Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

weri1
14. únor 2012

@brusinka.pusinka to vypadá dobře, to bude v týdnu k obědu 🙂 ještě jsem nikdy nejedla sušené rajčata
a dnes budu dělat šneky s tvarohem ,ale bez povidel-ty nejíme a marmeládu doma nemám, tak snad se to povede

monivo
14. únor 2012

@weri1 já je dělala dnes, s povidly a tvarohem. A když jsem viděla výsledek na plechu ještě před pečením, tak jsem tomu moc úspěchu nedávala. Dala jsem jedno listové těsto - 1 tvaroh ve vaničce. A jak jsem to potom krájela na ty šneky, tak mi to všude teklo a rozhodně to nemělo kulatý tvar 😀 Jakmile se to ale začalo péct, tak se to zakulatilo a výsledek vypadal o hodně lépe 🙂 A myslím, že možná je i to potření vajíčkem zbytečné.

weri1
14. únor 2012

@monivo tak vajíčko by mělo to těsto trochu slepit, ne? já potírám i kraje uvnitř

peroli
14. únor 2012

fazolky v koprové omáčce..

monivo
14. únor 2012

@weri1 jak uvnitř? Uvnitř je přeci ta náplň, ne? Nebo myslíš jen ty kraje uvnitř, než to začneš balit do rolády? Já byla ráda, že jsem potřela kraje kolem 😀 Fakt jsem měla ten tvaroh všude venku.

zuhur
14. únor 2012

Tak mlsání je hotové 🙂

gab7
14. únor 2012

@zuhur teda ty jsou překrásný 🙂 .....jen se zakousnout 😵 😵 😵
můžu poprosit,na které str.je recept na tyhle perníčky.... 😉 .děkuju moc 😉

zuhur
14. únor 2012

@gab7 děkuju - jsou na straně 186

Dobře se hledá v těchto seznamech https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r... Pro ty co neznají - dejte na počítači klávesy ctrl a F - vyběhne vám okýnko kam si napíšete co hledáte a pokud to na té stránce je - tak se vám to barevně označí 😉

weri1
14. únor 2012

@monivo no jak to čtu tak se mi do toho nechce.. 😀 .jj myslela jsem ty kraje, tak aspoň vím ,že toho musím dát méně toho tvarohu 🙂

gab7
14. únor 2012

@zuhur děkuju moc 🙂

monivo
14. únor 2012

@weri1 tak uvidíš, třeba budeš šikovnější 🙂 Já si říkala, jestli by nestačil jeden tvaroh na dvě těsta. Ale zase by to asi pak bylo suchý. Uvidíme, co na to majitelka receptu 🙂 @brusinka.pusinka

weri1
14. únor 2012

@monivo jsem se zasmála 😀 já a šikovnější v pečení ? 🙂

kammka
14. únor 2012

@monivo
@weri1 jestli by to nechtělo tvaroh v papíru, ten je pevnější...

weri1
14. únor 2012

@monivo tak já teda nevím, ale hmota je pevná jak blázen 🙂
@kammka já používám jen papírovej a jak píšu výš...nemá se co roztéct

monivo
14. únor 2012

@weri1 já měla ve vaničce, ten je trochu řidší, a jak se tam dalo vajičko, puding a cukr, tak to zřídlo. Ale tekuté to nebylo.

weri1
14. únor 2012

holky tak já jsem šikovnááááá.... 😀 nic nevyteklo

weri1
14. únor 2012

teda ještě mě napadlo, jestli správně čtu, jen pudinkový prášek., ne udělanej puding ...takže tam nemá co zřídnout

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@monivo pouzit jen tvaroh v papiru ,kostku ne vanicku.Vajicko tam je na potreni aby testo krasne zezlatlo.

monivo
14. únor 2012

@weri1 chyba asi byla v tom tvarohu, příště dám v papíru 🙂 Jo jo, puding prášek.
@brusinka.pusinka

eriska
15. únor 2012

Dobré ranko,u nás dneska konečně žemlovka😉)už se na ní mooooc těším..na véču bych chtěla zkusit ty zelňáky a na sváču nějakou brusinčinu bábovku (jestli se teda dokopeme dojít pro vajíčka a mouku 😅 tady fučí jako o život..

nikiii
15. únor 2012

My dneska dojídáme zbytky - holky budou mít bramborovou kaši a sýrové smaženky (ty jsme dostaly), a já tam mám zbytek zelí, tak si do něj uvařím flíčky a bude to. Mňam, už se těším.

petrajavor
15. únor 2012

@maybay @nikiii @zuhur tak ještě reference k dortu,je výborný....

Jinak co se týká vaření,dojídáme zbytky a asi ještě dlouho budeme 😝

maybay
15. únor 2012

@petrajavor povedl se ti a mam na nej velkou chut, urcite se do nej nekdy pustim

nikiii
15. únor 2012

Upečenej máme ještě ze včerejška štrůdlík, tak abych nevyšla z pečícího cviku, tak dneska udělám pár pletýnek k večeři 🙂 Stejně je tam dneska tak příšerný počasí, že se ven nedá ani omylem ☹ ☹ ☹

aaadus
15. únor 2012

Pečené kuře s rýží, okurkový salát se zakysanou smetanou

kammka
15. únor 2012

tak já mám v lednici rajskou polívku, poslední porci, taktéž poslední porci boloňské omajdy, pak porcičku špenátu a mísu br.knedlí..takže dnes večer půjdou ty zbylý knedle do mrazáku...
koupila jsem kousíček předního hovězího, bude asi gulášek s houbama a tři kuřecí stehna, to upeču a pak se uvidí...
a ještě budu péct z listového těsta buď šátečky, nebo závin..
aspoň, že už nemrzne, nejvíc času mi poslední dobou zabraly zamrzlý misky všech našich zvířátek, dnes to bude rychlovka...

sarunatko
15. únor 2012

Dnes asi nic. Lucie zlobí a mě bolí hlava.

nikiii
15. únor 2012

@sarunatko To je asi dneska všude stejný, dneska bych holky minimálně přerazila, když nic horšího 😠 😠 😠

brusinka.pusinka
15. únor 2012

dnešní vačení a jěšte syn bude péct tvarohovo makovou bábovku😀 fota pak dodám😀
fenyklový salátek s paprikou a ledovým salátem a pomerančový dresink
Humus Cizrnová pomazánka
šťouchané brambory s petrželkou
čevabčiči
pita chléb

eriska
15. únor 2012

@brusinka.pusinka teda, paní, vy se snad doma nudíte😉krása, hned bych si dala🙂