Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jaja01k
27. únor 2013

Fazolky zapečené s vejcem a zakysanou smetanou, k tomu vařené brambory.

danielapeters
27. únor 2013

Rajská omáčka, těstoviny a maso.

beruskanula
27. únor 2013

brokolicové placicky a brambory pecene v troube

mppm
27. únor 2013

@zizala79 Na bramborové placky 600g uvařených brambor a cca 150g polohrubé mouky. Na náplň - 3 lžíce hustá zakysaná smetana, 2 ks jarní cibulka, 5 stroužků česnek, 200 g anglická slanina,1 ks červená cibule.

Brambory uvaříme ve slupce, ještě horké je oloupeme a necháme vychladnout. Pak brambory nastrouháme na jemno, osolíme a spolu s moukou vypracujeme středně tuhé těsto. Pracujeme na silně pomoučněném vále. Těsto rozdělíme na stejně velké kousky, ze kterých vyválíme tenké placky. Placky opečeme z obou stran dorůžova a uchováme na teple.

Připravíme si náplň. Cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka. Jarní cibulku usekáme na nahrubo, česnek nakrájíme na plátky a anglickou slaninu na kostičky. V hlubší pánvi necháme rozškvařit slaninu a pak ji vyjmeme. K výpeku přidáme malé množství oleje, na kterém necháme zpěnit cibuli a česnek. Pak vmícháme slaninu, jarní cibulku a zakysanou smetanu. Vše prohřejeme a dochutíme solí a pepřem.
Upečené placky potřeme náplní a svineme do ruličky.

zizala79
27. únor 2013

@mppm díky, kručí mi z toho v žaludku 😅

kompleta
27. únor 2013

kuřecí plátek a nudle z cukety, geniální, hotovo za 8 min

petkula
27. únor 2013

@xuxie ty tvoje recepty je radost číst, hned mám chuť si třeba tohle zítra uvařit 😉 Akorát jsem ještě nedělala nikdy lazagne, akorát jsem je viděla v obchodě. Nebo si i to těsto vyrábíš? Ta mixovaná rajčata dáváš čerstvá nebo z plechovky? A květákovou děláš takovou tu krémovou - se smetanou nebo spíš zeleninový vývar? Škoda, že nepřidáváš i fotky, asi není čas, že? 😔

sabisek
27. únor 2013

Manzel je pryc a tak jsem experimentovala a moc mi to chutnalo, tak se s vami podelim: zapecene brambory s porkem a v pare rybicka.
Brambory (syrpve), nakrajet na tenoucke platky, do zapekaci misky dat olej, platky brambor, vrstvu porku, projit smetanou smichanou s korenim Fajitas, pak dalsi vrstva brambor a opet smetanka. Peci v troube cca 40 minut (nez jsou bramburky mekke) na cca 200 stupnu - ja je zakryla.

Pote nechat v troube, aby byli teple a mezitim si uvarit v pare lososa.

xuxie
27. únor 2013

@petkula jej, to mě těší 🙂
Fotky zkusím, ale moc nestíhám, odhaduješ přesně.
Lasagne kupuji, domácí jsou super, ale to až budou píďata větší. Je to strašně jednoduché a super jídlo, muž to má moc rád a to tam ani není maso 😉
Rajćat potřebuješ kilo, chce to hodně šťávy, takže čerstvá. Teď kvalita nic moc, ale do šťávy stačí i to, co seźeneme v supermarketu. Jen pořádně umeju, na čtvrtky a rozvařím s troškou oleje, pak česnek, sůl a rozmixovat. Lilek dám na kolečka, pořádně posolit a nechám vypotit tak půlhodinku. Pak omeju a osuším. Pekáček vymažu trošinkou oleje, pak vrstva lazaní (klidně rozlámej na menší, ale pokrýt celé dno). Vrstva lilku, polít šťávou, posypat bazalku a oregano, trošku strouhaného sýra. Další vrstva těstovin, cuketa na kolečka, šťáva a sýr. Opět těstoviny, lilek, šťáva - do trouby na 150, peču hodinku a půl (klidně překryj alobalem) nakonec pak sýr na vrch, dojít cca 5 minut a hotovo.
Květákový krém děláme bez smetany. Povařím ten květák ve vodě do měkka, rozmixuji se stroužkem česneku a troškou soli a pepŕe a pak v tom uvařím zbylou zeleninu (pórek jako poslední, jen na chviličku, aby nebyl jak bláto)

Tak jsem tě vyčerpala vyčerpáajícim popisem, doufám, že bude chutnat, dej vědět 🙂

nellygray
27. únor 2013

Hovězí kližka na česneku a majoránce s bramborovými noky (ty jsem koupila 😀 ). Já neměla chuť na maso, tak jsem si ty noky opekla s tofu a vajíčkem a k tomu salát.

nikiii
28. únor 2013

Dneska si dáme čočku na kyselo, vajíčko, chlebík. A péct budeme pudingové šneky.

beruskanula
28. únor 2013

u nas dnes tvarohové nočky s jahodama🙂

ia.
28. únor 2013

teď byly dva dny španelští ptáčci s rýží, dnes rajská polévka s bazalkou a smetanou a uzené s brkaší, mladší losos s kaší, zítra ze zbytku uzeného zapeč.těstoviny, špenátová polévka, o víkendu hovězí vývar, v sobotu tagliatelle se suš.rajčaty, česnekem a parmazánem, v neděli prasárničku - knedlo vepřo zelo 🙂

zelvatko
28. únor 2013

dneska bude ze včera a bramboračka polévka a plná mísa halušek se zelím!! to bude snad aj na zítra.. pak přemýšlím nad slepicí na paprice nebo čočkou.. ještě uvidím 🙂

lyndina
28. únor 2013

ráno krupicovou kaši s máslíčkem, k obědu polévku z kuřecího vývaru se zeleninkou, rýží a vajíčkem, hlavní chod bude mleté maso s bramborem na mrkvi, svačinka tvaroh s kakaem nb chleba se šunkou pak třeba banán či nastrouhané jablko s piškoty nebo bez , mlíčko...a maminka si dá pořádnej flák masa s hranolkama 😀 horkou rajskou polévku a večer tlačenku s cibulí a pak ještě zeleninový salátek 🙂 a pak jednu tabulku čokolády :D

monyliny
28. únor 2013

U nás špagety se sýrovo nivovou omáčkou s kuřecími prsíčky a večer domácí chlebík s rybí pomazánkou 🙂

helcenka
28. únor 2013

U nás včera nakonec nudle s tvarohem.
Dneska vepřový plátek se zelenýma fazolkama, těstoviny. Zítra jdeme k babičce, takže bez práce.
O víkendu jeden den pečené kuře s bramborovou kaší a asi mrkvový salát a druhý den vepřové na kmíně s rýží.

petkula
28. únor 2013

@xuxie super, díky moc. Určitě to brzy vyzkouším, hlavně se mi líbí, že je to bez masa - moc ho nemusím, takže vyhledávám zajímavé bezmasé recepty a ten tvůj mě zaujal. Zatím nemáme troubu, takže všechno peču v remosce ale to by nemělo snad vadit.

aaadus
28. únor 2013

Polévka z hlívy ústřičné, kuře po baskicku

nikiii
28. únor 2013

Naši šneci s pudingem 🙂

pitruskaskarolinkou
28. únor 2013

Kefírová buchta
Vepřové nudličky na smetaně, kapii a porku + bram.noky
Bramborové noky

boban
28. únor 2013

@nikiii dáte mi recept na ty šneky s pudinkem??

nikiii
28. únor 2013

@boban Určitě, tady je 🙂
Pudingový šneci
Těsto:
500 g hladké mouky
250 ml vlažného mléka
2 žloutky
70 g másla
70 g moučkového cukru
Kostku droždí (40 g)
Vanilkový cukr
Špetka soli

Pudink – 450 ml mléka + 1 vanilkový pudink + 3 lžíce cukru

Uhněteme těsto, necháme vykynout, rozválíme, potřeme částečně vychlazeným pudinkem, můžeme posypat rozinkami nebo sušenými brusinkami, svineme do rolády, nakrájíme roládky – šneky, naskládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme asi na 170°C dozlatova.

boban
28. únor 2013

@nikiii díky 😵 určitě vyzkouším..a nezkoušela jste i s tvarohem??

nikiii
28. únor 2013

@boban Dělala jsem je dneska poprvé, ale myslím že s tvarohem by to bylo takový sušší, ale určitě by to taky šlo 🙂

pitruskaskarolinkou
28. únor 2013

Ještě ke kávičce - částečně celozrnné rohlíčky s tvarohem a makem

klaraalucka
28. únor 2013

u nás dnes kuřecí kapsa plněná sušenými rajčaty s bylinkovou omáčkou a brambůrkem

pajenka
28. únor 2013

@klaraalucka Krása 🙂

Včera domácí hamburgery a jelikož zbylo maso, tak dnes karbenátky s bramborem, kuřecí vývar s nudlemi

xuxie
28. únor 2013

@petkula v remosce to bude v pohodě, jen si trošku vyhraješ, než vyložíš to kulaté dno 🙂

klaraalucka
28. únor 2013

@pajenka děkuji, my to milujeme a manžel má rád uvnitř rajčátko a mozzarelku, malá jí nemusí, tak dáváme rajčátko a cibulku.