Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
12. pro 2011

@sarunatko jojo - půl kila

zuhur
12. pro 2011

@moudivlacek já ho teprve tvořím, ale už teď mi přijde řídké, ale do lednice ho strčím aspoň do večera

moudivlacek
12. pro 2011

@zuhur toje divny,ja ho sotva hnetla,ale ja nemam od brusinky,ja mam jiyn recept,melo by to byt spis tuzsi

sarunatko
12. pro 2011

@zuhur tak to nevím. mně se takhle nepovedlo poprvé, ale v sobotu jsem si dělala těsto na druhý pokus a mám ho krásný (se musím pochválit). péct ale budu až dneska, tak uvidíme 🙂

petrajavor
12. pro 2011

@beruskanula tak referuju mám napečeno a všechno je mňam 🙂

beruskanula
12. pro 2011

@petrajavor : 🙂 to je super, tze to asi taky zkusim udelat, ikdyz teda manža mi řekl, že to nějak s tím cukrovím přeháním 😀 🙂

zuhur
12. pro 2011

@moudivlacek já právě letos zkouším to brusinčino. To co jsem dělala dřív bylo taky tužší, proto jsem překvapená.
@sarunatko přisypu trochu mouky, dám odležet a uvidím 😉

zvalentova
12. pro 2011

u nás dneska zbytky 😒
Frankfurtská polévka, a uzené s br. kaší.

petrajavor
12. pro 2011

@beruskanula no perníčky a hlavně ty hromádky jsou mňam...jen kdyby se ta kuchyň chtěla sama uklidit 😀 jinak já pekla jen tři druhy,krabici máme objednanou a vůbec není čas....navíc kdo by to jedl...

petule33
12. pro 2011

holky prosíím recept na vanilkové rohlíčky nejaké dobré co se nelámou a nedrobííí dekuji moc mocmoc 😉 😉 😉

beruskanula
12. pro 2011

@petrajavor : ja mam zatim udelane linecke, pernicky, škebličky, rohlíčky, chystám se ještě na pracny, marokánky, ty hromádky 😀 z nepečených vosí hnízda a rumové koule 🙂

pak mam teda taky štolu 😵 , tak jsem zvědavá jak bude chutnat 🙂

no avčera jsme si vzpomnela eště na medove trubičky

😀

a lak mne to cantuccini 🙂

petrajavor
12. pro 2011

@beruskanula tak pokud to má kdo jíst proč ne...já raději peču dorty než se "drbu" s cukrovím 😎 😀

beruskanula
12. pro 2011

@petrajavor : 😀 vcera drahy prohlail, ze je toho enhcutne moc...tak postupne ujidal, pokud bude takhle ujidat ve velky kazdej den, o vanocich nemame komu co dat 😀

jinak, ja se rpave radeji "drbu" s cukrovim 😀 😵

jsme rada za Vanoce, pze si to peceni uzivam, pres rok max. strudl, a takovy ty rychly buchty, kolace 😀

petrajavor
12. pro 2011

@beruskanula to si fakt dobrá....já přes rok dost peču manžel sladké miluje,koláče,buchty,dortíky 🙂 každý týden něco...teď co čekáme prcka jsem zvolnila a peču už 1x za 14dní....nějak mě to pečení uklidňuje... 😀 ale nesnaším tady to na povel jsou Vánoce,Velikonoce musíte péct...by mě kleplo,kor teď furt lítání (práce-doktor-domů) ještě že dneska bylo volno jinak bychom nic domácího neměli...a to sem těsta dělala v so v 21h večer 😝

beruskanula
12. pro 2011

@petrajavor : jj, u nas musi byt taky kazdej tyden neco 🙂 , ale to mne tak nebavi.... proste zadna piplacka 😀

ja mam prave peceni vanocniho cukrovi jako relax 😅 😀 , navic mam skvelyho pomocnika 😵

jinak ja miluju na tom peceni prave i tu vuni, tu atmosferu vanoc....

😵

moudivlacek
12. pro 2011

@ined77 mam ozkousene hned ty prvni, ale podle me na tom neni nic ke zkazeni
RAFFAELO KULIČKY I

 1 slazené kondenzované mléko Salko
 2 balíčky strouhaného kokosu (celkem 400g)
 (neslazené sušenky)
 oloupané mandle

Z mléka a kokosu vytvoříme hmotu, můžeme přidat i rozemleté sušenky, aby byly kuličky křupavější. Tvoříme malé kuličky, do kterých vkládáme mandle, kuličky nakonec ještě obalíme v kokosu.

RAFFAELO KULIČKY II

 400g sušeného mléka
 400g moučkového cukru
 250g strouhaného kokosu
 250g margarínu
 75ml polotučného mléka
 oloupané mandle či oříšky

Z mléka, cukru, margarínu vyšleháme těsto, ručně vmícháme 200g kokosu a necháme 30 minut vychladit, poté vytvarujeme kuličky, vmáčkneme do nich mandle a obalíme v kokosu.

RAFFAELO KULIČKY III

 1 plechovka Salka
 6x bílá Delissa
 6x bílá Vesna
 kokos

Z mléka, drcených sušenek a kokosu vytvoříme hmotu, vytváříme malé kuličky, které obalíme v kokosu.

RAFFAELO ŘEZY

 2 hrnky polohrubé mouky
 1 hrnek moučkového cukru + 1/2 hrnku na posyp
 1 hrnek mléka
 1 hrnek kokosu
 1/2 hrnku oleje
 2 vejce
 1 prášek do pečiva
 1 šlehačka

Vejce utřeme s cukrem, přidáme olej, mouku, mléko a prášek do pečiva, vylijeme těsto na vymazaný a vysypaný plech, hustě posypeme kokosem smíchaným s cukrem, pečeme na 170stupňů cca 30 minut do zrůžovění kokosu, nesmí se připálit, jinak zhořkne, ještě horké polijeme šlehačkou.

zuhur
12. pro 2011

Tak těsto na linecké a nakonec i na perníčky už je v lednici. Uvidím kolik toho nakoce stihnu. Zatím stále vybaluju a hledám. Vykrajovátka už mám, váleček je ještě 100% u rodičů 😅

peroli
12. pro 2011

u nás dnes čočka

moudivlacek
12. pro 2011

ja ted odbyvam obedy, nestiham,takze zadny svickovy 😀 darky jsme zabalila stylem pytlicky tasticky, hlavne, aby byl clovek v pohode

beruskanula
12. pro 2011

jinak u nás dnes těstoviny zapečené se zeleninou 🙂

beruskanula
12. pro 2011

@moudivlacek ty prvni rafaelo kulicky 😵 ty bych asi udelala 🙂 😵

kokos beztak musim koupit 😀

moudivlacek
12. pro 2011

@beruskanula jj ja ma ozkousene ty prvni,ale ty dalsi vypadaji hodne podobne,tak bych se toho nebala 😉

beruskanula
12. pro 2011

@moudivlacek kdyz ja radeji koupim ten kokos nez delissu a pod 😀 🙂

ined77
12. pro 2011

@moudivlacek 🙂 ...jůůů děkuju 😵 .vyzkouším ty první 😉 .z těch deliss atd. jsem se málem osypala už teď 😀 .co je to vesna už vůbec nevím 😀 .
moc děkuju!!! 🙂

moudivlacek
12. pro 2011

@ined77
@beruskanula
vesna vim,to jsou takovy oplatky,ale nekupuju, spis kdybysme meli nejaky ne moc sladky susenky a nadrobily to tam,tak to je takovy krupavejsi 😵
jo a nevim,urcite vite,ale ja nevedela a dojela na to,Salko maji sladke a neslazene,ja ze to udelam dietnejsi a poprve jsem koupila to neslazene,je to pomalu jak mliko,byla to kase a nic z toho neslo udelat 😀 takze Salko jedine to slazene 😉

tygrous
12. pro 2011

Tip na cukroví, pokud máte víc bílků😉 http://www.koreni.cz/recipes.php?rid=187 Ale doporučuju dát méně cukru (já dala 200g a i tak je to děsně sladké...)

sarunatko
12. pro 2011

@zuhur Stav se, váleček ti půjčím 🙂

ined77
12. pro 2011

@moudivlacek 🙂 ...udělám to bez oplatků 😉 .křupat bude kokos 🙂 .salko vím 😉 .

zuhur
12. pro 2011

@sarunatko teď koukám, že jsi z Brna - odtam jsme se právě odstěhovali 😀

sarunatko
12. pro 2011

@zuhur 🙂 tak to je špatný 🙂