Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
21. říj 2011

@karmenta Právě jsem dodělala marlenku. Patří tam nekaramelizované a jen půlka, dávám celé karamelové a je lahodnější🙂.

brusinka.pusinka
21. říj 2011

@karmenta co tato?
Medovo skořicovo karamelková mlsalka
220 ml mléka
2 vejce
80 g oleje
4 lžíce medu
2 lžíce kakaa
150 g cukru
1 lžičku skořice
250 g polohrubé
250 g hladké mouky
1 prášek do pečiva

krém 2salko ( uvařit na karamelové cca 2-3 hodiny )
1-1/2másla
Těsto umícháme a upečeme korpus schladíme rozřízneme na 3 díly a mažeme krémem a můžeme nahoře posypat buď mandlovými plátky nebo kakaem

tyrisa
21. říj 2011

Dneska nevařím nic,zato zítra bude kuřecí vývar a svíčková na smetaně 🙂Mňam.

petrajavor
21. říj 2011

Tak u nás dneska pro mě: špenát s bramborem...pro drahého? zapečené brambory,anglická,špenát a sýr... 🙂

zuhur
21. říj 2011

Tak já přidávám foto dnešního obídku.

zuhur
21. říj 2011

A dalších deset stránek receptů: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

samik2008
22. říj 2011

u nás dneska krémová zeleninová polívka a minilangoše 😉

aaadus
22. říj 2011

Rizoto. A zítra bude br. salát a řízeček, mňam
@zuhur obávám se, že až se začne péct na Vánoce, vypukne tu nekonečná smršť receptů. Ale už se těším, že zase vyzkouším něco nového. Loni jsem pekla poprvé a docela mě to chytlo

brusinka.pusinka
22. říj 2011

@aaadus třeba takhle 😉

mamkamarketa
22. říj 2011

@brusinka.pusinka jeee cukrovi 😵 mnam 😵 😵 😵
mam asi prihlouply dotaz,ale jak dlouho vydrzi uskladnene cukrovi ?

brusinka.pusinka
22. říj 2011

@mamkamarketa no klidně můžeš dát do mražáku a vytahovat celý rok 😉

mamkamarketa
22. říj 2011

@brusinka.pusinka ten mam narvany 😀 vis,jestli bych ho mohla pect zacatkem listopadu? vydrzelo by? my pak letime pryc a vratime se az v prosinci,a je mi jasny,ze zase nebudu stihat. 😅
stomecek budemem zdobit cca za 14dni 😀

brusinka.pusinka
22. říj 2011

@mamkamarketa no myslím že jo pokud nebudeš plnit máslovým krémem, jinak uskladnit v chladu 😉

mamkamarketa
22. říj 2011

@brusinka.pusinka takze linecky,rohlicky a tak,vid? jeee ja uz se na to cukrovi tesim 😅 😵

aaadus
22. říj 2011

@brusinka.pusinka mňam mňam, už se těším až naplním ty 2 mega krabice co mám na cukroví schované 😵
@mamkamarketa v chladu určitě vydrží, u nás by nevydrželo, protože bych ho stihla sníst 😅 😀

mamkamarketa
22. říj 2011

@aaadus bud klidna u nas taky ne,ale my nebudeme doma,takze vydrzi 😀 😅

aaadus
22. říj 2011

@mamkamarketa tak to jo, to potom vydrží 😀

simonceli
22. říj 2011

Všechno nejlepší Sabinkám ke svátku

zuhur
22. říj 2011

@aaadus no já se jich právě pomalu začínám domáhat - ať si můžu nachystat seznámek toho co budu péct. Já jsem loni poprvé naopak nepekla - nebylo kde, ale v listopadu se stěhujeme a novou troubu pokřtím rovnou cukrovím 😵 😵 😵

zuhur
22. říj 2011

@mamkamarketa v cukrárnách už s cukrovím začínají. Jak říká brusinka - uskladní v mrazáku a pak teprve plní - sestra je cukrářka, takže vím.

zuhur
22. říj 2011

Mimochodem - mě manžel nařídil letos napéct jen pár kousků, aby nebyl tlustej 😀 😀 😀

aaadus
22. říj 2011

@zuhur tak tady nějaké máš, po všech se jen zaprášilo. Letos budu dělat min. z dvojité, ne-li trojité dávky
Masarykovy kolečka (asi 80 kousků)
200g vlašských ořechů, 200g polohrubé mouky, 100g moučkového cukru, 200g másla, 1 lžička kakaa, 1 žloutek, moučkový a vanilkový cukr na obalení
Vlašské ořechy namočte na 1 hodinu do studené vody. Pak je osušte v utěrce. Mouku prosejte s moučkových cukrem, přidejte nakrájené máslo, kakao, žloutek a nasekané ořechy. Vše zpracujte v hladké těsto. Vytvořte válečky o průměru 2 cm. Každý váleček zabalte do alobalu a nechte ztuhnout do druhého dne v chladničce. Ztuhlé těsto rozbalte a nakrájejte na kolečka. Rozložte na plech tak, aby mezi nimi byly rozestupy. Pečte v troubě při 180 stupních asi 12 minut. Po upečení necháme krátce vychladnout a ihned obalujeme v cukru.

Marokánky se sušeným ovocem (asi 60 kousků)
2 lžíce másla, 100g ovesných vloček, 250ml smetany ke šlehání, 250g krupicového cukru, 250g barevné směsi sušeného ovoce (jablka, meruňky, hrušky, broskve, rozinky, třešně), 80g vlašských ořechů, 80g mandlí, 80g lískových oříšků, 2 lžíce hladké mouky
Máslo rozpusťte na pánvi a krátce na něm opražte ovesné vločky. Do většího kastrůlku dejte smetanu a přiveďte k varu. Přidejte cukr, na malé kousky nakrájené sušené ovoce, nahrubo nasekané ořechy, mandle, opražené vločky a mouky. Vše důkladně promíchejte a krátce povařte. Hmota musí být poměrně tuhé konzistence. Necháme při pokojové teplotě hodinu odležet. Nabíráme lžící a na plech vyložený pečícím papírem tvoříme hromádky ve větším odstupu od sebe (při pečení se mírně roztečou). Pečte ve vyhřáté troubě při 150 stupních asi 25 minut. Po upečení necháme vychladnout na plechu.

Čokoládové rohlíčky (asi 60 kousků)
200g hladké mouky, 100g moučkového cukru, 160g másla, 3 tabulky hořké čokolády (nebo 300g čokolády na vaření), 1 žloutek, 1 vejce, 60g mandlí
Mouku prosejte s cukrem. Přidejte na kousky nakrájené máslo, nastrouhanou čokoládu a žloutek. Vypracujte pevné těsto, zabalte ho do folie a nechte v chladničce hodinu uležet. Pak těsto rozválejte na plát silný 4mm a vykrájejte z něj tvary rohlíčků. Rozlože je na plechy vyložené pečícím papírem, povrch potřete rozšlehaným vejcem a posypte nasekanými mandlemi. Pečte v předehřáté troubě při 180 stupních asi 20 minut. Po upečení nechte vychladnout na kovové mřížce.

Ořechové rohlíčky
25dkg másla, 9dkg mletého cukru, 36dkg hladké mouky, 10dkg mletých vlašských ořechů
Zpracujeme těsto, necháme uležet a šuláme rohlíčky

Jemné linecké těsto (měkké již druhý den)
250g hladké mouky, 160g másla, 1-2 žloutky, 80g moučkového cukru, trochu citronové kůry, 1 lžička citronové šťávy. Tmavé linecké - 2 lžíce kakaa
Zpracujeme těsto, necháme uležet a vykrajujeme tvary dle libosti.

Rafaelo
4 bílé Delisy kokosové, 1 grilášové vlnky, 1/2 Salka, 1/2 sáčku kokosu + kokos na obalení, mandle na plnění
Oplatky nastrouháme, smíchame se salkem a kokosem. Tvoříme kuličky, dovnitř dáme mandli (nemusí být).

Burizonové kuličky
300g krystalového cukru, 1 máslo, 1 Salko, 2 pytlíky bílých burizonů
Cukr rozpustíme na karamel. Když je karamel tmavý, nakrájíme do něho 1 máslo. Jakmile se roztopí, odstavíme z plotkny a přidáme Salko a burizony. Lžičkou dáváme do košíčků.
Je to strašná piplačka, ale výsledek stojí za to.

mamkamarketa
22. říj 2011

holky,muj broucek je nemocny,chci mu udelat livance z podmasli,poradite prosim?
nejaky lehky a overeny recept 🙂
dekuju

ia.
22. říj 2011

holky pls, jak děláte pizzu z listového?

renata80
22. říj 2011

@ia. Ahoj, já normálně rozválím listové těsto, dám ho a plech, potřu kečupem, poskládám na to salám - šunkový, klidně i nějaký suchý - prostě co doma najdeš nebo máš ráda, pak na to dám zeleninu - nejčastěji rajčata, papriky, cibuli, posypu to kořením - grilovací koření, klidně i gyros, pak taky majoránkou a dám to péct do trouby asi na 180 °C. Před koncem pečení to posypu sýrem a je hotovo. 🙂 Rychlé, dobré a jednoduché. 🙂

janicka1984
22. říj 2011

@ia. ahoj, já si dělám svoje těsto: 250 g hladké mouky, 150 ml vody, 15 g droždí, špetka soli a cukru, 2 lžíce oleje. nechám chvíli odpočinout, rozválím, namažu kečupem a pak klasicky ozdobím tím, co nám chutná nebo najdu v ledničce 🙂 dám zapéct na 20 min. do trouby a je hotovo 🙂

ia.
22. říj 2011

@renata80
@janicka1984
díky holky, vyzkouším obojí 😉

zuhur
22. říj 2011

@ia. já rozválím koupené těsto místo kečupu dám rovnou rajčata v plechovce (kečupy teď hodně propadly v testu) posypu italským kořením, potom šunka nebo salám - klidně obojí a nejčastěji mraženou kukuřicí a cibulí, no a nakonec nastrouhaným sýrem. Mňam 🙂 Ale dá se tam dát samozřejmě cokoliv.

petaov
22. říj 2011

dnes byla koprovka 😉

berenika39
22. říj 2011

prosím, kdo jste už pekly tu lentillkovou bábovku - mám tam ty lentilky nějak nadrtit nebo jen tak naházet a roztečou se?
děkuji