Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
12. čer 2011

jinak, u nás dneska pečené kuřátko s novým brambůrkem, ke sváče slaný závin a povidlové šátečky a na večeři byl hovězí steak ze svíčkové od sousedů🙂, takže bez vaření🙂
@ekarkulka koukni pár stránek dopředu, je tam seznam receptů a tam i saláty a zálivky na salát, my moc salátový nejsme, děláme klasiku, rajčata, papriky, okurky, ředkvičky, co dům dal a k tomu zálivku z jogurtu, zakysané smetany s kořením tzaziky..pak je super těstovinový, na máslíčku zpěníme cibulku, přidáme šunku, maggi a necháme opéct smícháme s těstovinami, strouhaným sýrem a zeleninou dle chuti...nebo místo šunky dát i kuřecí masko..ale až přijde brusinka, ta ti určo poradí..to je studnice receptů😉

ekarkulka
12. čer 2011

@babulinkab Ty jsi hodná ... Zítra vyzkouším a napíšu jak to dopadlo ... 🙂 🙂 🙂

babulinkab
12. čer 2011

@ekarkulka tak snad to bude chutnat
ještě mě napadají plněné toritlly - taky může být směs různé zeleniny syrové i sterilované, opět kuřecí masíčko oprahlé na cibulce, smíchat dohromady s dresinkem ze zakysané smetany - do toho přidat např. 2 stroužky česneku a nějaké bylinky, vše smíchat dohromady posypat nastrouhaným sýrem

babulinkab
13. čer 2011

rajská polívka
kuřecí stehna pečená s hráškem, baby karotkou a brambory v římském hrnci, okurkový salát

samik2008
13. čer 2011

holky nevíte nějaký dobrý recept na něco s ředkvičkama?Včera sem koupila 3 trse a švagr dovezl další 4,tož nevím co s tím.Třeba i něco jako hlavní jídlo.Díky moc

eriska
13. čer 2011

@samik2008 babička z nich dělala míchaná vajíčka, na másle osmažila nastrouhané ředkvičky, na vrch vajíčka, osolit, opepřit a z chlebíkem
já jsem z nich dělala omajdu na těstovinky, zase, na másle osmažit šunku, strouhanou mrkvičku, ředkvičky, zalít smetanou a nechat zhoustnout, přidat bylinky, sůl, pepř a chutnalo nám
pak klasika, pomazánka, gervais, strouhané ředkvičky, strouhaný sýrek, pra našeho tatína zase nějaký salám, bylinky

my dnes dojíme pečené kuřátko s brambůrkem, k véče bude kuřecí vývar s nudličkama a mám chuť na dortík z čokoládové pěny😉

vojtisek2007
13. čer 2011

@samik2008 já dělám ředkvičkovou polévku :
na oleji si zpěním cibulku (1) , přidám na plátky pokrájené ředkvičky (3-4svazky podle velikosti), vydusím až na tuk, zapráším moukou, přidám 2 stroužky česneku a zaleju mlékem (tak 2deci) ,provařím a přidám 2-3 kostičky taveňáku, pokud je pollévka hustější, přidám i vodu nebo vývar, a za stálého míchání vaříme cca 15 minut, osolíme,opepříme, hotovo.
Mamka přidává ještě trochu kopru a smetany....a kdo má rád hladší polévku, tak ve finále rozmixovat, my si jí necháváme s "kouskama"

brusinka.pusinka
13. čer 2011

@ekarkulka 😉
Salát nicoise
3 vejce dobré kvality, 6 pevných zralých keříčkových rajčat, 2 svazky salátu nebo rukola, 1 zelená paprika (nebo trochu zelené a červené), 3 jarní cibulky nebo malá bílá cibule, 12 ančoviček, v oleji nebo solené oprané, 2 hrsti olivy niçoise, malé černé, 6 PL olivový olej niçoise AOP, sůl, (pepř), stroužek česneku. Podle sezóny je možné přidat: 200 gr mladé boby, 3 artyčoky Poivrade nebo pár srdíček artyčoků, 1 malá okurka, 1 srdíčko řapíkatého celeru, pár lístků bazalky. Místo ančoviček 1 konzerva tuňáku v oliv.oleji, nebo obojí přiměřeně.

Nakrájíme rajčata na osminky, příp. okurky na drobné kousky, trochu osolíme a necháme pustit vodu. Uvaříme vejce natvrdo, oloupeme a studené nakrájíme na čtvrtky. Připravíme ostatní zeleninu (cibulky najemno, papriku na kolečka atd.), slejeme rajčata a okurky. Mísu nebo talíř potřeme česnekem. Základ je salát , na který poklademe vrstvy další zeleniny, (můžeme proložit okapaným tuňákem), posypeme olivami, nahoru rozložíme ančovičky a obložíme vejci. Salát nemícháme, těsně před podáváním pokapeme olejem.

Salát večerní s artyčoky a prosciuttem

250 g artyčoků nakládaných v oleji, okapaných, 4 menší rajčata, 25 g sušených rajčat pokrájených na proužky, 25 g černých oliv bez pecky, rozpůlených, 25 g parmské šunky, nakrájené na proužky, 1 PL nasekané čerstvé bazalky, Zálivka: 3 PL panenského olivového oleje, 1 PL vinného octa, 1 menší rozetřený stroužek česneku, ½ KL dijonské hořčice, 1 KL medu, pepř, sůl
Artyčoky nechte důkladně okapat, pak je pokrájejte na čtvrtky a dejte do misky.
Každé rajče nakrájejte na 6 klínků a dejte do misky se sušenými rajčaty, olivami a parmskou šunkou.
K přípravě zálivky dejte všechny přísady do sklenice se šroubovacím uzávěrem a řádně protřepejte, až se všechny přísady důkladně smísí.
Zálivkou salát přelijte a dobře promíchejte. Salát nandejte na jednotlivé talíře a posypte sekanou bazalkou.

Ovocný salát orientálský

200 g banánů, 200 g ananasu, 200 g sladkých jablek, 200 g mandarinek, 2 PL citrónové šťávy, 1 KL moučkového cukru, 250 g majonézy, 50 g sloupnutých mandlí

Nejdříve oloupáme jablka, odstraníme jádřinec, nakrájíme na kostičky, dáme do misky a pokapeme citrónovou šťávou. Nyní oloupáme další ovoce a rovněž na kostky nakrájené je přidáme k jablkům, směs pocukrujeme a opatrně zamícháme. Nakonec lehce ke směsi přimícháme majonézu a salát upravíme na misku. Povrch salátu posypeme nasekanými mandlemi.
Podáváme hlavně k teplým smaženým masům, jako je smažený řízek nebo kotleta, ke smažené drůbeži nebo ke zvěřině.
Také jej můžeme podávat jako samostatný pokrm.

Zelený meloun s kuřecím masem
2 melouny Galia (malý, kulatý se síťovanou kůrou) 4 plátky kuřecích prsíček, 1 PL olivového oleje, 2 PL hrozinek, kelímek kyselé smetany, 4 PL pažitky, lístky máty, sůl, černý pepř

Kuřecí prsíčka nakrájejte na plátky a orestujte na olivovém oleji. Na závěr přidejte hrozinky a ještě krátce orestujte.
Meloun rozkrájejte na čtvrtky, lžící odstraňte jádra. Dužinu nakrájejte na trojúhelníčky.
Do mísy dejte meloun, kuřecí řízky nakrájené na proužky a hrozinky. Promíchejte.
Zvlášť smíchejte kyselou smetany s drobně nasekanou pažitkou; dochuťte solí a čerstvě mletým pepřem.
Salát rozdělte do misek, přidejte smetanu a ozdobte lístky máty a stonky pažitky.

Těstovinový salát Olomouc
1 balení barevných vrtulí 2 různobarevné papriky 10 dkg krájeného moravského uzeného 10 dkg krájeného uzeného sýra zálivka cca 1,5 dcl olivového oleje štáva z citrónu (dle chuti) pár kapek sójovky pár kapek worchestrovky prolisovaný česnek (dle chuti)

těstoviny uvařím a nechám vystydnout (klidně do druhého dne v lednici). Papriku, moravské uzené a sýr nasekám na čtverečky a smíchám s těstovinama
Ve skleničce smíchám olej, citrónovou šťávu, sójovku, worchestrovku a prolisovaný česnek utřený se solí.

Zaliju tím salát a pořádně promíchám . A můžu podávat.

Salátová miska s tuňákem a estragonovou zálivkou
1 hlávka ledového salátu, 150 g sterilované kukuřice, 250 g tuňáka ve vlastní šťávě (ne drcený!), 2 rajčata, 1 avokádo, 1 větvička estragonu Estragonová zálivka: 1 díl vinného octa, 2 díly olivového oleje, estrago

1. Opatrně oddělte vnější velké listy ledového salátu a umístěte je na servírovací talíř tak, aby vytvořily „misku“.
2. Zbylý ledový salát nakrájejte na kostičky nebo tenké proužky, tuňáka rozeberte na plátky,
rajčata nakrájejte na tenká kolečka, avokádo oloupejte a nakrájejte na kostičky. Vše opatrně promíchejte a přidejte pár estragonových lístků.
3. V misce smíchejte v uvedeném poměru vinný ocet s olivovým olejem a přidejte zbytek estragonových lístků nasekaných najemno.
4. Zálivku přidejte do salátu, kterým poté naplníte listovou „misku“. Podávejte chlazené.

Krétský salát
2 rajčata, hlávkový nebo ledový salát, cibule, pár oliv, tvaroh, olivový olej, citron, balkánský sýr, suchary (nebo krutony), sůl
Hlávkový salát nakrájejte, přidejte nakrájená rajčata a podélně nakrájenou cibuli, pokapejte citronovou šťávou, osolte, po malých lžičkách přidejte tvaroh a nakonec posypte strouhaným sýrem dle vlastní chuti. Přidejte pak ještě několik celých oliv, zalijte olivovým olejem a navrch dejte pár čerstvých sucharů.

Letní salát s celestýnskými nudlemi
300 g motýlků (farfalle), sůl, 1 vejce, 60 g hladké nebo polohrubé mouky, 100 ml mléka, pepř, 1 balení mozarelly, 100 g nakládané zeleniny, 1 svazek ředkvičky, 1 avokádo, 6 lžic citronové šťávy, 60 g plátků šunky, 4 lžíce olivového oleje, 1 kadeřavý (frisée) salát

1. Těstoviny uvaříme v osolené vodě podle návodu na obalu.
2. Z vejce, mouky, mléka, soli a pepře připravíme lité těsto a upečeme malé palačinky.
3. Okapanou mozzarellu drobně nasekáme. Nakládanou zeleninu nahrubo nasekáme. Omyté a očištěné ředkvičky nakrájíme na čtvrtky. Z rozpůleného avokáda vyjmeme pecku, dužinu nakrájíme na kostičky a zakapeme 5 lžícemi citronové šťávy. Vše smícháme s uvařenými těstovinami.
4. Palačinky obložíme šunkou, stočíme a nakrájíme na plátky.
5. Olej rozšleháme s 1 lžící citronové šťávy, solí a pepřem. Zálivkou přelijeme těstoviny a promícháme. Obložíme plátky palačinek a listy salátu.

vojtisek2007
13. čer 2011

my dneska máme červenou zelnici z domácího uzeného a vařený brambor, vařené uzené+hořčice+křen+chlebík

brusinka.pusinka
13. čer 2011

@samik2008
Ředvičkový salát s vejci a tofu

- 5 vařených vajec
- 2 svazky řekviček (cca15 ks)
- 1 uzené tofu
- 1/4 l bílého jogurtu
- lžička plnotučné hořčice
- chilli paprika, sůl, špetka cukru

Z vařených vajec vyjmeme žloutky, rozmícháme s jogurtem, hořčicí, solí, cukrem, chilli. Bílky nasekáme nahrubo, ředkvičky nakrájíme na kolečka, uzené tofu na kostičky, vše lehce promícháme - vychladíme a dobrou chuť!

Jarní ředkvičková pochoutka
Ředkvička
20-30 30 ks
Majonéza 8 lžíce
Vejce
natvrdo 4 ks
Česnek 1 stroužek
Salát
hlávka 1 ks
Jarní cibulka 1 ks
Sůl 1 špetka
Pepř 1 špetka
Ředkvičky nakrájíme na velmi jemné plátky, vejce oloupeme, rozpůlíme a vyjmeme žloutky. Utřeme je s majonézou, lehce osolíme, opepříme a vmícháme lisovaný česnek. Do takto připravené majonézy přidáme nadrobno nasekané (přiznám se, že já je rozňahňám v misce vidličkou) bílky a plátky ředkviček. Talíř vyložíme omytými a okapanými listy salátu a navršíme kopeček ředkvičkové hmoty. Posypeme najemno nakrájenými péry cibulky .

S tmavou bagetou nebo slunečnicový chlebem je to výborná, vitamíny nabitá večeře. Dělám ji s úspěchem po velikonocích, kdy už vejce všem lezou na nervy - tady je vajíčko celkem schované...

brusinka.pusinka
13. čer 2011

dneska máme zeleninovou polívčičku a nudle s boloňskou omáčkou mletým masem zapečené 😉

aemmi
13. čer 2011

Já dnes dojíždm od včera kuřecí záviteky, šťouchané brambory a dušenou karotku.

aaadus
13. čer 2011

My dnes od včera hráškovou polévku a krůtí maso s těstovinama. Manželovi na večeři upeču moskevský chleba a poručil si ho s máslem, paštikou a kyselou okurkou

zuzi82
13. čer 2011

Tak jsme si včera dali na večeři tortily a nestihla jsem je ani vyfotit, ale dvě placky mi ještě zbyly, tak si to dneska pro sebe zopakuju a třeba to stihnu i cvaknout. Ale byla to obrovská mňamina a přitom rychlé a levné. Pro inspiraci jsem tortilu pomazala lehce osoleným hustým jogurtem (řecký), do kterého jsem rozmačkala stroužek česneku. Na to polepila listy salátu, takže byla skoro celá placka schovaná a na to dala doprostřed jednu řadu natenko nakrájených rajčat a přehla na třetiny. A jak říkám, naprostá extáze, o poslední kousek jsme se s manžou málem poprali. 😀

janca_dobi
13. čer 2011

Květákový nákyp, brambory s pažitkou a okurkový salát.

brusinka.pusinka
13. čer 2011

dnešní menu 😉

beatta
13. čer 2011

@brusinka.pusinka to vypadá bááječně 😵

brusinka.pusinka
13. čer 2011

@beatta děkuji už jsme po jídle 😉 😀

kammka
13. čer 2011

ahojky, nám se v pátek vylíhlo 19 káčátek pod jednou kachnou, včera si malou odvezli tchánovci, celí natěšění byli, že ji budou mít tejden, nejradši by si ji nechali i týdny dva, bez ohledu na to, že malá ječela průběžně celej víkend, že nikam nejede a HOTOVO!!! dokonce i před nima udělala scénu, ale tchýně se tvářila, jak kdyby to byl nějakej rozmar a Fanynce se přeci nikdy nestejskalo, tak co blbne... holt je z ní cíťa, no...každopádně já tím pádem nemusím příliš řešit stravování rodiny, spíš budu řešit kachny a úklid kolem baráku. tak přemejšlím nad něčím hooodně rychlým. mmch nemám doma jediné vejce..poslední rozbila malá včera odpo do kastrůlku a chtěla si ho uvařit sama, na svým stolečku, že prej nepotřebuje ten můj pitomej sporák...nö nicméně jsem ji k tomu postavila a ona si zuřivě umíchala to vajco aby mi pak oznámila, že chtěla čece palačinku (omeletu) chjoo. a¨le snědla to. asi si bude vařit sama, aby trochu nabrala... 😀

smardik
13. čer 2011

teprve dneska jsem narazila na tuhle diskusi ale pár receptů už mám vyhlídlých a vyzkoušíme 🙂

a hned jdu do radu když jste tu takové kuchyřky, můžete mi poradit jak udělat nějakou dobrou polívku s rajčat nebo nějaké jídlo s rajčaty-mám jich tu dost a je třeba s nimi něco provést

brusinka.pusinka
13. čer 2011

@smardik ahojky 😉
Rajčatové lasaně se šunkou
1 kg rajčat
česnek
1 - 2 cibule
mrkev
petržel
olej
sůl
pepř
muškátový oříšek
50 g másla
50 g hladké mouky
750 ml mléka
200 g strouhaného eidamu
50 g strouhané goudy
15 plátků lasaní
400 g vařené šunky
200 g cherry rajčat

Rajčata omyjeme a nakrájíme na kostky, česnek a cibuli posekáme, zeleninu nadrobno pokrájíme, česnek a cibuli osmahneme na oleji, vmícháme rajčata spolu s polévkovou zeleninou a vše dusíme, dokud nevznikne hustá omáčka. Tu podle chuti osolíme a opepříme. Na másle osmahneme mouku a za stálého míchání přiléváme mléko. Krátce povaříme, osolíme, opepříme a ochutíme muškátovým oříškem.

Smícháme 200 g eidamu a goudu. Zapékací formu vymažeme a vložíme do ní 3 plátky lasaní. Střídavě pokrýváme šunkou, oběma druhy sýra a zaléváme oběma omáčkami, dokud vše nespotřebujeme. Pečeme v troubě asi 30 minut.

Malá rajčata omyjeme, nakrájíme na kolečka, pokryjeme s nimi lasaně, posypeme nastrouhaným sýrem a ještě asi 10 minut zapečeme.

Těstoviny s rajčatovou omáčkou a tofu
150 g neochuceného tofu, 1 lžíce oleje, 4 stroužky česneku, 1 šalotka nakrájená najemno, 1 plechovka krájených rajčat nebo 250 g čerstvých spařených a oloupaných rajčat, sůl, pepř, 1 lžíce přírodní sojové omáčky, 600 g vařených celozrnných těstovin, hrst lístků bazalky.

Tofu nastrouháme. V pánvi orestujeme na oleji česnek a cibulku. Po změknutí přidáme krájená rajčata a lehce osolíme a opepříme. Nastrouhané tofu promícháme se sojovou omáčkou, přidáme ho do rajčatové omáčky a promícháme. Pak do pánve vsypeme vařené celozrnné těstoviny. Prohřejeme, přidáme natrhané lístky bazalky a rozdělíme na talíře.

Čatní - rajčatové
Rajčata 1 kg
Jablka 250 g
Cibule 250 g
Ocet 125 ml
Cukr 100 g
Česnek 1 stroužek
Sůl 1 lžička
Pálivá paprika 1/2 lžička
Skořice 1/2 lžička
Hřebíček špetka

Rajčata na povrchu nařízneme do kříže, spaříme horkou vodou, oloupeme a nakrájíme na kousky. Cibuli nakrájíme na tenká kolečka a jablka nastrouháme. Vše dáme do hrnce, přidáme ocet, sůl, koření, nadrobno nasekaný česnek a cukr. Vaříme do zhoustnutí. Dáme do sklenic a uchováváme v chladu. (Nebo je možno sterilovat asi 20 minut při 80 °C).

Recept na Zelné zavitky s rajčatovou omáčkou

8 velkých zelných listů
4 hrnky vody
2 lžíce nakrájené petrželky
2 nakrájené stroužky česneku
800g nakrájených rajčat z konzervy
4 lžíce červeného vinného octa
1 lžíce kukuřičného oleje
2 cukety, nakrájené na kostičky
3 nakrájené šaloty
sůl a pepř
olej na vytření zapékací misky
2 lžíce hnědého cukru

Troubu předehřejeme na 190°C. Ze zelných listů odstraníme tuhé řapíky, listy ponoříme na minutu do vroucí vody a necháme oschnout. V rendlíku přívedeme k varu vodu, přidáme ječné krupky (perličky) a polovinu petrželky a zvolna vaříme pod pokličkou 45 minut.

Zatím rozmixujeme česnek, polovinu rajčat a ocet na hladkou kaši. Na hluboké pánvi rozehřejeme olej, přidáme cukety a zbývající petrželku a opékáme je 3 minuty. Přidáme šalotky a krátce opečeme, potom přidáme rajčatovou směs a povaříme ji 10 minut do zhoustnutí.

Směs z pánve dáme do misky, přidáme krupky, sůl a pepř a dobře zamícháme. Zapékací misku vytřeme olejem. Zelné listy rozložíme na pracovní plochu, rozdělíme na ně náplň, zabalíme a položíme do zapékací misky. Závitky posypeme cukrem a přelijeme zbývajícími rajčaty z konzervy i se šťávou. Misku přikryjeme alobalem, dáme do trouby a pečeme 30 minut. Podáváme přímo ze zapékací misky.

Kuřecí játra v rajčatové omáčce

500 g kuřecích jater, 200g loupaných rajčat z plechovky ( můžou bít i rajčata oloupaná doma 😉, hovězí bujón, 1 velká cibule, olej, hladká mouka, půl lžičky kurkumy, 2 hřebíčky, 1 bobkový list, 3 kuličky nového koření, 1 stroužek česneku, libeček, kmín, pepř a hrst pórku.

Cibuli nakrájíme na drobno a dáme na pánev s zahřátým olejem. Přidáme očištěná játra a zasypeme kurkumou a libečkem. Orestujeme a ztlumíme na mírný oheň a dusíme pod poklicí zhruba 10 minut. Rajčata z plechovky rozmixujeme do hladka a přilijeme k játrům. Přidáme bujón, prolisovaný česnek, pórek nakrájený na kolečka, kmín, pepř, nové koření, hřebíček a bobkový list. Zalijeme zákletkou(3dcl vody+1,5 lžíce hladké mouky), promícháme a dusíme dalších 10 až 15 minut. Dosolíme.
Podáváme s rýží.

Cizrna v rajčatové omáčce

50 g cizrny,150 oloupaných rajčat posekaných, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 1 lžička oregana
izrnu uvaříme podle běžného návodu.
Na pánvičce necháme zesklovatět nakrájenou cibulku a opéci nadrobno nasekaný česnek, poté přidáme scezenou cizrnu, chvilku opékáme a zalijeme rajjčaty a okořeníme oreganem. Necháme asi 8 minut vařit, aby se nám zredukovala voda z rajčat a spojily chutě.

smardik
13. čer 2011

@brusinka.pusinka moc děkuji, udělám tu cizrnu to mi přijde takové nejlepší i pro kluky 🙂

brusinka.pusinka
13. čer 2011

@smardik jj už jsem dávala dřív tomatovou polévku také je mňam a chutná i dětem 😉

dana3262
13. čer 2011

Tak ja pres vikend navarila:
Opecena cuketa se syrem+brambory
Hovezi vyvar
Rostena jako svickova na smetane
Kruti prsa jako svickova na smetane
Houskovy knedlik
Tvarohovy knedliky
Veprova panenka plnena svestkama a kesu oriskama+krokety
a pondeli dopoledne jsem cely uklizela 🙄

kammka
13. čer 2011

@brusinka.pusinka tys to tu zase zahltila 😀
budu mít z tebe mindrák...
@smardik ona i taková obyč rajská je naprosto super z čerstvých rajčat. je to sice pracné, ale s jistotou kvality výchhozích surovin.. nebo je zkus zasterilovat, napřed spařit a sloupnout, vykrojit bubáky, nakrájet na větší kusy, nacpat do skla, třeba s bazalkou nebo mořskou solí..super základ pro omajdy..tepelně upravená rajčata jsou totiž dost zdravá.

dana3262
13. čer 2011

Jo a vlastne jeste koule z hoveziho masa z ty polivky. Jako takovy kulaty minikarbanatky 🙂

brusinka.pusinka
13. čer 2011

@kammka no holky chtěj vařit tak jesem šupla pár receptíku 😉 😀

kammka
13. čer 2011

já v pátek zjistila, že ta rebarbora, co jsem ji oplakala, je celkem v kondici ve vysoké trávě, akorát jak to tam chlap obsekával, tak jí vzal pár listů, ale řapíky tam celé zůstaly (šikula 😀 ) takže asi kynutý koláč a pod rebarboru dám domácí tučný tvaroh, navrch skořicový cukr.. někde jsem to vyčetla (bych se moc nedivila, kdyby to byl rodinný recept brusinky 😎 )

kammka
13. čer 2011

@brusinka.pusinka cizrna zní dobře...
jinak jsem zkusila do květákové polévky opraženou kukuřičnou krupici a bylo to super.. ještě bylinky, ty cpu do všeho, hlavně oregano a saturejku..

smardik
13. čer 2011

@kammka chci nějakou změnu a já se přiznám že rajskou nevařím, párkrát jsem ji zkoušela a vždycky skončila v záchodě takže rajskou máme jen od babičky 🙂 ale ta cizrna zní dobře a bude to zas změna a zdravé, jen manžel se asi moc tvářit nebude