Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jimmy1
14. srp 2013

@mamkamarketa mám recept tady z MK, od kohosi z alba, ale už si nepamatuju od koho 🤐
byl to v podstatě tento recept, akorát bez té polevy
http://www.toprecepty.cz/recept/3468-americka-b...

mamkamarketa
14. srp 2013

@jimmy1 diky 🙂

prcek91
14. srp 2013

Holky pro ty z vás které mají doma cuketu a už nevědí co s ní..🙂
Cuketové vdolky. ..
600g cukety , sůl, 200g pol. mouky, 2 prášky do peč., 2 balíčky van. cukru, 250g měkkého tvarohu (z papírového obalu), 2 vejce, olej na smažení

1. cuketu oloupeme a nastrouháme na hrubo do misky. Jen ji lehce osolíme a necháme 15 min. "vypotit". poté z ní vymačkáme přebytečnou tekutinu.

2. mouku smícháme s pr. do peč., špetkou soli a van. cukrem. Pak přidáme tvaroh, vajíčka a cuketu. Vypracujeme těsto.

3. v pánvi rozehřejem vyšší vrstvu oleje. Z těsta tvoříme placičky, které pak zvolna smažíme z obou stran do zlatova.

4. necháme okapat přebytečný olej na pap. utěrce a podáváme nahoře s tvarohem a džemem.

P.S: prý si přidala trošku mouky protože se jí zdálo těsto stále řidké tak uvidíte..

simonisko
14. srp 2013

Můžete mi prosím poradit, projížděla jsem forum a hledala inspiraci a narazila jsem na fotku bublaniny s nějakým ovocem a byl u ní komentář, že je to recept od babičky....nutně si ji potřebuju upíct, myslím na ni už dva dny...kde bych ji našla? 😅

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamkamarketa
15. srp 2013

@lkasparo myslis, ze se to da zamrazit?

apricots
16. srp 2013

Dneska máme zapečené brambůrky se zelím: http://jidlovac.cz/?p=95

sofinulik
16. srp 2013

dojedli jsme domaci sekanou a bramborovou kasi, k tomu byl rajcatovej salat s cibuli a taky okurkovej, a dneska udelam k veceri leco s burtama protoze mam hodne zeleninky od nasich co mi poslali ze zahradky 😉 a na farmarskych trzich jsem koupila krupavej chleba

sarkad2856
16. srp 2013

@apricots Díky za nápad 😉 zkusím

xuxie
16. srp 2013

Jako úplně oběd to není, ale k večeři dobré, řepy spousta a jedlo i naše vybíravé dítko 😉

Řepu uvaříme do měkka (ve slupce). Pak oloupat, nakrájet na kolečka, posypat tvrdým tvarohem nakrájeným na kostky, pažitkou a pokapat zálivkou z citrónu, soli a olivového oleje. Jedli jsme to s ciabattou.

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zvirka
16. srp 2013

Dneska rajská s masovými kuličkami, pro mě a malého v poledne těstoviny (dvakrát si přidal 😵 ), večer pro všechny knedlík a zbylo i na zítra 😉

sarkad2856
17. srp 2013

Dneska těstoviny s čínou 😉

1luciferka1
17. srp 2013

brokolicový krém a špaldové palačinky se špenátem, kuřecím masem, zakysankou a sýrem 😵 😵

misicka63
17. srp 2013

Květák a brambor 😀

misicka63
17. srp 2013

🙂 @1luciferka1 To musí být dobrota.

kammka
17. srp 2013

včera krůtí kousky se zeleninou (takže hlavně cuketa 🙂 ) k tomu brambory, dnes plněný papriky s těstovinama a na zítra kachna, zelí, br.knedlik, polévky jsem toto léto zrušila, neb mi v tom hicu kysly, než zchladly do lednice a horký to do mojí starý lednice dát nemůžu...
ještě budu péct nějaké chlebíky a pouťové koláče, ty chleby do pouťové tomboly, snad se povedou 😉

1luciferka1
17. srp 2013

@misicka63 my se toho můžem užrat 🙂

fishtamin
17. srp 2013

my měli včera bramborovo-hokkaidové pyré a baby karotky na másle sypané kozím sýrem 😝 dneska míchaný zeleninový salátek s pečenými kuřecími stehny na kořenové zelenině 🙂 já jako veg. jsem tedy dojídala ten včerejšek 😵

xuxie
17. srp 2013

@fishtamin to dýně, mrkev a kozí sýr zní moc dobře 😉 jen dotaz, jí to i děti? Náš starší nechce kozí sýr ani za nic 😒

xuxie
17. srp 2013

@kammka prosím, dáš recept na ty pouťové koláče? Potřebovala bych nějaký vyzkoušený 🙂 děkuji 😉

fishtamin
17. srp 2013

@xuxie jo jo baští to bez problémů - i pijou kozí mlíčko. Což je ale hodně způsobené tím, že si pro to chodíme ke kamarádce "na dvůr", takže tam ta zvířata vidí a moc dobře rozlišují, co je "od kraviček" a co "od koziček" a na potkání se s tím každému chlubí, co si vezou 😵 to potom ta chuť přijde sama 😉 A taky je fakt, že ten čerstvý sýr nemá tak intenzivní chuť jako všechno, co jsem kdy měla z obchodu (i když mě to chutnalo vždycky, tak i na naše děti by to asi bylo moc). A to starší synek v létě na žízeň nejraději vychlazenou (kozí) syrovátku, pro kterou občas zajedeme zase na jinou farmu.. to jsem teda čučela jak puk 😕 😀

kammka
17. srp 2013

@xuxie normálně z kynutýho.. nic speciálního. těsto zadělávám v pekárně: 500g hladký mouky, 80-100g cukru, 80g másla nebo hery, 1 vejce, 230ml mléka, špetka soli, kostka droždí... tohle je na 32 koláčů, ale může být i víc, já dělám docela velký...to sousedka je malinký, jak to dělá, nechápu... napřed naplním jakoby buchty tvarohem, pak to roplácnu a na to buď mák a trošku povidel a zasypat drobenkou nebo jen ta povidla s drobenkou.

zelva
18. srp 2013

U nás dneska vaříme dýňovou polévku a čočku s párkem a vajíčkem 😉

prcek91
18. srp 2013

u nás bude buřt guláš..:D

veruunek
18. srp 2013

Rajskou s hovězím a kolínkama 🙂

handm
18. srp 2013

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla a jdu s prosbou...
Chystám oslavu pro cca 10 dospělých a 5 dětí a potřebovala bych tip na oběd - něco, co se dá předpřipravit a není s tím megapatlání (a pradědeček nejí těstoviny 😝). Odpoledne se bude grilovat, takže to odpadá... a prosím ne řízek s br.salátem,. to je záložní záchranná varianta, když mě nenapadne nic jinýho 😀 Díky moc!!

sarkad2856
18. srp 2013

@handm Záleží co papají děti a jak jsou velké
Hovězí na zelenině s rýží,ptáčky,nebo jestli něco jednoduchého tak kuře na jablkách a máte i kompot pro děti 😉

zizala79
18. srp 2013

@handm asi bych šla do studeného oběda, protože to se přeci jenom dá předpřipravit celkem slušně.

šneci z listového těsta jako předkrm (listové těsto na asi 3-4 cm proužky, poklást šunkou/salámem/sýrem dle chuti, taky na proužky a aby to trochu vyčuhovalo, zamotat do šneka a upéct v troubě, je to super, z jednoho kupovaného rozváleného listového těsta je jich asi šest)/případně já dělám bábovky z listového těsta (dá se aj do velké formy a nakrájet na kostky - vyložit formu listovým těstem a do toho nalít směs špenát (dávám obvykle zmražený, ale dá se aj čerstvý, smetana na vaření, sýr na kostičky nebo nastrouhaný, vajíčko, šunka/slanina, sůl a pepř), přiklopit okraji těsta, nebo aj nechat tak) - tohle je dost syté, takže jako předrm dobrý, a je to dobrý i druhý den, není problém

případně polívka, pokud ti na ni někdo "bazíruje", to bych viděla nějaký zeleninový krém, případně s krutonkama, můžeš toho mít největší hrnec, co máš doma a na všechny se dostane

na hlavní chod bych asi udělala sekanou (to bys asi pekla navíckrát pro 15 lidí počítám, můžeš to mít den předem hotové, s kyselou okurkou/čerstvým okurkovým salátem/zelenáým salátem), nebo případně něco v troubě, ale abys chytla čas pečení, aby se ti to třeba nepřesušilo, kdyby se ti hosté trousili)

můžeš si třeba nachystat nějaké studené mísy, sýrové, salámové, přímo servírovat jednotlivé porce například caprese, nebo mít na výběr

moc si neumím představit, že bych jim servírovala teplé jídlo, teda ještě tak snad guláš nebo například kuře na paprice, ale já bych to neměla kde uvařit a ani najednou ohřát pro tolik lidí, ale to ty asi máš, já bych je neměla ani kam posadit 😀

ještě mě napadlo, dobrá je studená španělská tortilla (ale ne druhý den, alespoň mně se to neosvědčilo, takže by sis to udělala ráno, opět na víckrát, aby bylo pro všechny), brambory na kousky, asi 2x2 cm, dát na pánvičku smažit do celkem vrstvy oleje, asi do půlky brambor, na mírném ohni, aby se dobře dělaly, ale nepřipalovaly, do talíře (mísy) připravit dvě vajíčka, mírně našlehat, osolit, opepřit, až budou brambory měkké, nebo skoro skoro už měkké, vybrat do toho talíře, trochu promíchat s tím vajíčkem a šup zpátky na pánvičku a dělat na jedné a pak druhé straně, dokud nebude vajíčko dobře zatažené a udělané, pozor zase na intenzitu ohně, aby se nespálilo, může to být klidně jako příloha k masu nebo jako skoro hlavní chod, pokud budeš třeba dělat velký salát, nedělej to na moc velký pánvi, má asi 22 cm (klidně menší podle potřeby), aby se ti to pak nepřelomilo, až to budeš otáčet (já to neumím otáčet s talířem, jakože až je jedna strana už těch brambor s vajíčkem zatažená, vysypeš na talíř a pak znova překlopíš na tu pánev, já to obracím obracečkou, ale pokud to zvládneš talířem, tak můžeš mít asi libovolně velkou pánev)

1luciferka1
18. srp 2013

@handm knedlo zelo vepřo 🙂