Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaa
21. kvě 2012

@kristi Děkuju, v dohledné době vyzkouším 🙂 . Smetanu předpokládám tučnou 😉 . Už se mi sbíhají sliny 😀

handm
21. kvě 2012

@beruskanula Byly sice kupovany, ale sladky a zas ten rybiz naopak tomu dodal takový říz, povedl se😉🙂 Jo a cukr jsem "pomlela" tyčovým mixerem a paráda😉🙂
Tak hlavně, že jsme si všichni pošmákli, co?!🙂

beruskanula
21. kvě 2012

@handm : jj, posmakli 😀 😵 😎

power700
22. kvě 2012

Ahoj kuchařinky, jdu na radu.. Na víkend budeme mít na baráku pracanty (z rodiny) a vůbec nevím, co jim uvařit. Máte nějaký tip na dobrou omáčku? Určitě jeden den budou chtít knedlíky. A co dál? Něco, aby je to zasytilo, asi 3-4 chlapi.
Díky moc. 🙂

brusinka.pusinka
22. kvě 2012

@power700 Guláš..s chlebem, Pečené maso zelí brambor.....zelňačku....

power700
22. kvě 2012

@brusinka.pusinka díky moc! Právě že pečené maso, zelí, bylo teď v neděli (taky makali, ale jen dva)..
Ale guláš je dobrý nápad., ale udělám ho asi z vepřového, jaké je nejlepší na to druh masa?

brusinka.pusinka
22. kvě 2012

@power700 Klidně bych udělala karbenátky nebo sekanou, Buřty na pivu,nebo husté polévky s chlebem jak to mívají na stavbách dělníci nebo havíři🙂

power700
22. kvě 2012

@brusinka.pusinka taky mě napadlo nějakou hustou polívku, třeba gulášovou.. ale jinak díky moc, ty nezklameš nikdy!! 🙂

babulinkab
22. kvě 2012

výpečky, zelí, br. knedlík

@power700 některý věci člověk tak rád zapomene 🙂 🙂 🙂 svíčková, znojemská, ptáčci...Dál jsem hodně vařila třeba lečo, řízky, plněné bramborové knedlíky

power700
22. kvě 2012

@babulinkab díky, díky. 🙂

krakorka
22. kvě 2012

pokud mě Mikulda nechá,tak dnes zapečené žampiony 😉

evuss
22. kvě 2012

obrácené řízky s rýží.

pitruskaskarolinkou
22. kvě 2012

svíčková 😵

nikiii
22. kvě 2012

Kuřecí nudličky s pórkem a zakysanou smetanou, taková rychlá improvizace 😎 A asi tětoviny k tomu udělám.

brusinka.pusinka
22. kvě 2012

dneska jen včerejší polívečka a slané zaviny , jeden se zelím a uzeným a druhý klasika šunka sýr ,párek a paprika

sova33
22. kvě 2012

Tak u nás dnes špenát, vajíčko, já bramborový knedlík a prcek zamilovaný batát.

martinakl
22. kvě 2012

Kynute knedliky s jahodami a merunkami 🙂

allye1
22. kvě 2012

poprosím vás o recept na těsto domácích lasagní . moc děkuju

brusinka.pusinka
22. kvě 2012

@allye1

: Těstoviny
300 g hladké mouky, trochu mouky na posypání válu, 3 vejce, špetka soli, asi 1 dl vlažné vody
Mouku prosijeme na vál a promícháme se solí. (Solíme málo, jinak by těsto špatně schlo.) Do mouky uděláme důlek a pomalu do něj vléváme vejce rozšlehaná s vodou. Nožem těsto zpracováváme, pak těsto hněteme důkladně rukama, až vypracujeme hladké těsto. Z těsta vykrajujeme obdélníčky asi 5x 7 cm široké a vaříme ve velkém množství mírně osolené vody doměkka. Po uvaření je scedíme a necháme okapat. Poté lasagne vrstvíme s různými náplněmi podle daného receptu.

allye1
22. kvě 2012

@brusinka.pusinka to je ale rychlost panečku 😀 Moc děkuju, zachránila jsi nás od hladu 😀

reruna
22. kvě 2012

tacos se směsí tuňáka a zeleniny, zapečené se sýrem a okurkový salát

aaadus
22. kvě 2012

těstoviny s uzeným lososem a parmazánem

1luciferka1
22. kvě 2012

já měla tvarohové knedlíky plněné jahodama a manža smažené žampiony a brambor

vegal
23. kvě 2012

Dneska chci dělat polévku z uzeného masa a zapečené těstoviny,může synek ve 12 a půl měsících už bílek?

petrajavor
23. kvě 2012

tak u nás dneska těstoviny se zeleninou,šunkou a tvarohovo-jogurtovou omáčkou 🙂 jako dezert piškoty s ovocem a zakysanou smetanou ....

nikiii
23. kvě 2012

@vegal Od roku může.

vegal
23. kvě 2012

@nikiii děkuju 🙂

reruna
23. kvě 2012

kuřecí prsa zapečená se smetanou a sýrem, rýže

jimmy1
23. kvě 2012

čočková polívka, smažený květák, nový brambor 😵

djn
23. kvě 2012

@jimmy1 tak to bych si dala taky, a k tomu okurkový salát...