Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jakelina
7. únor 2012

Holky dnes je úplněk a kdo chce hubnout tak vhodná doba pro půst. 😀 😀 😀

kammka
7. únor 2012

@jakelina no to sedí, já mám podrážděný žlučník, včera jsem už zkusila jíst normálně a byla to moc velká chyba, takže dnes jen rohlíky a čaj, no možná si dám suchou rýži... ☹

zako
7. únor 2012

dneska mame testoviny s bolonskou omackou a hromadou strouhaneho syra🙂

moudivlacek
7. únor 2012

bramborak s kousky kureci masicka se zelim, je to mnamka 😵
vcera losos s bramborem a k veceri spagety carbonara

sarunatko
7. únor 2012

A k večeři bude krupičná kaše a kdo ji nebude chtít, má smůlu 😝

sarunatko
7. únor 2012

@zuhur Přihrej sem ten koláč 🙂 Vypadá dost jedle.

pelenka
7. únor 2012

@jakelina Tos měla napsat ráno🙂

renny7
7. únor 2012

@brusinka.pusinka mohu poprosit jak děláš ty povidlo tvarohové šneky? Miluju sladký s povidlama 😀 a tohle vypadá dost dobře 😀

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@renny7 Listové těsto povidla tvaroh ,1 pudinkový prášek vanilkový cukr vanilkový a 2 lžíce moučkového cukru vajíčko na potření a žloutek do tvarohu.
Dělám je klasicky rozválím těsto pak namažu vrstvu povidel a tvaroh( tvaroh ,žloutek,cukr vanilkový i moučkový, pudinkový prášek smíchat ) pak sroluji nařežu na šneky potřu vajíčkem a peču do zlatova😀
6ádná věda 😀 ale je to moc dobré 😀

nikiii
7. únor 2012

@brusinka.pusinka Ti šneci jsou nádherní, úplně mám na ně chuť!

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@nikiii jsou moc dobří malá se vrátila ze školky a neodolala než šla hají snědla 3 hihihi 😝

nikiii
7. únor 2012

@brusinka.pusinka To se jí vůbec nedivím, úplně jí závidím 😀

zuhur
7. únor 2012

@nikiii děkuju - doufala jsem, že pochválíš koláč a ty zatím hodnotíš fotky 😀 😀 😀 😀
@sarunatko co na to říct - přijeď - malé už jsou snědené, zbývá už jen ten velký 😉

U nás dnes rizoto ze včerejška - nějak jsme ho navařila hodně 😅

@brusinka.pusinka ti šneci vypadají moc dobře

nikiii
7. únor 2012

@brusinka.pusinka Odpoledne si nechám donést tvaroh a povidla a jdu do toho, původně jsem chtěla dělat za chvíli klasickej jablíčkovej štrůdlík, ale tohle mě zlákalo mooooooc 😵

mates22
7. únor 2012

tak my dneska taky rizoto, ale nemáme rádi takové to suché školní, takže hezky se smetanou a na odpo peču bábovku, jdeme na návštěvu...takže úplněk neúplněk, dneska to na hubnutí nevypadá

sarunatko
7. únor 2012

@zuhur jak ho děláš? Zkusím taky, máme tady strašně moc jablek. Bych přijela, ale je mi hrozná zima, nechce se mi ani jít nakupovat. Strašně mě honí mlsná, tak se cpu aspoň oříškama, nic jiného dobrého jsem nenašla 😢

nikiii
7. únor 2012

@zuhur No to víš, abych tě něčím překvapila 😀 Tak doufám, že hned jak se uzdravíme (padly jsme všechny ženský), tak s ním budu mít čest i naživo 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@zuhur
@nikiii Díky holky já Vám je jen doporučím rychlé a chutné .-D výborné jsou i s pudinkem a hrozinkami a skořicovým posypem 😝

mikkisek
7. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuju moc, jako vždy paráda. Vůbec by mne to takto nakombinovat nenapadlo, už se těším až vyzkouším!

zuhur
7. únor 2012

@sarunatko
Mřížkový koláč

30dkg hladké nebo polohrubé mouky
10dkg cukru
8dkg tuku
1 vejce
½ prášku do pečiva
3 – 4 lžíce mléka
vanilkový cukr
citrónová kůra
hrozinky (já jsem dávala i brusinky a goji)
skořice
nastrouhaná jablka

Všechny sypké přísady promícháme, přidáme vejce, mléko, tuk a kůru a umícháme těsto.
Těsto (něco přes polovinu) rozválíme a položíme na nevymazaný plech. Po té posypeme nastrouhanými jablky, hrozinkami a skořicí. Zbylým těstem (válečky nebo vykrojenými tvary) dozdobíme.

Množství by mělo vyjít na plech. Já jsem na nich pekla rohlíky tak jsem to rozdělila do menších forem.

zuhur
7. únor 2012

@nikiii už se na vás těšíme tak se rychle vykurýrujte slibuju, že upeču něco dobrýho 😉

nikiii
7. únor 2012

@zuhur Taky se už nemůžu dočkat, léčíme se jak jen to jde, do příštího týdne chceme být fit. Zatím si aspoň opíšu receptík, vypadá moc dobře 😉

zuhur
7. únor 2012

@nikiii hlavně to jde rychle - zvládla jsem to i s Jindrou. Zoufale hledám co nejvíc receptů kde není moc vajec, protože ty jsou teď tak drahý, že to od pečení spíš odrazuje 😖

@brusinka.pusinka neměla bys nějaký jednoduchý a "málovaječný" recept na bábovku, koláč či buchtu?

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@zuhur
Jablková buchta bez vajec
Pískový cukr 200 g
Jablka 350 g
Polohrubá mouka 350 g
Rostlinný olej 2 dl
Mléko 2 dl
Vanilkový cukr 1
Soda 1 lžička
Prášek do pečiva 1
Skořice špetka
Rum
troška
Kokos
Tuk a mouka na vymazání plechu
Vše dobře promícháme, nalejeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Posypeme kokosem a pečeme.

Kakaová buchta bez vajec a mléka
1,5 hrnku polohrubé mouky, 0,75 hrnku krystalového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 lžička prášku do pečiva, špetka soli, 1 lžička instantní kávy, 3 lžíce kakaa, 1 lžička octa, 6 lžic oleje, 1 hrnek vlažné vody
Postup
V míse smícháme všechny sypké suroviny. Přidáme ostatní, vymícháme hladké těsto a nalijeme na plech vyložený papírem na pečení (nebo vymazaný a vysypaný). Pečeme při 200°C 10-12 minut.

Vláčná kefírová buchta
5 lžic med
2 lžičky jedlá soda
250 g hladká mouka
1 ks vejce
0,5 l kefír
200 g cukr moučka
3/4 sklenky olej
4 lžíce holandské kakao
na ozdobu
 čokoládová poleva
na potření
 višňová marmeláda
podle chuti
 oříšky
 rozinky
podle potřeby
 mouka na vysypání
 tuk na vymazání
V jedné misce smícháme všechny tekuté ingredience, ve druhé všechny suché a ty za stálého pomalého šlehání vsypáváme do tekuté hmoty. Podle chuti přidáme nasekané oříšky a rozinky. Poté, co dostaneme kompaktní hmotu, která má konzistenci takovou, že ji ještě lze z misky vylít, ale už se ji ven moc nechce a musíme ji pomoci stěrkou, máme hotovo.
Těsto vlijeme do připraveného (vymazaného a vysypaného) pekáče. Kefírovou buchtu pečeme na cca 170 °C - střední teplota tak dlouho, až se nám ani uprostřed nelepí na špejli. Může to trvat trochu déle (záleží i na typu kefíru), ke konci je možno jí přikrýt alobalem, aby se nám nepřipálila.
Hotovou vláčnou kefírovou buchtu prokrojíme uprostřed, potřeme pikantní marmeládou (výborná je višňová), navrchu polijeme čokoládou a kefírovou buchtu máme tímto hotovou. Je to opravdu potěšení pro chuťové buňky.

Drobenková buchta bez vajec
,5 kg polohrubé mouky,1kypřicí prášek do pečiva,1 Hera,20dkg mletého cukru = těsto -drobenka.jakékoliv ovoce,nejlepší jsou zavařené meruňky nebo rybíz...1 tvaroh,cukr dle chuti,mléko...

POSTUP PŘÍPRAVY

Rozděláme si do misky celou Heru,přidáme cukr a mouku s KPP a pořádně propracujeme..Vznikne nám jakoby drobenka na buchtu...2/3 těsta dáme na plech,vymazaný...potřeme tvarohem,který jsme trochu rozředily mlékem a osladily,poklademe ovocem a zasypeme zbytkem drobenky...Pečeme na 180;C cca 15 minut...Zapoměla jsem dát dneska celý KPP,jsem zvyklá,že většinou mám recepty s půlkou,takže je nízká..

Kynute povidlove buchty (bezvajecne)
750g hladkej muky (pouzila som Maida)
2 ploche lyzicky susenych kvasnic
4 lyzice krystaloveho cukru
1 ks vanilkoveho cukru
stipka soli
200ml rastlinneho oleja
375ml tepleho (nie horuceho) mlieka
dzem
olej na potretie
Postup
Do mise si dame preosiatu muku, cukor, sol, susene kvasnice, vanilkovy cukor a premiesame. Zohrejeme si mlieko a vylejem do tepleho mlieka olej. Mlieko z olejom zapracujeme do muky. Rukou vypracujeme elasticke, nelepive cesto. Misku prikryjeme kuchynskou utierkou a nechame 1 hod. kysnut na teplom mieste.
Po 1 hod. kysnutia cesto rukou znova premiesime. Rozdelime si ho na 3 casti a postupne kazdu cast vyvalkame na asi 1/2 - 1 cm hrubu placku. Placku rozrezeme do mriezky tak, aby sme mali dostatocne velke "stvorce" na ktore ulozime kusok dzemu. Kraje kazdeho "stvorceka" s dzemom prstami spojime do mieska tak, aby nam vznikla buchticka.
Pekac vymastime olejom, buchticky nan ulozime vedla seba, nie prilis natesno a nechame 15 minut podkysnut. Medzitym si predohrejeme ruru na 200st.
Buchticky pred pecenim zlahka potrieme olejom a pecieme na 200st., 20 minut.
Hotove pocukrujeme.
Rovnako si mozete upiect aj buchticky na Dukatove buchticky.

bulinka
7. únor 2012

Pečené kuře s mrkví a brambory 🙂. Myslíte, že bych to mohla dát už skoro ročnímu prckovi? Je to jen min. solené a trochu kmínu a máslo

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@bulinka myslím že to nemůže být žádný problém pokud není extremně okořeněné .-d

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@zuhur
Bábovka bez vajec
30 dkg pol. mouky, 20 dkg cukru, 10 dkg rozpušťěné hery (másla), 1 vanilkový cukr, 1/2 šálku mléka, 1 prášek do pečiva
Je možné přidat rozinky nebo ořechy.
Postup

Vše smícháme dohromady a vlijeme do vymazané a vysypané formy na bábovku. Aby byla bábovka upečená, vyzkoušíme jí klasickým zbůsobem píchnutím špejle nebo párátka do těsta.

Perník bez vajec z domácí pekárny
250 ml cukr krupice
250 ml olej
2 lžíce koření Medový perník
500 ml mléko
1 balíček čokoládový pudink v prášku
750 ml polohrubá mouka
2 lžíce kakao
1 balíček kypřící prášek do perníku
Do nádoby v pekárně nalijeme mléko, olej, přidáme mouku a zapneme rychlé hnětení. Postupně dosypeme během hnětení pudinkový prášek, cukr, koření a nakonec i kypřící prášek do perníku. Hnětení necháme celkově 10 minut.

Pak přenastavíme pekárnu na program pečení a pečeme podle typu pekárny jak je potřeba.
Pak vyklopíme na mřížku, necháme vystydnout a můžeme podávat. Je opravdu lahodný. dá se umíchat a péctt i v troubě 😝

Maková bábovka - bez vajec
Celozrnná mouka 1 hrnek
Mléko
1-2 2 hrnek
Mák 1 hrnek
Prášek do pečiva 1 ks
Cukr - třtinový
hnědy 1 hrnek
Rozinky 3 lžíce
Ořechy
nebo mandle 2 lžíce
Vanilkový cukr
nebo pomerančová kůra nebo skořice
Celý mák namočíme na 1 hodinu do hrnku s mlékem.
Smícháme celozrnnou mouku s cukrem a práškem do pečiva.
Přidáme podle chuti rozinky (nejlepší jsou namočené alespoň na hodinu, nejlépe přes noc, v rumu) nebo ořechy (mandle).
Ochutíme nastrouhanou citrónovou kůrou nebo skořicí nebo vanilkovým cukrem.
Suché ingredience zalejeme mákem s mlékem.
Hustotu těsta upravíme mlékem tak, aby se dalo dobře nalévat do bábovkové formy. Formu můžeme vymazat máslem a vysypat strouhaným kokosem (nebo moukou).
Pečeme asi na 170 °C 45 minut.
Během pečení troubu zbytečně neotvíráme. Bábovku zkontrolujeme špejlí, jestli je dobře propečená, a vyklopíme.
Tato bábovka je jednoduchá, rychlá a mooooc dobrá. Celý mák křupe mezi zuby.

zuhur
7. únor 2012

@brusinka.pusinka jsi poklad 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@zuhur není zač ať šmakuji hlavně ten perník je užasný a vláčká kefírová buchta tu miluji moji 😝

zuhur
7. únor 2012

@brusinka.pusinka ten perník mě právě zaujal taky. Rozhodla jsem se začít dávat víc zabrat pekárně 😀