Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

djn
1. čer 2012

kuřecí vývar s nudlemi; kuřecí Uncle Ben´s Sweet & Sour s rýží

djn
1. čer 2012

@pet.s @cervena_vila grilování, to bych si taky dala líbit, ale jsem na neschopence a po 18.hodině musím sedět doma (vycházky končí v 18:00) a čekat, jestli na mě nepřijde kontrola; bydlím v bytě 2+1 bez dvorku a bez zahrady

nikiii
1. čer 2012

@brusinka.pusinka Teda ty nás provokuješ čím dál víc 🙂

zuhur
1. čer 2012

Dneska byly zapečené bramory s tilapií a zeleninkou polité smetanou, vajíčkem a sýrem. Mňam 😅

oli26
1. čer 2012

my dnes svickovou z papinaku 😀 timto dekuji @cervena_vila za uzasny recept 🙂 prcek i manzel se jen olizovali a to sem kuchynske nemehlo 😀

mahulena
1. čer 2012

@brusinka.pusinka kolik utratite za jidlo mesicne? Prijde mi, ze varis opravdu poctive, narocne - aspon surovinama, mozna i casove, ze proste ja jsem docela looser podle vas vsech...

Hlavne i vy ostatni varite fakt myslim asi dobre, stydim se 😔

My dojidame rajskou om. a testoviny ze vcerejska a kureci vyvar

pitruskaskarolinkou
1. čer 2012

pečené kuřátko + štouchané br.s pažitkou 🙂 ke kávě bábovka z acido-mléka 🙂

oktarina
1. čer 2012

@pitruskaskarolinkou Můžu poprosit na recept na tu bábovku z acidka? Mám jedno doma, kterému se povážlivě blíží konec záruční lhůty 🙂 (Ale je neochucené, neva?)

JInak dnes bylo kuřecí rizoto a okurkový salát, na polívku nebyla chuť 🙂

pitruskaskarolinkou
1. čer 2012

@oktarina určitě - recept je z neochuceného, ale nevadí ani ochucené, kdybys to řešila příště s ovocným 😉 Takže BÁBOVKA Z ACIDOFILNÍHO MLÉKA :

1 hrnek acidofilního mléka,
2 vejce,
1/2 hrnku oleje,
1 hrnek moučkového cukru,
1 a 1/2 hrnku polohrubé mouky,
1 lžíce prášku do pečiva,
1 lžíce kakaa
tuk na vymazaní a strouhanka a vysypání formy

Všechno kromě mouky a pr.do pečiva ušlehám šlehačem a nakonec všlehám mouku smíchanou s prdopečem.
2/3 vliju do vymaz.a vysyp.formy a zbylou část těsta obarvím kakaem (můžeš nechat bílou variantu a nebarvit)
to pak naliju na světlou část. Nebo si vyhraju s mramorováním 😀
Pak peču na 180st aspon 40 minut a dýl, prostě píchám dokud není špejle suchá.

aja123
1. čer 2012

Chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo pracuje 8 hod. denně a vyvařuje 3 chodové menu, jak tady čtu. Polívka + hl. chod + moučník každý den. 🙂 Protože moc ráda vařím, ale kdybych takhle měla vařit každý den po práci, tak asi večeříme o půlnoci 😀

djn
1. čer 2012

@aja123 no, teď jsem sice na neschopence, ale když jsem chodila do práce, tak jsem dělala na každý den teplou večeři a oběd jsem si do práce nosila z domu, polívku jen o víkendu a moučník jen když se mi chtělo, ale páč jsme jen dva (zatím), tak jídlo, co jsem uvařila, bylo tak na dva dny, takže jsem vařila obden

djn
1. čer 2012

@aja123 a teď vařím taky jen obden, a třeba dnes jsem si moučník koupila - zachutnala mě rybízová buchta z Rašnerovy pekárny, balená, kupuji v Albertě

oktarina
1. čer 2012

@pitruskaskarolinkou A prosímtě, napadlo mě, zkoušelas na to dát ovoce, jestli by se propadlo nebo bych to tak mohla upéct?

pitruskaskarolinkou
1. čer 2012

@oktarina tak pokud chceš dát ovoce, tak to vylij normálně na plech jako buchtu, tu dělávám taky 😉

oktarina
1. čer 2012

@pitruskaskarolinkou Se chci cestou z práce stavit koupit meruňky (ujíždím na nich) a prckovi v bříšku udělat takový "jako" dětský den 😀 (to je alibismus 🙂 ) a poslední dotaz, dáváš na tu ovocnou verzi ještě drobenku, pls?

pitruskaskarolinkou
1. čer 2012

@oktarina osobně dávám drobenku jen na kynutý táč, to mi tam nějak líp sedí. Pokud bych měla merunky a chtěla je dat na buchtu,tak bych raději upekla teda kynutý táč 😵
Ale což, zkusit můžeš i na tuto 😉

pet.s
1. čer 2012

@pitruskaskarolinkou prosím jak děláš šťouchané brambory? potřebovala bych nějakou dia verzi.-)))

pet.s
1. čer 2012

@aja123 neblbni..já do sice chodím do práce, ale na na 8 hod..jezdím na celý jeden den v týdnu a pak dělám z domova....polévku+hlav.chod+ moučník dělám jen na víkend a to si navařím v pátek.přes týdeb jedno jídlo denně nwbo i na dva dny...a večeře jsou iu nás dost chaotické...někdy někdo jí to co byl oběd nebo si vezmou nněco na chleba...jak kdy,...

pitruskaskarolinkou
1. čer 2012

@pet.s Štouchačky dělám uplně obyčejně - uvařím oloupané, sliju vodu, rozšťouchám štuchadlem a přidám jen rozpuštěné máslo podle chuti a osolím. Potom do toho vmíchám bud nasekané bylinky - pažitka je super - dnes jsem zkoušela libeček+pažitka+petrželka a bylo to boží 😵 a nebo (což není moc dietní) osmaženou cibulku - to je též luxusní záležitost 😉

pet.s
1. čer 2012

@pitruskaskarolinkou no ono ani to máslo by se doktorce Kateřině nelíbilo 😀 ale tohle zkusím..

ia.
1. čer 2012

zítra u tchýně kynuté knedle s jahodama...ale co v neděli netuším. Určitě hovězí vývar, ale na druhé? mám tam krkovici, co s ní?

timbouctou
1. čer 2012

@ia. máš doma brambory, zakysanou smetanu, cibuli, mrkev, petržel a hrášek? Neděle je nejlepší doba na bramborový salát s řízkem 😀 taky asi vyrobíme.

timbouctou
1. čer 2012

@pitruskaskarolinkou výborný šťouchaný s koprem a zakysankou. Ale chlapi ten kopr většinou moc nemusej 😠

timbouctou
1. čer 2012

@oktarina já dávám drobenku na všechny koláče, co nejsou slaný 😀

nikiii
2. čer 2012

U nás dneska vepřová panenka naložená v horčici s jablíčkama (jsem sama zvědavá jaký to bude) s nějakou bramborovou přílohou (podle toho jak to bude průběžně vypadat), na zítra rozvařim kuřecí maso se smetanovou kari omáčkou, a ještě bude na odpoledne ke kafi borůvkovej táč.

michamicha
2. čer 2012

myslíte, že skoro dvouleťák může játrovou omáčku s rýží? vim, že játra nejsou nic moc zdravýho, ale už nevim co vařit, on je omáčkovej a vařit furt dokola ty samý omáčky už mě nebaví, ráda bych nějakou změnu 😅 přemejšlela jsem buď z králičích nebo vepřových jater (kuřecí nesmí kvůli alergii)

nikiii
2. čer 2012

@michamicha Já myslím že určitě může.

katyxq
2. čer 2012

@michamicha Když je nebude mít často, tak klidně, ale radši bych volila játra králičí, nebo třeba krůtí 😉.

Dneska budu vařit (hlady přece nebudem), ale netuším pořád ještě co. Jen to musí být bez mléčného, hovězího a sóji. Včera byl krůtí guláš s těstovinama.

katyxq
2. čer 2012

Tak - bílkoviny jsou potřeba, mám tu jen krůtí maso a lososa (což za poslední dny už bylo), čili bude čočka 🙂.

luciesofi
2. čer 2012

Dneska bude kuře na jablkách. Polívka se mi dělat nechce.. 🙂
A možná bych mohla upéct něco s tvarohem, zakysanou smetanou...musím něco vymyslet...