Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

moudivlacek
16. lis 2011

@brusinka.pusinka docitala jsem receptiky,uz jsme si zase vse dopsala a narazila jsem na tve skvarkove placky,nedala bys prosim receptik
holky nemate nekdo osvedceny recept na drozdove knedlicky do polivky,zkousela jsem z netu a nejak t nebylo ono 😒

beisis
16. lis 2011

Jdu k vám na radu, děláte některá plněné knedlíky uzeným masem? Mohu se zeptat jak? Já doma knedlíky vůbec nedělám, ale tyhle bych si dala a kupovaný nejsou ono. A upozorňuji předem těsto jsem dělala párkrát na kynuté knedlíky potřebuju postup jako pro blbce 😀

brusinka.pusinka
16. lis 2011

@moudivlacek
škvarkové placky s droždím

300 g škvarků | 750 g hladké mouky | 1 lžíce soli | hrnek mléka | 1 kostka droždí | sádlo | 4 větší vařené brambory | 1 vejce
Postup přípravy receptu Švarkové placky s brambory:
Den předem uvaříme brambory. Škvarky podle potřeby překrájíme na menší kostičky a v sádle nahřejeme. Zpracováváme-li těsto hnětacími háky, začneme od tekutých ingrediencí - mléko, vejce, sůl, nastrouhané brambory v míse smícháme, postupně přidáváme mouku, sypké droždí nebo kvásek. Uhněteme tužší těsto, zakryjeme utěrkou a necháme vykynout. Až těsto znásobí svůj objem, hodně podsypeme vál a lžící vykrajujeme kousky, zakulatíme je a na pečicím papíře zploštíme do placek. Necháme ještě chvíli kynout, pečeme ve středně vyhřáté troubě do zlatova. Placky vydřží dlouho vláčné (pokud vydrží), dají se i zamrazit. Dělám je vždy, když škvařím sádlo z ještě teplých škvarků, někdy přidám do těsta na sádle osmaženou cibulku.

a pak jěště lokše ty se potírají škvarkama se sádlem ale i povidly 😉
5 - 6 ks vařené brambory
sůl
na potření
máslo , škvarky ,povidla
podle potřeby
hladká mouka
Uvařené brambory rozmačkáme na bramborovou kaši. Kaši necháme vychladnout.
Do vychladlé kaše vmícháme hladkou mouku a vypracujeme hladké těsto, které zpracujeme do tvaru válečku. Z něj krájíme stejné dílky, které vyválíme na placky silné asi 0,3 - 0,5 cm. Lokše pečeme na plotýnce z obou stran.
Upečené lokše potřeme máslem a osolíme. Můžeme je podávat s mlékem nebo masem.

mikkisek
16. lis 2011

krůtí vývar, kuřecí nudličky obalované v hrašce, brambůrky a broskvový kompot

simonceli
16. lis 2011

@beisis já dělala bramborové knedlíky s uzeným, ale teda těsto ze sáčku, piplat dse mi s domácím těstem nechtělo. A pak udělala placičku, dala maso, zašudlala do knedlíku a uvařila v osolené vodě, ale byla to jen příloha.

brusinka.pusinka
16. lis 2011

@beisis
bramorové knedlíky s uzeným masem
250 g uzené maso
2 lžíce olej na smažení
1 ks cibule
podle chuti
sůl
těsto
700 g brambory
100 g krupice
2 ks vejce
80 g jemná strouhanka
150 g hrubá mouka
Brambory uvaříme den předem ve slupce. Uzené maso bude chutnější, pokud ho necháme předem aspoň hodinu provařit, ale nemusíme.
Uzené maso nakrájíme na malé kostišky, cibuli (i červenou) nadrobno a spolu orestujeme na rozpáleném oleji. Necháme vystydnout.
Brambory oloupeme a nastrouháme najemno. Přidáme k nim strouhanku, mouku, krupici, sůl a v misce rozšlehaná vejce. Vypracujeme nelepivé těsto.
Těsto rozválíme na pomoučeném vále na plát asi 1cm silný a posypeme ho vychladlým osmaženým masem. Plát srolujeme, kraje zahneme a vytvoříme knedlík.
Knedlík vložíme do vařící osolené vody a za občasného otáčení ho vaříme asi 20 minut. Vyndáme, necháme trochu oschnout a nakrájíme na plátky.
Podáváme jako přílohu, třeba k dušenému červenému zelí.
dají se dělat i plnné malé knedlíčky vykrajujěš skleničkoou kolečka naplníš masem a zpořádně zaděkáš pak uvaříš jako knedlík 😉 jak vyplavou nechej 3 minutky plavat a pak by měli být hotové

simonceli
16. lis 2011

jo a holky přidávám recept na super zelníky, ale teda mám to jen od oka, takže gramáž si musíte odhadnout samotné, ale doporučuju moc k vínu, je to mňam
zelníky:
hladká mouka, polohrubá mouka, sádlo, škvarky, kysané zelí 2 balíčky, sůl
vymačkám šťávu ze zelí, pekrájím, dám do mísy, k tomu přidám roztopené vychladné sádlo, škvarky, sůl (trochu kvůli zelí), vajčko a sypu mouky a udělám z toho takové tužší těsto, aby se dalo válet, ale bacha ono se to dost lepí, těsto rozdělám na půlky a uválím dvě placky, dám na vymazaný a vysypaný plech a upeču dozlatova.

beisis
16. lis 2011

@brusinka.pusinka Děkuju moc zítra je udělám.

llluckaaa
16. lis 2011

Já dnes pekla filé se zeleninou.

llluckaaa
16. lis 2011

Holky, děláte některá domácí celozrnné knedlíky? Hodil by se mi nějaký jednoduchý recept.

babulinkab
17. lis 2011

zeleninová polévka
hamburgry

jimmy1
17. lis 2011

hovězí vývar s nočky, segedínský guláš, houskový knedlík 😵

alt
17. lis 2011

svíčkovou, knedlík, polévku kuřecí vývar

verunka8
17. lis 2011

kuřecí na kari, rýže, sachrův dort se šlehačkou

beruskanula
17. lis 2011

dnes zapečená brokolice se smetanou, sunkou, bramborem a sýrem

a manža udělá jablečný štrůdl 🙂

zitra asi dušená kapusta

dostala jsem chut na rodinný nákyp, tže zítra dokoupím co nemám doma a udělám ho 😵

mikkisek
17. lis 2011

kuřecí špízy+opečený brambory, zeleninový salát

@llluckaaa já dělám v domácí pekárně, ne vyloženě celozrnné, ale část mouky nahrazuju špaldovou, recept dám, jestli chceš.

arianka
17. lis 2011

Pórková polévka a brambory s květákovým mozečkem 🙂

ciernavila
17. lis 2011

celerova polievka, granadir

llluckaaa
17. lis 2011

@mikkisek Jé, pekárnu mám taky, tak to bych zkusila. A klidně můžou být špaldové. Recept sem, prosím prosím 🙂

reruna
17. lis 2011

dneska mrkvovo- zázvorová polévka, těstovinový salát s brokolicí, kuřecím masem a zakysanou smetanou, odpoledne perník s jablkem, taky jsem pekla chleba a už třetí dávku perníčku od brusinky 🙂
zítra sekaná a br. kaše

mikkisek
18. lis 2011

@llluckaaa - držím palce ať se ti povedou, já je dělám na páře a vždy se zatím vydařily.

Celozrnný knedlík:
250 ml vody
1 vejce
1 lžička soli
250 g hrubé mouky
250 g pšeničné celozrnné mouky
1/4 čerstvého nebo 1 lžička sušeného droždí

Knedlík z DP - dávám 200g špaldové, 300 hrubé nebo polohrubé
250 ml mléka
1 vejce (nebo místo vejce - 1 lžíce olivového oleje)
500 g hrubé mouky (může být i polohrubá)
1 lžička cukru
1 lžička soli
1 lžička sušeného nebo 1/4 kostky čerstvého droždí
3 hrsti kostek z rohlíků - sušených (nemusí být)

moudivlacek
18. lis 2011

jsem furt marod,tak jsem varila na dva dny, meli jsme svickovou s kupovanym knedlikem a brusinkama
na vecu dneska pirohy s brynzou

llluckaaa
18. lis 2011

@mikkisek Děkuji. Ještě doplnění... Jak dlouho na té páře mají být? A otáčíš je? A v té pekárně - jaký to má pak tvar? Já mám Moulinex s jednou nádobou a z té mi vždy vypadne jedna taková "cihla", když dělám chleba. A na jak dlouho? A dohromady tam bude teda 1 kg mouky? Zítra bych měla chuť na rajskou, tak bych to mohla vyzkoušet k ní. Jsem zvědavá, pak se pochlubím, jak jsem dopadla 🙂

beisis
18. lis 2011

Segedín na slanině

mikkisek
18. lis 2011
llluckaaa
18. lis 2011

@mikkisek Děkuji. Koukám, že tam je plno receptů pro pekárnu, tak musím nějaký vyzkoušet. Normálně si kupuju už hotové směsi, ale třeba na ten podmáslový chlebík mám vyloženě chuť, asi se do něj taky zítra pustím 🙂

mikkisek
18. lis 2011

@llluckaaa
jsou to dobré stránky. Taky jsem kupovala směsi (z Lidlu), ale teď si raději peču svoje. Myslíš ten chlebík č. 0002, tak je fakt super. Dávám mléko místo podmáslí, včera jsem ho zrovna dělala, už trochu zkouším kombinovat mouky (žitnou, celozrnnou atd.) a fakt se vždycky povede! Držím palce a dobrou chuť 😉

llluckaaa
18. lis 2011

@mikkisek Mně z Lidlu moc nechutnaly, já objednávám tady: http://www.bielmeier.cz/Chlebove-smesi-58/: Mají na výběr více celozrnných a jsou moc dobré (a hlavně nemusím nic vážit, když spěchám).

babulinkab
18. lis 2011

těstoviny s brokolicí a kuřecími nudličkami, polité dresingem hellmann´s a posypané nivou a na přikusování ledový salát s opraženým špekem

aaadus
18. lis 2011

Včera králíčí vývar a svíčková s králíkem a knedlíkem. Dnes vepřový řízek na přírodno s bramborem. Na večeři jsem udělala minilangoše - ehm ehm, manželovi jaksi nezbylo 😅 Omlouvá mě, že jsem dělala z pidi dávky a že jsem těhotná? 😅