Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrusam
27. únor 2012

holky, co s kližkou krom guláše?

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@petrusam
Hovězí kližka na česneku a majoránce
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
600g hovězí kližky 1 palička česneku 1 plná lžíce majoránky 1 lžíce másla 1/2 kostky masoxu olej 1/2 lžičky pepře sůl
POSTUP PŘÍPRAVY
Postup:
Kližku odblaníme a nakrájíme na menší plátky napříč vlákna. Opečeme na oleji dohněda a přidáme na plátky nakrájený česnek. Do opečeného masa rozdrobíme masox, opepříme a osolíme, přisypeme třetinu majoránky a podlijeme trochou vody. Dusíme v troubě pod pokličkou při občasném podlévání při 180 ºC doměkka. Těsně před koncem dochutíme zbytkem majoránky (rozemneme v dlaních), solí a pepřem podle chuti a pro zjemnění plátkem másla. Necháme 5min. přikryté provonět a podáváme s bramborovou kaší či bramborovým knedlíkem.

Hovězí kližka na černém pivu
1 kg hovězí kližky
250 g slaniny
300 g cibule
chilli papričky
česnek
2 l hovězího vývaru
houby
rozmarýn
tymián
100 g cukru
1 l černého piva
pepř
sůl
škrob
Na vyškvařené slanině orestujeme cibuli do tmava a poté i maso nakrájené na větší kousky. Až se maso zatáhne, přidáme podle chuti nasekané chilli papričky, prolisovaný česnek, podlijeme vývarem, přidáme sušené houby i s vodou, do které jsme je předem namočili, svazek rozmarýnu s tymiánem a přivedeme k varu. Mezitím si na pánvi utavíme z cukru karamel. Ten zalijeme pivem a necháme v něm rozvařit. Poté ho přidáme do hrnce k masu a pod pokličkou dusíme dvě až tři hodiny. Až maso změkne, dochutíme omáčku pepřem, solí a lehce zahustíme škrobem rozmíchaným ve studené vodě. Krátce provaříme a můžeme podávat.

Hovězí kližka na smetaně
Suroviny
600 g hovězí kližky, 1 mrkev, kousek celeru, menší petržel, 1 cibule, lžíce oleje, 60 g slaniny, 3 dl smetany, lžíce hořčice, divoké koření, špetka tymiánu, cukr, sůl, citrón, 2 lžíce bílého vína, lžíce hladké mouky.
Postup přípravy
Maso nakrájíme na 4 plátky, neklepeme a protáhneme proužky slaniny. Zeleninu a cibuli nakrájíme na plátky a na oleji osmažíme. Přidáme maso a opečeme. Podlijeme, přidáme sůl, koření a na plátky nakrájený, oloupaný citrón. Dusíme do měkka. Maso vyjmeme, smetanu rozšleháme s moukou, zalijeme, povaříme a dochutíme podle potřeby vínem, cukrem, hořčicí, případně octem. Přecedíme na plátky masa.

Hovězí kližka na kořenové zelenině
750g hovězí kližky
2 větší cibule
1 větší mrkev
1 větší petržel
1/2 celeru
olej, hladká mouka, vývar či voda
sůl, pepř, červená paprika mletá,
majoránka, česnek, libeček
houby sterilované (čerstvé, mražené)
Postup
Cibuli oloupeme - pokrájenou zpěníme na rozpáleném oleji, přidáme hovězí maso pokrájené na kostky, osolíme, opepříme, poprášíme červenou paprikou a necháme dusit. Mezi tím si očistíme kořenovou zeleninu, popřípadě houby - pokud použijeme čerstvé či mražené, vše pokrájíme na plátky. Zhruba po 30-40 ti minutách přidáme zeleninu k masu, dusíme do měkka, přidáme nasekaný česnek, majoránku, libeček. Zaprášíme hladkou moukou, podlijeme vývarem či vodou. Necháme provařit, úplně na konec přidáme sterilované houby.
Podáváme s rýží, bramborem...

petrusam
27. únor 2012

@brusinka.pusinka jéééé, děkujiiiii 😵 😵

mikkisek
27. únor 2012

dnes vaří za mne parní hrnec - vepřové plátky, zeleninka a brambory+vývar

holky, jakou zeleninu dáváte jako přílohu? Já jen mix zeleniny podušené na másle, jinak nevím - manžel je na dietě, měl by mít ke každému hl. chodu zeleninu, ale ta čerstvá je teď úplně bez chuti - poradíte - díky!

pelenka
27. únor 2012

@mikkisek V parním hrnci mám vyzkoušené fazolky, ty jí i můj odpůrce zeleniny. Pak rozhodně doporučuji zeleninové směsi z lidlu - mají italskou, mexickou, asijskou a labužnickou, kupuje je v akci asi za 29 Kč, jsou i ochucené bylinkami a pro mě je půlka pytle dostačující oběd, jsou výborné🙂

brusinka.pusinka
27. únor 2012

dnešní bašta 😀 zapečené nudle a krémová kuřecí polívka s nudličkami a hruštičkový kompotek 😀

alenv
27. únor 2012

@pelenka tak ty taky doporučuju nejlepší co jsem kdy jedla

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@mikkisek
pečená zelenina
zelenina všeho druhu - jako základ jsem použila brambory (necelé kilo), pak květák (asi půlka), červenou cibuli (2 větší), pár růžičkových kapustiček (cca 6 kousků), červenou papriku a samozřejmě mrkev (asi 3 kusy)
olivový olej
sůl
podle chuti citrón a máslo (cca 50 g)
Postup
Brambory nakrájejte na větší kostky a povařte je v osolené vodě asi 7 minut. Mezitím si nakrájejte zbylou zeleninu - cibuli na klínky, mrkev na šikmá kolečka, kapustičky jen přepulte, papriku na větší kousky a květák rozeberte na růžičky. Veškerou zeleninu přendejte do pekáče (i v remosce se zelenince daří). Přidejte i povařené brambory, osolte, zalijte cca 4 lžícemi olivového oleje a promíchejte. Dejte péct (troubu nastavte na nižší teplotu - kolem 170 stupňů)asi na 60 min. Před dopečením můžete zeleninu ochutit trochou citrónové šťávy - zelenina bude taková "svěžejší" (zvláštní výraz 🙂)) a máslem - zelenina bude zase jemnější. Po upečení naservírujte ke své "příloze", tedy masu anebo jako já vločkovým karbanátkům apod.

Bylinkové máslo
Rama Créme Bonjour
Česnek
2-3 3 stroužek
Sůl
Oregáno
Čerstvé bylinky
Pažitka
Petržel
Meduňka
Šalvěj
Bazalka
Ramu necháme trochu změknout a umícháme s s česnekem a trochou soli, bylinky nasekáme najemno a přimícháme do másla. Necháme vychladit. Používáme na česnekový chléb, topinky, steaky, zeleninu apod.
Jako rychlou přílohu ke grilu, doporučuji plátky veky, opečené na grilu (hlídat, jsou hned hotové) a za tepla potřené bylinkovým máslem. Vydrží nám v lednici, ale můžeme umíchané i zamrazit.

alenv
27. únor 2012

@mikkisek já držím taky dietu takže u oběda musím k bílovině a sacharidu mít i rostlinnou bílkovinu a právě kupuju ty mražené smesy z lidlu 100g má 211 Kj a je výborně dochucená

marhulinka
27. únor 2012

@veru23 mě když zbyde kuř.maso,tak dělám z kuskusu rizoto.-)

marhulinka
27. únor 2012

my dnes měli zel.vývar s celestýnskýma nudlema,žemlovku a teď už se tu dělá rajská omajda k večeři a na zítra

mikkisek
27. únor 2012

@alenv @brusinka.pusinka @pelenka super, děkuju moc za tipy, fazolky vyzkouším a v Lidlu nakupuju pravidelně, tak obohatím nákupní seznam! 😉

anieanne
27. únor 2012

Dušená mrkev s telecím masem a brambor, k večeři nejspíš čína s rýží.

crca
autor
27. únor 2012

Kuřecí stehna na Kunovjance a šťouchané brambory s cibulkou 😵

pitruskaskarolinkou
27. únor 2012

dneska zdravá hustá zeleninová polévka, špenát, bramborový knedlík, opečený párek. Na zítra pro návštěvu jsem nachystala sýrovou roládu na bagetky a ted hledám nějaký recept na buchtičku 😀

holubice.petra
27. únor 2012

kachna na úpomerančích a gnocchi 😎

ma.ja
27. únor 2012

berušky prosím, na který straně je recept na hrk hrk buchtu???

zuhur
27. únor 2012

My jsme měli dneska pečenou vinnou klobásku s bramborem.

ia.
27. únor 2012

my dneska hovězí vývar s nudlema a španělské ptáčky s kolínkama. Zítra opět vývar a na přání syna palačinky 🙂

mamkamarketa
27. únor 2012

@brusinka.pusinka mnam ty nudle vypadaji dobre,to jsou cinske? davala si nekde recept,prosim?

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@mamkamarketa né to jsou normální zapečené a jo někde jsem je už psala😀

brusinka.pusinka
27. únor 2012

@mamkamarketa strana 288 😀

mamkamarketa
27. únor 2012

@brusinka.pusinka dekujuuu 😵

beruskanula
28. únor 2012

🙂 tak my cinu meli az vcera, pze tatinek nam posledni dny chodil pozde z prace, tudiz jidlo vzdy zbylo-ja jsem s veceri cekala vzdy na nej 😅 😀 😵
tze dnes k obedu dojim cinu a k veci budem mit pecivo s mrkvovou pomazankou 😎 🙂

a zitra udelam mrkvove placicky s bramborem 🙂

reruna
28. únor 2012

žampionová omáčka, kuřecí nudličky a těstoviny

simonceli
28. únor 2012

Ryba na másle a citronu, bramborová kaše.

eriska
28. únor 2012

@beruskanula můžeš mi dát prosím receptík na ty mrkvové placičky? mám tu pytel mrkve, tak aby se zdělala..děkuji..

my dneska takové jakési šunkofleky, jen v nich navíc byla zelenina a zalité byly vajíčkem se šlehačkou🙂

pelenka
28. únor 2012

@ma.ja Taky jsem ho v seznamu nenašla, ale hrkaj všichni, tak je asi někde schovanej🙂

prdecek
28. únor 2012

holandské řízky, bramborová kaše a okurkovorajčatový salát

jmisa
28. únor 2012

Vepř. kostky na fazolích, brambor (těstoviny) a večer špaldové palačinky s domácí marmeládou.