Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

janinka23
20. črc 2012

@xuxie - Též jsem dělala špaldové palačinky, byly úžasné a manža to ani nepoznal 😀

janinka23
20. črc 2012

Tak my včera bramborajdu ze sušenýh hříbků a smaženici z čerstvě nasbíraných hub a dnes krůtí řízek s bramborem, okurkový salát a Vojťulka měl rizoto s krůtím masem, hráškem a cuketou 🙂 . Zítra asi Řežábek a v něděli nevím asi králíček na smetaně nebo květák. A možná bude i kynutý koláč, když se mi bude chtít 😀

jaja01k
20. črc 2012

Kuřecí maso se sýrovou omáčkou s těstovinami.

kammka
20. črc 2012

my dnes k obědu pouze klobásu s hořčicí a chlebem, byla jsem v poradně v porodce, pak nějaké nákupy a taaak.. a tatínek dojel pro nákup, než mi natočili monitor.. ani jsem nevěděla, že na nějakej nákup vyrazí, takže bez seznamu chleba,rohlíky,pivo,klobásy,cola,.....
teď k večeři udělám těstoviny se zeleninou: rajčata,česnek,cuketa,tymián..

zuhur
20. črc 2012

Ahoj holky tak vás trošku zanedbávám, ale snažím se srazit váhu a vy tu vaříte takový dobroty, že bych asi zešílela.
Tak jen ve zkratce:
PO: Pečené karbenátky (s ovesnými vločkami) a brambory vařené v páře se zeleninou
ÚT: Uzená polévka a tvarohové jahodové knedlíky (to moc dietně nezní co 😀 )
ST: Hovězí kostky na cibuli s rýží
ČT: Cuketový nákyp
PÁ: Zapečné špagety

@kammka teda já jsem myslela, že už rodíš

kammka
20. črc 2012

@zuhur no já bych ráda...

to je vtipný, na prima love v létě s italem vaří skoro to co jsem právě dělala já.. ještě špagetky musím udělat..ale ne s ricotou, ale s parmazánem..

trudka4
20. črc 2012

@ined77 a proč vaříš pro každého něco jiného ? já mám problém vymyslet pro všechny jedno jídlo ....

xuxie
20. črc 2012

@janinka23 pokud neřekneš, nepoznají 😉
U nás už hezky jede i bulgur a pohanka...koneckonců, vždyť je to fakt chutné, tak proč ne? 🙂

janinka23
20. črc 2012

@xuxie - To ne, začala jsem špaldovou moukou i zahušťovat a super. Tak pohanku do manži asi nedostanu, dělala jsem z ní rizoto a jedl mi to jen malý 🙂 a bulgur jsem ještě nevyzkoušela, ted se chystám na polentu 🙂

sal80
21. črc 2012

Dobré ráno. Udělala jsem narozeninový dort pro svého Tomáše, který si přál Hello Kitty-nu. Tak jsem mu jí zkusila udělat a tady je výsledek..... 😀 😀 😀 😀 😀
.....HELLO KITTY IS DEATH

1luciferka1
21. črc 2012

dneska steaky z tuňáka, ale asi až na véču, páč oběd bude někde v terénu 😀 a zítra krevety s bylinkovou bagetkou 😵

irinka
21. črc 2012

@sal80 Ten je prostě božíííí 😅

peroli
21. črc 2012

včera grilované maso a dortík..
dneska ještě nevím 😅 je tam kýta tak z ní něco spáchám..

jimmy1
21. črc 2012

kuřecí vývar s masem a nudlemi, zeleninové rizoto

babulinkab
21. črc 2012

cuketová polívka s chlebovýma krutonama
tortilly plněné směsí - kuřecí prsíčka v česnekovém těstíčku+směs syrové a sterilované zeleniny, dresing ze zakysané smetany, k tomu ledový salát
a děti měly kuřecí prsíčka, br. kaši a zeleninový salát

ined77
21. črc 2012

@trudka4 ..no právě proto 😅 ...je těžké se "zavděčit" všem, takže většinou je jedno jídlo dětem a jedno nám.malá je ještě dost maličká, aby jedla to co my dospělí, ani staršímu ještě nedávám "vše"...nebo spíš, ne že nedávám vše, ale spoustu věcí nesní 😉 .

u nás dnes vepř. panenka zapékaná s bramborem a cibulí, rajčatovo-okurkovo-paprikový salát a pro dětičky polévka kulajda, dušený karbenátek, rajská om., těstovinky 🙂 .
k večeři bude nějaká tvarohová pomazánka...jen ještě nevím jaká 😀 .

tina1506
21. črc 2012

dneska bude moravský vrabec, zelí, knedlík a tvarohová kuličková buchta podle MMB 😉 a zítra mám chuť na živáňskou 🙂

xuxie
21. črc 2012

@peroli týjo, že "dortík" 🙂 moc pěkný 😉

werry
21. črc 2012

zapečené vepřové plátky z kýty na cibuli, slanina, sýr, smetana + hranolky

zizala79
22. črc 2012

španělský ptáček s rýží
Kakaový koláč se šlehačkovým krémem a meruňkama a borůvkama 😵

ia.
22. črc 2012

zapečené těstoviny s uzeným masem. Starší dítě je na prázdninách, takže bez polívky..

lenam
22. črc 2012

Můžete mi prosím napsat recept na boloňskou omáčku? Děkuji.

kammka
22. črc 2012

já sdělala cuketu, zase obvyklá směs na těstoviny s parmezánem.. ale mám strašlivoiu chuť na něco sladkého, tak asi upeču kakaový piškot a na něj dám pribiňákový krém a pohážu to ovocem..mám v mrazáku jahody a borůvky..

kammka
22. črc 2012

..a k véči možná pár bramboráků, dostali jsme od kamaráda sedláka nějaké poslední staré brambory..na zítra asi zapeču nové brambory se šlehačkou a cibulí a k nim nějaký masko

zizala79
22. črc 2012

@lenam na olej cibuli, česnek, pak mrkev, petržel, celer bulvu (dávám i řapíkatý), na mírném ohni deset minut, případně trošičku vody, aby se nepálilo, pak přidat maso (mleté hovězí, někdo dává napůl hovězí, vepřové), až je zatáhnuté a vypaří se voda, co pustilo, osolit, opepřit, pak se může dát trošku červeného vína a nechat zase vyvařit, pak přidat krájená rajčata a případně rajský protlak (ale ne ten český, takový ten italský), případně i vodu (vždy vodou vypláchnu plechovky, víc nedávám) a nechat vařit dvě hodiny, míchat.

někdo mrkev a další zeleninu strouhá, já ji krájím klidně na ne úplně prťavé kousky a nevadí mi to, na začátku s cibulí a česnekem nebo i kdykoli jindy můžeš přidat petrželovou nať nebo bazalku, já dávám bazalku

xuxie
22. črc 2012

dodělala jsem na zítra: polévku z pečené papriky, dýně a mrkve. Jarní kuřátka (taková malinká z trhů) pečená pohromadě s novým bramborem a cuketovým pyré. Pro malého jsem dělala ještě bulgur s mrkví (brambory jsem neloupala a to on nerad) a pro tátu ještě kukuřičné klasy s česnekovo-pepřovým máslem). Od včera jsme dojedli tvarohovou bábovku s černým rybízem.

mindinka
23. črc 2012

Dneska máme moravského králíka s bramborem a droždovou polévku s drobením a k večeři plněná sekaná s vajíčkem, okurkou a párkem. Na svačinu kynutý koláč s nektarinkami, tvarohem a drobenkou 😉

kixi
23. črc 2012

pecena treska s testovinovym salatem s rajcaty, mozzarelou a kukurici

krakorka
23. črc 2012

dnes cukeťák a na odpoledne cuketová buchta alá perník 😉

lenam
23. črc 2012

@zizala79 Děkuji za recept. Vyzkouším 🙂