Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

karmenta
30. pro 2011

svíčková s knedlíkem 🙂 Dala si i roční dcera, ta s bramborovou kaší. (pro ni ta svíčková byla spíš jen uvařená zelenina s mlíkem) 😀

alenv
30. pro 2011

@cervena_vila no sushi mě napadlo.. já ho zrovna zítra budu dělat na silvestrovskou párty se známejma... jenže přecejenom ty starší a sushi.. to oni ne všichni tomu hoví.. ale za mě jednoznačně.. u mě je sushi number one. taky jsem ho dopilovala do dokonalosti. Ale ten těstovinový salát by taky nemusel být špatný. ján si ještě říkala čokoládový fondue a nebo i tatarák.. ale to je spíš pro chlapi a to tam budou dva

cervena_vila
30. pro 2011

@alenv Jestli se chceš pochlubit, napiš, jaké sushi děláš 😵
Taky bys mohla udělat horu lívanečků - šly by k té čokoládě. Tatarák bych si dala hned a nemůžu 😠 až tak za půl roku - rok a zrovna všichni kolem mě chodí na tataráky 😠

alenv
30. pro 2011

@cervena_vila to znám já jsem ujetá na tatarák a sushi.. proto zítra na party kde zveme známé.. ale jinak sushi dělám maki.. nejvíc sake, ale i s tunákem.. pak dělám nigery a i sake, ale ty obrácený musela bych hledat název, možná je to taky sake nejsem si jistá.. akorát nemám ráda sezam tak obaluju v kaviáru, pouřívám nejvíc lososa, tunáka a krevety. ján pořád přemýšlím co udělat.. dělám i potahované dorty marcipánové, ale to se mi dělat na svoje narozeniny nechce 😀

alenv
30. pro 2011

nigiri ne nigery 😀

petrajavor
31. pro 2011

@eriska tak na piškot to dělám taky,samotné bych to asi nejedla,jen kupuji i ten piškot,jelikož se mi ho nechce péct 🙂

eriska
31. pro 2011

@alenv tak sushi a tatarák už určitě netrumfnu, ale u nás se dělají mini řízečky, rychle mizí z talířů🙂 pak na minulé oslavě teta pekla vepřová kolena, s křenem, okurkou, hořčicí a čerstvím chlebíkem, taky mňamina..já třeba na dnešek udělala sýrovou a šunkovou roládu, dám na bagetku a vystaráno a vím, že všem chutná..nebo nějaké malé zapečené toastíky? a ze sladkého, já si myslím, že je každý dost nazobaný z vánoce, takže zbytek cukroví a já udělám ovoce namočené v čokoládě a samostatnou čokoládku..nebo u nás frčí čokopěna a panna cotta🙂 jestli jsem to napsala správně
@petrajavor tak to já nedělám klasický piškot z milion vajec, ale takový hrníčkový co je fakt hned, takže radši dělám..samotný bych to asi taky nejedla, ačkoliv to je dobré, ale jsem zvyklá, že se to jí s nějakým "spodkem"😀D

nikiii
31. pro 2011

@eriska Můžu tě poprosit o receptík na tu čokopěnu? 🙂

eriska
31. pro 2011

@nikiii já nemůžu syrová vajíčka, takže jsem si ji upravila🙂 do kastrůlku dám jednu šlehačku, do toho nalámu čokoládu a nechám pěkně rozpustit, a pak naleju do pohárků🙂 a když to chci vylepšit, tak si do kastrůlku naleju zase šlehačku, tentokrát půlku, do toho trošku čokošky a nechám rozpustit..mezitím ušlehám zbytek šlehačky, pěkně do tuhu a když hmota v kastrůlku trošku zchladne, tak to smíchám se šlehajdou a naliju na hmotu v pohárcích..je to dobrota..a je pravda, že můžeš udělat buď jedno, nebo obojí😉 a dobré je to ozdobené lesním ovocem, které se rozpustí na karamelu..ale taky to je kalorická bomba🙂

petrajavor
31. pro 2011

@eriska to nejsi sama 🙂 no já tenhle koláč dělám fakt jen když honí mlsná a to je pečení na dlouho 😀 mě se pak všechno co trvá dýl jak 5min zdá moc dlouhé 😀

nikiii
31. pro 2011

U nás dneska maso na paprice a kolínka. A vývar ze slepice + nudle + knedlíčky.

kacenka1111
31. pro 2011

@nikiii mnáááááám 😀

nikiii
31. pro 2011

@kacenka1111 Taková rychlovka z nouze, ale celkem se i těším po všem tom sladkým a těžkým jídle 😀

aaadus
31. pro 2011

@alenv naložené pečené papriky s balkánem a opečenou bagetkou

makulenka
31. pro 2011

Slepičí vývar, slepice na paprice, noky, bábovka

zuzinka2312
31. pro 2011

vepřová kotleta na bílém víně a k tomu bramborové krokety

sarunatko
31. pro 2011

K obědu italské involtini a k večeři kuřecí řízky, slaný závin a vánoční cukroví.

zdenka561983
31. pro 2011

k obědu jsme měli smažené žampiony a brambory, zeleninovou polévku...a pak večer jednohubky,chlebíčky a bude se jist pít atd...

marecek4
31. pro 2011

k obědu přírodní kuřecí řízečky se smetanou,brambory a pórková polívka,k večeři klasika-jednohubky,chlebíčky,nějaké to cukroví a jiné pochutiny,k tomu ještě mísa s ovocem a taky nějaké sušené,ale hlavně na půlnoc hezky rychlý špunty-u nás obligátní jahodové-jen je otázka,kdy ta půlnoc bude,jestli opravdu o půlnoci,nebo třeba zítra ráno tak nějak v osm???? 🙂 🙂 🙂 už pár let ji tak nějak tradičně zaspíme

sidynka
31. pro 2011

k obědu kuřecí řízky s bramborem, na večeři chlebíčky s avokádovou pomazánkou, rukolou, sušenou šunkou a sušenejma rajčátkama, k tomu sladké..táta pivo, mamka víno a pak šampáňo!

sarunatko
1. led 2012

Kuřecí vývar a hovězí na žampionech s rýží.

babulinkab
1. led 2012

sekaná, br. kaše, okurkový salát

sudina
1. led 2012

rajská om. , houskový knedlík..

jimmy1
1. led 2012

čočková polívka a dál nevím 🙂

renatuss
1. led 2012

Kachna,zelí,bramborový knedlík 😉 🙂 🙂

bury
1. led 2012

Dneska by měla být čočka, ne? 🙂 Takže asi čočka a uzený 😉

misicka455
1. led 2012

JJ u nás čočka , vajíčko , chléb a okurka 😉

misicka455
1. led 2012

Kachna byla včera dneska by nám uletěly korunky, dneska by se drůbež neměla 😉

pajula
1. led 2012

čočka,vejce,párek a okurka 🙂

vojtisek2007
1. led 2012

svíčková z králíka a knedlík 🙂, neměla by se dnes drůběž, aby neuletělo štěstí 😉