prosim?

romcovaklarka
6. kvě 2012

@evuss Díky, určitě brzo přijde na program 🙂 Tak my jsme doma dost ujetí na exotickou kuchyni, takže z cizrny ráda dělám hummus a pak miluju třeba http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=26043 - ale to není nic pro prcky 😅 Ale Samovi dělávám na chleba pomazánku tak, že jen rozmixuju trochu vařené cizrny s ledovou vodou 🙂

petrajavor
6. kvě 2012

my zase každý měli něco jiného....
manžel-bram.kaše s česnekem a smažené žampiony
já-bram.kaše s pažitkou a párek 🙂
jako dezert pudink s piškotem 🙂

lenam
6. kvě 2012

@mamkamarketa My máme rádi toto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=101334. Recept si různě upravuji. Přidávám třeba slaninu...

lenam
6. kvě 2012

K obědu jsem připravila zapečené těstoviny s uzeným lososem, sýrem a smetanou. V tomto týdnu už podruhé. Měly velký úspěch 🙂

falca1
6. kvě 2012

@mamkamarketa já dělám
plněné cukety takto:
osmahnu cibulku, přidám mleté maso osolené, opepřené, dávám někdy i kmín. Přidám nakrájený rajčata a střed z cuket, trochu nechám osmahnout.
V pekáčku napůlené oloupané cukety naplním masovou směsí, podleju vodou a dám péct - aspoň půl hodiny až 45 minut to už musíš ohlídat. 10minut před koncem posypu nastrouhaným sýrem. - podávám buď s chlebem nebo s bramborama (ty se můžou péct okolo cukety )

reruna
6. kvě 2012

dnes vývar s nudlema, kuřecí řízky, hranolky z trouby a odpoledne čokoládový dort s marciánovým potahem

djn
6. kvě 2012

ražniči v pekáči, vařené brambory, salátek; mrkvová bábovka s brusinkami

xuxie
6. kvě 2012

@djn
Mohla bys mi poradit prosím, co dáváš do ražniči, aby to mohl i prcek (20 měsíců)? Já to moc nedělám, ale zkusila bych 🙂 Děkuji předem.

djn
6. kvě 2012

vepřové maso na kostky nebo na nudličky; cibule, žampiony, buřt (buď točeňák nebo nějakej libovej šunkovej klobásek), oravská slanina (nebo něco podobnýho, něco na promaštění), promíchat (správný ražniči by mělo být napíchaný na špejlích, ale aby manžel spapal i tu cibuli, tak to nešpejluju (ztráta času), ale hážu přímo do pekáče...a ještě posypat grilovacím kořením
skrz stravování dětí nemám žádný zkušenosti, těžce odhaduju hračky pro děti mých kamarádek, a co se týče jídla, tak nemám vůbec šajnu, co 20timěsíční prcek může nebo nemůže

mamkamarketa
6. kvě 2012

@falca1 dekuji moc, uz sme po jidle. chutnalo nam moc,dokonce i muz jedl cuketu 🙂

@lenam diky moc, urcite vyzkousim!

yesu
7. kvě 2012

dneska zkusím zapečené mleté maso s bramborovou kaší 🙂

lampion
7. kvě 2012

Ahoj holky, chci @brusinkapusinka poděkovat za recept na bábovku ze zakysané smetany. Uddělala jsem ji mramorovanou a vypadá i chutná fakt luxusně 😎 🙂 !

Mám dortový problém - prosím poradíte?? 😝 Starší syn má příští týden 4. narozeniny. Do školky mu chci dát s sebou 2 dortíky, aby to tam s dětmi pěkně oslavil 🙂. Chci udělat takové ty lehké nepečené dorty z piškotů, zakysané smetany a ovoce +nahoru jedlý papír. Ale nevím, jak provést transport, resp. jak je vyndat z dortové formy, abych nepřišla o její dno....Myslíte formu vyložit nějakým táckem nebo pečícím papírem a po stuhnutí opatrně vyndat? Moc děkuju za všechny nápady!!! 😵

Případně, mohla bych se zeptat i na váš oblíbený recept na nepečené dorty? Já dělám krém ze smetany na šlehání, ztužovače + 2 zakysaných smetan + lžíce cukru. Plus dětské piškoty a ovoce. U nás frčí meruňky. Ještě chci vyzkoušet tento dortík - někdo ho tu zmiňoval: http://www.recepty.cz/recept/lehky-tvarohovo-pu...

Díky! 🙂

lucifereeek
7. kvě 2012

ražniči s rýži a v troubě už je buchta margotka 🙂

kammka
7. kvě 2012

my včera rajskou, plněné papriky, masové koule, knedléky, rýže, přílohy z pytlíku.. bez polívky, nebylo mi úplně hej, asi únava z předešlého dne z cesty..
dnes mrkvová polévka, brambory zapečené s boloňskou, eidamem a rajskými..
cčera jsem pekla ořechovou bábovku a vytekla mi z formy, příště to těsto naleju na plech..
a kouknu na tu ze zakysanky, pějete tu na ni všichni ódy, tak mně to láká. 😀

heaven_angel
7. kvě 2012

@lampion buď bych zkusila papír na pečení nebo možná bude lepší potravinová folie a co se týká toho krému, tak to dělám stejně, ale místo zakysaných smetan dávám 2 tvarohy a pomačkané borůvky, maliny nebo banány a asi i trochu víc cukru 🙂

brusinka.pusinka
7. kvě 2012

dnešní vařeníčko po týdenní dovče🙂 kuřecí vývar a penne se špenátovo nivovosmetanovou omáčkou a kuřecím maskem😀

mochenkaa
7. kvě 2012

Včera jsme byli na výletě, takže restaurace. Dneska zapečená krkovice s cibulí a brambory

beruskanula
7. kvě 2012

my s manžou dojídame ze včerejška kuř. řízky, štouchane brambory a hlavkovy salatek 😵

malej mel včera milovane těstoviny s rajskou a dnes jsem mu udělala rychlovku- pečene brambory s kuřecim amsikem, sunkou a syrem 😎 ....

zitra bude kureci vyvar a asi palacinky 😉

terryfox
7. kvě 2012

Pěkné pondělí všem 🙂
Jelikož jsme celé dopolko jezdili po městě, tak malej měl po hoooooooooooooooooodně dlouhé době skleničku - telecí se zeleninou - a koukal na to jako vejr 😀 Už si zvykl na dospěláčtější stravu 😉 Sebe jsem ošidila domácí bagetkou z vynikající celozrnné housky, kvalitní šunky, goudy a salátu. Takže opravdu kulinářské umění dnes 😀 😀
Ale navečer nám přijede návštěva, tak jdu dělat salko řezy, znáte? Je to tedy opravdu slast v hubě, ale ty kalorie a vůbec, no nic zdravého to není 😀 😀 😀 Já je dělám z už koupeného karamelizovaného salka, páč se bojím to klasické dvě hodiny vařit, mám takový dojem, že mi to musí bouchnout 😀 😀 Takhle jsem se dřív bála i papiňáku, ale už jsme si na sebe zvykli 😉
http://www.toprecepty.cz/recept/13988-salko-rezy/

radka_h
7. kvě 2012

@terryfox Vypadaj pěkně. Už je mám uložený a určo upeču 🙂

xuxie
7. kvě 2012

Kuřecí vývar se zeleninou a špaldovými knedlíčky. Králík na česneku a pórku s bramborem.

terryfox
7. kvě 2012

@radka_h Jsou opravdu moc dobrý 😉

petrufa86
7. kvě 2012

@terryfox neboj, nebouchne, já takhle vaříla salko třeba i 4 hoďky a nebouchlo. 😉 Ale papiňáku se bojím dodnes.

djn
7. kvě 2012

@petrufa86 tak to já pořizovala papiňák jako jednu z prvních věcí do kuchyně...když před otevřením necháš vypustit všechnu páru, tak se nemůže nic stát, mám papiňák Steinbach a tam je na deklu takovej čudlík, kterej když je pára v hrnci, tak vyleze nahoru a když je pára pryč, tak spadne dolů...v papiňáku zvládá vařit i můj manžel 🙂

djn
7. kvě 2012

vepřové nudličky a la čína s kuskusem

gable
7. kvě 2012

@mamkamarketa jestli je to aktuální, tak miluju tento recept a nemůžu se dočkat, až budou cukety 🙂
1/2kg cukety
1 velká mrkev
1 velká cibule
100 g tvrdého sýru
2-3 stroužky česneku
1 dcl oleje
2dcl krupice
150 g uzeniny (junior)
2 vejce
2 lžíce strouhanky 1/2 prášku do pečiva
sůl,kmín, pepř, zelená petržel
Dělám to ze dvojité dávky, vše nastrouhat nahrubo, pořádně promíchat a dát na vysypaný plech moukou (dělám ve velkém hlubokém). Jmenuje se to cuketový nákyp, je fajn, že to jen smícháš a dáš péct. Jako příloha se k tomu mají správně jíst brambory, ale my to baštíme jen tak nebo s chlebem. Je dobrý i studený 🙂

zuhur
7. kvě 2012

@brusinka.pusinka no hned bych si dala. Však jsem podle tebe dělala nedávno těstoviny s nivovo-ořechovou omáčkou a luxus 🙂

U nás dnes jen na rychle zapečené špagety. Byli jsme na pampeliškách tak jsem musela vařit rychle. Ale už se těším až zítra udělám medík. Jen teda to vybírání broučků............ 😠

terkat22
7. kvě 2012

Dneska rizky a stouchane brambory s cibulkou a okurkovy salat se slahackou a zitra pecena krkovice,brambory a dusena mrkev 🙂