Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

xuxie
3. črc 2012

@lenam Velmi jednoduché a u nás velmi oblíbené, doufám, že u vás se taky chytne 🙂
V kastrůlku rozehřej trošku oleje (nebo máslo, máte-li radši), přihoď tam pórek (i tu zelenou část) na kolečka a podus do zavadnutí, pak přidej cuketu (jednu větší nebo dvě malinké) taky na kolečka, podus rychle tak minutu, pak přilij trošku vařící vody z konvice, stáhni teplotu a přiklop. Nech vařit 15 minut, pak přidej trošku soli, pokud solíte a stroužek česneku (nemusí být) a rozmixuj tyčovým mixérem (chce to pořádně, aby tam nebyla vlákna z pórku). Dolij vodu ( je toho tak na 2 litry), nakrájej 2 menší brambory na drobno, hoď je tam a pomalu vař než budou měkké. pokud ji chceš udělat bohatší, můžeš před podáváním zjemnit lžičkou jogurtu nebo zakysané smetany a přidat nějakou čerstvou bylinku - třeba libeček nebo bazalku. Je to fakt překvapivě dobré 🙂
Nechte si chutnat.

xuxie
3. črc 2012

@kammka nojono, vy už to máte za pár a ta vedra tě musí strašně ničit. Myslím na vás, jenom vydrž!

allye1
3. črc 2012

dotaz hodný naprosté začátečnice, ale nevím a nechtěla bych to pokazit : jak se prosím vás dělá pečená rýže? Hloupý dotaz, že? ale budu vděčná za radu. 😉

handm
3. črc 2012

U nás dneska byl gulášek z vepřového s tarhoňou 😉🙂 a zítra budou řízečky s bramborama🙂

handm
3. črc 2012

@nikiii ad tvarohový knedlíky..já dělala o víkendu s třešňěma, byly super..

2 vejce rozmíchat s lžící měkkého másla, přidat kostku tvarohu (250g) a k tomu 250g hrubé mouky a špetku soli a uhňácat těsto a hotovo...🙂

ange_de_la_morte
3. črc 2012

Na oběd dneska jen cuketová polívka s máslovýma krutonama ( byla sem sama doma) a na večeři domácí pizza se vším co se doma našlo ( šunka, slanina, sýr, černé olivy, cibulka, vajjíčko,...) a jako moučník - piškot s čokoládovým pudinkem a černýma malinama - ten měl největší úspěch 🙂

babulinkab
4. črc 2012

hrachová polívka s chlebovýma krutonama
masové koule, rajská, těstoviny

evuss
4. črc 2012

@allye1 tak já ji vařím jako klasickou akorát místo vody dám mlíko (rýže: mléko 1:2, vařit, až bude mléko vyvařené strčím do trouby a ono se to krásně dodělá). Cukr dávám většinou až na talíři, ale občas jsem i přidala při vaření.

zuhur
4. črc 2012

@allye1 já ji zaliju vodou cca centimetr na rýži, osolím, někdy kapnu kapku oleje a dám péct. Většinou peču spolu s kuřetem, to peču hodinu, takže rýži dám do rozehřáté trouby na cca 20 minut.

kargi
4. črc 2012

čočku s uzenym....

allye1
4. črc 2012

@zuhur děkuji 😉

jimmy1
4. črc 2012

kedlubnová polívka, smažený květák, nové brambory, tatarka, okurkový salát 😵

brusinka.pusinka
4. črc 2012

dobrou chuť🙂

werry
4. črc 2012

ahoj holky, nemáte nějaký tipy na jednoduchá a rychlá jídla? jedeme na svátky na chatu, není tam trouba, takže žádný vyváření, ale nic mě nenapadá, a konzervy se mi nechce kupovat, díky 🙂

dooriska
4. črc 2012

@werry já mám nejraději testovinové a zeleninové saláty..

jaja01k
4. črc 2012

smažený sýr v těstíčku, brambory, tatarka, salát

krakorka
4. črc 2012

květáková polévka a zapečené těstoviny 😉

beruskanula
4. črc 2012

dusena mrkev s hovezim a brambor 🙂

eriska
4. črc 2012

u nás dneska smetanové špagetky s kuřecím masem🙂 na sváču nic sladkého, manža nemá na pečené chuť, ani na nepečené, takže nejspíš chlebík s paštičkou😉 od kamarádky

kammka
4. črc 2012

boloňské špagety

maxinkaa
4. črc 2012

Dnes vepřové masíčko na žampionech, porku a rajčatech s rýží a zítra salám v těstíčku, kaše a zeleninový salátek 😉

neu.sona
4. črc 2012

Holky, můžete mi prosím někdo napsat dobrý a osvědčený recept na muffiny? Chci světlé s čokoládou, bez příchutě banán atd. Nemůžu nikde nic pořádně najít ☹.
Děkuji moc!!

ined77
4. črc 2012

u nás dnes vepř.panenka na paprikách s rýží pro děti a boloňské špagety pro mě 🙂 .polévku v těchto vedrech jsme po dohodě zavrhli 😅.
nakonec mi špagety vzal útokem synek ( po obědě!) a ještě si vyžádal nášup k večeři 😀 .
k večeři vaječná pomazánka s pažitkou, slunečnicovým chlebem a rajčátky 🙂 .

sal80
4. črc 2012

Tak jsem pekla a výsledkem je.....pudinková buchta se skořicovou šlehačkou, meruňkami a čokoládovou polevou s vlašskými ořechy

timbouctou
4. črc 2012

@neu.sona mám výborný, kluci to milujou, vyjde to na 12 takových těch klasických formiček.

dáváš v tomto pořadí:
125 g změklého másla
100 g cukru
2 vejce - to vše ušlehat do pěny
do toho zamíchat
250 g hl. mouky a prdopeč
5 lžic mléka
opatrně vmíchat celou nastrouhanou čokoládu na vaření
pečeš na 180° cca 15 minut, záleží na troubě

timbouctou
4. črc 2012

jinak jsem předevčírem dělala kuskus s kuřecím masem a zeleninou a dnes cuketovou kulajdu. Zítra nic, máme zahradní párty u babičky, tak bude masíčko grilované a jiné dobroty 😀 a pak to vidím na sekanou z pekárny brkaší.

timbouctou
4. črc 2012

@werry jestli tam máte ledničku, tak si třeba udělej něco napřed, naší dělávali karboše nebo sekanou a tam se dodělala příloha, pokud se to nejedlo s chlebem 😉

neu.sona
4. črc 2012

@timbouctou super! děkuji moc!! 🙂 🙂

werry
4. črc 2012

@timbouctou jojo, dobrý nápad, je to jen na 4 dny, tak něco připravim 😉

babulinkab
5. črc 2012

kuřecí řízečky v česnekovém těstíčku, br. kaše a k tomu nějaká zeleninová obloha (to by mě Polhreich pochválil 😀 😀 😀 😀 😀 )