Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ladie
5. lis 2013

U nás dneska k obědu špenát (na výslovné přání syna), brambory. K večeři hovězí maso (bio) na houbách (vlastnoručně sesbírané a usušené) a asi těstoviny.

lenkazdenek
5. lis 2013

Včera zapečené těstoviny s tuňákem a k večeři hrášková polévka,dneska k obědu pštrosí vejce s brambrovou kaší a rajský salát.

sonia79
5. lis 2013

@ladie aha, už je tam, to si zas pochutnám sama 🙂 ale zamaskovala jsem ho další zeleninou tak to třeba nikdo nepozná... 😎

beruskanula
5. lis 2013

u nás dneska těstoviny se zeleninou, smetanou a sýrem🙂

zítra nemleté rybí prsty a br. kase, okurkový salat

laurital
5. lis 2013

Kuřecí kari s ananasem a kokosovým mlékem s jasmínovou rýží 😉

1luciferka1
5. lis 2013

@laurital to zní dobře, recept prosím

1luciferka1
5. lis 2013

polívka z dýně hokaido a kuře s rýží

laurital
5. lis 2013

@1luciferka1 Kuřecí maso nakrájíme na kousky, přidáme trochu oleje a kari.Necháme v chladu odležet.Poté opečeme na pánvi do zlatavé barvy, osolíme, opepříme a zastříkneme kuřecím vývarem.Krátce provaříme, přidáme ananas a kokosové mléko.Provaříme a můžeme přidat i plátky mandlí.
500g kuř. masa
1 ČL kari, sůl, pepř
olej
cca 150 g konz. ananasu
malá plechovka kokosového mléka-má necelé 2 dcl
mandle podle chuti, já dávám cca 50 g

marrei
5. lis 2013

@sonia79 - řapíkatý celer milujeme, přesně jak říkáš, buď do masové směsi, nebo do polívek atd.... je chuťově mnohem jemnější 🙂

helcenka
5. lis 2013

Dojedli jsme kuřecí řízečky s bramborem ještě z víkendu.

helcenka
5. lis 2013

@sonia79 - jak chutnal řapíkatý celer? Já ho používám ráda, do polévek, do zeleninové směsi nebo směsi k masu, je jemnější a není tolik aromatický a všichni mi ho jedí na rozdíl od normálního celeru, na který má mimochodem jedno dítko alergii a řapíkatý celer je v pohodě 😀 .

mamkamarketa
6. lis 2013

Nemate nektera overeny recept na maslove susenky prosim?

sonia79
6. lis 2013

@marrei @helcenka já o něm právě vždycky jen slyšela, ale nějak jsem nevěděla, co bych s nim provedla. včera jsem ho objevila u mamky a vzhledem k tomu, že tady nebylo mnoho jiných potravin a musela jsem uvařit, tak jsem byla v podstatě nucena ho použít 😉 jo bylo to moc dobrý, dala jsem cibuli, trochu slaniny, kýtu a ten celer a rajčata a hodně to podusila, takže se skoro rozpustil, ale udělalo to moc dobrou šťávu ... zkusím zas! a příště ho tolik nerozvařím, abychom zachránili i nějaký ty vitamíny 😀

helcenka
6. lis 2013

Dnes restovaný losos a dušená zeleninka na másle - mrkev, květák, brokolice.

kammka
6. lis 2013

pondělí koprovka s knedlíkem, úterý palačinky, dnes rizoto po česku, zítra bude gulášovka s fazolema a možná i jahelník se švestkama, to snad vydrží i na pátek..
na sobotu možná segedín, pokud se mi bude chtít na nákup, ale asi budu muset..není tu už ani to zelí, ani zakysanka.. jen to maso v mrazáku..
v sobotu večer jdem s dětma na lampionový průvod s pečením špekáčků, v neděli má Fany dopoledne náhradní hodinu v hudebce, tak pokud nezbyde segedín, tak vyndám z mrazáku rajskou..

teeerez
6. lis 2013

@sonia79 rapikaty celer si moc rada davam kdyz chci jen lehkou veceri - staci nakrajet na mesicky, promichat s bilym jogurtem, pridat citronovou stavu a spetku soli a je to moc dobre 🙂

mrnous81
7. lis 2013

Nemáte někdo recept na nějakou omáčku na špagety,co by všechny strávníky ohromila ? 😀

ladie
7. lis 2013

Včera bramboračka, tortily s kuřecím masem, sýrem, zeleninou a dresingem.
Dneska rajská polévka a palačinky.

helcenka
7. lis 2013

Dneska jen polévka s vaječnou jíškou, nějak nebyla nálada ani chuť 😝 .

beruskanula
8. lis 2013

kuřecí stehna pečená na zelenině a brambor

sarunatko
8. lis 2013

Smažená brokolice, bramborová kaše a nějaká zelenina k tomu.

nellygray
8. lis 2013

Karbanátky s kaší a okurkový salát.

nnell
8. lis 2013

Švédské masové kuličky a lá Ikea s těstovinami.

berynka
8. lis 2013

Francouzské (pražské 😉 )brambory

helcenka
8. lis 2013

Dnes jsem nestíhala, takže byla rychlovka - vepřový plátek s dušenou mrkví a hráškem.
Zítra budou plněné bramborové knedlíky uzeným masem, zelí nakyselo, v neděli vepřové nudličky se sladkokyselou omáčkou, zeleninou, rýže.

laurital
8. lis 2013

Na oběd rychlovka smažák, brambory a okurkový salát 😉
Na večeři kachní prsa s pomerančovým sosem a rýžové nudle 🙂

sweetest
9. lis 2013

Manžel na dnešní oběd včera uvařil hovězí guláš, pak napekl hamburgerové housky...takže k večeři budou dnes hovězí hamburgery 😉 To abych měla náhradu za toho "mekoše", co mi zapomněl ve středu koupit 😀 😀

glimmer
9. lis 2013

přírodní kuřecí řízek, hranolky (krokety) a obloha

evikmi
9. lis 2013

já dneska pečená kachna, zelí a knedlík 🙂 manža má narozky, tak si to přál 😉

laurital
9. lis 2013

@sweetest Takto budeme mít stejné 😀 .Jen já si musím uvařit sama, muž mě podpoří maximálně silou myšlenky..

Já právě peču burgerové housky, maso odpočívá v lednici a na oběd byl gulášek s nočky.