Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

prdecek
25. srp 2012

@nikiii tak co??? zkoušela jste ty knedle???? u nás se povedly 🙂

nikiii
25. srp 2012

@prdecek Měli jsme je včera a dneska ještě dojídáme, jsou luxusní a už jsem si přepsala recept do sešitku, fakt super těstíčko a ta chuť, mňáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááám 🙂 🙂 🙂

prdecek
25. srp 2012

@nikiii jj, byli luxusní 🙂 já sem si dala i jeden pytlík do mrazáku až zase dostanu chuť 🙂

nikiii
25. srp 2012

@prdecek Taky máme ještě jednu porci v mražáku, udělala jsem jich z toho asi 30 😀 😀 😀

aaadus
25. srp 2012

Původní plán byly kuřecí řízky s br. kaší, po neplánované návštěvě pohotovosti bude dietka - kuřecí na mrkvi s rýží

audi1986
25. srp 2012

@kargi reaguju na buchtu se švestkami a nedá mi to, abych neposlala naši nejoblíbenější:
DROBENKOVÝ KOLÁČ SE ŠVESTKAMI A TVAROHEM

Suroviny:
- 1 hrnek polohrubé mouky,
- půl hrnku cukru moučka,
- 100 g másla, půl sáčku kypřicího prášku do pečiva,
- 500 g měkkého tvarohu,
- 150 ml zakysané smetany,
- 200 ml mléka, půl hrnku cukru moučka,
- 1 vanilkový pudinkový prášek,
- asi 10 čerstvých švestek.
Postup:
Do mísy dejte mouku, cukr moučka, kypřicí prášek a na kousky pokrájené máslo. Rukama ingredience promněte tak, že vám asi za dvě minuty vznikne drobenka. Asi tři čtvrtiny z ní rozprostřete na plech pokrytý pečicím papírem.
V druhé míse vařečkou dobře promíchejte tvaroh, zakysanou smetanu, mléko, cukr, vanilkový pudinkový prášek (opravdu jen prášek, nic se nevaří!) a na kousky pokrájené švestky. Náplní pokryjte drobenkový základ. Vše ještě posypte zbytkem drobenky a dejte péct do trouby vyhřáté na 180 stupňů Celsia asi na 40 minut.

Já použila tvaroh o váze 400 gramů a tomu jsem přizpůsobila zbytek surovin a pekla jsem v dortové formě.

hanca830
25. srp 2012

dnes jen polevku a koblihy

nikiii
25. srp 2012

@audi1986 To zní moc dobře, hned si s dovolením taky opisuju 😉

kargi
25. srp 2012

@audi1986 díky vyzkouším🙂

stanpetr
25. srp 2012

u nas dnes bolonske lasagne......

xuxie
25. srp 2012

polévka z červené řepy se zakysanou smetanou (zas jsem lovila na Trzích). Pro nás kuřecí orient se zeleninou na zázvoru a hooodně chilli rýžovými nudlemi a Martínek měl zapékané hovězí s cuketou a bulgurem.

eimmy
25. srp 2012

gratinované estragonové brambory, žampionový dip a vepřové kousky zítra hovězí gulaš na mrkvi v chlebu

zuzi82
25. srp 2012

Dneska jsme si dali kuře po kanadsku s jasmínovou rýží podle @berenika39. Recept je tady na stránce 20 a bylo to super, takže děkuji za inspiraci.

babulinkab
26. srp 2012

polívka z červené čočky
kuřecí miniřízečky v česnekovém těstíčku, br. kaše a rajčatový salát

brambora20
26. srp 2012

My dnes máme polívku z červené čočky ze včerejška(manžel můj 1.pokus pojmenoval-něco mezi bramboračkou a čočkovkou😉) boloňské špagety z mletého hovězího s rajčatovou omáčkou se strouhaným sýrem.

nikiii
26. srp 2012

U nás dneska svíčková s domácím knedlíkem a koláč s tvarohem a černým rybízem.

kateczka
26. srp 2012

U nas slepici vyvar a kure s bram. kasi, pro manzu hovezi steak s hranolkama a peprovou omackou a pak asi udelam ten kolac podle audi1986 🙂

kristi
26. srp 2012

@2hanah omlouvam se, nevsimla jsem si - ja kuskus delam podle toho, co je doma. Kuskus podle navodu, kupuji ten Bio v DM. Ten udelam zvlast. Tentokrat jsem projela mrazak, nasla male krevetky, vzala od kazde zeleniny kousek, nakrajela na male kousky a hodila na panev na ol. olej, pridala jsem kus chilli papricky a malicko chilli oleje, po chvili restovani podlila troskou vody a nechala podusit do mekka dokud se voda nevypari, nakonec jsem pridala krevetky, nechala prohrat a tesne pred koncem pridala rukolu. Tot vse.

recept muzete obmenovat jakkkoli chcete, s kurecim masem, se syrem, s morskymi plody, kousky lososa....dokonce se da kuskus i na sladko 🙂

kristi
26. srp 2012

jinak dneska mame u tchynky slepici polevku s nudlemi a kachnu. Vecer si doma udelame aglio olio, dovezli nam palivy papricky z Moravy

2hanah
26. srp 2012

@kristi Moc děkuji, určitě zkusíme, zdravá strava mi poslední dobou svědčí 🙂 A minikrevety jsem teď zkoušela do rizota a moc chutnaly i dětem. Moc se omlouvám za ten nepříjemný předchozí mail.

zizala79
26. srp 2012

"čína": kuřecí s kupovanou omáčkou sweet and sour a rýže

zzuzziik
26. srp 2012

sobota - těstoviny se špenátem a smetanou, zapečené s mozzarelou
neděle - dušené hovězí po italsku (hovězí, cibule, papriky, sekaná rajčata, olivy) se šťouchanými brambory

lollaj
26. srp 2012

ne/maminky,prosim prosim-chtela bych si zavarit dyni a nevim jak na to,muzete mi,prosim napsat postup vcetne receptu na nalev?Dekuji 🙂
P.S.vzpominam,ze nam ji delali ve skolni jidelne,byla moc dobra,mekka a sladoucka.

sal80
26. srp 2012

Dnes: Snídaně - celozrnná bageta se sýrem a vajíčkem
Oběd - kuřecí maso na přírodno a hranolky, štrůdl
Večeře - ještě neproběhla 😀

beruskanula
26. srp 2012

kure na paprice

nikiii
27. srp 2012

Sekaná, brambory, rajčata.

eimmy
27. srp 2012

dnes španěláka s rýží

petkula
27. srp 2012

holky, promiňte, že vám sem lezu ale chci si pořídit wok na indukci a nevím, jaký je nejlepší. Nemáte někdo zkušenost? Chtěla bych asi zkusit nerezový (bez teflonu) ale nevím, jestli se mi v něm jídlo nebude připalovat...

skurinka
27. srp 2012

Spagety...a zeleninovej salat a zitra tak to nemam tusenii

renny7
27. srp 2012

Prosím..nezkoušela některá z vás dělat bezinkovou marmeládu/džem ???? Včera jsem dělala bezinkový likér, ještě mám bezinky, slyšela jsem že je z nich i dobrá marmeláda......