Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
2. bře 2012

my si dáme od včera srnčí guláš, manža ho chtěl podle Babici zahuštěný perníkem a musím říct, že jak se mi do toho nechtělo, tak jsem byla překvapená a byl naprosto výýýborný😉, večer si dáme s kámoškou narozeninové špagetky a zítra bude obalovaný květák s bramborem a musím vyplodit dortík pro 20.letého bratříčka..máte nějaký osvědčený tipy?

brusinka.pusinka
2. bře 2012

dnešní mňamka

eriska
2. bře 2012

@brusinka.pusinka mám z tebe hlad, brusí🙂 už aby se mi ty brambory ke guláši dovařily🙂

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@eriska 😀

kammka
2. bře 2012

jsme doma ze špitálu, malá má venku nosní mandli, takže měkká strava, bude brkaše a kuře, možná udělám závitky se šunkou a sýrem...naslibovala jsem jí listové šátečky, ale to asi až za pár dní, tak upěču nějaký těsto a zaleju to pudinkem, či tak něco....a odpo cibulový koláč, co jsem chtěla tátovi dělat před odjezdem, ale nedošlo na něj díky počasí, lilo a neměla jsem doma naglickou.. teď je tatínek v obchodě, já mám zatím jen oloupané brambory a čekám na kuře...polévka bude kuřecí, ale ža k večeři... a možná během víkendu udělám krkonošské kyselo, houby mám, vajec je už taky dost a kvásek koupil táta v lednu v Krkonoších sušený, když byl se školou na lyžáku...
@brusinka.pusinka jak děláš ten krém??? piškotovou roládku bych mohla taky, vajec mám dost.

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka uplně normáálně jednoduše Kammko udělá vlastně pudink Olé bez vaření ale se šlehačkou 😀 podle návodu 😀

pitruskaskarolinkou
2. bře 2012

dneska vařil (griloval) Albert 😀 Kuřecí grilovaná čtvrtka za 24 Kč, čerstvý chlebíček, kozí rohy, červená řepá uááách 😀

kammka
2. bře 2012

@brusinka.pusinka takže kokosovej asi, co??? tak ten nemám a nikam pro něj nepojedu, tak bude buchta s pudinkem a šlehačkovozakysankovým vrškem..ta bude malé do krku pěkně klouzat 😀

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka Já dal a kokosovej ale když nemám dám třeba vanilkový a pospu kokosem a už jsme dělala i okoládový😀

kammka
2. bře 2012

@brusinka.pusinka děkuju.. mně je jasný, že by šly různé varianty...ale nevím, jestli by ji ten kokos trošku neškrábal v krku, tak zůstaneme u té pudinkovky, ta je super..hlavně
že je dost vajíček, konečně!!!!

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka jj to máš pravdu 😉

zuzi82
2. bře 2012

Tak my dnes zadělávané kuřecí srdíčka s rýží. Ráno jsme ještě dojedli tvarohovou bleskovku a na večeři těstovinový salát kuřecím masem a cherry rajčaty.

A k nucení do jídla jen tolik. já jako malá nechtěla do dvou let vůbec jíst, mamka vzpomíná do teď jak po mě o rok mladší ségra dojídala večer kaše a teď bych taky potřebovala, aby mi ten talíř někdo ukrad. Myslím, že dítko ví, jestli chce nebo ne a někdo tu potřebu nemá. Matěj prvních 14 dní téměř nepil, nepřibíral a teď je z něho Otesánek. Ale třeba dnes byl u oběda řev, že nebude, tak jsem ho nechala, misku položila na stůl a nakonec přišel a snědl všechno, ale to je spíš tím, že má spoustu jiné práce, než zrovna jídlo. 😀

handm
2. bře 2012

Ahoj! My dneska zbytek polívky a zapečený kuskus se zeleninou a sýrem, chtěla jsem něco lehčího před víkendem,a le prcek se na to ofrňoval a vybíral z toho jen hrášek a zbytek plival, tak byl jen na polívce.. a přitom jako malinkej měl kuskus nejradši... 😲🙂

beruskanula
2. bře 2012

chtela jsem delat koblihy, ale pak jsem zjistila, že nemam prdopeč 😅 😝 , tže jsem improvizovala a udělala těstoviny s krabima tyckama smetanou, syrem a cesnekem 😅 😀

koblihy udělám snad k večeři 🙂

radkayeboah
2. bře 2012

jeee ja bych vas vsechny chtela mit doma, takovych dobrot! ale ja se taky dnes premohla, mame kureci vyvar😀 dalsi je bacon/ham/cheese quiche a jako dessert babovka😀DD

sonia79
2. bře 2012

@brusinka.pusinka Tak vidíš, já v Řecku napůl žiju už třetím rokem a doteď jsem jejich jídlu nepřišla na chuť, přijde mi to samé maso, litry oleje a lilky .... jo a oregáno, všude a ve všem 😉 ale je možný, že jsem nenatrefila na tu správnou, dobře vařící family 🙂 jak já se vždycky odsud těším na řízek a svíčkovou ... jo jasný, můžu si to udělat tam, přinejmenším teda ten řízek, na svíčkovou si netroufnu ani tady, ale tam to není takový jak tady, nějak mi tam asi chybí ta příchuť školních jídelen či nádražních buféé 😀

kammka
2. bře 2012

@brusinka.pusinka čtu kousek zpátky a koukám, že kuřecí rolky.. já dělala dnes.. ze stehen, s šunkovým salámem, sýrem a paprikou a pórkem..taky kaše.. 😀
jdu naházet do hrnce kosti ze stehen na vývar, ale asi ho větší část zamrazím, už jsem rozmíchala sušený kvásek na kyselo...snad bude ok.. chlap to koupil v lednu první týden a na balíčkách je datum 7.1. , já myslela, že je to datum plnění a on datum spotřeby... ale prej to vydrží v lednici měsíce.. tak snad jo, uvidím večer, jestli bude trochu bublat..

brusinka.pusinka
2. bře 2012

kafíčko a roládka Mňam pohodička 😀

nikiii
2. bře 2012

@brusinka.pusinka Řekni mi, jak s takovýma dobrotama dokážete být takoví hubeňouři? 😲 😲 😲

kammka
2. bře 2012

@nikiii ona to jenom fotí, víš?? pak přijde dom synátor a všechno jí to sežere.. já si nakonec říkám, že jestli budu mít kluka a bude víc do naší rodiny, než do tátovo, tak aspoň konečně bude doma nějakej strávník..než ty dva...jeden rejpal a druhýmu je šumák, co jí, hlavně když s tím nemá práci. takže teď co jsme byly pryč si akorát koupil a ohřál párky.....

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@nikiii 😀 no jsme normální žádní manekýni teda malá má 14 kg ve 2a pul letech syn má 70 kg při výšce 189cm manža má 84 kg při výšce 186 cm a já mám 65kg při výšce 174 cm no jsme normální a jíme pravidelně 5x denně😀 a hlavně všechno 😀 😀 Naše paní mudr. říká že máme dobré spalování a i pohyb nám nechybí.-D

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka nene já jím jako první aby na mě zbylo😀

kammka
2. bře 2012

@brusinka.pusinka no vidiš, já mám při výšce 168cm 82kg.... mnoo, taky jsme takový normální...tatínek je trošku větší a maličko těžší, nechápu z čeho, asi ta jeho nepravidelná strava a stres...malá má cca 110cm ve 4,5 roce a 19kg...

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka Kamko ale u tee teď nekoukej ty jsi za dva😀 Malá má krásnou váhu no my máme 99 cm😀 😀

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka a je pravda syn je žumpa do toho můžeme jídlo házet lopatou 😀

kammka
2. bře 2012

@brusinka.pusinka začala jsem na 80kg, zatím jsem moc nepřibrala, to jsem měla v září i víc... 😒 ale teď asi začnu kynout, mám žravý nálady... teda spíš musím jíst, aby mi nebylo šoufl... 😠 třeba i pozdě v noci.

kammka
2. bře 2012

@brusinka.pusinka to si myslím, má věk... a je super, že už i
sám uvaří 😀 bude o něj bitka 😀

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka to jo on rád vaří a pomáhá a učí se baví ho to jako malou oba mi od mala pomahají v kuchyňi:_D a jak je to fajné když tě ráno překvapí se snídani😀 😀 jen zasedneš a jíš😀. Po tom co jsi si prožila se váhou nestresuj a jez kdy jen ti to vyhovuje... tělo si řekne, a mimiško potřebuje 😀

kammka
2. bře 2012

@brusinka.pusinka to neboj, váhou se teď nestresuju, to začne až přestanu kojit... 😒

brusinka.pusinka
2. bře 2012

@kammka tak pak bojovat nemusíš upravíš si jídelníček počkáš pulrok a začneš se víc hejbat😀 kila pujdou sami dolů 😀