Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
7. zář 2012

Dneska jsme si dali žampionovou polívku a kuřecí stroganof s rýží a na večeři dojíme listový koláč se zeleninou ze včerejška. 😉

petra.vavra
7. zář 2012

rajská, rýže a špenátová polévka se straceným vejcem 🙂

martinan4
7. zář 2012

Zapečené těstoviny se špenátem a uzeným masem, k večeři bude těstovinový salát s tuňákem, kukuřicí, sýrem a jogurtem 🙂

1luciferka1
7. zář 2012

Dneska jsem si koupila pečenou rži s krevetama, ale mám velkeé vaření na zítřejší oslavu: hovězí polívka s knedlíčkama, bramborový salát, řízky, peču buchtu a pizza šneky, nějaké pomazánky, naložit masíčko na grilování... 😝 asi pojedu noční směnu 😀

jaja01k
7. zář 2012

Hovězí gulášek s těstovinami

kammka
7. zář 2012

dneska buřt guláš ze včerejška, ale zpracovávala jsem zeleninu, takže lečo zavařím do skla, taky vyšlo na jednu sklenici loupaných rajských...a vařila jsem oháňky z bejka, zítra bude koprovka s knedlíkem, s bramborama ji malá nechce, ale s knedlem ji miluje..a na neděli chystám gulášek s těstovinkama. snad nám zbyde na pondělí, malá nejde do školky, nestíhaly bychom do taneční přípravky..

kammka
7. zář 2012

@zuzi82 tak jsem zapátrala po netu a to lečo asi zamrazím, neb jsem se dočetla, že pro zavařování v myčce jsou vhodné konzervy obsahující cukr nebo konzervant a já do ničeho konzervanty typu deko nedávám, takže by to chtělo přesterilovat na vyšší teplotu..uvidím, kolik toho objemově bude a kdyžtak to nasázím normálně do hrnce a zavařím kolem bodu varu..nebo to bude asi nejjednodušší nalejt do pytlíků, zauzlovat a zmrazit. tečka.. 😠 ale na kompoty s cukrem nebo kyselinou citronovou asi dobrý..

nikiii
8. zář 2012

My dneska kuřecí maso na kari a smetaně (u nás tzv. zelené kuře), k tomu špagety. A pro odpolední návštěvu kynutej táč s rybízem, taková klasika.

falca1
8. zář 2012

protože jsme byli na farmářských trzích tak dneska pstruh na grilu se zeleninou a chlebem 😀 , večer mě čeká dělání jablečnýho dortu

jimmy1
8. zář 2012

bramboračka, kuřecí nudličky na kari a smetaně, rýže

zuzi82
8. zář 2012

Vepřové pana uzenáře s těstovinama, žampionová polévka a štrůdlík z listového těsta se švestkama. A na večeři sýrový salát se šunkou. 😉

brambora20
8. zář 2012

kuřecí vývar s nudlema a kuř.steak se smetanovou omáčkou a špenátem s vrtulkama

aaadus
8. zář 2012

falešná gulášovka z hlívy ústřičné, rýžový nákyp s meruňkami, na odpoledne bábovka ze zakysané smetany a na večeři cuketové placičky

cervena_vila
8. zář 2012

My jsme dnesdělaly mexické fazole a pizzu - moje malá kuchařinka mi zamoučila celou kuchyň.

kammka
8. zář 2012

my dnes výše avizovanou koprovku, bohužel jen ze sterilovaného kopru, musím někde na zimu do mrazáku nahnat čerstvej, s ním je ta omajda lepší a i hezčí...a zítra bude gulášek s těstovinama a ještě jsem uvařila prasečí kosti se zeleninou, zítra bude z toho bramboračka...a možná palačinky k večeři, pokud tatínek s dcerunkou nedovezou dopoledne z brigády od kamaráda nějaké pidibrambůrky , to bychom si je udělali s máslem a tvarohem.. malá má sběr malých brambůrek za úkol..
a ještě než půjdu chrnět, tak chci upéct cuketovou buchtu s čokoládou margot..ta je strašně dobrá..

babulinkab
9. zář 2012

rajská polívka
kuřecí nudličky na cibulce, těstoviny, brokolice v páře, dressing hellmann´s + posypat sýrem

zuzi82
9. zář 2012

@kammka Prosím, dej mi recept na cuketovou buchtu s čokoládou margot. Díky 😉

nikiii
9. zář 2012

U nás dneska zeneninová polívka, špenát+brambory+vajíčka, a v ledničce už se chladí dort z piškotů, broskví a zakysanky.

ia.
9. zář 2012

česneková polévka s chlebovými krutony, sýrem a šunkou, na druhé pečené brambory na tymiánu a oliv.oleji, vepřová panenka plněná sušenými rajčaty a naložená v bazalkovém pestu.

simonisko
9. zář 2012

My se mrkve nebojíme... 😀

jika10
9. zář 2012

U nas dneskahovezi vyvar se zeleninou a domacimi nudlemi, plnene papriky s ryzi a buchta s tvarohem a dzusovou polevou

aaadus
9. zář 2012

skotský vývar a na hlavní chod jsme si zajeli na pstruhy na bylinkovém másle s chlebem

handm
9. zář 2012

U nás dneska králík na kari a zelenině s rýží 🙂 a uzená polévka s rýží ze včerejšího uzeného s br.kaší a okurkou..😉🙂

kammka
9. zář 2012

@zuzi82 🙂 cuketová buchta s Margotkou:
3 vejce (já dala 5, máme jich moc...)
350g cukru krupice
150ml oleje (já jen 100ml, kvůli těm vajíčkům 😉 )
400g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1/2 lžičky soli
1/2 lžičky sody
1 lžička skořice
1 vanilkový cukr
400g nastrouhané oloupané cukety
1 nastrouhaná Margot 100g

vejce s cukrem utřít do pěny, přidávat olej střídavě s moukou smíchanou s ostatními suchými ingrediencemi, pak zamíchat cuketu a nakonec nastrouhanou Margotku..péct , dokud není špejle suchá, vychlazené potřít čoko polevou, posypat kokosem , ale není to třeba, je to super i "suché", právě proto, že to není suché, jako třeba klasická bábovka... 😎

luznicarka
9. zář 2012

Dneska přinesl hodný soused jako poděkování cca 4 kilečka švestiček tak sme odebrali na jídlo tchýně na knedlíky a budou povidílka už sou naložený ve špajzce a zítra začnem vařit 🙂.
K obídku bude polívečka kuřecí s domácí zavářkou 🙂 a dneska rajskej salát se sýrem a majolkou a k tomu rohlík tedy jen pro dospěláky děti dojedli co zbylo od obídka 🙂

zuzi82
9. zář 2012

@kammka Díky, mám tu obří cuketu ze zahrádky, tak jsem chtěla i tak něco upéct, alespoň zkusím nový recept. Zní to zajímavě

My dnes na oběd švestkové knedlíky a na večeři salát s kuřecím masem.

nikiii
10. zář 2012

Holandské řízky, šťouchané brambory, rajčatový salát. A koláč s tvarohem a ostružinami podle novýho receptíku.

zuzi82
10. zář 2012

Dnes vepřová panenka s překvapením a pečený brambor. K tomu si uděláme jablkový kompot a odpoledne upeču cuketový koláč s Margot, podle @kammka . A na večeři udělám lečo. 😉

tina1506
10. zář 2012

dneska bude rajská, plněná paprika, knedlík... 😉

tina1506
10. zář 2012

máte někdo odzkoušený dobrý recept na nějakou buchtu, koláč atd s hruškama?