Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

weri1
9. bře 2012

@beruskanula já jedla vždy jen kupovanou a mooooc mi chutnala

beruskanula
9. bře 2012

@weri1 : ja uz koupila citrony, tže misto tvarohovyho fesaka zkusim tu babetu, no snad to bude dobry 😀 😀

babulinkab
10. bře 2012

rajská polívka
kuřecí nudličky na cibulce, brokolice, těstoviny, dresing ze zakysané smetany a navrch posypat nivou 😉 😉 😉

kammka
10. bře 2012

včera měla být koprovka, ale vrátila jsem se později od dr., takže oběd spáchala máma, brambor a volské oko.. k véči večeře rychlá z mrazáku do trouby: pizza a hranolky, zelenina, krtkův dort pro Fany k svátku.

koprovka bude dnes,asi s vajíčkem a bramborem..polévka asi hovězí vývar se zeleninou kapáním nebo drobením..

berenika39
10. bře 2012

smažený květák, brambor mm a okurkový salát.

nikiii
10. bře 2012

Hamburská omáčka, knedlík a vepřová pečeně. Už aby byl oběd, mám na to už strašnou chuť.

sygy
10. bře 2012

@nikiii My dneska taky 😀 Můžu poprosit o receptík, ráda bych jí udělala nějak jinak 😀 Děkuju 😉

samik2008
10. bře 2012

děti si přály rajskou polívku s rýží,tak ji budou mít a já s manžou budem mít bramborové knedlíky plněné uzeným a zelí,mňam.

pitruskaskarolinkou
10. bře 2012

kuře po řecku a polévka s játrovými knedlíčky

prdecek
10. bře 2012

uzená polévka, smažený sýr a krokety 🙂

janinka23
10. bře 2012

U nás dnes pstruh na másle a vařený brambor.
Holky mám doma víc jablek, neměla byste některá nějaký dobrý recept na moučníček ?

gabbika
10. bře 2012

@janinka23 Tento je výborný a super rychlý, já tam ty fíky nedávám, případně pokud mám tak dávám hruškové povidla, ale stačí dát jen víc jablek a je to eňo ňuňo 🙂 Ještě jeden můj zlepšovák - dávám rovnou skořicový cukr.

http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Tarte-tatin/

kammka
10. bře 2012

tak změna:polévka česnečka s kroupama a bramborem.. koprovka bude s knedlikem, těsto bude za chvíli nakynuté.
na zítra ještě nevím, možná králík...

mochenkaa
10. bře 2012

Já včera večer na dnešek vařila masový guláš. Ale nějak se mi nepovedl a je ostrý jak sviňa 😅 . Dá se to něčím odostřit? Já jen, že jestli je pravda, že ostré pomáhá k porodu tak abych nezačala rodit 😀

ined77
10. bře 2012

brokolicový krém s krutonkama, rajská omáčka, vař. vepř.maso, kolínka...baštila i malá 😀

nikiii
10. bře 2012

@sygy Asi ti moc nepomůžu, protože já tu omajdu dostala, tak jsem k ní dodělávala jen knedle a maso 😵

A ke kafíčku jdu teď ještě upéct bábovku s vaječným koňáčkem 😎

ined77
10. bře 2012

@mochenkaa ..já vím jen, že to jde jablkem.okrouháš, nakrájíš na čtvrtky a krátce v jídle povaříš 😉 .
snad ti to pomůže 🙂 .
a myslím, že z toho neporodíš, neboj 😀 .

marecek4
10. bře 2012

@mochenkaa no asi záleží jak moc ostrý je,ale asi bych vylily šťávu a udělala ji znovu- ikdyž už je asi s křížkem po funuse 🙂

u nás se dnes lenočí a máme na přání dětí nudle s mákem,na zítra nachystané plněné papriky

handm
10. bře 2012

ahoj, tak u nás dneska těstoviny s vepřovým masem a špenátovo-smetanou omáčkou, v lednici jablečný nepečený dort a chlebový dortík (přijede návštěva) 😀😀

mochenkaa
10. bře 2012

@ined77 tak to je v háji, nemám doma jablka 😀 No snad to bude v pohodě, v menší míře jím ostré pořád, ale toto je i na mě extrém 😝
@marecek4 asi zkusím půlku odlít a dodělat nově. Pak dám vědět jak to dopadlo. Naštěstí mám čas než M vstane po noční.

jika10
10. bře 2012

Holky, pomoc. Chtela bych zkusit udelat kuskus a nemate nejaky vyborny recept. Dekuju 😉

ined77
10. bře 2012

@mochenkaa 😀....tak držím palce 😉 .

marecek4
10. bře 2012

@jika10 já dělám s drůbežíma jatýrkama-hezky játra udělám na cibulce,přidám všemožnou zeleninku,dochutím a pak většinou smíchám dohromady jako rizoto,ale nemusí být,to jen pro pohodlí našich dětí 🙂,a k tomu jakýkoliv salát,kompot i okurek

jika10
10. bře 2012

@marecek4 Jeee diiiky, no vyzkousim. Manza ma dietku a tohle mi prislo jako vhodna varianta. A radeji to taky smicham, manza je taky pohodlnej 😝

zuhur
10. bře 2012

Dneska byla zeleninková polévka a šulánky s mákem

@jika10 recepty na kuskus jsou:
na straně 39: Zeleninový kuskus s fazolemi, Kuskus s masem a Kuskus na sladko
na straně 67 je lilek s kuskusem
na straně 189 je Dezert s kuskusem a ovocem, Kuskus Casablanca, Kuskus na rajčatech a lilku, Kuskus salát , Kuskus salát 2, Zeleninový kuskus s fazolemi

jika10
10. bře 2012

@zuhur Diky, hned to jdu omrknout 😉

kammka
10. bře 2012

tak se snaha s knedlíkama vyplatila. on už není moc rozdíl loupat brambory, nebo naházet suroviny do pekárny a pak z toho udělat dvě šišky a uvařit je.. malá snědla dvě velký patičky a ještě jed 🙂 en k tomu... 🙂 to je rekord.. 😀

nikiii
10. bře 2012

@kammka Můžu se zeptat, z jakýho receptu ty knedle v pekárně děláš? To zní totiž hodně jednoduše 😎

nikiii
10. bře 2012

Já jsem teď na netu objevila recept na tuhle kynutou bábovku plněnou povidlama, co nejdřív ji vyzkouším.

mochenkaa
10. bře 2012

@marecek4 @ined77 tak jsem oddělala půlku šťávy a přilila místo toho vodu. Zahustila a přidala trochu majoránky. Ostré je to furt, ale už se to dá aspoň sníst 😀