Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jeudi
8. led 2012

u nas je dnes brambor a dusena mrkev 🙂

moudivlacek
8. led 2012

vcera jsme byli nakupovat tak varilo KFC 😀 ale bylo me pekne blbe 😝 neni nad domaci obidek

dneska hrachovka s pecenou houskou a bazant,budu experimentovat,nemate nejay osvedceny receptik?

zuhur
8. led 2012

My jsme měli včera smažák s bramborem a dnes pomalu pečené vepřové se zelíčkem a bramborem.

jeudi
8. led 2012

@moudivlacek u nas to taky kolikrat jisti mekac 🙂 a pak mi je taky zle 🙂 z bazantem nemam zkusenost nikdy jsem ho nedelala tak at se podari 🙂 zkuste kouknout na net tam bude hodne osvedcenych receptu na bazanta 🙂

pajula
8. led 2012

dnes je u nás,hovězí vývar s játrovou rýží a dukátové buchtičky s krémem 🙂

lojzina
8. led 2012

kureci vyvar s kapanim,a kruti plnena rolka,ryze

misicka455
8. led 2012

fazolová polívka, knedlo vepřo zelo takže okolo našeho baráku pozor asi se tu bude střílet 😀

moudivlacek
8. led 2012

@jeudi to jo,ale nerada varim podle receptu z netu,vetsinou me to nevyjde a musim ho pak nasledne napriste upravit, radeji osvedcene receptiky
no nakonec jsem ho prospikovala osolila opeprila a dela se na maslicku,tak uvidime

handm
8. led 2012

dneska jsme měli svíčkovou, ale s králičím masem 😉

kammka
8. led 2012

@handm s králíkem je setjně nejlepší!!!! 🙂

kammka
8. led 2012

já dnes vstala ve 10:30...naštěstí je doma už tatínek..přijel večer taxíkem z Benešova, neb nenastartoval auto, který tam měl zaparkovaný od úterka.. tak jsme pro to auto jeli mým, při té příležitosti do kauflandu a zveráče, k obědu jen špenátové těstoviny s kuřecími kousky, ale malá řvala, že chce řízek 🙂 no asi vyndám nějaký maso z mrazáku a budou zejtra...

gab7
8. led 2012

@misicka455 😀 😀 😀
......ale určitě jste si pochutnali,a to je nejdůležitější 😉

gab7
8. led 2012

@kammka
@handm přesně tak ...když svíčková,tak jedině s králíkem..mňam...jste mě pěkně naladily 🙂

kammka
8. led 2012

@gab7 taky jsem naladěná jít jednoho bacit 😀ale já musím dělat zítra blbý řízky... ☹

moudivlacek
8. led 2012

no jako bylo to dobry,ale jednou stacilo,ja moc masova nejsem 😀 me bohate staci kure ci kruta, manzovi chutnal

kammka
8. led 2012

@misicka455 u nás kolikrát prděj i kočky: když se nacpou z kyblíku pro prasata...
ale jinak se tu střílí furt je holt lovecká sezona...zrovna dneska naháněli za rybníkem.. to jsem zvědavá, jestli něco trefili..

gab7
8. led 2012

@kammka no,ani takovej řízek z krkovice by nebyl marnej 😀 😀 😀

kammka
8. led 2012

@gab7 krkovice došla... už je tam jenom kejta nebo panenka...

anieanne
8. led 2012

Francouzské brambory a pak buchta "10, 20, 30".

renatuss
8. led 2012

@anieanne Copak to je za buchtu,ten název je zajímavý 😀 😀 😀

anieanne
8. led 2012

@renatuss 10 20 30 to má název podle toho, že je tam ( dkg ) 30 mouky, 20 cukru a 10 rozpuštěného másla 🙂 Dál 2 vejce, 3 lžíce oleje, 1 lžička kávy ( mleté zrnko - suchého prášku, ne uvažené ), 2 lžičky kakaa, prdopeč, vanilkový cukr, troška rumu, mléko dle potřeby. Ze všeho se udělá těsto, a v pekáčku upeče. Po upečení se polije směsí z ( dkg ) 15 moučkového cukru, 12 rozpuštěného másla, 1 lžíce kakaa, 1 žloutek a trošky rumu.

renatuss
8. led 2012

@anieanne Tak to je supr buchta,vyzkouším,děkuji 🙂 🙂 🙂

falca1
8. led 2012

dneska jsme měli brambory s kuřecím řízkem a zítra budou zbytky 😀

cervena_vila
8. led 2012

U nás krůta a nejspíš ještě celý týden 😀
http://www.recepty.cz/recept/kruta-s-kastanovou...
Poznámky pod receptem jsou moje, kdyby se někdo odvážil na tak velkou potvoru.
S dítětem u nohy jsem u toho strávila prakticky celý den, původně to měl být oběd, ale už ráno bylo jasné, že nestíhám. Manžel si k tomu vymyslel zelí, když už jsem měla hotovo, to byla další hoďka navíc.
Ale jednou se odtrhnout od špaget s brokolicí je fajn.

aaadus
8. led 2012

zeleninová polévka, kuřecí s ananasem, mandlemi a rýží. Zítra hovězí vývar s játrovými knedlíčky, kuře na zelí s bramborem

michamicha
8. led 2012

u nás v sobotu králík na smetaně s kynutým houskovým knedlíkem, v neděli zapečené bramborové noky s brokolicí (polévky po oba dny - co dům dal, takže brambor, mrkev, petržel, apod.)
na zítra vůbec nevím, asi zajdem ráno do obchodu a co mě cvrnkne do nosu 😀

eriska
9. led 2012

my dojíme zbytek králíka, ale hodím na něj lečo a sýr, ať je změna a slepičí vývar s nudlemi, na odpo se dělá perník 😀

babulinkab
9. led 2012

hrachová polívka s chlebovýma krutonama
vepřový přírodní řízek zapečený s volským okem a hermelínem, brambory, zeleninová obloha, tatarka

eriska
9. led 2012

@moudivlacek už jdu asi pozdě, ale my máme rádi bažanta jen upečený, předem ho naložím do červeného vína, kolem poházím kořenovou zeleninu, slaninu a druhý den upeču..ale neděláme ho často, sice v období honů jsou každou sobotu min. 2, ale darováváme je..mně to nebaví trhat a pak kuchat a je z toho stejnak jen na oblíznutí kostiček 😀 nicméně, je to příjemná změna🙂

sarunatko
9. led 2012

Včera losos, dnes asi zapečené brambory.