Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
26. únor 2013

Vepřové na džemu a karlovarský knedlík - ani jedno nevařím, dostali jsme 🙂 A peču v pekárně mazanec k večeři.

pitruskaskarolinkou
26. únor 2013

@julka11 děkuji za opravu, recept na musaku je zde http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=75655&use... 😵

pitruskaskarolinkou
26. únor 2013

@pelenka viz recept moje předchozí odpověd 😉

aaadus
26. únor 2013

Smažený květák s bramborem, já šmakouna. Malá zeleninu v sýrové omáčce

lendyn
26. únor 2013

Polévka: kvasnicová. Oběd: čevapčiči s vařeným bramborem 🙂

monyliny
26. únor 2013

Zelňačka,šunkofleky a ořechová bábovka 🙂

kristi
26. únor 2013

koupila jsem Portobello zampiony, takze asi jen tak zapeceny......Mia dostane testoviny s rajcatovou omackou

sofinulik
26. únor 2013

rajska polevka s pismenkama, kureci kridla na stave s kolinkama a mam zadelano na stankove langose 😝

janicka1984
26. únor 2013

kuře na paprice s knedlíkem, pro syna rajská s těstovinami

medvidek
26. únor 2013

Kuřecí se žampionama a nivou s těstovinama.

krakorka
26. únor 2013

U nás dnes byla zapečená brokolice s těstovinami 😉

zizala79
26. únor 2013

pizza domácí

jaja01k
26. únor 2013

Kuřecí maso se smetanovou omáčkou, k tomu rýže a salát. A jako moučník bábovka.

nellygray
26. únor 2013

@ludva cizrnu můžeš přihodit do salátu, "nastavit" tím maso v omáčce... Nedávno jsem dělala cizrnový "guláš" (na olivový olej cibulku, trochu papriky, pak jsem přidala zeleninu co jsem zrovna měla v lednici-trochu pórku a pár žampionů-a nakonec jen prohřát skleničku konzervované cizrny. Jedli jsme to s těstovinami a chutnalo to k mému velkému překvapení nejen dětem, ale i manželovi. 😀 Jinak hummus mám taky moc ráda, ale zrovna s ním bych u svých dětí asi neuspěla. 😉

U nás dnes k obědu pečené jarní kuřátko, bramborovo-mrkvová kaše a polníčkový salát. A k večeři jen hustá zeleninová polévka, pro děti s takovým tím smaženým hráškem.

mppm
26. únor 2013

Bramborové placky plněné slaninou, cibulí, česnek a zakysanou smetanou 🙂

zizala79
26. únor 2013

@mppm recept si prosím

ludva
26. únor 2013

@nellygray Díky moc 🙂 Já si právě tím Hummusem nejsem jistá u dětí, tak by cirznu nejraději někam nenápadně propašovala 😀 Obávám se, že když jim Hummus nebude chutnat, mám s cizrnou na vždy konec ☹
Ani jsem netušila, že se dá koupit už uvařená.... No neva, uvařím jí a uvidíme 😎

llluckaaa
26. únor 2013

@ludva Když to mám jako kaši, tak si dávám hummus teplý. Když si ho natírám, tak je vychladlý nebo studený z ledničky. Taky jsem zvědavá, u mých prcků luštěniny moc nefrčí. Jasně, i do salátů je cizrna super. Kámošky to dělají tak, že si navaří dopředu, dají na mrazák a postupně ubírají do salátů. Já mám ráda i cizrnovou polévku 🙂

nellygray
26. únor 2013

@llluckaaa
@ludva to je dobrý nápad, navařit si to dopředu do mrazáku, to mě nenapadlo. Mě právě odrazuje, že se to vaří celkem dlouho a navíc celý pytlík najednou nikdy nespotřebuju a nemám ráda různá načatá balení čehokoliv, takže kde to jde, tam se tomu vyhýbám. 😀 Proto dávám přednost té zavařené, je to super rychlovka.

llluckaaa
26. únor 2013

@nellygray Já si právě navařím někdy dopředu, když dělám hummus. 200 g vezmu na hummus a 100 g na zmražení a zbytek se mi krásně vejde do plastové krabičky z Ikey 😀

helcenka
26. únor 2013

U nás se dneska pohanka nekonala, nedostala jsem se do města a máme vyjedeno. Takže u nás dnes filé s dušeným bramborem a dýní.
Zítra konečně vyrazím na pořádný nákup, takže k obědu bude jen rychlovka - asi nudle s mákem nebo tvarohem.

babulinkab
27. únor 2013

polévka cuketová
a druhý - do remosky jsem naházela - cibuli, brambory, žampiony, mrkev, hrášek a na to kuřecí čtvrtky

renny7
27. únor 2013

Maminky, prosím vás, vy co vaříte z hlívy ústřičné, můžou to normálně i děti? A baští vám to? Synovi je 2 roky a 4 měsíce... Děkuji...

prdecek
27. únor 2013

dneska smažený hermelín s brambory a tatarkou a na odpoledne na návštěvu kynutý jablečný závin
na večeři chleba s máslem a rybičkama

zizala79
27. únor 2013

@renny7 já bych asi s houbama počkala cca do tří let. ale zase na druhou stranu nedoporučují se jen proto, že "jsou těžko" stravitelné, tzn. například polívku nebo guláš z hlívy/s hlívou bych mu dát zkusila, ale asi ne něco, kde by ta hlíva byla hlavní složkou a bylo by jí v té porci hodně

zizala79
27. únor 2013

k obědu těstoviny s rajčatovou omáčkou, tuňákem a olivami
k večeři dušené žampiony s petrželkou a k tomu zřejmě ještě bílý chleba s nějakou pomazánkou

monyliny
27. únor 2013

Zelňačka od včera,holandský řízek a bramb.kaše se zeleninovým salátem🙂

monyliny
27. únor 2013

@renny7 Já dělám z hlívy polévku-gulášovku.Ale dětem raději nee🙂

xuxie
27. únor 2013

Květákovou polévku s mrkvičkou, pórkem a brambory. Cuketovo-lilkové lazagne (bez bešamelu, místo toho zas rozmixlá rajčata s česnekem, bazalkou a oreganem)

edeltraut
27. únor 2013

Dnes máme rajskou s těstovinami a buřtguláš od včera 😉. Zítra dukátové buchtičky.