Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
18. led 2012

@peroli Mamka nedávno dělala azu po tatarsku a bylo to mňamózní

pelenka
18. led 2012

Hovězí maso - zadní 500 g
Rostlinný olej 60 g
Cibule 100 g
Kečup - jemný 3 lžíce
Okurky - sterilované 1 ks
Hladká mouka 1 lžíce
Vývar z kostky
Bobkový list
Sůl
Pepř

Hrubě nakrájenou cibuli zpěníme na oleji, přidáme maso pokrájené na hranolky a za stálého míchání je osmahneme a pod pokličkou dusíme ve vlastní šťávě. Po vydušení šťávy maso zaprášíme moukou, osmažíme dočervena, podlijeme vývarem, přidáme koření a dusíme až maso změkne. Před koncem dušení přidáme kečup a okurku pokrájenou na hranolky. Vhodná příloha je dušená rýže nebo těstoviny.

kukynka2
18. led 2012

@pelenka děkuju moc🙂

pelenka
18. led 2012

@kukynka2 Není zač, u nás už má hrnec své místo na lince, 2x denně jede na sterilizaci flašek a určitě i jinak najde uplatnění. V pátek asi testnu nějaké ovocné knedle.

aaadus
18. led 2012

@sarunatko podle receptu na str. 38 😉

gab7
18. led 2012

my dnes měli k obědu dobrůtku....pečené masíčko,špenát a gnocchi 🙂 mňamka 🙂

reruna
18. led 2012

@nikiii krkovička je dobrá na řízky
Dneska královský kotlet s bramborem, včera špagety s rajčatovou omáčkou a mozarellou a zítra asi smažené filés brkaší

berenika39
18. led 2012

@reruna chtěla bych vědět tajemství královského kotletu, dík. kotlety moc nekupuju, protože se mi zdají na všechno takové suché, ale ráda se přiučím🙂))

reruna
18. led 2012

@berenika39 královský kotlet : cibuli na kolečka dáš dospod pekáče, na to naskládáš 4 posolené kotlety - já dávám bez kosti, nahoru nastrouhaný sýr a zalít smetanou ke šlehání. Peče se to asi hodinu pod alobalem a pak 15 minut dopéct bez alobalu. Je to rychle připravené a pak se to peče samo, takové recepty mám ráda a navíc takhle ty kotletky nejsou suché. Hodí se k tomu rýže, brambory, hranolky.

jeudi
18. led 2012

na zitra utopeneho kralíka 🙂

berenika39
18. led 2012

@reruna tak to je přesně "my cup of tea", fakt, aby se to dělalo samo, bylo toho dost a bylo to maso🙂, tři chlapi 😀 😀 😀 😀 .
moc děkuju, určitě zkusím.

weri1
18. led 2012

@llluckaaa já dělám na pánvi od tefalu a vždy jen potřu mašlovačkou , žádná pánev na palačinky, prostě klasika

jinak bych šla taky do elektrického palačinkovače

nikiii
19. led 2012

My dneska zelený kuře (kuře s kari a smetanou) a špagety. 🙂

brusinka.pusinka
19. led 2012

dneska máme fazolovou polívku a halušky s uzeným a zelíčkem 😀

nikiii
19. led 2012

@brusinka.pusinka Mňam mňam 🙂

augustka
19. led 2012

dnes sekaná, zelí, brambor a hovězí vývar 🙂

llluckaaa
19. led 2012

@weri1 Já jsem si včera koupila právě tefal 🙂 A taky jsem je potírala mašlovačkou, abych nebyly tak suché. Jen mi přišlo, že tahle pánev dělá palačinky znatelně pomaleji než ta, co jsem měla doma. Já jiné pánve doma mám, třeba na smažení řízků, ale ty mají moc vysoké boky a palačinky se tam dělají blbě ☹

sarunatko
19. led 2012

Tortily a těstovinový salát.

llluckaaa
19. led 2012

Já jsem dnes chtěla dělat sekanou v pekárně, ale onemocnělo mi dítko a nemůžu jít ven koupit čerstvé mleté maso, tak asi bude nějaká náhradní varianta a nebo dojíždění zbytků ☹

eriska
19. led 2012

u nás včera srnčí na mrkvičce s bramborem, k večeři žemlovka🙂

dneska těstovinový salát se šunkou, mozzarelou, kukuřičkou, hráškem a jinou zeleninkou😉

moudivlacek
19. led 2012

vyvar a lasagne s loupanymi rajcaty kousky kureciho masa (doufam,ze si jich maly nevsimne a sni je) 😀 a bazalkou

babulinkab
19. led 2012

zeleninová polívka
smažený květák, brambory, tatarka 😉

misicka455
19. led 2012

zapečené kuřcí řízky s žampionovou smetanovou omáčkou, brambory, kuřecí vývar s nudlema , buchta hrk

eriska
19. led 2012

@llluckaaa už je to pozdě, ale já dělala palačinky (receptík od brusinky) na pánvičce z ikey za 29Kč, vždy jsem jen potřeba mašlovačkou a byly super, nepřipalovaly se, netrhaly..prostě super 😀 😀 😀

llluckaaa
19. led 2012

@eriska Cože??? A já koupila pánev za 449 Kč ☹ Ale až pojedem do Ikey, tak si koupím i tu za 29, ať se mi to vyrábí rychleji, dík 😉

brusinka.pusinka
19. led 2012

@llluckaaa já mám pánev jěště po babince a nedám na ni dopustit i lívanečník a vlastně i bábovku a srnčí hřbet a pekáče 😀 😀 😀 😀 mám nové nádobí ale nějak nepoužívám 😀i rychlovarnou konvici jsem odložila po měsíci žívání do skříně máme klasickou s píšťalkou na plyn 😀Miluji staré věci a hlavně učinnné 😀

llluckaaa
19. led 2012

@brusinka.pusinka Já žádnou takovou výbavu nedostala, takže domácnost zařizuju sama. Ale kdybych byla v nějakém starším domečku, určitě bych tam chtěla i ty staré hmoždíře, váhu, formu na bábovku apod., minimálně na okrasu, hrozně se mi líbí 😀

eriska
19. led 2012

@brusinka.pusinka tak to naprosto souhlasím, co babinka vyřazuje, já fasuju🙂)) pekáč od babičky, formu na bábovku jsem měla slíbenou, ale ta její jí prdla, tak tu druhou používá a já pořád formu na bábovku nekoupila, nějak se mi do těch silikonových nechce a ty ostatní mi zase přijdou děsně drahý na to, abych bábovku upekla jednou do půl roku..tak ji holt dělám na pekáček😀 my máme sklokeramiku, elektrickou a zlatý plyn..hned bych brala tu s píšťalkou😉

petrajavor
19. led 2012

Těstoviny plněné masem,hermelínovou omáčkou a jako dezert lívance s marmeládou 🙂

reruna
19. led 2012

Tak dneska změna, šla jsem pro oběd do školky, protože syn do rána dostal děsnou rýmu, tak aspoň jsem ochutnala školkovou kuchyni. Zítra bude : Kuřecí maso v cornflakes:
Maso (500 g) nakrájejte na kousky, pokapejte citronovou šťávou, osolte, okořeňte grilovacím kořením a nechte 30 minut odležet. Nastrouhejte sýr, smíchejte s kukuřičnými lupínky (obojího po 400 g), třetinu lupínkové směsi dejte do zapékací misky, na ni dejte porce masa, na každý kousek navrstvěte lupínkovou smě a přitlačte k masu - pečte asi 55 minut při 200st.
A upekla jsem čokoládový koláč s červenou řepou