Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

weri1
6. čer 2011

@brusinka.pusinka hm škoda, slováky nemáme, ale já se hodně dívám na net a pak zkouším někdy se povede někdy ne. Ale ty si dobrá kuchařka a asi tě to baví...já mám ráda rychlý jídla, které se skoro vaří samy 🙂

brusinka.pusinka
6. čer 2011

@weri1 díky jojo moc mě baví kuchtění a navíc vyzkoušet i nové věci a navíc je supr že mám vděčné strávníky a vařím jak jsem psala od 14 a to už je pěkná řádka let 😉

moudivlacek
6. čer 2011

tak na zitra budou fleky,konecne jsem je sehnala,taky u nas na malomeste.... normalne delam manzovi s uzenym nebo se salamem,ale ted potrebuju,aby mohl i malej,takze bud udelam nejakej kompromis,nebo dva pekacky,jeden nezdravej a druhej zdravej,zkusim experiment,tak pak dam vedet,jak to dopadlo 😀

@brusinka.pusinka me vareni nevadi,ale co me pekne stve,je ta pidi kuchynka a prac decka 50cm,musim vse odkladat na zem,ja si porad rikam,az jednou budu mit poradnou kuchyn,to se bude varit uplne samo 😀 😵 u nas prave moc stravnici nejsou,teda jsou,ale ne ziraviny,jak ty s oblibou rikas 😀

brusinka.pusinka
6. čer 2011

@moudivlacek já nemám velkou kuchyň máme také pidi kuchyňku 😀 😀 ale neva mi to 😉 a jojo žíravinky jsou třeba 😀

pelenka
6. čer 2011

@kammka Nakonec byl knedlík - domácí🙂

eriska
6. čer 2011

@weri1 já taky babicu ráda, naopak nemám ráda ano šéfe, přijde mi dosti vulgární, pro mě nevtipný a z receptů od něj jsem si nevybrala, od babici jsem i vařila a super, rychlé, suroviny dostupné a to já potřebuju..když stihnu, omrknu i prostřeno, ale to je naše doba koupání a uspávání, tak to teď tak nechytám
tak já mám kuchyňku tak akorát pro mě, předělávali jsme, tak je podle mého gusta, dost místa, krásná barva na které není nic vidět, já jsem spokojená🙂 jen mi uprostřed chybí ten barový pult, ale tak nafukovací kuchňoobývák nemáme😀D

weri1
6. čer 2011

@eriska já se teĎ dívám na to grilování, hodně dělám na grilu tak ať vím... 😉

eriska
6. čer 2011

@weri1 no, vidíš, to dávají dneska? jsem říkala, že se na to kouknu, my sice gril nemáme, ale občas jezdíme k taťkovi, tak aby byla inspirace😉 to bych si dala, pěkně krkovičku a grilovanou zeleninku🙂 mňam🙂

brusinka.pusinka
6. čer 2011

@eriska nekoukám na Zdeňka ale na Jardu Žídka na slovenské joj 😉 i když některé recepty má Zdeněk supr 😉

eriska
6. čer 2011

@brusinka.pusinka a kdy to na jojce dávají? my máme kvůli malýmu odpojený satelit, pořád tam šteloval čudlíčky, tak teď už mu tam nic nebliká a je spokojenost na obouch stranách..že bych na to koukla🙂 když bude čas..

brusinka.pusinka
6. čer 2011

@eriska v pondělí v noci ve 22 hod a opakují v sobotu dopoledne okolo 10 hod

pet.s
6. čer 2011

Tak dnes jsem opět nevařila. Zítra vaří babička. Já jhedu do kanceláře. 😝

anieanne
6. čer 2011

@brusinka.pusinka K tomu Babicovi - já ho sice nemám ráda, ale občas je nějakej recept použitelnej. Třeba zrovna dnešní ptáčky dělám podle něj ( respektive byl to recept hosta, co je vždy na začátku ), a ňamina - s menšíma úpravama 😀 Nedávám slaninu a místo hovězího dávám vepřové.

zuhur
6. čer 2011

Já teda nestíhám televizi tak nějak sledovat, ale mám oblíbený recept od kolegyně a ta říkala, že je podle Babici, ale jinak nemám možnost hodnotit.

lidiab
6. čer 2011

Dnes kruti stehenni maso pokrajene na kousky a podusene s cesnekem, rajcaty, zelenou paprikou a do toho take prisla obr hromada ruznych bylinek (bazalka, kopr, koriandr, salvej) a trocha horcice, az z toho byla husta a neskutecne aromaticka omacka. Podavane s testovinami.
Take jsem v troube upekla nekolik paprik a nalozila je do marinady s cesnekem a olivovym olejem. Zitra si je dame na opecene ciabatte s fetou. Je to jedno z mych nejoblibenejsich jidel vubec.

zuhur
6. čer 2011

Potřebovala bych něco rychlého z mletého masa, ale nemám nějak chuť ani na karbenátky, ani na sekanou a ani na pštrosí vejce - "tak baby - raďte 😀"

PS: ty "baby" nemyslím zle 😕 😅

kristi
6. čer 2011

@zuhur kuličky s rajskou? nebo ala ikea http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=9648

berenika39
6. čer 2011

@zuhur u mě to "baby" sedí 😀
Cibulku na olej, na to mleté maso, rozklohnit takovou tou metličkou na šlehání sněhu, aby nebyly cucky. Přidat sůl, pepř, gulášové koření nebo papriku a podlít, udusit do měkka. Česnek,worčestr, sojovku. Zalít kečupem, dost 😀 . Špagety, na to tuhle omáčku.

simi.w
6. čer 2011

@eriska Ahojky, chtěla jsem se zeptat, na ty "řezy" ze salka je třeba dortové oplatky............nějak mi nedochází jak ty dortové oplatky vypadají, dívala jsem se v obchodě a nic jsem nenašla 😕 Prosím, prosím, poraď 🙂 😉

babulinkab
7. čer 2011

falešní ptáčci, rýže, okurkový salát

@zuhur zapečené těstoviny nebo brambory s mletým masem, holandský řízek, plněné papriky

etinka
7. čer 2011

U nás jsou dneska tvarohové jahodové knedlíky a zeleninová polévka 🙂

vojtisek2007
7. čer 2011

knedlíky plněné uzeným masem a zelíčko, polévka ze včera jarní-zeleninová s krupičkou

kristi
7. čer 2011

fr. brambory s domacim uzeným

petrusam
7. čer 2011

bramboračka a roštěňky s rýží

pelenka
7. čer 2011

@lidiab prosim prosim, jak se dělají ty papriky nakládané? Já o nich zrovna včera básnila, že mi neskutečně chutnaly v Řecku, tam to měly v těch studených stolech, hned bych si dala, mňam...a fetu jsem nikdy neměla, to chutna něco jako balkán?

zuzi82
7. čer 2011

My vyrážíme na grilovačku ke kamarádce 😉

zuhur
7. čer 2011

Dnes to nakonec vyhráli masové kuličky Ikea 😉

lidiab
7. čer 2011

@pelenka Tak prosim 🙂 - Cervene, zelene nebo zlute papriky (ty slovenske bile se na to moc nehodi) se vcelku upecou v troube nebo na grilu. Ale musi to byt poradne rozpalene aby zcernala kurka. Az budou mekke tak je vyjmes a das do igelitoveho sacku aby se zaparily, pak pujdou lip loupat. Za deset patnact minut je vyndas, oloupes a vyndas vnitrek. Das do nejake sklenene nadoby a k tomu pridas nekolik strouzku na platky nakrajeneho cesneku a zalijes olivovym olejem a promichas. Nekdo dava i ocet, v tom Recku docela casto. Das do lednicky odlezet.
Ano feta je neco jako balkan, akorat ne mekci a ma jemnejsi chut. Feta muze byt i z ovciho mleka.

A jeste jeden podobny recept, ale s bilou paprikou - bile papriky zbavit stopky a seminek a dovnitr dat kousek fety nebo balkanu, podle toho jestli chcete aby se ten syr roztekl ci ne. Takhle se pak osmazi na olivovem oleji na panvi nebo lehce potrene olejem na grilu. Ty grilovane je dobre pak olivacem polit. Je to fakt moc dobre - pecena paprika a uvnitr teply, mekky slany syr.

gabka32
7. čer 2011

zbyly rohlíky, takže žemlovka s tvarohem 🙂

blandik
7. čer 2011

těstoviny zapečené s vajíčkem, balkánským sýrem, bazalkou, dobromylsí, česnekem a zelenou cibulkou. Už jsou hotové. K tomu salát z pečených paprik. Mňam.