Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

evuss
5. kvě 2012

Tak my dnes máme táty v práci, tak si k obědu dáme jen cizrnovou polívku, na sváču ovocný nebo zeleninový salátek a na véču bramborové placky s povidly.

aaadus
5. kvě 2012

tomatová polévka s parmazánovými nočky, vepřové po znojemsku s rýží, bábovka se zakysané smetany, na večeři sládkovy kuřecí topinky

keckemet
5. kvě 2012

@aaadus tedaaaaaaaaaaaaa, to bych nedala ani za tyden, klobouk dole🙂

anieanne
5. kvě 2012

Rozlítaní ptáčci s rýží, a zítra asi zapečené brambory s kuřecím, cibulí a šlehačkou.

michamicha
5. kvě 2012

svíčková s kynutým knedlíkem, zítra bude jehněčí guláš 🙂

peroli
5. kvě 2012

červené zelí s kačenou a knedlíkem 😵

terkat22
5. kvě 2012

Makrelka na grilu a k tomu bagetky s bylinkovym maslem 🙂

heaven_angel
5. kvě 2012

domácí lasagne alla Bolognese (nejsem blázen, abych za půl kila těstovin dala 65 Kč, udělala jsem si vlastní), pro manžela borůvkový tvarohový dort a když už jsem v tom byla tak i domácí nudle do polívky.. 😀

jika10
5. kvě 2012

zapekane testoviny s kurecim masem a zeleninkou, jahodova bublanina a k zitrejsi snidani domaci chlebik

petrajavor
5. kvě 2012

u nás dneška šunková sekaná se sýrem v těstíčku,brambory a hlávkový salát....

evulebobule
5. kvě 2012

@heaven_angel prosím o recept na domácí lasagne. Děkuju 🙂

falca1
5. kvě 2012

dneska moravské uzené s br.kaší, zítra uzená polívka a pečené kuře s rýží. V pondělí nejspíš zepečené plněné papriky 😀

romcovaklarka
5. kvě 2012

My zítra palačinky plněné mletým masem.

@evuss Můžu poprosit o recept na cizrnovou polívku? Cizrny bych se užrala, tak ráda zkusím něco dalšího 🙂 Díky moc.

allye1
5. kvě 2012

dnes oběd u tchánovců : zapečené kotlety se šlehačkou + šťouchačky, na zítra mám připravenou sekanou, našla jsem kousek sýra, který jsem nastrouhala, dále něco málo kuřecích jater, vše smícháno s kuřecím mletým masem, tak jsem zvědavá, jak ten můj hokus pokus dopadne 🙂 + br. kaše

evuss
6. kvě 2012

@romcavaklarka žádný pevný recept na to nemám. Prostě namočím přes noc cizrnu, pak jí dám v té vodě vařit, až je tak akorát tak to osolím, opepřím a pak na co máme chuť. Přidám česnek, majoránku, cibulku no prostě dle chuti. A zahušťování taky tak, včera jsem ve vajíčku rozmíchala trochu mouky a vody a povařila v polívce. Jindy tam dám trochu krupice, nočky,... Viky má cizrnu taky ráda a mě v té polívce moc chutná jak "křupe". Tak snad jsem aspoň trochu inspirovala 😉 A jestli máš nějaký dobrý recept na cizrnu (mimo polívku 🙂 ) tak přihoď, ještě jsem ji jinak nezkoušela. Děkuji

My dnes jedem ke tchánovcům na pouť takže bude svíčková s domácím knedlikem a určitě vývar s nudlema. Na sváču chlebíčky, no a večer budem plní, takže to jistí ovocný nebo zeleninový salát (trochu na nich teď ujíždím).

jimmy1
6. kvě 2012

kedlubnová polívka, rajská, těstoviny a zbytek sekané 😉 a právě se dopíká jogurtový koláč se švestkama a drobenkou 😎

heaven_angel
6. kvě 2012

@evulebobule
Lasagne alla Bolognese (asi pro 6 jedlíků)

Těsto na lasagne:
400g hladké mouky, 4 vejce, špetka soli, 2 lžíce vody a 1 lžíce olivového oleje (těsto bylo dost tuhé)
Boloňské ragú:
500g mletého masa (půl hovězí a půl vepřové), půlka cibule, 1 mrkev, 1 řapík celeru, 1 dcl červeného vína, 1 velká lžíce protlaku, půl litru vlažné vody, 1 dcl mléka, muškátový oříšek, sůl, pepř
Bešamel:
50g másla, 50g hladké mouky, půl litru teplého mléka, sůl, muškátový oříšek
+ parmazán, sekaná rajčata v plechovce nebo rajčatová passata (řídká omáčka z rajčat)

Postup:
Doporučuju začít ragú: Cibuli, mrkev a celer nakrájet na drobno a orestovat na olivovém oleji, přidat maso a opéct do hněda. Podlít vínem a nechat trochu odpařit. V půl litru vlažné vody rozmíchat velkou lžíci rajského protlaku a nalít na maso a nechat nejméně 2 hodiny dusit na mírné teplotě pod pokličkou, až se voda částečně vypaří a bude mít konzistenci omáčky. Na závěr se přidá mléko, trošku muškátového oříšku, sůl a pepř.

Těsto: Vypracovat těsto z uvedených surovin a nechat odpočinout v potravinové folii aspoň půl hodiny v lednici. Rozdělit na 2 poloviny a vyválet pláty asi 1 milimetr silné (je to vážně fuška) a nakrájet na lasagne. Nechat 15 minut "zaschnout" rozložené na utěrce.

Bešamel: Rozpustit máslo, přidat mouku a chvilku restovat, přidat po částek teplé mléko a vymíchat metličkou do hladka, přidat muškátový oříšek a sůl.

Pak už jen vrstvení: Na dno zapékací mísy jsem dala drcená rajčata (nebo passatu), pak lasagne, ragú, bešamel, lasagne, rajčata, bešamel, lasagne, ragú, lasagne, rajčata, zbytek ragú, bešamelu a posypat parmazánem. Péct v troubě na 180 asi 45 minut (až bude na vrchu kůrčička).

evulebobule
6. kvě 2012

@heaven_angel děkuju moc 😉 😉 😉

babulinkab
6. kvě 2012

pečené masové koule, rajská, těstoviny

sister05
6. kvě 2012

Dobré poledne,protože Eliška má zatím jen pět zubáků,tak musím vařit něco,kde je omáčka. Dnes jsou to přírodní vepřové řízky s UHO a br.kaší 😉

heaven_angel
6. kvě 2012

@evulebobule není za co 🙂

terryfox
6. kvě 2012

Ahoj 🙂 My dnes měli listový špenát, manžel a syn ho měli ve špaldových palačinkách, já si k němu udělala pár nových brambůrek a šmakouna (bylo třeba ho sníst, zítra procházel 😀). K tomu salátek z mrkve, červené cibule, okurky, cherry rajčátek a salátu little gem 😉 pěkně jsme si pošmákli a malý hodně baštil i salát, s tím jsem tedy nepočítala, byl samozřejmě ochucen solí a kořením 😀

tyrisa
6. kvě 2012

Kuřecí křidýlka,brambory a zeleninový salát.

jika10
6. kvě 2012

Tak dneska spizky na grilu a salatek 😉

terryfox
6. kvě 2012

@jika10 to zní dobře 😉 u vás je pěkně, že jste grilovali? 😕 u nás už zase prší, ale do toho lehce prosvítá sluníčko 😀

pitruskaskarolinkou
6. kvě 2012

kuřecí špalíky na sekaných rajčatech, tymiánu a hříbkách + těstoviny
polévka - česnečka s opečenou topinkou

včera byly špagety carbonara

jika10
6. kvě 2012

@terryfox No pekne neni, je pod mrakem .... A znami maji prenosny gril, takze staci uklidit pod strechu a muze se grilovat i za spatneho pocasi 😀

terryfox
6. kvě 2012

@jika 10 jo táááák 😉 my dostali od mé tety raclette gril, takže bychom mohli grilovat i doma, nebo je taky gril v troubě, že jo 😀 ale ani jedno z toho není to "ono" 😉 nej je to venku s pivem 😀 😀

terryfox
6. kvě 2012

@jika10 nějak se špatně zobrazilo jméno, takže ten předchozí příspěvek, prosím, přečíst 😀

jika10
6. kvě 2012

@terryfox Tak to mas naprostou pravdu grilovani venku ma sve kouzlo 😉