Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

berenika39
26. kvě 2013

@llluckaaa jééé tak to mám radost! já totiž moc králičí nemusím, ale kluci ano, tahle varianta je taková jedlá. budu muset zaškmrat u tchýně, aby spalšila zase jednoho nebožáka🙂 od sousedů.

llluckaaa
26. kvě 2013

@berenika39 A děláš ze zbytků vývar? Ten mi hrozně chutná. Jen teda nesmím moc zkoumat, co do toho kastrolu dávám, mám na to nějak citlivý žaludek 😅 Dělám i domácí játrové knedlíčky (se sebezapřením) a to se pak děti můžou po polévce užrat 🙂

berenika39
26. kvě 2013

@llluckaaa z králíka ne. to fakt nedám. mě totiž není moc příjemné ani to, když se králík doveze a ještě vypadá jako králík 😀 😀 😀 . poprosím vždycky mm a on ho naporcuje, zbytky jdou do pryč. porce pak už dokážu zpracovat. jsem děsná, ale mě to vadí...

llluckaaa
26. kvě 2013

@berenika39 Já mám teda králíka objednaného tak, že jako králík nesmí vypadat. Že už musí vypadat jako maso 😀 Na manžela se v tomto spoléhat nemůžu, on je buddhista a moje nakupování domácích králíků nepodporuje 😀
Tak jestli budeš mít silnější chvilku, zkus. Jen to dej vařit, pěkně pomalu a delší dobu, stačí se solí a česnekem. Já to pak přeliju přes síto, tamto vyhodím, vývar do čistého hrnce a povařím v tom zeleninu. A když mám sílu, dělám i ty knedlíčky. Ale ty moc nejím, jak to chystám a vím, co jsem tam dala, tak na to nějak nemám chuť 😀

berenika39
26. kvě 2013

@llluckaaa no uvidím...nevím nevím...takhle jak to píšeš je to ok🙂)
mm nevezme v kuchyni do ruky nic, chodí kolem 🙂), ale když potřebuju a řeknu si, tak mi právě s takovými věcmi pomůže. třeba máme k dispozici čerstvé pstruhy. já ryby zásadně nejím, zabilo by mě to, nevím proč. nikdy jsem žádnou nesnědla. a oni je milují, takže mi to vždycky připraví a já dodělám.

vetyver
26. kvě 2013

dneska byla čína ze sojového masa a rýže, k večeři pizza (obloha co dům dal, krabí tyčinky, ananas, šunka, vejce, sýr, olivy - samozřejmě jakože víc druhů, ne všechno dohromady 😎 ) a pekla jsem buchtu s broskvemi zalitými želé (šťáva z broskví + vanilkový pudink)... 🙂

llluckaaa
26. kvě 2013

@berenika39 Já s tím mám taky problém, ale snažím se to překonat. Zrovna s těma játrama dost bojuju, ale říkám si, že tam je pár dobrých věci a jednou za čas domácí dětem prospějou. Ale sama na ně pak nemám chuť. Ale když to udělá někdo jiný, dám si ráda.
Ryby se jíst učím. Jednou jsem si takhle koupila mražené makrely v pytlíku a pak jsem se hrozně štítila na ně sáhnout a z pytlíku je vyndat 😀 Ale zvládla jsem to, pak je upekla chutnaly dobře.

babulinkab
26. kvě 2013

bramboračka, rizoto se sýrem, sterilovaná zelenina a zeleninový salát

prdecek
27. kvě 2013

sobota - špenátová polévka, kuřecí čína a domácí hranolky
neděle - špenátová polévka , kuřecí čína a rýže
dneska - čínské nudle s vepřovými játry a mazanec

pajushka
27. kvě 2013

Ženy, prosím nějaký osvědčený, vyzkoušený recepis na jogurtovou bábovku, nebo buchtu, nebyl by?
Mám tu kilo výborného farmářského jogurtu a ve středu jedeme pryč, takže potřebuji výrazně urychlit jeho spotřebu 😀

mjanca
27. kvě 2013

ahoj holky, vy jste tady zkusene. Mame jet k mori, myslite, ze je dobry napad pripravit si nekolik jidel (upect maso, gulas, rizky...) a dat do chladiciho boxu a prevest busem? jedem asi 16-18 hodin. Nerada bych tam mela nejake strevni problemy. Nebo je to lepsi koupit az tam? (pry cenove hodne podobne nasim cenam). Nebo poradite, jak to nejak sikovne vymyslet?

hest
27. kvě 2013

@mjanca Ahoj,my jeli loni do Chorvatska 12 hodin, a předem jsem si vařila do zavařovaček guláše, a brali jsme jídlo na pár prvních dní jen, pak jsme koupili, cenově to bylo podobbné jak u nás. Jídlo jsme vezliv chladícím boxu, dokonce i maso z mrazáku, a vydrželo to, nic se tomu nestalo.

babulinkab
27. kvě 2013

@mjanca podle mě je nejlepší a dělám to tak už několik let zavařit si obědy do zavařovaček (třeba rajská, znojemská, guláš, ptáčky,....). Na místě jen uvařím přílohu rýže/těstoviny + ohřeju zavařenou omáčku. Podle mě je škoda trávit čas vyvařováním.
Zavařené obědy taky jen "pro jistotu" převážím v ledničce a na místě je taky dám do ledničky. Nikdy se mi zatím nic nezkazilo.

nemue
27. kvě 2013

čočková, nudle se zeleninou, houbami a klobásou

monyliny
27. kvě 2013

Špagety s Boloňskou omáčkou a jako dezertík -klasika -ananasovo čokoládový pudink s jahodami,piškoty a navrch přesnídávka 🙂 Mám to ráda od dětství 😉

beruskanula
27. kvě 2013

zbyly nam br. knedlíky, tak jsem je k obedu opekla, k tomu udelala cibulku a michana vajicka

pamal
27. kvě 2013

@pajushka str. 70, recept od zuhur. Moc nám chutnala.

petule246
27. kvě 2013

ahoj, my dnes zdravě - zeleninové kari s rýží

berynka
27. kvě 2013

rajská ze včera, polévka s vejcem a zeleninový salát 😉. Odpoledne upeču ještě něco z vajec a tvarohu.

suzief
27. kvě 2013

@babulinkab taky jsem pro tento styl vaření😀 nebaví mě každej den po práci vyvařovat, víkendy jsou ok to je volno. Proto když už vařím, vařím víc a pak zamrazuji...

vendulka
27. kvě 2013

dneska znojemská s rýží 🙂

kitinka76
27. kvě 2013

v sobotu bološké špagety, v neděli kuřecí plátek, nové brambory a restované zelené fazolky na slanině a česneku, dneska katův šleh a hranolky 🙂

kitinka76
27. kvě 2013

holky co jste tu psaly, že vaříte na dva dny, v čem proboha vaříte??? Čím větší kotel jídla uvařím, tím víc se toho sežere!! 😕

benjik
27. kvě 2013

@kitinka76 😀 😀 😀 to je jak u nás 😀 😀 😀

skurinka
27. kvě 2013

Dneska kureci cina se zeleninkou a hranolky,zeleninovej salat a delala jsem cokoladovou buchtu a zitra kvetakova polivka a zapikane testoviny s uzenym a zeleninkou..dal me nic nenapada. 🙂

ia.
27. kvě 2013

dnes obědovečeře těstovinový salát (šunka, sýr, vejce, kys.okurka, černé olivy, hrášek, hořčice, okurk.voda, trochu majonezy)
prcek koprovka s bramborem a králíkem, má i na zítra.

nemue
28. kvě 2013

hrášková polévka, špízy a hranolky pečené v troubě nasucho, okurkový salát a od mamky jablkový štrůdl 😉

mrnous81
28. kvě 2013

Dobré dopoledne, potřebuji ke svíčkové "přidělat" hovězí maso 😉 Poradíte,jakým způsobem na to ???

helcenka
28. kvě 2013

@power700 - udělám normálka bublaninu, podle oblíbeného receptu, naliju těsto na plech, pak udělám z tvarohu (tvaroh, vanilkový cukr, popř. trochu mléka) lžící "hnízdečka" cik cak a do nich zatlačím kousky rebarbory. Jenom s rebarborou to dětem moc nejelo a takhle se jí můžou ujíst.
Těsto dělám takhle: 1 hrnek hl. mouky, 1 hrnek polohr. mouky, 1 hrnek moučkového cukru, 1 hrnek mléka, 4-5 lžic rozpuštěného másla nebo Hery, 3 vejce, 3/4 balíčku prášku do pečiva - klasicky vyšlehám žloutky, cukr, vlažné mléko a vlažný tuk, pak zlehka vmíchám mouku (smíchané obě dohromady i s prdopečem) a nakonec sníh z bílků. Tohle množství je spíš do pekáčku, pokud ji dělám na plech, tak dávám 1,5 dávky.

Jinak u nás v sobotu hovězí guláš s domácím houskovým knedlíkem, v sobotu řízky s brkaší a domácí švestkový kompůtek ze švestek ze zahrádky, včera jsme dojedli, co zbylo z víkendu.
A upekli jsme šátečky z listového těsta s hruškovými povidly, rozinkami a mákem.

Dneska špenátová polévka se žloutkem, mrkví a nudlema a jako druhý chod nebo odpolední sváča ovesná kaše s ovocem.

jaja01k
28. kvě 2013

Kuře na paprice s houskovým knedlíkem