Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
8. led 2013

@kristi U šéfa Šéfa? 😀😲 V Divinis? Anebo v Imperialu? Jak se ti případndě líbilo Divinis? Mě se ten prostor líbil právě moc, domácký, příjemný a přitom hrozně profi 🙂

sarkar
8. led 2013

@kristi jé mohla bys mi prosím poslat recept na toho králíka se švestkama, vč. reeceptu na knedlíky? Maso s ovocem já můžu...nedávno jsem dělala krůtí plátky se švestkama a vínem a ještě se chystám zkusit kapra na černo, ale ten králík zní taky moc zajímavě...Díky!

monyliny
8. led 2013

Polévka s vaječnými knedlíčky,pangasius na másle s kmínem a br.kaše 🙂

kristi
8. led 2013

@sarunatko to je jen Iphone 😉

kristi
8. led 2013

@sarkar to ja nevim, by jsi se musela zeptat Pohlreicha, jak se to dela....kralik se rozpadal, knedliky luxusni, ale recpet nevim, ani ve vsech knizkach ho nemůzu najit

kristi
8. led 2013

@handm my jsme prave v Divinis jeste nebyli 😒 nejak tam s Miou nechceme...v Imperialu detske menu ( rizek a kase-pro tu nasi), pastelky, omalovanka a je to taky obedovy spis.....do DIvinis pujdem nekdy sami

beruskanula
8. led 2013

u nas dnes bramboraky a k veceri krupicna kase-na prani 😀 😎

handm
8. led 2013

@kristi jj, to chápu, ono je to spíš na trochu romantiky ve dvou 😉 tak to máte ještě cca 20 tt, abyste to stihli 🙂 😉

kristi
8. led 2013

@handm asi tak.....no mame na to jeste vic casu bych rekla.....vsak on nekdo pohlida...

jinak dneska bude losos s kuskusem

p.e.t.u.l.k.a
8. led 2013

Ja vubec nevim co varit nemam na nic chut :-/

zelvatko
8. led 2013

@handm můžu poprosit o recept na ty zapečené tortily se zakysanou smetanou? díky 🙂

p.e.t.u.l.k.a
8. led 2013

udělám zatím tuhle polévku http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28957 a pak asi upeču vdolečky 😉

sarkar
8. led 2013

kuřecí špalíčky na tymiánu podle receptu Ondřeje Synka, co vařit ve VIP Prostřeno. Akorát nemám špalíčky, ale čtvrtky. A pak upeču rebarborovo-jablkový koláč a udělám manželovi na zítra do práce pudink.

sarkar
8. led 2013

@kristi Jak Pohlreicha? To jsi nevařila ty? 😲

sarunatko
8. led 2013

Na rohlíčky plněné šunkou a sypané sýrem došlo až dnes, ale jsou teda výborné. Jinak ještě hrachová polévka a prcek má koprovku s hovězím a těstovinami.

sarunatko
8. led 2013

A čokoládový pudink s mandarinkama 🙂

lucinka_jirackova
8. led 2013

dnes kulajdu a bramborák 🙂
tohle jsem včera viděla v Mňam aneb Prima vařečka tento recept....a vypadalo to výborně!! 🙂 http://www.recepty.cz/recept/masova-zapecena-la...

handm
8. led 2013

@zelvatko
NA cibulce a česneku jsem orestovala maso (měla jsem krůtí, ale třeba i s mletým je to super), posolený, popepřený trošku, pak k tomu dala na kostky nakrájený papriky, rajčata a restovala dál. Pak jsem přidala protlak rajský (neměla jsem pasírovaný rajský, ty dávám časteji, je to řidší, než protlak, ten pak musím hodně ředit vodou) trošku cukru, aby to nebylo tak kyselý z toho protlaku, bylinky sušený - bazalku a majoránku. Tuhle směs jsem dala na tortilu, zabalila jak palačinku a vešly se mi 4 do zapekací misky. A na to nalila nastrouhaný najemno sýr (měla jsem ementaler, ale doporučuje se čedar a někdo čedar dává i dovnitř té tortily ještě) smíchaný se zakysankou. Pekla jsem v předehřáté troubě na cca 180 stupnů asi 30 minut, podle toho, až to zezlátlo napovrchu 😉
Dobrou chut🙂

sabisek
8. led 2013

Domaci hamburger a bananovy kolac.

nikiii
8. led 2013

@sabisek Banánový koláč? To zní moc dobře, podělíš se se mnou o receptík?

sabisek
8. led 2013

@nikiii Jasne, neni to nic sloziteho, slkozite doma nevarime, zivot je na to kratky! Maji ho strasne radi i deti a i radi pomahaji - a at klidne pomohou, vse se micha v jedne mise a pak pece. Skoro tedy zadny nadobi na uklizeni pote.
A tady je receptik. Delam to vzdy by ocko, ale vice mene:

Potrebujes
banany: cim mekkci tim lepsi (2-3)
lzice masla
hladka ci polohruba mouka (ta, co je proste doma) cca 1.5 hrnicku
1 vejce
prasek do peciva (cca pulka sacku)
1 hrnicek cukru (ja davam tmaveho jen cca 3/4 hrnicku)
vanilkovy cukr pokud nekdo ma rad chut vanilky
trosku mleka studeneho na kosistenci.

Nejdrive rozmixuj (vidlickou, aby byli vetsi kousky) babany, pridej maslo, vejce a zamichej. Postupne pridej mouku, cukr, prasek do peciva a nakonec pridej mleko podle potreby. No a pak uz jen peces.

To vse naliji do 'srnciho hrbetu' (ale i jine chormy se daji pouzit) a pecu cca 30-40 minut na 180 stupnu.

Snad bude chutnat.

Protoze jsem strasne 'uzasna' kucharka, obcas banany zamenin za strouhana jablka ci mrkev a vse delam uplne stejne. Ale mam jiz trosku jine dobroty. Manzel si to pochvaluje. Nema totiz moc rad typicke ceske buchty - ktere jsou tezke a maji plno vyplni ci polev, toto je jednoduche. 🙂

nikiii
8. led 2013

@sabisek Díky moc, brzo vyzkouším 🙂

1luciferka1
8. led 2013

@sabisek zrovna tu mám asi 5 už hnědších banánů a potřebuju je spotřebovat...množství je uvedeno na jeden hřbet?

babulinkab
8. led 2013

tak já jsem si právě z města přinesla žampiony - a zítra bude pizza - půlka žampionová a půlka šunka, kukuřice, sýr a polívka kuřecí vývar

sabisek
8. led 2013

@1luciferka1 Ano, mnozstvi je na jeden hdrbet. Pokud das vice bananu (take jsem jednou dala 4) neni problem, jen to trva dele upeci a pozor, je to mazlavejsi - nez se ji nechat vychladnout. Jinak s 2-3 banany se da papt i teple a nelepta to.

kristi
8. led 2013

@sarkar neblazni, za prve nemam kralika a za druhe proste kdyz muzu tak v nedeli nevarim

sarkar
8. led 2013

@kristi Aha, tak to já vařím kdykoliv mám chuť...nejradši vařím jen pro sebe. Ten recept jsem našla, je na netu. Ještě splašit toho králíka od známých a můžu vesele kuchtit, každopádně díky za inspiraci 😉

beruskanula
8. led 2013

@sabisek : delavam neco podobneho-bananovo orechovy hrbet polity cokoladou a je to fakt moc dobry...

dnes jsem po precteni vaseho prispevku udelala biskupsky chlebicek😀 🙂

eimmy
8. led 2013

bramborovou kaši a květákové placičky

kristi
9. led 2013

dneska nebudu stihat nic, ale mam tady na vecer luxusni pizzu ze Spencera