Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

power700
23. lis 2011

@brusinka.pusinka teda já uplně žasnu! Ty jsi vyučená kuchařka? Tolik receptů a vypadá to, že to děláš i s chutí! Ty palačinky vypadají moc lákavě? Můžu poprosit o recept? Díky. 🙂

brusinka.pusinka
23. lis 2011

@power700 nejsem vyučená kuchařka jsem z textilního oboru. Vaření miluji a tak proto tolik receptíčku 😀 ty palačinky jsou uplně obyčejné
Palačinky
1/2l mléka
2 vejce
200g hladké mouky
špetka soli 😉 Marmeláda či povidla nebo tvaroh 😉 😀 a olej na smažení já jen mašluji pánev neliju olej 😉 nejsu tolik mastné

power700
23. lis 2011

@brusinka.pusinka tak to jo, děkuju za receptík, zítra je asi vyzkouším. Ještě jsem nenašla ten správný recept na ně. Já měla ten samý, ale bylo tam 250g hl.mouky.

brusinka.pusinka
23. lis 2011

@power700 😉 ať se podaří 😉

mikkisek
23. lis 2011

hovězí polévka, svíčková s knedlíkem

Holky - ovesné vločky - používám na zahuštění polévek, na sladkou kaši a dál nevím - máte nějaké receptíky, tipy? Díky moc.

llluckaaa
23. lis 2011

@mikkisek U nás se jedí každý den ke snídani s jogurtem a banánem a jinak je dávám třeba do karbanátků.

eriska
23. lis 2011

my dneska žampionový krém a rychlovka - smažák s brambůrkem, zítra šunkofleky, mám na ně hroznou chuť😉 a k odpo sváče se chladí dortík se zakysky s banánem..po všech těch tlačenkách, se na sladké těším..

holky, chtěla jsem poprosit, koupila jsem si formičku na vosí hnízda, máte nějaký osvědčený receptík? nejlépe bez vajíček, ty nemůžu..a nějaký popisek, jestli tu formičku vymazávat, vysypávat, čím to přilepit k piškotu..díky moc..

llluckaaa
23. lis 2011

@eriska Mňam, byl by receptík na žampionový krém?
Za odměnu napíšu něco k hnízdům. Vysypávám moučkovým cukrem, přilepuji máslem, vajíčka nedávám.
Recept je na jednu dávku, já jich obvykle dělám několik, když manžel vyplení ledničku, tak mě donutí přidělávat. On je miluje, já je moc nemusím.
160g nadrcených piškotů
100g moučkového cukru
90g másla
2 lžíce kakaa
rum

petrusam
23. lis 2011

@eriska já je dělám takto ->
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
Na těsto:** 10 dkg dětských piškotů ** 16 dkg moučkového cukru ** 6 dkg másla ** 1 lžíce menší kakaa ** 2 lžíce rumu (nemusí být)** 2 lžíce mléka **
Na krém:** 7 dkg másla ** 8 dkg cukru ** 1 žloutek ** trochu rumu (nemusí být)
NEZAPOMENOUT NA PIŠKOTY, NA KTERÝCH VOSÍ HNÍZDA STOJÍ!!!!

Když máme těsto i krém, z těsta uděláme kuličky, které obalujeme v cukru, dáme do formičky vosího hnízda a prstem nebo vařečkou vytlačujeme důlky a těsto zarovnáváme při širším okraji s formičkou. Vzniklou dutinu vyplníme krémem a nakonec přiklopíme piškotem.

UCHOVAT ZABALENÉ V MIKROTENOVÉM SÁČKU - potom neosychají a na chladném místě!!!

sarunatko
24. lis 2011

Jé, brusinko, díky, palačinky taky dneska udělám. Dáváte je některá zapéct i do trouby?

brusinka.pusinka
24. lis 2011

@sarunatko Dávám i zapéct 😉 v receptech je jeceptík
hotové palačinky
náplň: 250 g tvarohu, 3 lžíce cukru, 1 vanilkový cukr, 1 žloutek, trochu mléka, povidla
na zalití: 1/2 hrnku mléka, 1 malé vejce, 1/2 sáčku vanilkového cukru
Postup

Tvaroh promícháme se žloutkem, cukrem, a přimícháme tolik mléka, aby se hmota dala mazat na palačinky, ale nesmí být tekutá.Palačinky nejdřív namaži povidlami pak natřeme tvarohem, smotáme a naskládáme je těsně k sobě do máslem vymazaného pekáčku. V hrnku rozmícháme mléko s vejcem a cukrem a nalijeme rovnoměrně na palačinky v pekáči. Vložíme do trouby vyhřáté na 200°C. 15 minut pečeme přikryté, pak odkryjeme a necháme zezlátnout povrch, 10 - 15 minut. Podáváme s čerstvým nebo kompotovaným ovocem, teplé jako sladký oběd či večeři, studené jako dezert nebo svačinu. Uvedené množství tvarohu a mléka na zalití je pro asi 6 palačinek, pro čtyřčlennou rodinu dělám z dvojnásobné dávky.

brusinka.pusinka
24. lis 2011

dneska nevaříme jdeme na obídek k prababince bude pečené kolínko zelí kedlubnové a bramborový nebo špekový knedlík 😀 a ovarová polívka 😉

aaadus
24. lis 2011

tomatová polévka s parmezánovými nočky, kuře po kanadsku s rýží

kammka
24. lis 2011

@aaadus co je to kuře po kanadsku?? v čem je kanadské?? 😅

babulinkab
24. lis 2011

rybí prsty, smažený hermelín, bramborová kaše, zeleninový salát (prsty i hermelín proto, že jsme rozežraní a jen prsty na oběd by nestačily)

aaadus
24. lis 2011

@kammka recept je někde tady, ale nechce se mi hledat v seznamu 😅 To se uvaří omáčka z kečupu, worchestru, sojovky, cibule, česneku a vlije se to na skoro upečené kuře. Dělám poprvé, tak nevím jaké to bude

moudivlacek
24. lis 2011

dneska brambracky se zeleninovym salatem,vyhanime bacily cesnekem 😀

eriska
24. lis 2011

@llluckaaa děkuji, receptík vypadá super, ještě se zeptám, jen tak odhadem, na kolik "hnízdeček" to tak vyjde?já jestli mi bude stačit ten velký pytlík piškotů..ještě nikdy jsem je nedělala a chci zkusit něco nového a teď zase můj receptík, je to jen obyč, ale nám moc chutná🙂
na másle osmažím cibulku, podle chuti, přidám nakrájené žampiony a chvíli opékám, přidám sůl, pepř, mletý kmín, přidám hl. mouku, chvíli zase opékám a pořád míchat, aby se mouka nepřichytla, pak podliju vývarem..když je potřeba, ještě můžeš zahustit moukou smíchanou s vodou, ale není to nutné..když jsou žampionky měkké, rozmixuju ponorným mixérem do krému a nakonec přidám smetanu.."ozdobila" jsem to opečenou houstičkou a petrželkou..nechtěj po mně konkrétní čísla, já vařím od oka..(včera to byla jedna cibule, myslím, 5 větších žampionů, půl litr vývaru a asi půl šlehačky..ale fakt jen od oka 😅 )
@petrusam také děkuji za receptík😉

andreasek82
24. lis 2011

kuřecí polívečku se strouháním a rýžový nákyp 😉

andreasek82
24. lis 2011

@brusinka.pusinka ja te asi prihlasim do poradu Prostřeno! 😉 😀

simonceli
24. lis 2011

dneska máme tzv. nebe v hubě 😀 kuřecí prsa pečená ve smetaně s česnekem a braborovou kaši.

simonceli
24. lis 2011

@andreasek82 taky jsem už nad tím přemýšlela, že ji tam přihlásím, určitě by vyhrála a bez nějaké námahy

llluckaaa
24. lis 2011

@eriska velký pytlík ti bude určitě na spodek stačit. Díky, někdy vyzkouším, zní to dobře...

llluckaaa
24. lis 2011

@simonceli Já myslela, že nebe v hubě je sladký dezert...

simonceli
24. lis 2011

@llluckaaa no asi záleží na tom, co je pro tebe zrovna to nebe v hubě, ale paní na MMB to má z toho kuřecího masa, tak to chci vyzkoušet, třeba to až tak dobré nebude. Je to extrémně jednoduché.

moudivlacek
24. lis 2011

ja davam do vosich hnizd baileys 😀

llluckaaa
24. lis 2011

@simonceli Já ho nedělám, jen jsem to u někoho jedla a popravdě mi to nebe v hubě moc nechutnalo... To tvoje zní výborně, vařím podobné variace... Jen ten název mě zmátl.

handm
24. lis 2011

Ahoj, my dneska zapečený květák s kuskusem 🙂

simonceli
24. lis 2011

@llluckaaa já ani o tom dezertu neslyšela

simonceli
24. lis 2011

tak nebe v hubě bylo dobré, nic teda extra světoborného, ale bylo to dobré. Já si to ještě vylepšila slanonou. Bez ní by to asi bylo nic moc.