Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

simonceli
17. říj 2011

tak dneska máme jen bramboračku s kroupami..... večer musí něco udělat, nevim co, přítel pozval známé na večeři, tak jako nevim co udělat.....

peroli
17. říj 2011

mi máme od včerejška zbytek hovězího vývaru s játr.knedlíčky, mrkvové šátečky a pak dva takový hokuspokusy... potřebovala jsem udělat v mražáku místo na zeleninku pro Lukyho na příkrmy tak jsem vytáhla pár krabiček s masem... byl tam kapr, kuřecí a vepřové... kapra jsem zalila lečem (domácím) posypala slaninou a zapekla a vepř.+kuř. jsem promíchala s brambory na kostky, posypala kořením na hranolky (naše oblíbené) a taky zalila lečem a zapekla...

moudivlacek
17. říj 2011

@simonceli a musi to byt tepla vecere,nestacilo by neco studeneho? salatek neco z listovýho

simonceli
17. říj 2011

@moudivlacek no to já nevim... už jsem přemýšlela, že udělám obložený talíř...... ale fakt nevim... asi mě to práskne přes noc až budu stát v obchodě....

brusinka.pusinka
17. říj 2011

@simonceli
co třeba něco takového?
ryby(talápie, kapr,losos, filety) 80 g
Listový špenát 120 g
Listové těsto 60 g
Fazolové lusky 100 g
Špetka soli, pepře
1/4 citronu
Kávová lžička rostlinného oleje
Postup

Listové těsto rozválíme a rozdělíme ho na menší obdélníčky. Na každé těsto postupně klademe špenát a kousek ryby, které předtím lehce osolíme, lehce opepříme a pokapeme citronem. Vše do sebe zabalíme, vytvoříme tak z těsta kapsu.
Vložíme do trouby, kde vše pečeme při teplotě 150°C přibližně 20 minut.
Rybu v listovém těstě podáváme s fazolovými lusky.

simonceli
17. říj 2011

@brusinka.pusinka teeda no to vyzkouším.... a jak dělám ty fazolové lusky?

simonceli
17. říj 2011

@brusinka.pusinka ty by jsi měla napsat a vydat vlastní kuchyřku, byla bych první, kdo by čekal, až to vejde do prodeje 😉

brusinka.pusinka
17. říj 2011

@simonceli normálně je jemně podusit na másle 😉prostě jen kapečku a je dobré je ochutit jen solí a pepřem jinak nechat tak nalehko 😉

kammka
17. říj 2011

@simonceli to je jednoduchý, navaří přítel!! já vždycky zuřím, když ten můj někoho pozve, tak buď vymyslí jídlo, nebo prskám.. já to klidně uvařím, ale musí to být zvládnutelné a nesmí to stát tejdenní rozpočet. u nás je to jednoduchý, jak máme ty zvířata, tak se k nám chodí na kachnu nebo králíka.. 😀

simonceli
17. říj 2011

@kammka no přítel kdyby měl navařit, tak máme čaj a kávu a to je vše.... on nic neumí, možná vajíčka nebo párky.... 😀

brusinka.pusinka
17. říj 2011

dnešní mňamka

kammka
17. říj 2011

@simonceli tak aspoň tip na to, co by si návštěva dala a ať ti donese nákup..

simonceli
17. říj 2011

@brusinka.pusinka jaký je ten javorový sirup? A k čemu všemu se dá použít?
@kammka no to asi nepůjde... jednak mi na to řekne, že je na krabičkové dietě a jednak toho má dneska dost v práci,takže to nezvládne, ale s pomocí @brusinka.pusinka mám večeři vymyšlenou a procházkou s malou skočím do krámku, tak mě to už zas tak neštve.

moudivlacek
17. říj 2011

@brusinka.pusinka to jako vse zvladnes k obedu? myslim snist, ja bych snedla ty testoivny s omajdou a uz bych praskla 😀

brusinka.pusinka
17. říj 2011

@simonceli my používáme nacokoliv na palačaniky, lívance, chleba s máslem, polívám s tím sladké smaženky , dává se do vaření , a je užasný ale je dost sladký ale my ho milujeme 😀

moudivlacek
17. říj 2011

@simonceli ja ho nikdy netestovala,ale doma jsme ho meli, dobry je na palacinky ci livance

moudivlacek
17. říj 2011
brusinka.pusinka
17. říj 2011

@moudivlacek jo sním vpohodě nedělá mi to problém 😉 😀 😀 😀

kammka
17. říj 2011

@brusinka.pusinka
@moudivlacek já bych to zmákla taky, já mám ale přes 80kg, nějak mně to velmi krátce trvající těhu bohužel demoralizovalo a nejsem teď schopná se odhodlat...a začít zas držet dietku.

brusinka.pusinka
17. říj 2011

@kammka mám 67 kg a také nějak nejsou ty kila dolů potřebuji jen 5 ale zas až tak mi to nevadí...... miluji jídlo a miluji vaření a kila pujdou dolů jen co naběhnu do práce 😉 😀 😀 😀

moudivlacek
17. říj 2011

@kammka tak to jsme na tom stejne s tou vahou,ja naberu jen to jidlo vidim 😀 a co chodim sem do diskuze,tak delam o vikendu i sladke a to je pak tragedie 😀

@brusinka.pusinka mit 67 tak si tak dam takovou mnaminu 😵

ciernavila
17. říj 2011

Mnam ake fotky...len mi to chute narobilo. 67 mam aj ja, joj kde su tie casy ked som mala o 10 menej... no ale co uz. Mozem byt rada ze ta vaha nestupa aj ked do seba cpem stale sladkosti.

alenv
17. říj 2011

@brusinka.pusinka těžce závidím 😉 já si dělám dneska pstruha a muži řízky

tyrisa
17. říj 2011

Špenát,vepřové výpečky,bramborový knedlík.

zvalentova
17. říj 2011

Zeleninová polévka, šunkofleky s houbami 😉

zuzi82
17. říj 2011

Ahojky, dneska mám od rána migrénu, takže oběd byl tak jako co síly dovolily. Teď už je mi líp, ale dopo to bylo sado, takže bramborová kaše se směsí mletého, žampionů a rajčat. Ale na tu bídu se to docela dalo. 😉

aaadus
17. říj 2011

vločková polévka, cuketové řízky, br. kaše a kompot

simonceli
18. říj 2011

Dneska polévka od včerejška bramboračka s kroupami a pečené vepřové na divoko s bramborovou kaší.....

kammka
18. říj 2011

@zuzi82 jaj, mně se včera rozjela odpoledne v práci taky, no hnus, večer cestou dom mi bylo v autě už zle a to jsem chtěla řešit s řidičem svatbu, když mi nemůže nikam utýct..doma jsem si vzala Ibalgin, snědla polívku - vařila máma - květákovku se smetanou - koprovku si dám dneska s bramborem ..naštěstí dělám jen do 13:30.. pak hurá dom..

brusinka.pusinka
18. říj 2011

dneska hovězí vývar s drobením a moravský vrabec se zelím a bramborovým knedlem 😉