Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

spirulina
26. srp 2014

rajčata rozpůlit, naskládat řeznou stranuu nahoru na plech/do pekáčku, pokapat oliváčem, trochu posolit, pocukrovat, popepřit, přidat nějaký bylinky a upéct v troubě tak na 180, asi hodinu. jíst jen tak, jako přílohu, nebo rozmixovat a máš luxusní rajčatovou omáčku/pyré

petraemma
26. srp 2014

Tak my dnes měli švestkové knedlíky s mákem. 🙂

kammka
27. srp 2014

k obědu z jednoho kuřecího řízku omáčka, k tomu šťouchané brambory, k večeři knedlíky s vejci.. na zítra snad vyndám maso na řízky, včera jsem zapomněla.

edeltraut
27. srp 2014

Neděle - kuřecí řízky, br. kaše, vývar, v pondělí - rizoto a "šup, šup" polévka, včera kulajda a palačinky, dnes hovězí na pepři, zítra švestkové knedlíky, polévka asi vývar. Pátek - bramboračka a těstoviny s houbami pro mně a s uzeninou pro zbytek. Sobota - buřtguláš a neděle slepičí vývar a vepřo-knedlo-zelo

mesiacik2924
27. srp 2014

my sme mali v 3obale salam a syr z bramborami no a zajtra nemam ani sajn🙂 asi neco s knedlikem...musim moc vymyslat lebo u nas sa nic ine jako maso kazdy den nejje...a ked je nahodou bezmasi den kazdy hovori ze by si dal maso...

kammka
27. srp 2014

@edeltraut já už na polívky kašlu.. neumím vařit pro dva až tři a to bychom jedli stejný jídlo tejden ☹

edeltraut
27. srp 2014

@kammka Tak já polívku mít musím, dnes nebyla a musela jsem k večeři dělat krupičku 😀. Jen mi nějak dochází inspirace a to je samá hrášková, špenátová, vývar, kulajda, "šup,šup" a pořád dokola 😀
Vůbec nějak nemám inspiraci co vařit. Zítra budou švestkové knedlíky, mám asi tři kila vařených brambor, tak nadělám do mrazáku 🙂. Aspoň doufám, nějak hodně jíme... dnes omáčka z kila masa a bylo akorát na oběd... ☹

kammka
27. srp 2014

@edeltraut no a to čtvrtý dítě bude kdy????
hele a co mrkvová, pórková, čočková, česnečka... a ta šup šup to je co??

edeltraut
27. srp 2014

@mesiacik2924 jaj, a já bych dala halušky. Tak ty si udělám!!!! Brynza v mrazáku, jen tady sehnat dobrou slaninu... 😉. A pak si dáme perkelt a zelnici. Příští týden to vidím na "slovenský" týden 🙂

edeltraut
27. srp 2014

@kammka 😝 porková a mrkvová, jo? 🤐 ale česnečka a čočkovka by šla, musím napsat jídelníček na další týden 😀. Čtvrtý dítě asi nebude, táta se nějak ne a ne rozhoupat 😀
Šup, šup: udělám jíšku, do toho pár vajec (dělám velký hrnec, takže klidně 5), osolím a nechám zdrcnout "noky", zaliju vodou, přidám kmín (docela dost), pepř a mraženou zeleninu, nechám chvilku povařit než změkne zelenina, přidám česnek, případně dochutím (můžeš přidat i trochu vegety, ale já jí nevedu) a nakonec přidám kousek másla a je hotovo asi za 15-20 minut. Je hustá, sytá a dobrá - nám všem moc chutná 🙂

mesiacik2924
28. srp 2014

My máme v podstatě často halušky.muzovi moc chutia.....dnes bude perkelt a polivecka🙂

ajny123
28. srp 2014

Dnes na oběd kuřecí korma a na večeři gruzínská fazolová polévka.

ajny123
28. srp 2014

@edeltraut Jednou jsem zkusila mrkvovou s pomerančovou šťávou a zázvorem a byla dobrá. 😉 A co třeba cuketová, dýňová nebo cibulačka? 🙂

edeltraut
28. srp 2014

@ajny123 Cibulačku bych asi nejedla já, dýňovou zkusím až budu sklízet úrodu a cuketovou tedy také zkusím o té jsem neslyšela 🙂. Nějaké vyzkoušené recepty? 😉

kammka
29. srp 2014

@edeltraut jo tak tu dělám, akorát ne s jíškou, ale sypu do toho vaječné strouhání.. tu máme rádi..
halušky super nápad 🙂 ale na víkend vytáhnu kachnu. na dnešek jsem konečně vytáhla na řízky, ale ještě je to tuhý, no aspoň se mi to bude líp krájet..

ajny123
29. srp 2014

@edeltraut Nám chutnala tato cuketovo-hrášková... http://www.recepty.cz/recept/cuketova-polevka-s...

katka_mel
29. srp 2014

U nás dnes pečený pstruh na másle s bramborovou kkaší, polévka holubí s nudlema. Včera byly smažené bedly.

kammka
29. srp 2014

@katka_mel bedlyyyy!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ci takýýýýý....

katka_mel
29. srp 2014

@kammka Jo to se musí do lesa a nebo mít dobré známé a rodinu, kteří přinesou. 🙂

kammka
29. srp 2014

@katka_mel do lesa s tím malým hotentotem nelze.. chlap bude prostě zítra nebo pozítří hlídat, jinak budu nevrlá. a pokudmožno zítra ráno, aby tam ještě něco bylo..

ale mám dotaz na všechny přispívající kuchařinky: v kolik začínáte s přípravou oběda??

kajalka
29. srp 2014

Houbová omajda a brambory 🙂

boban
29. srp 2014

My jsme dneska měli uzenou polívku s kroupami, brambory, smažený patizon a cuketa a k tomu fazolové lusky se slaninou 😉

petraemma
29. srp 2014

@kammka já tak kolem 11, někdy dříve 🙂 Dneska jsem smažila vepřové řízky a k tomu byl bramborový salát, co připravoval manžel už včera večer

kammka
29. srp 2014

@petraemma no já právě kolem půl jedenácté a to poslední dobou jíme před dvanáctou (asi že se chci toho malýho démona zbavit 😀, ale on je hlavně hladovej a to žere celý dopoledne..) dneska řízky s bramborem a polévka s míchaným vajíčkem, šup šup bez jíšky 🙂 , řízků jsem z toho kusu masa nakrájela osm, tak bude i na zítra, snad se dcerka neprokecne před tatínkem, to by asi chtěl, abych mu jeden dva tři usmažila k večeři a to bych musela vymyslet na zítra něco jinýho..

chystám se na nějaký koláč se švestkama nebo hruškama, ještě nevím..

petraemma
1. zář 2014

@kammka to znám :D taky jsem musela několikrát vařit znovu, protože to manžel snědl už k večeři, ale co by člověk pro ty svoje zlatíčka neudělal, že jo 🙂, Koláč se švestkama, mňam, hned bych si dala
Dneska udělám pořádnou polívku, asi vývar s hodně zeleniny, abysme se trochu zahřáli. Jinak už mi nějak dochází nápady co vařit..

luciinka001
1. zář 2014

Tak my dnes mame porkovou polevku ale co dal ? To nevim 😀

kammka
1. zář 2014

@petraemma já taky spáchám nějakou polívku,teprve jsme dorazili ze školy, doma nic, kachnu, co jsem včera pekla k obědu, jsme dorazili k večeři, chtěla jsem koupit mletý na sekanou, ale v peněžence sdm set, koupila jsem v papírnictví ještě obaly a drobnosti do školy, pak benzín a večer jedu pro odčerv.pastu pro štěňata, takže na maso nezbylo 😅 😅 😅 😅 v dnešní době je sedm stovek jak nic 😒 😒 😒 ale poradím si..

já ode dneška budu krom obědů řešit ještě pořádné svačinky, aby dítko nestrádalo.. ráno snídani nezvládne, bude vstávat brzy, max pár piškotů k hltu čaje, takže ranní sváča, pak sváča a odpolední sváča a sváča na cestu zpátky do vlaku... 😖 😖 😖 😖 😖 😖

petraemma
1. zář 2014

@kammka ty bláho tak to budeš vymýšlet teď jen svačinky 😀 😀 😀 Já akorát občas udělám něco manželovi do práce, třeba tousty nebo tak, Ale vymýšlet každý den tolik svačinek bude fakt záhul 😉
Maso taky nemusí být pořád, člověk si musí s těma penězma poradit. Já to vidim i u kamarádek, koupí dětem na co si ukážou a pak se diví, kam ty peníze mizí.

spirulina
1. zář 2014

brokolicová polévka s kysanou smetanou

a včera byly černé fazole v rajčatové omáčce s tortillama

k večeři budou domácí hamburgry - z mletého hovězího a naší domácí verze tatarky/omáčky dovnitř: strouhaná mrkev, najemno sekaný zelený salát a sladká cibule, malá majonéza, sůl, citron, pepř podle chuti.

kammka
3. zář 2014

včera kroupová polívka, patřičně zhoustla, měli jsme ji už v pondělí. dnes vepřové maso s houbami a rýží z jednoho pekáčku.. poradila sousedka, která mi na to včera dala i ty houby. včera jsem upekla perníkový koláč s hruškami a chleba.